Posloucháte v rádiu dopravní zpravodajství? A bylo vám to někdy k něčemu? - zpět na článek

komentářů 77

 1. To byla tedy myšlenka dne. :-o

 2. Žijete (jako každý) uvnitř své sociální bubliny. Při svých občasných průnicích vně té své zjišťuji, že nezanedbatelná část populace používá technologie a postupy tak čtvrt století staré. RDS-TMC má už také svá nejlepší léta za sebou, pro dopravní informace jsou mnohem lepší kanály, osobně si nemohu vynachválit Waze.
  Stejně jako televizi začíná zvonit umíráček i rádiu, v době přehršle streamovaného obsahu začíná postrádat smysl jako nutné zlo poslouchat jak hluchavky v Horní Dolní instalují „mikrovlnku“.

  1. jsou tři média, který by měl sledovat každý, kdo chce občas vykouknout z bubliny.
   1. jednou za čas, dejmetomu minimálně jednou za tři neděle by si měl každý koupit papírové noviny (nechci zabředávat do diskuse, jestli v češtině jsou nějaké seriozní noviny, ale pro tyto účely stačí třeba mladá fronta, hospodářky nebo právo, čili ne prvoplánový a primitivní bulvár) a někde ve vlaku nebo v čekárně u doktora je přelouskat od A do Zet.
   2. jednou za čas, minimálně jednou týdně, by měl každý shlédnout hlavní večerní dvacetiminutovou zpravodajskou relaci na mejnstrýmové televizi. doporučuji střídat stanice.
   3. a jednou za čas by si měl každý zapnout zpravodajské rádio.
   všechny tři tradiční média mají proti tomu klikání na internetech zásadní výhodu, že nenásilně vnutí i informace o tom, co nás nezajímá, a udrží tak základní orientační přehled. klikáním se jeden dostane pouze k tomu, co ho zajímá, a spolehlivě se vytvoří omezený hlupák (bez ohledu na sociální, ekonomickou a inteligenční úroveň).

   mimochodem, dopravní zpravodajství v rádiu mi vůbec nevadí. vadí mi hudebně-ruchový podkres mluveného slova a vadí mi nekonečné a pitomé „džingly“.

   1. to Lukas B.
    Chápu vaše doporučení qyhlédnutí vně sociální bubliny. Občas to taky dělám, ale musím říci, že jen s krajním sebezapřením.
    Z majnstrýmového zpravodajství mne většinou nadavuje (ČT a ČRo asi nejvíc). A když pomyslím, kolik vohnoutů považuje kydy Železného nebo Augustové v Údálostech za pravdu zjevenou, pak je udržení žaludečního obsahu už téméř nad mé síly…

    1. berte to jako studium mravů. a studium je studium, těžko na cvičišti, lehko na bojišti (nebo obráceně? jak jen to ten suvorov…). v pitevně Vám také určitě netekly sliny žádostivosti (tedy, jestli si správně pamatuji Vaši profesi)

 3. Dopravní zpravodajství? Nejaktuálnější je v mém mobilu v aplikaci Waze. To mi k běžnému plánování jízdy stačí.

  1. Cudzí WAZE ma stál minule 60Eur.

   1. Mohl byste to prosím rozvést? Narážíte na potenciální nelegálnost Waze v Německu kvůli informacím o radarech?

    1. Ale nie, stým DDR+BRD to nemalo žiaden súvis. Kolega maďar ma stiahol vďaka WAZE dole z S1 (okolo Viedne) na zjazde Schwechat Ost (miesto toho aby sme pokračovali na A4 a ďalej na maďarsko) lebo na A4-ke mu to ukazovalo veľkú zápchu a ja som dostal pokutu (poštou) na B10-tke medzi Schwechatom a Schwadorfom, kde mi na 70-tke namerali 91km/h (toto meranie mu už WAZE nehlásil).
     Inak svojho času ten problém s hlásením radarov pomocou navigácii riešili v rímci BRD+DDR aj v telke a „odborné“ stanovisko bolo, že ak si to šofér aktivuje na svojom vlastnom zariadení tak je to trestné, ale ak sa hrá spolujazdec so svojou navigáciou či aplikáciou tak je to beztrestné. Ale je tomu už pár rokov a odvtedy som sa tým nezaoberal. Ale viem si predstaviť, že im to tam zakázali – šak to majú nemčúri radi.

 4. Tenhle článek je dobrý akorát k tomu abychom se dozvěděli, že existuje minimálně jeden člověk co je schopen psát do radia, protože ho strašně serou necelé 3 minuty dopravního zpravodajství. A je strašně překvapenej, že řediteli rádia je to u análu. Stejně jako to, že ho serou reklamy, které toho ředitele jaksi živý.

  Ale má to dobrý konec, pán v roce 2018 objevil něco co někteří asi tak o 20 let dřív a zjistil, že si lze v radiou pustit MP3 a obohatil své, zjevně obstarožní radio modulem na jejich přehrání. Tedy se sice sám ohání rokem 2018 ale očividně sám zamrzl někde okolo roku 2000…

  Dobré rady do života. Existuje několik desítek radiostanic a některé nevěnují dopravním informacím ani sekundu.
  A pak samozřejmě si lze v autě pouště libovolnou hudbu. Pokud vám vadí reklamy, lze bez probémů platit malý paušální poplatek a hudbu co vám servirují radia máte bez DI a bez reklam!

  1. Zase ale bych autorovi nezazlíval, že zamrzl kolem roku 2000. AR 156 s šestiválcem je dost charakterní vozidlo, takže chápu, že nemoderní audiosoustava nebyla při volbě auta tak důležitá.

   K tomu ještě tolik, že jsem jednou četl test ojeté AR 147 a ta měla rádio s kazeťákem z výroby ještě v roce 2006!!! (předpokládám, že za příplatek bylo i CD)

   1. Synov ’04 Lincoln Town Car mal tiez radio z kazetakom z vyroby. A v kufri CD menit. IIRC to bola konfiguracia pouzivana az do ukoncenia vyroby modelu roku 2011.

  2. A tvá odpověď je zas dobrá k tomu aby ri někdo poradil že máš dostudovat učivo základní školy. Opravdu to ředitele rádia „jaksi živý“?

  3. No, je celkom dobre mozne ze autor nechce menit povodny vzhlad palubovky a preto povodne radio nevymenil, len doplnil medziksichtom pre MP3 prehravac. Aj ked podla toho co mi Google ukazal niet o co stat. Skoda ze sa tam kvoli polohe hodin, teplomera a palivomera neda rozumne nabuzerovat dvojdinove radio.
   Inak, radia zabudovane do aut vyrobcami su casto katastrofalne. Napriklad, ked som kupoval L32 Altimu, radio s BT sa dalo kupit len s automatickou prevodovkou (!). Tak som do dealershipu doniesol aftermarketove radio a oni mi dodali auto uz s nim. Podobne to bolo s D40 Frontierom. Truck som sice prevzal s povodnym radiom ktore vyzeralo ako z 90. rokov, ale velmi skoro tam siel Avic Z130. Ale este stale je to ako-tak dobre. Do vacsiny modelov FCA a GM na nasom trhu sa aftermarketove radio jednoducho neda nainstalovat.

 5. Kdyby mě rádio tak moc štvalo (nesnesitelnou reklamou a dopravním zpravodajstvím), tak ho dávno neposlouchám a rozhodně neztrácím čas vypisováním sáhodlouhých rozborů, abych manažery přesvědčil, kolik promile lidí to podle mě zajímá.

  Každý ale nepoužívá Waze atd., každý nemá telefon neustále online, spousta lidí má na práci důležitější věci než celý den matlat po displeji telefonu, takže těm třeba dopravní hlášení přijde vhod. Dokonce bych si ani nebyl tak jako autor tolik jistý tím, že nikdo nedokáže na hlášení zareagovat a včas zvolit objízdnou trasu, aby se problému na silnici vyhnul. Všichni lidi nejsou ovce a znají trasy, kterými jezdí, a jejich okolí dost dobře i zpaměti. Dokonce si představte, že jsou dneska ještě lidi, kteří jezdí bez navigace pořád, nejenom každé ráno a odpoledne na naučené trase ze satelitu kdesi na začátku D5 na Pankrác.

  Občas slýchám dopravní zpravodajství na Českém rozhlasu a myslím, že se ty zprávy občas hodí. Nedávno třeba hlásili, že na D2 mezi sjezdem Chrlice a Blučina jede auto v protisměru, občas hlásí něco o rozsypaném nákladu nebo autě na dálnici, co stojí a mění kolo v levém pruhu. To mně Waze neřekne. Ano hlásí tam celou republiku a zase: ne každý jezdí jenom z Rudné do P4, ale třeba za jeden den po půlce republiky, takže pro mě například má význam, co se děje na D1, D11, I/35 v Pardubickém kraji, I/43, D52, D2 i třeba D46. Pro mě zjevně dopravní zpravodajství smysl má.

 6. Odpověď na otázku v názvu článku: ano, poslouchám zelenou vlnu. Jezdím po okolí Prahy s kamionem a téměř každý den se díky ní vyhnu nějaké koloně. Vzhledem k tomu, že nepoužívám žádnou navigaci, nemám jak jinak tyto informace o stavu provozu za jízdy čerpat.
  Namátkou v poslední době výrazně zpravodajství pomohlo při zavřené dálnici D8,kdy jsem vcas sjel a nestal několik hodin za nehodou kamionu.

 7. Když jsem byl ještě dítě, běžel na Nově pořad „Volejte řediteli.“ A já si pamatuju, že jsem tam jednou viděl Železného, jak čte dopis od divačky, které se nelíbilo, že na ČT2 běžej samý intelektuální sračky a že se na to nechce dívat a že jí to přijde zbytečný. Železný se zadíval do kamery, dramaticky si sundal brýle a prohlásil: „Paní, když se vám to nelíbí, tak se na to nedívejte.“

  Naordinoval bych vám to samé.

 8. V autě poslouchám Radiožurnál – jenom kvůli dopravním informacím a mluvenému slovu, hudba nestojí za nic. A když hlásí nehodu na D5 u Berouna, tak jedu raději přes R4. Jednou hlásili, že je to ucpané kromě D5 i přes R4, tak jsem si udělal výlet po Brdech zadem. Kombinuji s Waze a podařilo se mi takto během posledních pár týdnů nevykysnout v okolí Berouna, kde je doprava aktuálně velmi tragická. A když jedu v Německu, tak hlášení o Stau už mi také nejednou ulehčilo cestování.

  A když si chci pustit něco konkrétního, tak streamuji z mobilu a mám zaplé TI.

  A jestli je rádio B to, které myslím, tak to se fakt nedá poslouchat, jelikož tam točí pořád to samé dokola.

 9. Autor:
  já chápu, že jste chtěl vylepšit rádio tím, aby odstranil dopravní hlášení (protože je zbytečné) a prostor věnoval třeba hudbě. Je chvályhodná zpětná vazba od polsuchačů. Na druhou stranu manažer říká, že dopr info je vysoce hodnocené. Z toho usuzuju, že dle jejich výzkumu u posluchačů si posluchačí chválí , že dopr info je. A to přínáší peníze pro rádio (vyšší poslouchatelnost, víc peněz za reklamu). A nebo manažer kecá, víc peněz za reklamu není a manažer jen nechce nic měnit a mít poker face. Ale to nezjistíte. rádio B je předpokládám nestátní subjekt, rádio neplatíte vy, netřeba dlouze přesvědčovat. Doporučuju ladit jinou stanici a Waze předpokládám již dávno používáte.

  1. Audis: Oni se už nemusí platit měsíční povinné poplatky za rádio? Já třeba rádio vůbec neposlouchám a platím je furt.

   1. Z tech poplatku neuvidi soukromy radia ani korunu, tudiz je jim to u prdele.

   2. ex.lex debilex platí za něco co nepoužívá. Tady to máte, to jsou ty tupé ovce co hýkají jak je každej kruháč super byť by to mělo zachránit byť jednu jedinou minutu čekání. Prostě tady na d-feens infikovali vohnouti a zmrdi. Vohnout ex.lex a zmrd Urza. Na střední škole mě dost vyučil spolužák, ten prostě byl mistr v tom že hledal a využíval všech chyb v systému aby nemusel nic dělat, nic platit a nebo naopak dostal zapalaceno za něco co neudělal. Vrcholem bylo když někoho okradl a ten okradený mu z ato ještě zaplatil. Nejsem jako on, nedokážu to, ale rozhlasové a telelvizní poplatky platit nebudu dokud to jen půjde.

    1. Skřete, když Vám to systém toleruje, že neplatíte povinné poplatky, tak je jasné, že v systému je error. Takže ty viry, které způsobují tyhle chyby, se musí ze systému odstranit.

     1. nic světoborného než řešit důsledek jsem od Vás milej pane ani nečekal. Krásný když někoho pošlu do prdele jak se mu zalije mozek krví a nedokáže uvažovat normálně aby zjistil že chyba je v příčině…

      1. To jsou cancy, Vy zapomínáte, že nemáte jen práva, ale i povinnosti, vyzobávat si jenom práva to umím taky, jenomže to nic neřeší, Vy máte dodržovat i pravidla v té civilizované společnosti a pokud se Vám ty pravidla nelíbí, nemáte je vychcaně obcházet, nýbrž hnát od válu ty, kteří je servírují, takže slabošství, které tu předvádíte tím, že demonstrativně nerespektujete nastavená pravidla není žádné řešení, je to jen Váš útěk od těch pravidel, utíkáte od problémů což ovšem neřeší tu krizi v té společnosti. Takže až budete někomu zase psát něco o příčinách a o mozku zalitém krví, tak to pište, až přestanete být vychcaný slaboch.

       1. Strčte si stádní výpalný ai s radiožurnálama do prdele. Už chňápete?

        1. Já Vás chápu, ale Vy nechápete.

         1. Nektery lidi maj proste v pici tu tvoji spolecnost. Kdo si ma porad zasirat hlavu resenim cizich problemu? Nekdo si proste pomuze sam. Sere te to? Tak to mas blby.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017