Pomáhat a chránit - zpět na článek

komentářů 314

 1. A co když za tím tunelem měl zabít dítě, z kterýho vyroste diktátor a způsobí další světovou válku? A co kdyby… A kdyby… Ty vole, lidi vzpamatujte se.

 2. normalni je na vyzvu policie zastavit, pokud po vyzve ujizdel jdou veskere nasledky za nim. Navic zákaz řízení i zabavený řidičský průkaz + 180 km/h. Mne naopak prijde neuveritelne ze takova vec (navic se zaznamem prubehu na videu) se dostala pred soud (jasne mohli pouzit zastavovaci pas kdyby meli cas a meli jej u sebe, motorkar by si namlel hubu stejne jen by asi nemetal kozelce). V USA by ho nejspis zastrelili a nikdo by se nad tim nepozastavoval. Je neuveritelne co tady nekteri dokazi vyplodit za hovna. Tenhle policajt (a i ostatni) se na to nejspis v budoucnu vykaslou, budou chtit mit klid a zadne vlaceni po trestnich soudech, klidny spani. Takovou Policii chcete ? Ja si preji Policii ktera ma respekt u lidi a lidi se chovaji podle jejich pokynu a pokud timto zpusobem neuposlechnou, budou dopredu srozumeni s tim, ze se proti nim pouziji donucovaci prostredky primerene situaci. Az bude tenhle rozsudek (treba zmeneny) pravomocny, vysle to jasny signal nejen do spolecnosti, ale i do policejnich rad.

  1. No vidíš, Trevore, a já si zase takovouhle policii fakt ale nepřeju…

   1. @Jack: a jakou (if any)?

    1. John: No když už any, tak takovou, která sama nebude pro svůj prospěch překračovat zákon, pokud je zde (jak tvrdí její zřizovatel) od toho, aby zákon hájila a vymáhala.

     Trevorova věta „a lidi se chovaji podle jejich pokynu a pokud timto zpusobem neuposlechnou, budou dopredu srozumeni s tim, ze se proti nim pouziji donucovaci prostredky primerene situaci“ mi prostě „smrdí“ tím, že cokoliv absurdního si fízl usmyslí, musím mu vyhovět a když ne, může mě rozmáznout jak štěnici (tedy pardon, chtěl jsem napsat „použít donucovací prostředky“). Chtěl jsem sem v této souvisloti zase napsat něco o třicátých a čtyřicátých letech minulého století, ale protože se pro některé zde jedná o příklady extrémní a nepřiměřené, nechám to být. Jen si neodpustím poznámku, že tehdá měly bezpečnostní složky sousedícího státu takový nefalšovaný respekt, až oči přecházely. A to já zažívat nechci. Pokud jde o tu „moji“ policii, tak příslušník takové policie není ze zákona nadřazen ne-policistovi a jeho přestupky či přečiny proti zákonu jsou sankcionovány tvrději než u ne-policistů, protože chce-li si hrát na ochránce a vymahatele zákona, měl by sám jít příkladem…

     1. Inu, policii, jejíž příslušníci neporušují zákony, by chtěl každý, ale nikdo ji nemá. Tak tenhle policajt se dostal před soud, aby se zjistilo, jestli porušil nebo ne.

      1. Ptal jste se, co bych chtěl, když jsem předtím napsal, co nechci, a já odpověděl. Jestli je to vůbec reálné, to nechám na každém…

       A co toho soudu a jeho rozsudku týče – vrána vráně…

       1. Ale v pohodě – já bych chtěl totéž. Jen říkám, že to je nereálné. I kdybychom to zredukovali na úmyslné nepáchání.
        S tím soudem – no, může být. Ony tam ty vrány občas takhle sedávají. Nebo to nebyly vrány, ale ten tlak z podpory, kterou se tomu policajtovi dostalo. On si na ten verdikt udělá asi každý názor podle toho, které stgraně fandí. ostatně ještě není konec.

        1. Vždyť ano, jen se spolu normálně „bavíme“, no problem.

         Já, když jsem včera viděl ty záběry ze soudního jednání, jsem si původně myslel, že ti motorkáři tam přijeli vyjádřit podporu tomu taranovanému řidiči motorky. No, spletl jsem se. Nemůžu říct, že bych některé ze stran fandil, jen mi nepřijde přiměřené, aby kvůli maření soudního/úředního rozhodnutí se mohli monocajti beztrestně pokoušet někoho zrakvit…

         1. Já jsem myslel tu okatou podporu ze strany policie – UBS, policejní prezident, ministr vnitra…
          Na toho motorkáře jsem tedy hleděl taky – chvíli mi nedocházelo, koho vlastně podporuje.

          1. Pravda – nevím, co by musel příslušník PČR provést, aby se ho bratrstvo zřeklo a dalo od něj ruce pryč. Když ten nadrženej tupec zabil toho kluka na Dobříši nebo když pomocí zátarasu z civilních aut i s uvnitř sedícími řidiči nechali uhořet toho kluka (a skoro i jednoho z těch lidských štítů) na D1(?), nikde jsem neslyšel něco jako „tohle jsme jako organizace ale už fakt posrali“ nebo „od takovýho jednání se distancujeme a nesouhlasíme s ním, mrzí nás to a cítíme úpřímnou soustrast s pozůstalými“. Vím, to je mimo realitu tohoto světa…

          2. Jsck T: podívejte, PČR je velmi mocná, dělá si vlastní PR, vlastní HR politiku, aby se tam nikdo nezvaný nedostal; v době snižování kriminality vyžadují tisíce dalších lidí a peníze… Dělaj to velmi chytře a úspěšně pro ně.

           KDyž policajti zjistili, že krádeže aut klesly na zlomky toho, co před 15 – 20 lety, začali si hledat další agendu – kontrolu stáčení tachometrů apod., aby obhájili svoje počty.

          3. Podpora mu byla vyjadrena az dost pozde, mezitim mu vyjadrila podporu tzv. siroka verejnost, IMO se organizace pridaly az posleze, kdyz jim doslo, ze mlceni bude pruser. Ale moc to nesleduju, to je neco, co mi rikal znamej fizl z nalady ze sluzebny :D
           (rikal chapej jako psal)

          4. Fotky, jak vypadají „policisté, kteří podpořili kolegu“… Částečně vypadají jak nějaká galérka.

           https://zpravy.idnes.cz/foto.aspx?r=domaci&c=A181009_171907_domaci_zaz

  2. Respekt se nedá nafasovat spolu s placatou čepicí. Respekt u mě mají třeba popeláři. Dělají užitečnou práci, makají rychle, aby nepřekáželi a umí u toho i lokálně řídit dopravu. Když mi popelář ukáže, kam uhnout nebo kudy objet, tak to udělám rád, protože vím, že to dává smysl. Policajta poslechnu jen ze strachu, protože je to největší ozbrojený gang v zemi a nelze jim nijak legálně odporovat. A když mi pak s tím výrazem „děláme hrozně důležitou práci“ kontrolují pro nic za nic doklady nebo žárovičky, mám pro ně tak akorát pohrdání. Možná až jich půlku pošlou na pracák a tu druhou dělat nějakou užitečnou práci a chovat se u toho pro začátek jako normální lidi a ne jako Caponeho raketýři, pak se jim dostane i respektu, jakého požívá ve společnosti např hasič, kterého dokonce pase stejné ministerstvo.

   1. „makají rychle, aby nepřekáželi a umí u toho i lokálně řídit dopravu“ – čéče, vy byste měl jít do standupu s Bubílkovou.

  3. Já myslim že jel aspoň 17951231276062860140 mil za sekundu vole!

 3. „Abychom si rozuměli, motorkáře se tady vůbec zastávat nechci. Je to pěkné hovado a dostat tahle přes čumák si zasloužil, instantní karma je prostě fajn.“ – to by mě zajímalo proč jako… protože neměl řidičák? No a? Kvůli nějaké byrokracii je to hovado? Jak se lišíte od maček, co chválí cajty na vašem FB, které v tomhle článku vlastně kritizujete?

 4. „Jestli vám přijde vše v pořádku, asi je na čase zařídit si přesídlení do Severní Koreji nebo Ruska“.
  V Severni Koreji jsem nebyl, ale v Rusku jsem žil několik let a jedno vím jistě – kdyby si tam tohle motorkář dovolil (jakože nedovolil), tak by ho milicianěři ztloukli dokulata a pohoupali se mu na achilovkách. Tohodle jsem byl svědkem a nikdo neřekl ani popel. Úředník je v RF nedotknutelný a policajt je ještě trochu výš.
  Proto bych poradil autorovi, ať si odpustí emotivní metafory, pokud o tom ví hovno.

  1. https://www.youtube.com/watch?v=CJwqAB13q40
   tohle je dosti standardní a v porovnání s tím je plzeňské „kundo vole“ kafíčkem pro batolata.
   Zažil jsem, že mně vytlačili z cesty, jak jeli v koloně s nějakým hlavounem a když jsem protestoval, tak mně pak vytáhli z auta, čímž odstavili celý bulvár i v protisměru a pohovořili si se mnou. Měl jsem štěští – byla tam moje těhotná manželka, takže jak ji zmerčili, tak nás pustili dál, jinak by to bylo asi na facky.
   Já to neobhajuji. Ale jakmile tady D-FENS a podobní jelimani, kteří byli panečku někdy až v Chorvatsku, vrtají do CZ policie, tak je dobré si to s něčím srovnat a kdo zažil Polizia Stradale v Rusku, UA, Švajcu, Srbsku atd., tak je rád, že jsou tady ještě docela normální benga.

   1. To je jako říkat, že je blbost kritizovat kvalitu buřtů od Babiše, protože v Bangladéši je vůbec neznají. Vážený pane, platíme zde více než 40k policajtů nemalými penězi z vlastních daní a očekáváme za to (já tedy už dávno ne, ale je to předpoklad) že budou pomáhat a chránit, jak mají na autech. Je skvělé, že máte zkušenosti z Ruska, apod. – ale já nežiji v Rusku. A nechci žít jako v Rusku.

    1. more, udělej si nejdřív sémantickou analýzu mého příspěvku. Ja neobhajuji ani motorkáře, ani policii, ale vytýkám autorovi, že používá emotivní příměry typu „…jako v Rusku…“. Tak jsem mu napsal, že je to nefér srovnání, protože v Rusku je to horší.
     Jest takovou typickou črtou příspěvků na tomto webu, že se navozuje mentální vzorec nikoliv logickou argumentací, nýbrž emotivními obraty. „dopravní armageddon“, „horší než v rusku“, „burešůvy buřty“ a pod.
     Přitom statisticky lze nehodovost klesá, o Rusku tady nikdo nic neví a Kostelecké uzeniny jsou pořád kvalitní výrobky. Ale to nevadí, hlavně že si ulevíme a slovně ekvilibrujeme….

     1. Viz vaše „Úředník je v RF nedotknutelný a policajt je ještě trochu výš“ – takže tam vlastně hodně záleží na tom, na které straně stojíte, pokud jde o určení viny a trestu…
      A o Rusu toho víme spoustu, díky zrg1 – je to tam boží!
      Relativizace, to je to slovo, které hledáte. A to fakt není vo pohodě. Platí, co jsem napsal výše.

     2. Pokud nepíšeme vědeckou práci, pak se emotivním obratům nevyhneme a text to obohacuje. Nemohli bychom v Čechách použít obrat pije jako Dán, protože tím chceme říct, že pije hodně, ale statisticky pije Dán míň něž Čech. Zrovna tak obrat je to tam jak v Rusku není odkaz na skutečnost, ale na nějakou vžitou představu, protože ta skutečnost je často nepředstavitelná :-)

      1. @ misaka: vždy záleží, na které straně stojíte, nikdy nejste objektivní. Doufám, že moju říct, že o Rusku vím hodně. Boží to tam není, něco je lepší, jiné zas horší. Jako všude. Platí to i pro policajty, protože se chovají jako prezidenti všehomíra, což je někdy krajně nppříjemné (arogance) ale hodně se to hodí, když se vám rozhodnou pomoci – pak vám skutečně pomůžou, protože mají tu moc.
       @ Ada: Ano, rozumím, jenomže jsem nabyl dojmu, že se tady nejedná o krásnou literaturu ani slohová cvičení. Většina článků a příspěvků se snaží postihnout/analyzovat realitu a vyvodit z ní poučení. Jsou tady i dobré články, jak tam ten o analýze dopravní situace v Medonosech, ale je tady spousta bláta.
       No a co chci říct. Je tady spousta hanění policajtů. Nejsem na straně policajtů takřka nikdy, ale někdy je to již směšné a samoúčelné, zobecňuje se na základě ojedinelých případů. Policajti jsou takové to nutné zlo a spousta z nich jsou hloupí omezenci, ale psát o poměrech „jako v Rusku“ je prostě špatný příměr. Protože tam vás policajt může takřka zabít, když se mu zrovna nelíbíte. Ale taky vám může cokoliv dovolit, pokud se mu líbíte. Tam nějaké odvolávání na zákony a předpisy neexistuje.

       1. „hodně se to hodí, když se vám rozhodnou pomoci – pak vám skutečně pomůžou, protože mají tu moc.“ Mimo to tam černou práci dělají převážně kluci z OMON a s těmi se prostě nediskutuje.

       2. Jo, hlavně že tady je to jinak ty vole. V každým případě systém, kdy nějakej mamrd může někoho dle libovůle zmlátit jak koberec, nebo mu „pomoct“ zmlácením někoho jinýho, je čirý zlo, na tom není dobrýho nic, ani jeden atom. A je jedno esli je to jenom zlo lite edition jako u nás v porovnání s RF – zlo je furt zlo!

   2. Tady preci presne potvrzujete to, co pise DFens, pokud nekomu pripada, ze maji policati mladit, nebo se snazit zabijet nevinne ci jen sproste podezrele, at se prestehuji do Ruska … a Vy nam popisujete, ze to tam tak opravdu chodi, tak kde je problem?

 5. Podle komentářů bych si myslel, že jsem na Novinkách.

  Fízl by měl být souzen pro pokus o zabití a měl by za to být také odsouzen. Zabití motorkáře mohl „mozkovým myšlením“ předpokládat, již kvůli akcím kolegů „otáčení passatu do protisměru“ atd.
  Pokud fízlové znali pachatele protože to byla „známá firma“ mohli jeho pohyb monitorovat a počkat si na něj například před barákem – jak se to dělo v časech minulých. Ale chápu, že pořádná „honěná“ je mnohem zajímavější a adrenalinovější zážitek.
  Většina ujížděčů se nechce zabít, takže po ujetí zpomalí a k zabití maminek s kočárky nedojde.

  Doufám, že příště budou takto chtít zastavit někoho v Tatře 815.

 6. Hele, ten jeho fízláckej kolega spolujezdec musel bejt dobře zesranej. Moc nechybělo a borec se mu nastěhoval mašinou na sedačku a policajt měl vyznamenání in memoriam. Chtěl bych vidět jeho ksicht, když se na něj pirát řítil oproti přesvědčení, že musí zastavit přece :-)

 7. na videu je vidět, že za policejním autem stojí auta, asi na červenou, tak těch 5 metrů by mu stačilo na ubrždění? A když autor pouští uzdu fantazii o kamarádovi co spěchá do porodnice, co taková fantazie, že v těch 130-150 či kolik jel, sejme na další křižovatce milý motorkář někoho z blízkých autora. To by myslím byl článek postaven tak, že proč policie nekonala. Prostě policajt udělal dobře, že ho zastavil.

 8. Z výpovědi svědků – policistů plyne, že se na honičku předem chystali, a to považuji za debilní. Co kdyby se spletli a honili a sejmuli někoho nevinného? “ „Poznal jsem ho podle registrační značky a helmy, jak říkám, byla to krátká doba. Byl jsem si jistý, že to je on. Říkám kolegovi, pro jistotu se připoutej, určitě se budeme honit,“ dodal policista.“

  Z jejich výpovědí dále plyne, že dotyčného takto naháněli poněkolikáté. Z toho plyne dost nepříjemná skutečnost, že když si policie neví rady s pachatelem a nedokáže ho dostat před soud normálními prostředky, tak ho sestřelí na místě. A nyní jim to soud posvětil.

  Soudce se choval jako aktivista a v argumentech použil naprosté nesmysly, jako tenhle blábol: „„Kamerové záznamy nechci přeceňovat,“ řekl soudce při odůvodnění verdiktu. Záběry jsou podle něj ovlivněné i úhlem snímání či světelnými podmínkami.“

  1. Cerny Mor: během laciniády nic o přeceňování kamerových záznamů nepadalo, asi nějaká změna v trendu českého soudnictví nebo co. Tam tehdá nebyl problém z kamery dokonce vyčíst, co si řidič myslí.

   1. fatdwi? to víte – soud rozhodl, jak rozhodl (jak se mu chtělo a jak se vyspal)

 9. Behemot 11.10.2018 v 6:34:
  Opicajti neplatí ručení ani pojištění. Když to všechno rozmrdají/ujezdí xmrti, tak hrábnou do fondu zábrany škod (to si platíte v rámci ručení) a nakoupí z toho ty jejich zatajený interceptory.

  Technická: takhle to bylo dříve* a řekl bych že správně…
  Dnes platí komerční pojištění**, které je v součtu dražší a musí se vysoutěžit podle zákona o veřejných zakázkách…

  * Škodní fond nijak nesouvisel s povinným ručením (to si pletete s hasiči) a podle mně známých pojišťováků by se vyplatil (místo povinného ručení i kaska) každému, kdo provozuje řádově stovky vozidel (opicie jich má tisíce)…
  ** Neplatí náhodou komerční pojišťovny za sjednání provozi? Nevím, jen si tak přemítám…

  1. Nějak to nemá ani hlavu, ani patu, zkuste to ještě jednou, víc po lopatě.

   1. Tož po lopatě:
    1. Opicajti dnes platí komerční pojištění a ne že ne…
    2. Dříve měli škodní fond…
    3. Do škodního fondu nešlo nic z povinného ručení neopicajtů…
    4. Komerční pojištění je dražší než škodní fond…
    5. Rozdíl jde do zisku pojišťovny…
    6. Malá část ze zisku pojišťovny možná putuje někam…

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!