POMÁHAT & CHRÁNIT (& HLÁSIT!!!)

Featured Image

Chcete přispět k vyšší bezpečnosti ve svém okolí ? Pak byste neměli váhat a měli byste se zapojit do nejnovějšího projektu na potírání nebezpečných kriminálních živlů.

Dnes cestou domů jsem poslouchal vysílání Radiožurnálu. Po vtipných reklamních vsuvkách pojišťovny Kooperativa, která zřejmě kooperuje se stejným kreativním týmem, jaký stojí za kultovní kampaní „Simply clever“, mě zaujala relace v 16:45:50 (stream zde), která přinesla informaci o nejnovějším projektu občanského sdružení Oživení, které se honosí preambulí „Jsme občanské sdružení podporující rozvoj občanské společnosti, demokracie a právního státu, věnující se ochraně přírody a krajiny a prosazující principy udržitelné dopravy.

Tedy, jedním dechem řečeno – jedná se o slušné lidi, občany této země, kteří již odmítají nečině pozorovat chaos a bezprávní stav kolem sebe a kteří se neváhají aktivně brát za svá práva.

Ode dnešního dne můžete policii nahlašovat přestupky, které by asi jinak provinilcům prošly bez povšimnutí“ sděluje pevným hlasem moderátorka Radiožurnálu a pokračuje „Jde především o špatné parkování, ať již na chodníku nebo na přechodu pro chodce, případně na pěší zóně mimo vymezená místa a nebo v prostoru zastávky MHD.

Na první poslech mě zaujala objektivnost zprávy nedbající na přežité slabiny bolševických zákonů (tj. presumpci neviny) a bez skrupulí nazývající jiného dosud slušného občana (či spíše osobu blízkou), jehož vůz třeba ukradl zfetovaný zloděj a zaparkoval v rozporu s dopravními předpisy, oním provinilcem. Některý ze zdejších Strážců tradičních hodnot mě jistě rád doplní paragrafovým zněním a dokáže zmiňovanou osobu provinilce lépe identifikovat ve vztahu k míře provinění – já osobně bych se nebál přímého označení kriminálník a potenciální vrah, ale jsem jen prostý člověk, kterého spravedlivě taková do očí bijící neslušnost a nemravnost pobuřuje!

A teď se podívejme, jak se o kriminálním jednání dozví Policie .. Jednoduše! Přes portál anonymních slušných občanů, kteří neváhají odvážně nahlásit a případně i vyfotit kriminální chování dobytka, který ohrožuje bezpečnost všech ostatních slušných občanů této země. Tedy, abych byl přesný, slovy manažera sdružení Oživení „sdružení touto cestou hodlá přimět Policii, aby trestala bezohledné řidiče, kteří touto cestou ohrožují slušné chodce a slušné cyklisty!!!“ Stačí se zaregistrovat na Portál pro anonymní ohlašování přestupků a porušení zákona policii a můžete začít hlásit. K anonymnímu udání můžete připojit i fotografii a chytrý webový systém za Vás anonymně odešle Vaše hlášení na místně příslušné oddělení Policie.

Tím to ovšem nekončí. Sdružení se aktivně vezme za Vaše práva a bude vytrvale kontaktovat Policii a dotazovat se na postup při vyřízení nahlášeného kriminálního chování. V této fázi ještě sdružení neuvažuje o návrhu systému tělesných trestů či zapojení loajálních státních zástupců z řad cyklistů, ale berme v úvahu, že udávání přes web bylo spuštěno teprve dnes. Proto se na webu dnes nacházejí pouze první tři udání z Prahy. Web je však funkční pro všechny obce, takže to dává naději i všem slušným lidem na vesnici, že jejich soused bude po právu potrestán a jako vyvrhel odsouzený k nuceným pracím již nebude ohrožovat na životě ostatní slušné lidi. V městském prostředí je anonymita známým faktorem, ale na vesnici to bude nový prvek podporující bezpečnost.

První vlaštovky, co se týká tvrdého nesmlouvavého postupu, jež byl před několika lety úspěšně odzkoušen na akci známé jako CzechTek, dávají naději, že tato chvályhodná aktivita slušných lidí má hluboký smysl. Městská Policie se vyjádřila sličnými ústy své mluvčí, že „vítá každou zprávu vedoucí k odhalení pachatele trestné činnosti nebo přestupku„. Čímž je jednoznačně řečeno, o jak nebezpečnou činnost se jedná. Nikdo se tedy nebude moci vymlouvat a hloupě argumentovat právníkem, osobou blízkou či poukazem na zneužití pomocí mrzké fotomontáže, protože mezi 3:00 až 5:00 ráno, aby nebyl rušen klid ostatních slušných občanů, vylomí speciální jednotka dveře, převede lotra před státního zástupce a po vynesení rozsudku ve zkráceném řízení bude rebel neprodleně eskortován do gulagu, kde bude moci při práci v kamenolomu příštích 25 let bez možnosti podmínečného propuštění přemýšlet o tom, zda by se mu nevyplatilo chovat se slušně.

Kulantně je to opsáno na webu sdružení Oživení větou „Je zřejmé, že policie, chodci, cyklisté, obecní úřady či neziskové organizace otázku život ohrožujících přestupků samostatně nevyřeší. Tento projekt může tyto skupiny spojit a – ať samostatně či v kombinaci s dalšími postupy – problém zmírnit.

Nu, a co s tím uděláte VY osobně ?

Jste-li slušným občanem, nepotřebujete již více vědět. Vezměte mobil s fotoaparátem nebo digitální foťák a běžte vyčistit ulice ve svém okolí od kriminálních živlů.

Co se bohulibého počinu založit web umožňující zasílání anonymních udání na Policii týká, vidím zde také určité nedostatky. Kupříkladu prozatím není na vesnici aktivní Městská Policie, což komplikuje status obce, která není městem. Nicméně pro slušné občany by neměl být problém založit z vlastních řad místní milice či gardy, které budou prodlouženou rukou strážců pořádku a ani činnost lidových soudů by v této věci nevyšla nazmar – spousta sousedských křivd by mohla být promptně a bez možnosti odvolání vyřešena minimálně ke spokojenosti navrhovatele.

A přátelé, přiznejme si, že kriminalita řidičů není to jediné, co slušného občana omezuje ve výkonu jeho práv! Ano, mám na mysli podchycení dalších oblastí. Kupříkladu společnost ČEZ by jistě uvítala podněty slušných občanů upozorňujících na černé odběry elektrické energie. A velmi žádoucí by byl i Dětský koutek. Ruku na srdce – koho někdy neobtěžoval zvonivý smích či nechutné hlučné dětské hry, kterým nedokážou udělat přítrž bezohlední rodiče, kteří neberou v potaz, že jiní slušní lidé mají ve svém sociálním holobytě právo alespoň na absolutní klid!! Třeba se sdružení Oživení podaří oživit i zaniklé Pomocné stráže VB.

Nic není ztraceno!

Blýská se lepší a nebojme se říci – bezpečnější zítřky!!!

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
1 407x přečteno
Updatováno: 28.11.2015 — 0:02
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!