Poslanečtí experti na D1 - zpět na článek

komentářů 54

 1. Když už propadám beznaději, tak ve mně takovýhle článek zase probudí naději, že to s touhle zemí zase není tak v prdeli a ještě jsou tu lidi, kteří používají mozek. Za mne za jedna.

 2. a pritom je to tak jednoduche. Existuje tato znacka:
  http://www.zakruta.cz/img/dopravni-znacky/velke/B22a.jpg
  jinak za mne clanek dobry a za jedna

  1. A přitom je to tak jednoduché – tři jízdní pruhy v jednom směru

   1. Jo, jedna plechová cedule za 500 oproti třetímu jízdnímu pruhu za několik mega…

    1. Po válce byla bída, vše v troskách, bylo málo traktoru na pole a vše se vybudovalo. Takže ten váš argument nedá se nic dělat, nejsou prachy je relativní. Máme písek v pískovnách? Máme. Máme bagry? Jo stroje máme. Mají lidi ruce? Jo lidí máme dost. Hitler by vám ukázal co dokáže chudý národ který začne pracovat.

    2. plechová tabule za 500? kde žiješ? přidej minimálně jednu nulu a myslím že pro dálniční velikost to pořád nebude stačit.

     1. Tak to není 500, ale 700: http://www.vydoz.cz/obchod/b22a/

      Ale i kdyby to bylo 10 000, furt jsou to drobný ve srovnání s budováním třetího jízdního pruhu. To k tomu tvému „přitom je to tak jednoduché“.

      1. značka 765, sloupek 473, patka 450, 2x objímka 90, víčko 35, montáž ? , zemní práce ? betonáž základu ? Kdysi si u nás nechal starosta udělat nabídku na výměnu dopravních značek a rozpočet zněl 1ks 3500 Kč a to bylo pro značky o zmenšeném rozměru, které jsou přípustné pro místní komunikace.

       Páteřní dálnice pro kterou se nedokázalo postavit za 30 let alternativní trasa by si ty tři pruhy zasloužila.

  2. toto je opravdu velmi jednoduché. Příliš jednoduché.

   Cca 1/4 roku byla na obchvatu Brna B22a až k rozdvojení, a následně B04 pro levý pruh, který vedl „protisměrem“. Levý pruh vedoucí „protisměrem“ byl určen pro osobní vozy, a měl omezení rychlosti 100, zatímco pravý byl pro všechny s ryclostí omezenou na 80. A *každej* zasranej den se autobusy i kamiony sraly levým pruhem až po rozdvojení (desítky aut porušující zákaz předjíždění, a to jen z mého rozhledu!), následně za rozdvojením tak půlka těchto šmejdů pokračovala do zákazu vjezdu.

   Na značky se vám řidiči vyserou, když ví, že nejsou vynucovány.
   Je třeba přestat velebit impotenci (nic nejde dělat) a je třeba, aby fízlové začali něco dělat, a porušování zákona začali trestat.

   1. Však ten zákaz platí jen pokud by červený kamion předjížděl černý osobák, ne? ;-)

    1. vypadalo to tak. A B04 je pro černý náklaďáky s rudou svatozáří.

     1. Však kvůli B21a jsem dal do šrotu červený osobák.

 3. Všici se z D1 můžou posrat. To nemáte nic jiného na starost? Tahle republika je těžce v píči a ani Hitler s Václavem čtvrtým by to tady nedali dohromady. Se vzpamatujte, ten skanzen tady už dávno je. Peníze jsou na silnice a chodníky u domu starosty. Na plebs se sralo, sere a bude srát na vždycky.

  1. čoveče seš nějakej z formy dneska ….

 4. Jak presne troubenim a blikanim donutite kamion jedouci na omezovac uvolnit cestu?

  1. kamion nedonutíte. Ale kamion je řízen člověkem a ten má nějaké psychologické bariéry. Kamioňáci jsou ovšem velmi „otužilí“, ale troubení(např. minutu v kuse) je sere a obvykle na něj reagují. Nevím proč, ale je to tak. Nejčastěji však přibrzdí pán v pravém. Jsou i velmi citliví na předjíždění odstavným. Sice budou klíďo 20 minut blokovat dálnici a no problemo, ale když je předjedete zprava, tak z toho mají mokré trencle. Evidentně oni porušovat smí, ale mohou se posrat, když to někdo nevydrží, a začne taky porušovat, aby tu svoloč dostal za sebe.

   1. Jo, točvolanti na to reagují většinou agresivně a uraženě. Co si ten póvl v osobáku dovoluje na ně troubit když tu pyčo jede Král Silnic a veze voe banány do lídla.

 5. Jinak s clankem souhlas. Cely problem je v tom ze mame vladu jakou si zaslouzime-tupou. Kdyz takovy chytry ministr navstivi nemecko a zahlidne ceduli falsch pri vjezdu na dalnici tak se to musi objevit i u nas at jsme svetovy. Kdyz ministrovy zahulaka v nemecku do vysilacky „pozor nebezpecne mistooo“ tak to musi byt i u nas, at se ministr muze pochlubit ze jsme svetovy. Co na tom ze pan ministr nevidi ze v nemecku jsou na dalnicich tri pruhy kazdych par km odpocivadla pro kamiony a u nas pouze dva bez odpocivadel a to jsme transitni zeme? Jenze to uz neni na vyreseni tak jednoduchy jako dohodit kamosovi vyrobu a pripevneni dopravni znacky…

  1. Pokusy stavět odpočívadla jsou v ČR odsouzeny k neúspěchu. Zelení soudruzi se v zahraničí poučili více, než zákonodárci.
   Existující dálniční odpočívky se rozšiřují, ovšem pouze uvnitř stávajících ploch. Je to nedostatečné, zato hodně drahé zvýšení kapacity.

 6. A kdyby ti policajti začli tvrdě vymáhat zákon, tak se zrovna zde zvedne vlna nevole, že neschopní policajti stavěj kamióny na dálnici a vytváří tím životu nebezpečné situace a vůbec brání v budování rozvinuté kapitalistické společnosti. Pokud by je nestavěli rovnou, ale šikanu prováděli pomocí všude přítomných očí Big Brothera, tak by se zase naříkalo, že už tu máme Orwellův rok 1984.
  Upřímně řešeno, i kdyby tu situaci dostal k řešení na starost i ten největší expert ze všech expertů na tomto fóru, tak ji nevyřeší. Halt kamiónů je moc, pruhů málo. To první je umocněno tím, že 1/4 řidičů jsou totální dementi a to druhé tím, že systém rozhodování již zcela ochromil sám sebe a i kdyby ma ministerstvu dopravy seděl sám velký DFens a náměstkovali mu Behemot se Sysopem, tak s tím neudělají ani h….
  Leda snad až se SkReT postaví do čela nějaké nové VŘSR, tak se situace vyřeší přechodem z kamiónů na dvojkoláky a mezinárodní obchod by byl nahrazen systémem samozásobování.
  Takže trpělivost. Individuální dopravě už zbývá maximálně 20 let a to jsem optimista a po jejím zákazu půjdou po konzumentech masa a zavedou přídělový systém, aby se ušetřila matička příroda. Až budem žrát jen obilné placky, tak půjdou po těch, co si doma topí a produkují u toho CO2. Když tak nad tím přemýšlím, vlastně tu VŘSR ani nepotřebujem, stejných výdobytků se dočkáme postupným vývojem.

  1. je třeba tady to velebení impotence ukončit. Něco musí jít udělat. Představte si sebe v situaci, kdy můžete udělat cokoli. Složil byste ruce do klína, anebo byste uměl zavelet?

   V zůžením na D1 máme úseková měření. Orwel je tu, ale s tím orwelem to trochu přeháníte. Je to jen automatickej fízl, orwel byl trochu zásadnější. Takže jen chceme totéž pro porušování ze strany kamionů. Kamiony vůbec nezastavovat, jen mu na hranicích předložíte min. 5000,- za každý přestupek spolu s dokumentací. A než zaplatí, dál nepojede. To by znamenalo, že 75% kamioňáků bude muset prodat celej náklad i s károu, jen aby měli na zaplacení :D Ale nepochybuji, že jsou to inteligentní lidé, po druhém, třetím „prodaném“ kamionu by to došlo každému z nich.

   1. Zrovna na tomhle webu se mohou všichni z každýho zákroku policistů posrat, nikdo nikdy tady žádný potrestáníhodný přestupek nespáchal a jak zdejší osazenstvo ví, zákony jsou napsány tak, že kdo umí je nepotrestatelný.
    Policisté zákony nepíšou, tak se ani nedivím, že už je nebaví si zbytečně plácat játra.
    To bylo nářku na zdejším webu, když policisté sundali jednu profláklou fetku z motorky.

   2. Anonymní vohnouti co závidí sousedovi zelenější trávu se dají snadno zlanařit k tomu, aby pleskali za dokurvenější zákony a nechali ve výsledku odírat sami sebe.

    Svazy dopraců mají trochu větší koule a zároveň když vyhlásí stávku, tak tady vohnouti pojdou hladem po třech dnech.

    Z toho plyne, že automaty budou stále víc buzerovat lopaty, ale k žádnejm zásadním změnám jinam nedojde. K tomu co chceš by totiž muselo dojít ke kurva hodně velkýmu rozšíření SPRDELu a současně by muselo fungovat zasílání vobsílek někam na dálnej východ.

    Možná lepší než mlátit lidi lopatou po palici, aby byli ještě blbější, by bylo je ale radši trochu vzdělávat…

    1. Já osobně nikomu nic nezávidím. Jedním ze základních důvodů pro existenci státu, je zajistit mimo jiné čisté veřejné statky za účelem vyšší produktivity. Jedním z nich je i infrastruktura. A pokud teda hoši v kamionech nevyhlásí stávku, ale nikam tejden nedojedou, bude to totéž jako černý scénář, který malujete. Stát má prostředky a cesty udělat ± cokoli. Klidně někdě něco vyvlastní, či uzákoní okrádání vás za to, že jste si koupil HDD či tiskárnu. Má cesty jak vynutit, aby D1 fungovala. Hle, všude kolem nás to jaksi jde. Jedinej důvod, proč tomu tak není, není ten, že by se zde našlo tři prdele kecálků, kteří by si stěžovali; na dotace si taky stěžují a překážka to není. Ne. Ten důvod je, že se strašně kradou prostředky na opravy, a nikdo neumí vynutit dodržování zákonů. A pak je jedno, jaké zákony máte. Vyhrávat budou ti silnější, kteří si budou dělat co chtějí. A tím jsme zpět u kamioňáků. Pokud je problém sprdel, je třeba změnit sprdel, je to plně v kompetencích státu.

     Je plně v kompetenci a odpovědnosti státu zajistit funkční infrastrukturu a dodržování zákonů. Jinde to jde. A pokud některé zákony nechceme vynucovat, můžeme je rovnou zrušit.

     1. Stád dávno došel tam, kam dycky – je to černá díra, která ovčany jenom despoticky mačká jak olivy a dávno rezignovala na základní věci, jako třeba tu STAVBU DÁLNIC. Kurva když provoz vzrostl mnohanásobně nad to, na co to bylo stavěný, tak fakt nepomůže buzerovat polodebilní operátory kulaté lopaty, ale hlavně adekvátně rozšířit kapacitu provozu odpovídajícímu 2040-2060 – tzn. po celé délce 3 pruhy a v exponovaných úsecích 4.

      1. Jasně. Ale stejně jako nejdříve budeme rok opravovat Brněnské nádraží, a pak postavíme nové, tak nejdříve uděláme jednu rekonstrukci D1 a pak druhou. Víc se tak rozkrade. Optimální strategie jak D1 řešit je jasná, ale ta se nezvolila. Btw. 2 roky zpět jsem frčel dlouhý stráně a vysekávali tam druhej(nebo třetí?) pruh do skály. Tak 4-6m šíře masivu šlo pryč. Tady jsou na většině míst stromy ale „nejde to“.

       OK, já to beru. Je plán, aby to trvalo dýl, a stálo víc. Někdo, kdo vlastní tuto republiku, a to není ten, kdo ty práce managuje, to takto chce. Ale je třeba najít nějaké řešení, jak postupovat i za těchto okolností, a udržet to v provozu nejlépe jak jde. A dát si ruce do klína a nedělat nic, či předstírat nějaké řešení zákazem jízdy vlevo (na který budou všichni srát, stejně jako na zákazy vjezdu a předjíždění) je naprosté selhání (krizového) řízení.

 7. V zaměstnání jsem doposud jezdil s vozidlem, které mělo ofejkovanou hmotnost ve velkém tp, takže i když reálná hmotnost byla 4,6t mohl jsem jet i 120km/h. Nejezdil jsem tolik, protože když jsem jel 100km/h otáčkoměr se blížil číslu 3500 ot/min. Jezdil jsem cca 95 km/h a v případě potřeby jsem pekáč při předjíždění kamionu popohnal, předjel a zase si jel svých 95km/h. Od března mám nové vozidlo, váží méně, má výkonnější motor než to staré, ale má omezovač na 90km/h. Po prvním najetí na dálnici jsem byl nepříjemně překvapený. Auto parádně zrychlovalo a při dosažení 90km/h jako když vás chytne někdo za prdel. U Beranova jsem v mírném kopci směr Brno začal předjíždět kamion jedoucí 80km/h. Na kopci jsem byl skoro před kamionem a co se nastalo, zrychlil na 90km/h. Máte dvě možnosti, ubrat plyn a zařadit se za něj, nebo doufat, že vás ten hňup nechá zařadit před sebe. Je silně iritující, když jedete na půl plynu a nejste schopni zrychlit ani o 1km/h. Podobně jsem si naběhl několikrát a teď když dojedu někoho jedoucího 85km/h vůbec o nic se nepokouším, pokud jede kolem 80km/h čekám na co nejvíc levý pruh. V žádném případě nechci omlouvat kamioňáky, protože mě častokrát taky pěkně serou. Co mně vadí, je omezovač. Hodilo by se krátkodobé zrychlení přes limit, ale to je nereálné. Zákaz předjíždění způsobí místy totální ucpání pravého, i když máte povinnost před sebou nechat prostor stejně se stává, že se kamiony sjíždí k sobě. Běžně se mně stává, že jedu ve vláčku pěti kamionů 85km/h už od Břeclavi až do Brna. Zapnu tempomat, hlídání jízdních pruhů a doufám, že neusnu. Já osobně jsem se s omezovačem setkal až po víc jak dvaceti letech intenzivního ježdění a mám problém si zvyknout. Jestli Uhnije prosadí chytré systémy do aut, které budou automaticky snižovat vaši rychlost budeme přelepovat kamery na oknech auta? Úplně vidím, jak v našem parlamentu schválí naprosto šílené pokuty za rušení nebo vypínání podobných píčovin. NECHCI zažít dobu, kdy moji rychlost určí někdo jiný.

  1. Ty kamery nebudou tvoje, budou jako RZ – tedy statni. Takze pecovat o ne budes muset, ale branit jim ve funkci neeeeee… neboj, Uhnije a nasi zmrdi si to vosefujou.

  2. Smarja Josef:
   „NECHCI zažít dobu, kdy moji rychlost určí někdo jiný.“

   Taky bych nerad zažil. Bohužel je k tomu víc než nakročeno. A nejen v tomhle směru…

   Líbil by se mi prudký pokles kamionové dopravy, kdy by seděli za volanty opět profíci a nevozil se zbytečný šunt sem a tam. K tomu třeba likvidace různých podnikatelství, zvaných „Autoškola“ a nástup toho, co skončilo před 28 lety – skutečného výcviku ŘIDIČE. Tím by následoval pokles počtu držitelů ŘP sk.B a zavládl by klid.
   Rovněž by stálo za čin přetřesení PČR a dalších orgánů tak, aby existovala represe ve skutečně účinné podobě (např. xindl pod vlivem fetu…? Noty, zákaz na 10, pak si dej další kolo…!), a nikoli současný buzerung.

   1. corona: To se zásadně pletete, mizérie na silnicích není způsobena nekvalitou řidičů, ale přetížením silniční sítě v ČR, polopaticky přibylo hodně automobilů jak od místních občanů, tak od tranzitu, ale silnic pro ně moc ne. Například D1 má na většině úseků parametry z roku 1980, kdy se o mezinárodním tranzitu ani nesnilo. A PČR by místo zabukaření a jiné buzerace měla raději vážit kamiony.

    1. Asi každej jezdíme někde jinde… neumětelů, co zastavují automaticky před kruháčem aby se poté rozhlédli, mají automatický mozkový limit 70 tacho, neumí předjíždět, parkovat, rozjet se do kopce, zastavit před křižovatkou když už mají zelenou aby ji neucpali, svítí mlhovkou ve dne a světly na denní svícení v noci, v autě si neumí ani sednout a nastavit si volant, dokonce ani netuší že mají třeba za jízdy otevřené dveře…. takovejch jsou u nás bohužel plné silnice. Loni jsem chtěl zakládat Fanclub blondýn s brejlema přes půlxichtu v SUV, naštěstí ta móda obřích brejlí trochu přešla, blbejch blondýn s plastovejma kozama co si vypíchaly SUVika ne.

     1. Bravissimo, Mistře :o)

    2. jak:

     1.
     Nepletu se, protože kvalita řidičů od počátku 90. let KLESLA.
     Přestaly existovat skutečné autoškoly, teoretický výcvik většinou neprobíhá vůbec. Praktický je obvykle krácen (ověřeno praxí).
     Neexistuje masový výcvik řidičů skupin C(D)+E pro ozbrojené složky.
     Skupiny A a B dostávají ve značném podílu i lidé, kteří umět jezdit nechtějí, zejména v posledních 10 letech.

     2.
     Silniční síť je přetížená, protože tomu napomáhá politika státu (likvidace některých veřejných spojů, tlaky zaměstnavatelů a nárůst individuálních jízd, diletantismus úřadů).
     Navíc se silně rozmáhá rozežranost a lenost.
     Tranzit není účinně řešen – opět vina politiků a úřadů.

     3.
     Negativní vliv měl i vstup ČR do EU – mě osobně poškodil hodně a nejen ve smyslu silniční dopravy.
     Hlasoval jsem proti vstupu.

     4.
     PČR je složka, fungující velmi špatně.
     Náprava těžko přijde; není figura, která by na to měla pravomoc. Na zavedení kasernovaných složek nejsou finance a povinnost odsloužit dva roky na řadové funkci v armádě nikdo neprosadí.

     – – –
     (5)
     Dlužíš mi odpověď, kdes sebral tuhle informaci:

     „…
     jak
     22.11.2018 v 12:13

     …Kdyby to drážní úřad povolil, tak relace Kolín-Praha-Beroun jezdí vlaky zcela bez strojvedoucího již dnes a to je autonomní řízení zcela nepochybně….“

     —–
     orig:
     http://dfens-cz.com/autonomni-rizeni-5-provar/?show=comments

  3. Proto budu radši jezdit s 20+ let starým vehiklem za dvojnásobnou spotřebu (což se dá řešit), než tydle moderní kunďárny.

  4. Vždyť zvýšení rychlosti přes limit tvé auto umožňuje, spíš by to chtělo to zvýšení časove omezit.
   Rychlostní limit pro vozidla nad 3,5 t mimo obec je přece 80 km/h?

  5. … všude máme kamery, rozpoznat bránění předjíždění a tedy porušování zákona je technicky proveditelné i z kamerových záznamů. A kdyby poslanci neměli v hlavách nasráno a v kapsách několik mega od kámošů z „kapšu“, mohli mít kamiony gps mýto(a stejně ho jednou mít budou) a při bránění předjíždění by to jen „píplo“ o trochu víc. Plně automatizovatelné. Totéž pro vyšší překročení rychlosti či vjezd do zakázaného pruhu (měřením rozdílu rychlosti: pokud kamion jede 80, zatímco ostatní kamiony stojí 20 a já vím, že v levým nemají co dělat, asi bych to měl vizuálně potvrdit z kamery, ale jinak to může taky klidně „pípnout“). Jeden zručný operátor s platem 100k by si na sebe vydělal v současném stavu ne později než za 15 minut.

   Accelerometry tam už máte(měli jste) v těch kotoučcích, je reálné, aby se každý den někdo koukl na kamerový záznam nějakého šampiona v bočním/podélném zrychlení a případně mu vypsal bonus za hazardní jízdu. Gratulujeme, dne 24.12 jste byl dle našich statistik největší hazardér, záznam z kamery vyloučil, že byste k tomuto jednání měl rozumný důvod. Přijďte si vyzvednout diplom a cenu -200.000, a můžete pokračovat dále. Dobrá práce, příště zas.

   Stačilo by, chtít ten problém vyřešit. A ne plácat, že to nejde a že jsou neschopáci na radnicích přetížení. Je to v kompetencích státu. Kdesi, aby poslali zprávu, že se blbě parkovat nebude, přejeli týpkovi porshe tankem. Nebo jukněte na opuštěné supersporty v emirátech. Jinde se s tím tak neserou.

 8. S tím vlakem byste si naběhl možná ještě víc. Hlavní nádraží v Brně něpremáva, z Židenic se nedostanete, protože se opravuje Bubeníčkova nebo kýho šlaka a zbytek stojí v zácpě, zbývá Dolní nádraží a to je jako vystoupit v Košířích nebo Jinonicích místo na hlaváku.

  1. Pierestrojka hlavního nádraží, to bude ještě megaprůser táhnoucí se řadu let.
   A z oblasti kolem starého nádru se stane feťácké a bezďácké eldorado.
   Ať žije totálně zmršený urbanizmus v režii developerů a zkorumpovaných politiků co si tam za pakatel koupili rumištní pozemky a třesou se na to až z nich budou miliardářští spekulanti.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!