Pomsta za modré zóny v Praze

Featured Image

Na úvod článku bych rád napsal, že nejsem člověk mstivý. Nerad někomu přidělávám práci a opravdu nerad úmyslně někomu škodím. Nicméně to, čeho jsme se nyní dočkali od státních úředníků, tedy od těch, které si platíme a od těch, kteří mají konat v našem zájmu, mě opravdu zvedá ze židle.

O co konkrétně jde? Zde jen a pouze o naprostou nesmyslnost zavedených modrých parkovacích zón v Praze. Celá věc má více aspektů, nicméně dva nejdůležitější jsou dle mého názoru tyto:

1. Parkovací zóny znemožňují užívání automobilu ve městě.

2. Parkovací zóny jsou cíleně zaměřeny proti určité skupině obyvatelstva

3. Zóny placeného stání jsou drahé a je jich málo

4. Placení za místo před domem bez jistoty, že rezident zaparkuje je nesmysl

ad 1) Řidič, respektive provozovatel automobilu se stává vazalem úředníka, který ho nemilosrdně tlačí směrem k MHD tím, že mu jednoduše nedává možnost auto odstavit jinde, než před svým domem. Můžeme diskutovat, zda užívání MHD ve městě je či není správným krokem. Naše názory se mohou různit, ale podle mě je správné, aby se každý rozhodl svobodně, jaký dopravní prostředek zvolí. Nejsem dítě nebo nesvéprávný občan, aby za mě rozhodoval nadutec na úřadě.

ad 2) Kolem Prahy se stále více staví a mnoho lidí si buduje sídla v mimopražských částech, respektive na předměstí Prahy. Ve většině případů ovšem spojení s Prahou není ideální a použití automobilu k přiblížení se k MHD je prostě nutností. Jistě, státní nadutec nám bude tvrdit, že jsou k dispozici parkoviště P+R. Ty ovšem nejsou k dispozici ve všech směrech a ty, která k dispozici jsou, disponují směšným počtem míst. Pro názornost – parkoviště Radotín 36 míst, parkoviště Zličín 144 míst, parkoviště Holešovice 74 míst. To je zcela směšné a nedostačující.

ad 3) Budu-li respektovat, že parkování se bude platit, pak ovšem nelze nechat bez povšimnutí, že například hodina parkování ve Vokovicích(!!!), tedy na periferii stojí 40,- Kč za hodinu. Stejně jako na Václavském náměstí. Chápu, že městské části musí na něčem vydělávat, ale zde opět vyvstává otázka, zda konají primárně službu pro občany nebo jen bohapustě sdírají motoristy z kůže. Službu veřejnosti bych pochopil v podobě, kdy si zaparkuji na zelené zóně, zaplatím slušnou cenu třeba 50,- Kč za den a mám klid. Neblokuji místo rezidentům a zároveň neparkuji zdarma. Ovšem platit za několikahodinové stání až stovky korun je nestoudnost.

ad 4) co po nás chce panák na úřadě? Předem si zaplať za parkovací místo a možná ho dostaneš. Možná také ne. Respektive zaplať za možnost zde zaparkovat. Zda se ti to povede je tvoje věc, občane. Představme si, že jdeme do supermarketu, při vstupu zaplatíme 15kč za deset rohlíků a pak zjistíme, že rohlíky zrovna nejsou. Peníze nám ale nikdo nevrátí. Toto nám připadá normální?

Bohužel státní úředník si našel mezeru v zákoně a pod rouškou řešení kolapsu dopravní situace nás buzeruje a sdírá z peněz. Městská policie vesele pokutuje, odtahuje a plní městskou kasu. Suma sumárum, je to celé pěkný kšeft, který přihrává peníze do kapes majitelům odtahovek a majitelům různých pozemků, kteří si budují svá soukromá parkoviště a pronajímají místa za ceny od 600,- Kč za měsíc. Typickým příkladem je Praha 7 v okolí Libeňského mostu, kde v naprosto prázdných ulicích nesmíme parkovat, ale placená soukromá parkoviště jsou plná.

 

O co nám jde

Je to vcelku jednoduché. Osobně se nedomnívám, že snaha pana Pecáka žalovat Prahu a domoci se zrušení parkovacích zón bude mít úspěch. Fandím mu, ale je to boj s větrným mlýnem.

Osobně jsem přesvědčen, že se státní blbostí je třeba bojovat stejnými zbraněmi. Oni zneužívají zákon proti nám, my budeme zneužívat zákon proti nim.

Zákon dává do rukou občanů mocnou zbraň v podobě zákona číslo 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím. Právě tohoto zákona je třeba využít a začít úředníka buzerovat nesmysly stejně, jako on buzeruje nás. Je třeba úřad zahltit nesmyslnými žádostmi, na které úředník má povinnost reagovat a to v každém případě. Ať už informace poskytne nebo žádost zamítne. Stejně musí žádost přečíst, vydat rozhodnutí a písemně odpovědět. Je třeba městskou část zaplavit, aby ti panáci konečně pochopili, že nejsme tupé ovce. Je třeba poskytnout byrokratům jasnou zpětnou vazbu, co si o jejich aktivitách myslíme. Je třeba je upozornit, že jejich plat jde z našich kapes a že oni jsou tu pro nás.

A bojovat začneme již brzo. Sofistikovaně a efektivně. Připojte se k facebookové skupině Pomsta za modré zóny v Praze. Začít můžeme okamžitě!!!

 


16.10.2016 Pomsta za modré zóny


Související články:


12345 (104x hodnoceno, průměr: 1,65 z 5)
17 194x přečteno
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!