Policajt a kdo je víc

Featured Image

V pondělí 8.1.2007 došlo v Thomadorfu k dopravní nehodě, kterou zavinil policista v civilu. Sdělovací prostředky o této události informovaly, přičemž v různé míře pomlčely o různých okolnostech, které událost provázely.

Třináctiletá Linda Jandová ušla od domu, ve kterém v městké části Vráto bydlí její rodiče, sto padesát metrů k přechodu pro chodce. Auta v protisměru zastavila, školačka začala po přechodu přecházet, načež přijela Škoda Felicia řízená policistou v civilu, údajně pracovníkem Krajské správy PČR v ČB. Školačka byla autem sražena. Řidič se bezprostředně po nehodě nepokoušel zastavit, ujel ještě dalších 30m s chodkyní na kapotě, pak zastavil. Linda Jandová utrpěla středně vážná poranění, byla převezena do nemocnice a operována ještě týž den. Doba rekonvalescence je odhadována na dva měsíce.

Až potud by to bylo … no určitě ne v pořádku, ale v mezích standardního světa běhu. I policista může za volantem udělat chybu.

To zajímavé následovalo až potom.

Podle toho, co vypověděl tisku otec Lindy Jiří Janda, se policista choval velice arogantně. O omluvě nebylo ani řeči, o stav chodkyně se niijak zvlášť nezajímal a dosud pana Jandu nekontaktoval. Nehodu přijela vyšetřovat skupina dopravních nehod. Pánové od dopravky Jandovi naznačili, že vina může být i na straně jeho dcery: poučovali pana Jandu, že chodec na přechodu nemá absolutní přednost. Toť vskutku novátorské pojetí.

Ve Vrátě jsou tři přechody pro chodce, všechny jsou na přehledném a rovném úseku, zdálky viditelné a nezáludné.

Zvláštní.

Dovedu si celkem živě představit, jak to tam na místě vypadalo. Fízl z centrály, kterému se před auto připletl nějaký otravný občan a kolem shromážděná banda švestek řeší, jak to kopnout do autu, aby „pověst sboru neutrpěla“.

Manželé Jandovi mohou nyní vzít papír a tužku a začít psát poděkování hlavním vládcům 411světa.

Panu policejnímu prezidentovi Husákovi, kterého opakované ignorování dopravních předpisů (poprvé prasba vlastní rukou, podruhé prasba s řidičem) nebylo nijak potrestáno. Naopak, Husák se v obou případech vyznamenal mimořádným pokrytectvím, jehož stín jakoby dosáhl až do Thomadorfu. Podruhé dokonce Husák začal zničeho nic tvrdit, že spal a že bere prášky. Jo, to by teda měl.

Panu Bambasovi, který prasáckou jízdu policistů obhajoval a zřejmě tak dosud činí.

Policejním orgánům obecně za maskování přestupků a prasáren policistů.

Všem policistům, kteří denně jezdí jako prasata a myslí si, že pro ně předpisy neplatí – a myslí si to správně.

Možná by pánové Bambas, Husák měli vymyslet nějakou metodiku, jak může běžný nepolicejní untermensch na dálku rozlišit, že se blíží auto s výjimečným policejním nadčlověkem a včas skočit po hlavě do stoky nebo si alespoň lehnout na břicho a přikrýt si hlavu rukama.

Případ vyšetřuje inspekce MVČR. Manželé Jandovi tvrdí, že si průběh vyšetřování pohlídají. Pokud to „sbor“ začne řešit pro ně charakteristickými metodami, určitě se o tom dozvíte.


13.1.2006 D-FENS
 

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
326x přečteno
Updatováno: 28.11.2015 — 0:05
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!