Policie u přechodu – zákon kontra zdvořilost - zpět na článek

Počet komentářů: 58

  1. Mám podobný zážitek, na ulici Rudolfovské u kostela. MP České Budějovice řídila ráno provoz na přechodu pro chodce, ale spíš to připomínalo drezuru medvědů opilým cirkusákem. Protože u přechodu stáli chodci a zaměstnanec MP v mém směru nijak nereagoval, zastavil jsem. MP se na to probral a začal mi gestikulovat, abych jel. Byla to komická situace. Přes přechod přecházeli asi čtyři lidi a MP mi ukazovala, abych jel, pravděpodobně přímo do nich. Já nejel a ukázal prstem na lidi na přechodu. Na obličeji strážníka se značila jistá nevole z průběhu této komunikace.

    Vystoupil jsem z auta a požádal strážníka, aby mi nadiktoval svoje číslo.

    Strážník: „A k čemu to potřebujete?“
    D-F: „Abych na vás podal stížnost“.
    Strážník: „A proč?“ (Trochu strach)
    D-F: „Protože jste při výkonu služby v důsledku nedbalosti ohrozil účastníky silničního provozu, dále jste se nedržel vyhlášky č. 294 a řídil dopravu vyhláškou nedovolenými signály.“
    Strážník: „To nemáte jak dokázat.“ (Vždy jsem myslel, že tato věta je vyhrazena pouze nám poteciálně podezřelým občanům)
    D-F: „Za sklem je kamera“.
    Strážník: „Poslyšte, já se omlouvám. Hlavně že se nic nestalo.“

    1. Tak pokud přes ten přechod fakt šli lidé, tak byl MP samozřejmě trubka.

      Nicméně v popsaném případě … jede auto, za ním nic, MP stojí na přechodu a zcela výjimečně použije rozum a usoudí, že nej bude, když vy projedete a oni následně přejdou. Win-win situace. Vy do toho hodíte vidle, podle mne zcela zbytečně a rázem nevyhrál samozřejmě nikdo. A to ani do budoucna, protože příště se ten MP na podobně vstřícné jednání vůči řidičům vyprdne a naopak se bude striktně věnovat běžnému skákání na přechodu před auta, aby nebozí chodci mohli přejít a nemuseli těch max 5s čekat.

      Já vám nevím …

      1. A proc to udelal? Z nedbalosti a lehkomyslnosti! Jak je to jen mozne?!?

      2. Sice to už nemám moc v paměti, ale bylo to v 7:45 na Rudolfovské třídě, prakticky vyloučeno, že bych byl jediné auto v okolí. Ten člověk musel být po nějaké pařbě a v podstatě spal vstoje.

        1. Z mladické nerozvážnosti! :-)

    2. Podobná zkušenost, bohužel ne s omluvou. Dávno tomu, příslušník ještě nepomáhal a nechránil, ale veřejná bezpečnost už to taky nebyla.

      Na přechodu přes Sokolskou na rohu u Ječné byla zelená pro chodce vždycky hodně krátká, i rychlejší docházeli na chodník už na červenou. Zahýbám z Ječné doprava, uprostřed přechodu se belhá babka na červenou, na chodníku stojí policajt a řve: „Jeď! Jeď! Přejeď jí!“

      Babka v pořádku dorazila na chodník, já se rozjel, takže nevím, jaká interakce babky s příslušníkem následovala, pokud vůbec nějaká. Ale kurva to byla hrozná (ten policajt).

      1. Cheche. Jenom technicka – ta zelena je tam pro vstup do vozovky. Dojit uz muzes v pohodě na červenou. To neni tak ze musíš bezet jak jelen abys to za tech par vterin stihl.

    3. Také jsem měl hezký zážitek s poslušníkem městské policie. Škola, děti (cca 10?) u přechodu, aut jezdí celkem dost, ale místní komunikace, žádná magistrála, řidič přede mnou je pouští a poslušník stojící u přechodu si začal na toho řidiče vyskakovat „Co je pouštíte, jsem tu já, jsem tu snad pro srandu králíkům?“. No tak jsem se vyklonil z okénka a řekl jsem „Dobrý den, jmenuji se Králík a mě to přijde srandovní se kvůli takové ptákovině dohadovat…“. Poslušník když viděl, že má proti sobě víc lidí, kteří by si mohli svědčit a on je sám se svou jedinou výpovědí, tak jen zavrtěl hlavou a šel na stranu. Krásný zážitek ze vzájemné podpory motoristů mi projasnil den :-D Kdybych se skutečně jmenoval Králík, bylo by to ještě hezčí…

  2. dovolím si k tématu dotaz, na první pohled jasný , ovšem po zamyšlení to až tak jasné není,,,,,,kde začíná tzv rondel, obecně kruhový objezd a správně ještě jinak, což je ted nepodstatné, asi ví skoro každej, ovšem kde končí ,až tak jasné není, prosím o vysvětlení

  3. Na prechodu je vidim nejradeji. Sice vytvari mirne vetsi chaos nez kdyby tam nebyli, ale zase neskodi jinde. U prechodu mnoho skody nenadelaji, v dobe kdy tam jsou se stejne jezdi krokem.

    Co se tyka slusnosti, tu si nechte tam, kde to neni upraveno jinak. Fizl je vic nez semafor, semafor je vic nez svisla znacka atd… muzeme se poustet a davat si prednost krativne dle situace, ale tam kde to ridi nejaky prislusnik se proste ridim tim, co ukazuje a snazim se u toho nikoho neprejet. Pokud bych se ridil vlastnim rozumem nebo slusnosti, mohl bych narazit, treba pak ukaze jinejm ze muzou jet nebo jit a ja tam pak budu za vola, co se ridi jinymi signaly nez vsichni ostatni.

  4. Zákon o provozu na pozemních komunikacích 361/2000 Sb. § 76 (5)
    Pokyny policisty, strážníka obecní policie, vojenského policisty nebo příslušníka vojenské pořádkové služby jsou nadřazeny přechodné, místní i obecné úpravě provozu na pozemních komunikacích.

    Pokud dá policista pokyn, je to nadřazené víceméně všemu (když je to potřeba, tak může klidně nechat lidi se otáčet na dálnici a jet v protisměru), nevím jak je to ale reálně se zodpovědností pokud dá blbý pokyn který je pak uposlechnut (třeba pustí do sebe auta z více směrů a ty se srazí). Kamera v autě pak může asi dost pomoci.

    1. A plati to jako ve spenatu, cili splnit rozkaz a pak si jit stezovat?

    2. Nicméně ten samý zákon obsahuje výčet signálů, o kterých zde hovoříme. Nezdokumentovaný signál policisty nemůže být právně závazný, neboť řidič neví jak jej správně vyhodnotit – znamená mávání rukou „pokračujte v jízdě“, „otočte se“, „udělejte burn-out pneumatik“, „stáhněte okénko“, „zapněte stěrače“ nebo něco jiného?

      1. Je rozdil mezi „řídit dopravu“, coz je to co dela policista v křižovatce pomoci přesně stanovenych signálů (ktere skoro nikdo nezna) a usmernovat dopravu, coz je to, co dela ten strážník u přechodu (nebo treba delnik u stavby nebo ridic u nehody). V pripade strazniku a prechodu dokonce snad nejde ani o usmernovani dopravy ale o „dozor nad přechody“, coz krome strazniku dela kdejaka baba ve zluty veste s logem radnice.

    3. Ovšem dle §75(8) Strážník obecní policie je oprávněn pokyny usměrňovat provoz na pozemních komunikacích v případě, že je to nezbytné pro obnovení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.., nemá strážník vůbec co řídit, smí jen nějaký „nebezpečný či neplynulý“ stav svými pokyny napravovat. Běžná interakce chodce, který přechází a řidiče, který mu to umožňuje, nepochybně takovým stavem není, strážník se tedy do toho nemá co míchat.

      1. Míchají se do toho treba i učitelky v materske skole. Ja jsem se pakrat takhle zamichal do dopravy a zastavil na chvili vozidla aby moh nekdo jinej bezpečné vycouvat.
        U tech prechodu proste straznik (učitelka, baba dobrovolníce, ponocny) davq ridicum najevo ze nekdo chce prechazet. Ridic je pak ze zakona povinnen zastavit a umoznit chodcum přejít. A zároveň usmernuje haranty aby neskakali pod kola jako lumici.
        Predepsany signal kterym da chodec najevo ze hodlá prechazet pokud vim dosud neexistuje. Zatím.

        1. To ale máte na mysli zastavování vozidel (před přechodem) podle §79. V diskutovaném případě jde ale o zastavování chodců a „pouštění“ vozidel, tedy případ, který §79 opravdu neřeší.

          1. Vsak ano. Proste pouštět haranty u prechodu muze kazdej jouda, protoze jakmile da dostatecne vcas najevo ze se hodlá prechazet, je ridic povinen chodce pustit.
            Krom toho ma ale straznik primo opravneni zastavit vozidlo pred prechodem pro chodce za účelem zajisteni bezpecneho prechodu osob. Je to v zakone o Obecni Policii.

            1. Tak tomu by som rozumel. Ale nerozumiem často signálom tých zelených (či inak farebných) pandrlákov s pendrekmi – proste si tam mávajú ako na 1.mája (1.květen); nedávajú pozor, lebo buď telefonujú, alebo sa hrajú na mobile či vykecávajú s okolo idúcimi osobami a potom skáču rýchlo-rýchlo do cesty automobilom a tak podobne.
              T.j. ak mi gumený mozog nedá znamenie, ktoré je definované vo vyhláške tak ho ignorujem – a on sa urazí a príde robiť na mňa ramená. To ozaj nech radšej drichme v aute niekde v bočnej uličke….

              1. Jsi povinen dat přednost chodci na prechodu. Je fuk jak se u toho tváří, co ma na sobe a jak gestikuluje. Je za to tusim sedm bodu.

                1. Situácia z článku pod ktorým komentujeme: Vodič motorového vozidla zastavuje pred prechodom aby umožnil prejsť skupine chodcov zľava doprava a naopak. Ale miestna guma mu gestikuluje aby išiel – aké pokyny na to použil nevieme (možno predpisové možno nie). Takže v prípade takom, že pokyny sú nezrozumiteľné otázka znie: Počúvnem gumáka a riskujem, že keď sa niečo zomelie na prechode tak ma zavrú až dokiaľ zhnijem, alebo väznica? Alebo ostanem stáť (z pohľadu gumáka neuposluchnem pokyny) a nechám prejsť osoby cez prechod zľava doprava a naopak a riskujem incident s gumeným mozgom? To je moja dilema, pretože mi je jasné, že ako šofér motorového vozidla či vodič motocykla som lovná zver všetkých paragrafov a kadejakých dobroserov.

      2. Vskutecnosti straznik obnovuje plynulost. Vetsinou jsou straznici na prechodech, kde by prechazejici zvladli zastavit provoz, pokud by prechazeli po jednomn a ne po skupinach. Tim, ze je straznik sbira do skupin a pak pousti, umoznuje plynulejsi dopravu. Bez nej by si tam ridici museli vynucovat prujezd najezdem do prechodu. Krasnym prikladem je mega prechod u nadrazi Brno hl.n.

        1. Ma na to primo opravneni podle zákona o Obecni policii. Zastavit vozidlo pred prechodem pro chodce za účelem zajisteni bezpecneho prechodu osob. Tady fakt neni co resit.

          1. Ale on ho nezastavoval, naopak a to v zákonu není

            1. BOHA JEHO
              oprávněn pokyny usměrňovat provoz na pozemních komunikacích v případě, že je to nezbytné pro obnovení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu

              PLYNULOST. VIDIS TAM TU PLYNULOST? Protoze kdyz te neusmerni, MAS POVINNOST PUSTIT TY ZKURVENY CHODCE, KTERI SE U TOHO PRECHODU HROMADI A JASNE CHTEJI PRECHAZET.

              On tam zajistuje(obnovuje) plynulost silnicniho provozu.

              Chjo.

              1. No a pokud jasně chtějí přecházet, tak jim to musíš umožnit.

                Nějakej matlák s vestičkou si může mávat jak chce, no to jeho mávání kurva NENÍ nadřazený zákonu o silničním provozu, hňupe!

        2. No tak ja nevim… Obcas jezdim rano pred osmou kolem skoly v Praze-Kbelich. Normalne by tam auta jedouci cca. 10 km/h a deti na prechodu skrz sebe hladce proplouvaly. Ale ne, je potreba tam postavit MP, ktery dokaze na vesnici zpusobit regulerni dopravni zacpu, kvuli kazdymu skolakovi (cca. 5 s) zastavi auta a necha ho prejit, misto toho shlukovani do skupin. Kdyby tam nebyl, zastavi kazde ctvrte nebo pate auto a prejde v klidu cela skupinka. Takze bohuzel zcela opacny vysledek nez v tom Brne.

          1. U nás by třeba bez místních biřiců byl dopravní Armagedon u školy ještě horší – scénář: autobusy vysypou děcka, ale nemohly by se rozjet – děcka ještě nepřešly. V té době v koloně za nimi osobáky a občas nějaký autobus mimo zastávku vysypávají další, takže proud je víceméně nepřetržitý.

            Praktický přístup MP je ten, že jakmile čelní autobus(y) přestanou vysazovat, zastaví přecházení a pustí frontu vozidel (autobusy z důvodů provozu v místě nelze na zastávce objet, místní poměry neumožňují vybudovat zastávku mimo komunikaci). Po nějaké době pustí děcka jakmile se jen trousí, tak zase pustí vozidla, pokud tedy mohou jet tedy na zastávce nestojí další bus. Autobusů tam projede min. tak osm za cca dvacet minut, k tomu desítky osobáků v každém směru (nejméně). Tohle u nás MP zvládá.

            1. Tohle je zajímavá otázka. Nestačil by tam dát nějakej „chytřejší“ semafor pro chodce?
              Napadlo mě to proto, že MP v sousední dědině každé ráno, kdy je hezky a slunečno, zajišťuje bezpečnost chodců, kteří jdou do nedaleké školy na křižovatce vybavené světelnou signalizací. Ten výjev mě nepřestane fascinovat. Příslušník stojí jako tvrdé Y na méně frekventované straně (cílové) ulice a tupě hledí do telefonu. Padne zelená, strážník přejde doprostřed jízdního pruhu (ale jen jednoho), chodci mezitím přecházejí. Padne červená, strážník se přesune do vyčkávací pozice na méně frekventované straně přechodu. A tak pořád dokola.
              Paradoxně přechod o dvě ulice dál, který sice není na hlavní, ale provoz tam je po ránu taky slušný, přes který ti samí chodci na cestě ke škole přecházejí taky a který žádné zabezpečení nemá, je bez ozbrojené ochranky.
              Myslím, že neexistuje jednoznačnější ukázka plýtvání obecníma penězma, ale lidi, co volí STAN to asi tak nechtěj, to jinak není možné. Jedno z těch zařízení (semafor nebo městapák) je tam zbytečnej. A řekl bych, že semafor, co je tam X let, svojí hodnotu už odepsal a hlídá všechny přechody na křižovatce v režimu 24/7 za každého počasí, to asi nebude.
              Noci tráví příslušníci téhož sboru zaparkovaní celou u místního hřbitova a hlídají, jestli v noci neutíkají umrlci z márnice a neobtěžují občany. Co by a to lidé ve 13. století dali!
              Tyhle tři výjevy mě prostě nepřestávají fascinovat. Dopoledne se jdou ukázat všem na hlavní, že existujou a večer se zašijou, aby nemuseli nic řešit (u každého zásahu, kromě pěti opilců v roce, co nechce řešit PČR, jsou poslední).

              1. Deset z deseti mestapaku hlasuje pro semafor. Jenze občané maji policajty u prechodu radi a radnice jim vychazeji vstric.
                Patrne je to dano tim, ze ti kteri MP u prechodu vidi neradi brblaji akorat tak na dfensu mistp toho aby napsali na radnici, takze radnice ma pouze pozitivni feedback.

                1. Poslední věta není pravdivá. Odpověď radnice přišla ve stylu, že pomáháme a chráníme děti do školy, protože tak to sluníčkoví obyvatelé chtějí.
                  Ano, pár názorů nemůže zvrátit pozitivní feedback. Bohužel nemohu za to, že netriviální část obyvatelstva našeho slzavého údolí volí STAN.

                  1. Tak je pozitivnich feedbacku zjevne vic, nebo to lidem nevadi natolik, aby s tím chtěli neco delat. Co jste si zvolili, to mate. Mistni zastupitelstva se daj vetsinou ovlivnit pomerne snadno. U statni spravy je to horsi.

                    1. Vždyť už v prvním příspěvku konstatuju, že to lidi chtěj. Nebo ne?
                      Nicméně to, že to lidi chtějí nezmění můj názor na to, že je to absolutní debilita. Nebo by mělo?

                  2. mně zase přišla odpověď, že si nikdo jiný nestěžoval, takže je to určitě v pořádku. :-)

                    u nás na přechodu se semaforem městapáci mačkali knoflík, aby se chodcům rozsvítila zelená.

                    že je tam i městapo i semafor, na to jsem si zvykla, ale opravdu nerozumím tomu, proč pomáhají a chrání děti jen ráno, když jdou do školy. Protože když se ze školy vracejí, už je tam jen ten semafor.

                    1. Vysvetleni je takovy, ze zatimco rano zacinaj haranti ve stejnou dobu tak konec vyucovaji maj rozfrcanej podle rozvrhu na několik hodin. Nicmene v Praze maj vychytavku zvanlu Skolni policie, kdy se městapak asi dve hodiny ometa kolem skoly zhruba v dobe poledni prestavky a konce dopoledniho vyučování. Proc, to vlastně nikdo nevi, kdyz jsem se ptal tak ve skole blabolili neco o bezpecnosti. Co si pod tim predstavit nicméně netuším.

              2. Semafor je IMO drazsi nez mestapak, obzvlaste pokud potrebujes pokryt rozptyl jako 7:20 – 8:10 nebo mensi.

                1. Navic v te dobe mestapak nema moznost skodit, coz bych povazoval jako zcela zasadni :)

                2. Jo? Kolik platí semafor zdravsoc za rok?
                  Rozpočet MP v naší dědině je 10míčů ročně jen na platech. Pokud ať nežeru tam tráví dvě hodiny denně, 150 dní v roce, je to nějakých 350 talířů ročně. Kolik stojí takový semtamfór pro chodce včetně napájení a servisu? (zanedbám to, že jeden městapák asi sedí na zadku na telefonu a vykonává i „jinou činnost“, stejně tak jakože semafor řídi i zbytek dopravy v zimě v létě v každém počasí)

                  1. Zkusim to trosku pomaleji a lepe
                    1) Mestapak bude tak jako tak a jeho existencnim duvodem neni stani u prechodu ku skole, tzn. rozpocet mestapa se nesnizi
                    2) Investice do semaforu bude tak pul mice a to kvuli 40 minutam 5x tydne behem skolniho roku. znova zduraznim, ze tohle se nedotkne rozpoctu mestapa. rozhodne ekonomicke

                    Kdyby ten semafor jednho mestapaka skrtl, tak se o tom muzeme bavit, ale on to neudela. Realita bude ta, ze jakakoliv cena semaforu je drazsi nez ten mestapak. Protoze mestapak nezmizi.

                3. Semafory lidem vadej taky. U cehokoliv kdykoliv kdekoliv se vždycky nejde nekdo, komu se to nebude líbit. Takze driv ci pozdejo si zastupitele přestanou delat z kverulantu hlavu, protoze at udela cokoliv, vzdycky bude nekdo remcar. Sestim smiř.

                  1. True. Ale to nic nemění na tom, že by mělo umět svoje rozhodnutí uvěřitelně zdůvodnit. To, že nevyžadují zpětné hodnocení o kolik na těch světlech klesla ta nulová nehodovost, když si platí takhle drahou armádu, považuju za další z důkazů o tom, jací jsou to dementi a pokud si na něco ztěžují, tak jim to vlastně patří, nic víc :-)

                    1. To, že občané nevyžadují…..

  5. Měšťák na přechodu mě opravdu nepřestává fascinovat. Na Malé straně v Karmelitské před zastávkou Hellichova (ve směru z Malostranského nám. na Anděl) je semafor s přechodem pro chodce. Není tam žádná křižovatka, pouze přechod a semafor, který je ovládán tlačítkem pro chodce. Celé září tam na obou stranách toho přechodu stáli 2 (slovy dva) měšťáci. Fakt nechápu.

    1. Ani ten semafor tam, mimochodem, nemá žádnej smysl.

  6. Jo, s měšťákama je vždycky sranda.
    V roce 2014 jsem si dělal fasádu na domě, a protože je čelní strana na uliční čáře, musel jsem mit od města schválený zábor chodníku. A protože mi sousedé jsou bdící občané, povolení jsem si vyřídil.
    Hned první den práce jsem byl s úkáčkama na lešení, já byl ve 3.patre když přijeli dva tydýti z town security. Docela dlouho tam stali a dloubali se v nose, pak jsem se na ně podíval a začalo to.
    P: Jste majitel?
    Já: Dobrý den
    P: Povídám, vám to tady jakoby patří?
    J: Dobrý den
    P: Jste mě neslyšel nebo co?!
    J: Pánové, když vstupujete někomu do života, děláme to co nejslusneji, protože na tom záleží další pokračování konverzace. Dobrý den.
    P: Dobrej, takže jste majitel? Pojďte dolů.
    J: Pojďte nahoru.
    P: Vás vyzývám, slezte dolů!
    J: Jestli něco chcete, pojďte nahoru. A co vlastně chcete?
    P: Musíte nám ukázat povolení k záboru chodníku!
    J: Ale to přece úřad posílá k vám na služebnu, máte tam od minulého týdne kopii mého povolení.
    -oba se radí-
    P: Chceme vidět originál!
    J: Máte na služebně originál z městského úřadu.
    P: No… No jo… Ale chceme ho vidět.
    J: Proč to chcete dvakrát?
    P: buďte rozmnej né? To je jako na zavolání, a to se musí proverit, víte?
    J: Chápu, skočím si dolů pro telefon, a zatím mi řekněte vaše služební čísla. Děkuji.
    P: Proč ?!
    J: Řeknete mi do telefonu to co jste mi řekli teď. Čísla chci ke stížnosti, protože mám důvodné podezření, že plýtváte svěřenými prostředky.
    P: Jaký zas prostředky?
    J: Přijeli jste autem, spálili jste palivo úplně zbytečně, vámi chteny dokument máte už dávno na služebně.
    P: Ale my přijet muse… Víte co, nechte to bejt.
    A zdrhli jak malí kluci. Ukroš mi pak povídá, „měli štěstí“. Ptám se proč? „U nás by je dávno zastřelili“. Před týdnem přijel s kamarádem z Donbasu.

    1. Policajt nahoru nemuze bo nema helmu a dopustil by se tak poruseni BOZP a ty jako odpovedna osoba je tam nema co pouštět.

      1. No jo, ale co když řekne „jménem zákona mě pusťte nahoru bez helmy“, co?

      2. Shane, nepamatujete si jednu Izerovu scénku, tu o Manďákovi?
        Při troše fantazie půjde zopakovat třeba s helmou.

    2. Pri poslednom riadku som si spomenul na dokument Long Way Round. Charlie Boormann a Evan McGregor čakajú pri svojich naložených mastodontoch BMW R1150GS Adventure na slovenskej strane hraničného prechodu Slovensko-Ukrajina a nejakým spôsobom sa dostanú do diskusie s nejakým Slovákom (vekovo medzi 50 a 60) , ktorý zrejme tiež čaká na prechod cez hranicu. A keď mu tí dvaja cestovatelia na motorkách povedia, že idú na Ukrajinu a potom ďalej do Ruska tak starký začne horekovať, že sa asi museli zblázniť, lebo Ukrajina je životu nebezpečná a všade je samá mafia atď. No a Boormann s McGregorom nielen že prešli Ukrajinu a Rusko bez problémov, ale aj Mongolsko a Kanadu či USandA. No a nielen oni – na motorkárskych serveroch je nespočet slovenských či českých cestopisov od chalanov čo prekrižovali tie nebezpečné mafiánske krajiny ako Ukrajina či Rusko.

      1. To je jak v tom vtipu jak chlapik letí letadlem a je celej nervózní a soused se ho pta co a jak a chlapek povida, ze ho preradili do Chicaga a ma strach, protoze mafie a vrazdy a kriminalita a tak.
        No a soused rika „to je nahoda, ja ziju v Chicagu celý život a reknu vam, ze ty historky jsou desne přehnaný. Chicago je docela v pohode“.
        „diky, to jste me uklidnil. A co vlastně delate?“
        „normalka, zadniho strelce na nakladaku s pivem“.

        1. Ten je dobrej :-D

  7. Ten strážník z Petřin je blbec. Normální blbec. Může dojít k nedorozumění (já čehý, ty hot), což je přesně tento případ, když ale o nic nejde, netřeba to hrotit.

    A ten termín „nadřízený orgán“ – to přesně použil? Pokud ano, je to blbec dvojnásobný.

    1. Nejspíš byl nasraný (jaktože ten !^&*^@ za volantem nepochopil moje zběsilé, zmatečné a chaotické mávání rukou!?) a zablekotal první agresivní věc co ho napadla.

      Celkem běžná věc že nasraní lidé blekotají fakticky blbosti, byť asi ve smyslu toho co chtěli říct.

      Autor měl štěstí že MP nerupla žilka a nezačal třeba do jeho auta kopat nebo mlátit obuškem.

  8. Ještě vzkaz pisateli: Hoďte to za hlavu a nermuťte se tím více. Vypsáním se vám ulevilo a ano, byla to typická srážka s blbcem.

  9. U nás ta MP svoloč před školou u obou přechodů také poskakuje a ,,řídí dopravu, vstupuje do vozovky aby dětičky mohly přejít naprosto bezpečně,, doteď jsem to kvitoval s myšlénkou: Alespoň něco dělají, ne že jen měří rychlost. No ale nahlédl jsem do vyhlášky 294/2015 a to je opravdu pěkné! Oni na to musí mít lejstro se štampílkou a obleček! Začalo se mi to moc líbit, kalhoty se šlemi, čapka a výstražná oranžová vestička s nápisem škola. Dokonalé! Místo té taktické vestičky nebo nosiče plátů, co se tam v tom naparuje naše místní zásahovka s pictolkou u boku…

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017