Poslanečtí experti na D1 - zpět na článek

komentářů 54

 1. Vsadím se o co chcete, že nejpozději do 7 let se „nečekaně a zcela překvapivě“ zjistí, že 2 pruhy na D1 vedoucí středem Evropy opravdu nestačí a že se před 7 lety měly rovnou udělat pruhy 3.
  Takhle se totiž správně dělá kšeft a okrádají se daňoví poplatníci.

  1. S ohledem na tom, že už teď se některý ty nový úseky vlní jak moře, tak se napřed zjistí, že je třeba polovinu těch opravenejch opravit, a pak se teprve dalších 10 let bude stavět další pruh. Někde.

   1. no tak když je přetížíte, tak se musí rozesrat. Ale zajeďte si na pár let starý obchvat ostravy. Tam je 80tka (pro kamiony iirc) a v 80 je to jen takové wtf? Ale hoďte tam 140 a je to jak takový ten mechanický býk. Super ródeo. V zimě na ledu je to takový rally trénik. Takže hned dvě výhody nastaly: máme vyřešenou skládku odpadu namísto skutečného podloží silnice, a mladá generace pilotů rally se má kde trénovat.

    A bohužel to nekončí na D1. Když rozmrdají jeden pruh a odváží jej pryč, vozí to krásně přetíženými tatrami (nikdo to nevidí, ovšem) a přilehlé silnice první třídy jdou taky srát. Denně jezdím po jedné, ve které náklaďáky za měsíc vybrousili směrem z kopce 4cm díry v délce několika kilometrů

  2. Běžný automobilista si mohl všimnout, že D1 se rozšiřuje ve stávajícím půdoryse, což má své důvody, aneb:“Nedej se!“. Proces EIA si nedokážu představit ani co do délky, natož co do úspěšnosti. Podobně vyhovění obcím z hlediska hlukového zatížení a podobně, stačil mi nedávný případ s rozšířením parkoviště pro kamiony na D1, případně znemožnění výstavby „přístavu pro kamiony“ mimo dálnici mezi dvěma obcemi, vzdálenými přes 5 km od sebe.
   Rozšíření o jeden pruh by znamenalo i výměnu mostů.
   Za sedm let by mohla být zprovozněna D35 alespoň do Svitav.

   Právě realizované rozšíření neumožňuje nic víc, než v případech dalších oprav a výjimečných událostí je možno provozovat D1 jako 2+2 pruhy na jedné polovině. Je to maximum realizovatelné v daném půdoryse.

   Pokus mýlím, budu velmi rád za vyvrácení názoru a vysvětlení.

   1. Přes mosty se zatím dá dát zúžení zpátky do dvou a průběžně je v rámci rekonstrukcí rozšiřovat taky. Resp. na nich zrušit odstavnej a nechat tam tři normální pruhy, ve stoupacích taky očividně nikomu nevadí, že není žádnej odstavnej.

    Pokud tam správně cítím zmínku o zelených buzerantech, ti jsou zralí na léčebnu a ne aby se srali do stavebních řízení…

 2. Na SK mame tých diaľnic ešte podstatne menej a mame zákaz predbiehania kamiónov. Dosť to pomáha plynulosti, kedže dosť často sú tie diaľnice na limite priepustnosti. Že by to spôsobovalo kamionistom nejaké fatálne problémy som nezaznamenal, však si pekne idu svojich 85 v pravom a žiadna zápcha v pravom nie je. Ak je, tak je aj v ľavom. Ale budem rad, pokial ma nejaký kamionista vyvedie z omylu.

  1. určitě vám tady někdo napíše, jaký to bude průser. Ale čím to je, čím to je, na slovensku, v rakousku, maďarsku či německu mě dálnice neserou a většinou ani silnice nižších tříd, a i když třeba musím jet pomaleji, je to relax. Ale v čechách je to vždy mega bordel. Když se vracíte za zahraničí, jako kdyby vás za hranicí hned někdo lisknul.

   1. Tak v H,D,A,SK neserou alfonzi19?
    A mě serou.
    SK-Trnava Blava 3pruh bez odstavného limit kilo od 5 do 23 nebo tak nějak je děs běs.
    D3 Čadca Žilina serou na to, nejdřív postavili Čadca Polsko v polovičním profilu s 2 tunely a nejvyšším mostem v SK, napojit ten kousek k Mostům u Applecity se jim už nechce kokotům.
    Teď mastí průtah Čadcou.
    Žilina Ružomberok to je taky stavba století…
    H-ti čabajkojedi nebyli schopni za 28 let propojit 10km úsek z Petržalky na dálnici Vídeň Budapešť.
    Samotná tato páteřní dálnice je 2 pruh beznadějně ucpaný skoro furt přitom rovina.
    Ale odbočka na Szombathely je luxusní rychlostní komunikace se 110km/h po které nikdo skoro nejezdí.
    A-schlamperei stau okolo Vídně je nekonečná, ještě kolem roku 2004 byly dálniční tunely jeden pruh v každém směru.
    Spousta omezení na kilo, přefízlováno, zkoušeli 160 limit u Klagenfurtu, ale pozitivní výsledky nikdy neaplikovali.
    D-to už si nepamatujete jak dlouho jim trvala dálnice Norimberk Rozvadov?
    3 pruhy na Kufstein taky problém.
    Spousta úseků ještě s parametry od Hitlera…
    Plno omezení na 100, 120 které kdysi nebyly…
    A mohu pokračovat, Poláci taky chaoti odnikud nikam, Katowice Breslau ještě z půlky Hitlerova, na Krakau ucpáno a ještě zmrdská mýtnice těsně před letištěm a městem.
    Katowice Gdañsk v úseku Katowice Lodž nedostavěno…
    Chorvati Záhřeb Karlovac 2 pruhy ucpané ale jinak mákli, už chybí jen Ploče Dubrovník

    1. mimo čr jezdím (výrazně) méně, je v tom jistě zanesená chyba. Ale i když mě např. nějaká mega kolona na slovensku na hrubě poddimenzované komunikaci irituje, návrat do čr mě vždy bolí. Možná to vnímám špatně, ale zdejší komunikace mě stresují.

     Když jsem jel 6h z alp z ferat, tak sice byla strašná pruda co se týče ztraceného času, ale jinak totální relax. Pak jedu 90 kolem budějovic a silničáři tam udělali z kuželek nějaký bludiště. Nevím jestli to tam mají, aby tam přes den trénovali agilitu na motorkách, nebo je to o víkendech dětské hřiště, ale zase solidní stres. Snad každá moje cesta, vedoucí přes více zemí, má největší sranec vždy u nás. Ale jak už jsem říkal, já toho moc nenajezdím a tak mám možná jen kliku na dobrý stav jinde.

 3. Z vlastni zkusenosti na kamiony nenajizdim ani netroubim. Vyjimecne je protroubim az kdyz jedu kolem nich. Opakovane se mi totiz stavalo, ze pokud jsem troubil atd, predjizdejici kamion schvalne zpomalil a predjizdel o to dele. Obcas me jejich predjizdeni se taky kaká, ale pokud jim netrva napriklad 5km, beru to jako nutne zlo a jsem v klidu. Holt na chvili pribrzdim. Zakaz predjizdeni kamionu je naprosty nesmysl, ktery mohl vymyslet snad jen soudruh Tok.

  1. Docela často se mi v poslední době stává, že dojedu párek kamionů ve fázi „sloních dostihů“ a ten předjíždějící omluvně blikne a „hbitě“ se zařadí před ten druhý, až se bojím, že mu políbí kabinu návěsem…

   1. Co jsem sledoval, při jízdě za předjíždějícím kamionem, je to malinko jinak: předjížděný v momentě kdy je konec návěsu před ním blikne dálkovými na předjíždějícího, že se může zařadit před něj a ten děkovně blikne předjížděnému. Nám pronásledujícím předjížděče to pomůže, neb dříve zmizí v pravém pruhu.

 4. Pokud je předjíždějící kamioňák taková mrdka, že se po kilometru souběžné jízdy na to nevysere – předjíždím odstavným pruhem zprava.
  Pokud je předjížděný kamioňák taková mrdka, že není po kilometru souběžné jízdy schopen trochu ubrat aby kolegu pustil – předjíždím odstavným pruhem zprava.
  Častokrát jsem odměněn troubením a blikáním do zpětného zrcátka na rozloučenou. Vždy ukáži mrdce, že je jednička.
  Čára není zeď.

 5. Souhlas, až na jednu výhradu. Čuráky s mobilem v ruce v době, kdy i dacie má handsfree skoro v základní výbavě, bych střílel a vůbec mi nevadí, že je policajti chytají. Není nad zmatkujícího debila před vámi měnícího chaoticky směr jízdy i rychlost a když ho člověk konečně objede, hle, pičus něco matlá na matlostrojku.

 6. To je furt to samy, kopnout si do ANO. Oni a Baba za to mohou. Tak si uvedomte, ze ANO je ANO 2011 a pri jeho vzniku uz byla D1 25 let po projektovane zivotnosti. Rekonstrukce byla centralne naplanovana na rok 1992 a i za ucasti armady. No ale revoluce, kuponovka….

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!