Polcam v praxi - zpět na článek

komentářů 64

 1. Poldové byli natěšení, jak si zase zahoní a když ne to, tak že to tomu pyrátovi ™ aspoň spočítají, tak holt policejnědopravní jantar, co seděl za volantem, dupl na plyn víc, než měl. Tím lépe pro řidiče, který svou jízdu přizpůsobil povaze a stavu vozovky, což odpovídalo jeho rychlosti. Vsadím se, že kdyby na té dálnici byl hustější provoz, ten pyrát ™ pojede pomaleji, tedy svou jízdu přizpůsobí změněným podmínkám.
  Jak říkám, dopravní policii poslat řídit křižovatky a zapisovat nehody, jinak jim odebrat všechny pravomoce, bylo by na silnicích klidněji.

  1. Kdyz jsem jeste bydlel ve statlu, tak se fizlove ucili mavat rukama bud na krizovatce Konevova(Videnska)/Porici a nebo na dvojici krizovatek Uvoz/Udolni a Uvoz/Tvrdeho. Zatimco v prvnim pripade to koncilo totalne zamrdanymi ulicemi Konevova(Videnska)/Porici/Krizova, tak v pripade druhem se totalne ucpala Udolni mezi obema krizovatkami s mavajicimi fizly. Takze spis bych doporucil je nechat hlidat nejakou popelnici, nebo hnizdici kosy.

   1. Podobné skúsenosti s riadením dopravy pomocou živého policajta mám so Žiliny. Proste z času na čas vypli semafóry na najväčšej križovatke v Žiline (teraz je tam hneď vedľa Tesco a je to už vlastne výjazd z mesta smer Martin) a nechali sa tam realizovať nejakých „bažantov“ nech sa naučia riadiť dopravu. Samozrejme to spôsobovalo zápchy každým smerom a navyše to bolo aj dosť nebezpečné nakoľko si tým gumáci nevedeli nájsť správne miesto v križovatke a navyše nedodržiavali predpísané pokyny rukami a telom, ale robili si vlastné pri ktorých človek nevedel a čo sa jedná. Proste policajtov ozaj nechať strážiť niečo čo sa nehýbe, alebo niečo čo ich má totálne v paži.

    1. Délka kolony před křižovatkou je přímo úměrná délce doby řízení křižovatky polucistou.

     1. Francis: když zkolabují semafory na víceproudé křižovatce, tak bez živého řízení dopravy (které se musí umět – jak dávat správné pokyny, tak je chápat na straně řidičů) to končí totální zácpou, protože značky a přednosti nestačí. Jednou na Proseku u Billy, tam se křižují dvě čtyřproudovky, myslím, že to řídili dokonce dva policajti najednou a fungovalo to.

      1. Tak viděl jsem třeba dole pod Prosekem na Průmyslové celkem funkční průjezd křižovatkou dvou čtyřproudovek bez řízení a taková trága to nebyla. Lidi se prostě sunou bez jakýchkoliv pravidel skrze křižovatku.

       Když se to snaží řídit, tak nastávají dva problémy. Zaprvé lidi ty pokyny vůbec neznají, takže policista musí rezignovat na řízení tak jak má vypadat a musí přepnout spíš na směs posunků a mávání.
       Zadruhé na těch velkých křižovatkách často není vidět. Není místo kam by se mohl postavit, aby ho ze všech směrů bylo včas vidět. Ve dvou je to už lepší.

   2. U nás si taky v poslední době takhle cvičí nováčky, mávat klackem a mačkat čudlíky ovladače semaforů. V oblibě mají, že sice semaforem pustí auta z vedlejší, ale nepustí chodce, narozdíl od automatu. Fakt výborný, když spěcháte.

    BTV, říkám tomu organické řízení dopravy, tj. dopravu řídí orgán.

   3. +1, přidávám křižovatku Bratislavská-Koliště. Že to tam nějaká opice řídila bylo vždy poznat dle toho, že na Kolišti nebylo ani auto a Příkop stál až Lužánkám, protože IQ opičáka stačí tak max na těch 50 metrů Bratislavské, které vidí a nikoliv na to, že za rohem jsou taky auta. Osobně opici řídící křižovatky nesnáším, neviděl jsem nikdy nic horšího – vždy to bylo před příjezdem pomahače a chrániče lepší než po něm.

   4. Jenže ke kolapsu dopravy na policajtem řízených křižovatkách dochází ne proto, že by policajt neuměl řídit křižovatku, ale proto, že řidiči neznají pokyny policajta.

 2. Kromě uvedeného mi na tom připadá podezřelá ještě jedna věc.

  Policejní hrdinové zaznamenali vozidlo Alfa Romeo 159. Jen dvě motorizace tohoto vozidla jsou schopné výrazně překročit rychlost 222 km/h, a to sice 3.2 JTS a 1.75 TBI, kterých je obou jako šafránu. Někam k 222 km/h se vyšplhá ještě motorizace 2.4 JTD/M, ale je to tak nějak na mezi její možností. Kromě toho uvedené motorizace mají dvojité výfuky, a ten mi tady na tom jejich parkinsonickém videu nějak chybí. I já tedy pochybuji o naměřené rychlosti 222 km/h.

  Policejní hrdinové z dálničního odd. Chotoviny zřejmě využili širokou škálu možností, které nabízí detektor Polcam pro fejkování výsledků, aby přivezli náčelníkovi nějakou mediálně zužitkovatelnou kauzu a přivezli si z výletu extra tlustou čárku.

  Doufejme, že si řidič ve správním řízení bude počínat zdatně a nenajme si k ohajobě nějakého lamera z Kocourkova.

  1. Prý je to upravená 1.9 jtdm 16v.

   1. Fakt, že vozidlo podle techničáku vůbec není s to rychlosti dosáhnout, povede v kombinaci s pochybným měřením a nepřezkoumatelným postupem měření nejspíš k zastavení řízení.

    1. Coz pravdepodobne probehne ale az u soudu, kde spravni zaloba nema odkladny ucinek.

   2. Ta se delala ve vice variacich. U Oplu se prodavala nejdriv jako 88 a pozdeji 110kw.

    Ta silnice u Tabora je hezka. Kdyz neni provoz. Hlavne ve smeru od Prahy to jde navic z kopce.

    Znam jednu osobu blizkou, co tam z 8V 88kw verze tohoto motoru vyzdimala prave 222 dle GPS.

    To ovsem nic nemeni na faktu, ze to mereni z videa je zavadne.

 3. Berana z autowebu (právník, advokát?) před asi 6 lety měřili Passatem (polcam), správní vyhrál, poskytl spis jako návod jak to vyhrát může kdokoliv další. Odkaz nemůžu najít. :-(

 4. našel jsem to. Popisoval věc na tři díly, zde třetí díl, kde v textu jsou odkazy na první dva.
  https://www.autoweb.cz/beran-materialni-aspekt-prestupku-v-akci-dil-iii-finale/ Ten odkaz na celý spis tam není, asi jsme si to s něčím zaměnil. správně je návod v dílech I. až III.

 5. Nezáleží na metodě, záleží na tom, co ukazuje displej. Pamatuji, když začínali měřit měšťáci, tak bylo v rádiu, že úplně první nešťastník, kterého ulovili a zkasírovali, jel kdesi v Plzni asi tak 50,7km/hod. Povoleno ke 50,0. tak jdeme po něm… A jestli ten Polcam fakt vychází z naprosto nepřesné subjektivní vzdálenosti aut, dá se na displeji vyčarovat cokoliv

 6. Být to já, tak asi postavím obhajobu na nedodržení pokynů v návodu k obsluze (pokud je to tam opravdu uvedeno, jak píše autor).
  Podobně jako u elektro-revizí. Je nějaký měřák, ten musí mít jednak platnou kalibraci a druhak je naprosto nutné postupovat přesně dle návodu k obsluze v souladu s aktuálně platnou normou. Pokud není některá z podmínek splněna, měření se stává automaticky neplatným a nelze s výsledkem operovat třeba v revizním protokolu (a nebo ano, ale pak je sama celá revize neplatná, nepoužitelná, bez váhy).

  Lidstvo ovládá sondy za Plutem, dokáže změřit vzdálenost země-měsí pomalu na centimetry, ale nedokáže se nějakým objektivním způusobem zjistit vzdálenost dvou aut (laser, radar, a co já vím co ještě)

  1. Norma je len odporúčanie. Ak prevediem nejakú činnosť inak ako je napísaná v norme, ale na rovnakej úrovni a viem si to obhájiť tak je to OK. Samozrejme s takýmto postupom je veľký oser takže každý sklapne a ide podľa normy. Nevravím, že normy sú zlé, len v nich človek vie nájsť veci ktoré hraničia so zdravým rozumom a riešenie môže byť aj jednoduchšie či lepšie.

   1. Nesmyslnejch hovadin je tam víc, než je zdrávo – že jsou ty normy špatný je celkem evidentní. Security through obscurity prostě NENÍ řešení.

 7. dámy a pánové,
  připomenu, že fšechny zákony platí tak nějak souběžně. a mají, což je zde důležíté, stejnou váhu, ačkolivěk vám budou někteří , co po absolvování policejní akademi stali se geniusy, a to geniusy na naprosto vše, včetně dilatace času, pohybu elektronu, vazby molekul atd,
  nyní k věci, onehdá jsem byl donucen pod pohrúžkou násili zasavit vozidlo , polycajtka nechtěla nic jiného, než abych fouknul, odpvěděl jsem s radostí, ovšem , pokud vím , tak onen přístroj jest elektrickým zařízením, takže foukat budu až po prokázání se tím, že polycajtka jest proškolená z vyhlášky 50/78 s příslušným paragrafem, po vyvalení očí , tedá jejich, jsem ešče doplnil, že by mněla mít alespoň paragraf 7, možná vyšší, a mně proškolit na paragraf 6, tedy jako práce na cizím pro cizí, ,,,,,,,odpověď byla taková, že nejevím známky požití tedy a´t jedu, ,,,,,,,,ešče jsem mněl připravenu variantu tu,že dotýkati se elektrického zařízení usty a že ty měřiče měří pomocí radioaktivního či podobného žáření, ať prokáží nikoliv prohlášením výrobcem ale nezávislou zkušebnou , že zařízení nikterak neohrožuje zdraví, a že elektrického zařízení , po splnění předešlého se dotknu jen v souladu s výše citovaným zákonem, například že budu požadovat izolační podložku na kterou se postavím, ale i že tak to pošlu k soudu , s tím , že jsem byl ozbrojenci donucen dotýkat se usty elektrického zařízení a to v provozu,a tím mi byla způsobena ujma , a to strachem o život , tedy zabitím elektrickým proudem, ale vzhledem k okolnostem možná že strachem z vraždy,,,,,,
  Dále, prohlásit, že metr je metr, gram že je gram, volt že je volt kupodivu můžu já, a obdobně vzdělaní lidé, tím vzděláním nemám na mysli inteligenci, ale patřičné školy a školení a hlavně papíry a razítka,
  Aby nedošlo k omylu, nic nemam proti měření policajtama čehokoliv, ale ať to dělají v souladu se zákony a to všemi, pokud to je jinak , tedy postup orgánu není v souladu , dopouštějí se zneužítí pravomoci, kupodivu odbornou veěejnost to nechává chladnou,anebo že by obranu vůči neschopnému státu si nechávali pro sebe?

  1. S tou padynou bys asi neuspel, bo ten srac na pralinky je do 50 VDC, plugfree a v bezpecnem pouzdre… takze k jeho obsluze staci opice, ktera si precte navod :-/

   1. no pane nehněvajte sa, ale přesně tak uvažujou oni zneuživatele, to , že to je to co jste říkal právě dokladají ony papíry a razítka, a školení atd, pokud tomu tak není, tak to není, právě viz ona 50,mimoto, vždy mužete tvrdit, že jste abnormákně citlivý na elektřinu, a jakákoliv vám způsobuje utrpení, takže se rád podrobíte měření, které vám ono utrpení nezpůsobí, například odběr krve,

    1. Samozrejme, pokud se pohrnes do akce Upir, tak nemohou nic namitat. Jinak pokud se ohanis nejakym zravotnim problemem,pak fizl muze pozadovat doklad od lekare,v opacnem pripade by ti nejakej chytrejsi mohl zakazat pokracovani v jizde s odvolanim na zakon c. 258/2000 Sb., protoze i ve tvem voze je elektrina.

     Padesatka, jak asi vis, se netyka zarizeni, ktera jsou prohlasena za bezpecna v celem rozsahu, jinak by sis doma nemohl ani zapnout televizi, pokud by ti nedali aspon sestku.

     1. jasně, máš pravdu, ovšem to chce ten papír, že zařízení je bezpečné,
      druhak, pokud používáš zařízení pro sebe, a poškodíš sebe, je to tvůj problém maximálně problém tvé pojištovny, ale pokud zařízení , tvoje, způsobí škodu, třeba vyhoří panelák , budeš se divit, co jsi zanedbal,
      ešče k tomu měření,,,,,dragery použivaí k měření v podstatě palivový článek, a ten je ovlivnitelný, např, vf napětím indukovaným vedením vysokého napětí, zní to divně, ale všimni si , že pokud vedení křižuje silnici, byvaj tam vjezdy pro obsluhu, no a tam polycajti stavají, bo tam maj místo, he he , obdobně železniční mosty, a tratě prošpikované kabely, možnost ovlivnění drageru je i v tom, že máš zapnuté cb na plný výkon, třebas 10W ale i víc,v uvahu přicházi i vyboj od zapalování, u staré 120 nebo favorita, ale i od vysilačky polycajtu, kterou při zkoušce nevypne,….to jsou technické aspekty, ale jsou i právní, kdy samotná výzva k podrobení se orientační zkoušce na alkohol je zcela v rozporu ze zákony, ale to je jiné téma

      1. Pokud ma meric pralinek CE, paxtim uz nic nenadelas, leda bys zpochybnil metodiku testovani. Vzhledem k tomu, ze zrovna tento srac ma zrejme TÜV, tak good luck…

 8. driv jsem jezdival v beznem provozu na dalnici take dost pres 200 .. ale ono kdyz to tam pak cloveku hodi nekdo zprava co jede 100 km/h a neni jeho povinnosti(pri vedomosti maximalni povolene 130) ocekavat ve zpetnem zrcatku objekt pohybujici se dost nad 200 km/h, tak to neni nic prijemneho .. pred casem jsem toho nechal a jezdim se stejnym autem klobouka na tempomat, mnohem min se musim soustredit a predvidat, celkove vetsi pohoda, casove zpozdeni oproti drivejsku minimalni, rozdil v unave znacny …

  kdyz neni na dalnici v mym smeru pomalu ani kolo a neni proc by nekdo sel do leveho pruhu tak at si pro mne za mne jede 300, v beznym silnym provozu na dalnici uz to nechci …

  1. no vážený pane, ono jest základní problém v tom, že u nás se jezdí vlevo, maximálně ve středu, uchyláci jako já, co dodržují zákon a jezdí v pravo jsou v naprostém minimu, ti v těch fajnych 1.9 turbodyzel, si myslí, že levý pruch je pro jejich megasupersporty,

   1. Pred tydnem jsem jel do Ostravy a cestou z5 jsem jel po dalnici (Ostrava-Brno-Praha-Plzen). Nebudu rozebirat to, ze jsem timto zpusobem ztratil 3,5 hodiny oproti tomu,kdybych jel po statnickach, bo rozmrdana dalnice u Olmiku, pak zacpa u Rohlenky, pak zacpa u sjezdu na Rosice, atd… nicmene, po ceste dvakrat kolona stala (to uz byly dve v noci), protoze nekdo spechajici vlevo bud myslel a ten pred nim nevedel, a nebo ten spechajici nemyslel, kazdopadne auta na sracky, svodidla nacechrany a dalnice stala.

    Ja chapu, ze ti neschopni, kteri neumi veci zvladat vcas a v pohode, to museji pak dohanet treba rychlou jizdou. Ok, ne kazdy jsme schopny manazer. Ale proc pak ja mam hodinu tvrdnout na dalnici, nez ten bodel po nem nekdo uklidi?

    1. Záleží na tom, v jakém časovém okně tam jedeš. My jeli z ČB do Ovy na velikonoce, na dálnici jsme najeli u Humpolce. Za normálních okolností nám to trvá z ČB do Ovy nějaké čtyři a půl hodiny, ale teď nám to trvalo skoro sedm hodin, protože jsme prostáli fůru času v kolonách u rozkopaných dálničních úseků (středa odpoledne), ale zpět jsme měli standardní čas, protože v rozkopaných úsecích byla plynulá doprava a jelo se v podstatě pořád (pondělí odpoledne). Rekord mám na této trase něco přes tři hodiny. To bylo na Štědrý večer v noci, dálnice úplně prázdná a já mohl jet celou dobu hodně svižně :).

     1. Ja jsem si ten casovy bonus vybral cestou z5, tam se mi jelo dobre. Svinarna. Kdyby uz tam to stalo za hovno, tak zpatky to beru po statnicce, ktera vubec neni spatna. Nahoru jsem jel pres JHradec, takze jsem taky najizdel za Pejrem.

   2. Já jezdím vlevo, pokud to provoz dovolí. Ne proto, že bych měl fajné vozék, ale pravý pruh je tak rozbitý od těžkých vozidel, že se v něm nedá bezpečně jet. O pohodlí a tichu nemluvě. Raději jezdím 133 kmh (GPS), abych byl neustále v režimu „předjíždění“, oproti ostatním důchodcům, jedoucím 125 kmh (tacho). Pokud jsou oba pruhy volné, plynule uhnu rychleji jedoucímu a pak se zase vrátím. Nerad někoho nutím objíždět mě zprava.

    1. silnice na kterych ja jezdim tak rozbite aby neslo jezdit vpravo nejsou, doufam ze te nepotkam (popravde uz dlouho jsem nikoho takhle jezdit nevidel)

     1. No nebol som u Vás už dlhšie na výlete po D1, ale okolo roku 2008 keď som bol v Čechách častejšie pracovne tak bolo ozaj oveľa rozumnejšie a bezpečnejšie ísť vľavo 130km/h ako vpravo akoukoľvek nižšou rýchlosťou.

      1. nede ani tak o dálnice, anobrž o běžné silnice, kdy jsou tak široké že se tam vlezou čtyry auta, ale ti turbodyzli jezdí vlevo , aby je nikdo nepředjel, bo by to nesnesli, jezdit při pravém kraji,

       1. Ono z čiste teoretického bezpečnostného hľadiska je lepšie jazdiť stredom cesty aby si mal v prípade núdze možnosť uskutočniť výhybný manéver na obe strany. S takýmto spôsobom osobne nemám problém ak daný „pilot“ neobmedzuje rýchlejšie vozidlá, ale sa im uhne. Dosť často ale nastane situácia keď ten niekto nalepený na stredovej čiare nechce vedome pustiť (z akéhokoľvek dôvodu) rýchlejšie vozidlo za ním – to už je napřezdržku.

     2. Jeden z případů je degradovaná dálnice Brno – Olomouc. Degradovaná je proto, že na většině trasy je jen povoleno 110 kmh, právě kvůli špatnému povrchu.

      Nicméně D1 má taky své úseky.

      Potkat mě je spíše nepravděpodobné, ale i tak mě nejspíš nepoznáš, protože nejsem jediný, jezdící těch přesných 130, je nás obvykle celý levý pruh.

      1. estli tam jedeš oněch 110, předjedou tě všichni včetně kamionu,motorek, auta s přívěsy , s přívěsy na koně, a i jeden favotit 136, tomu jsem to odpustil, bo i když 136 bylo málo, tak na ten super jezdil fakt dobře, kor když se trochu poladil, zvlášt legračně tam působí ty ajgo, citigo a jiné maluchy včetně super htp nebo 1,5 dtci či chuj vi co to je

       1. Já tam obvykle jezdím 130 kmh. Zpomalím jen na pár úsecích, kde je špatně vidět do dálky a v Prostějově na mostě.

      2. Těch 110 km/h je tam jen proto, že tam nejsou připojovací a odpojovací pruhy na sjezdech. Kratší část má 130, tam ale jsou dlouhé úseky bez přípojek.

       1. To je celkem možné. Já to připisoval kvalitě vozovky.

    2. Hmm..tak to jste jedno z tech bezohlednych hovad, kteri neustale sviti tem vpredu vpravo do zrcatka “ dalkovkou „…vase auto sviti i na potkavacky vpravo od vas nahoru a bohate uz blika vsem vpravo do levych zrcatek…obvykle takove hovado necham predjet, zavesim se za nej a chvilku mu smazim dalkovky do zrcatek….nepredpokladam, ze si to hovado uvedomi, ale davam ochutnat jeho medicinu…netrestam… nevychovavam…jen vracim…

     1. Vidíš, to je další z výhod, proč i v noci jet lehce rychleji, než ostatní. Nemyslím si, že bych byl bezohledný, mám seřízená světla dle normy, používám standard žárovky a používám sklopení při zatíženém kufru.

      Můžeš si říkat, že nikoho nevychováváš, ale děláš to s úmyslem uškodit a proto tvé svědomí není čisté; nemluvě o snížení bezpečnosti provozu záměrným oslněním zraku řidiče před tebou.

      Mimochodem, co pak děláš s těmi auty se zvýšeným podvozkem (tj. pseudo-SUV)?

      Jestli ti za jízdy po dálnici vypalují sítnici okolní auta:
      a) nejezdi tam
      b) sklop si zrcátka, při jízdě 90 kmh vlevo za kamiony je stejně nepotřebuješ

      1. Kupodivu nemam problem s auty se zvysenym podvozkem,ale s auty s kretenem uvnitr, nechapajici elementarni slusnost, kterou bezohledne vypalovani oci pres zrcatka bezesporu je. A ten porazenecky pristup o cistem svedomi si zkousejte na nekoho jineho…utoky na moji osobu resim okamzite a bez prostredniku v podobe policie a jinych lemplu…vy muzete mit svetla nastaveny jako s pan buh…ale dobre vite, ze i presto skodite…takze pokud se vy chovate bezohledne, nemuzete ocekavat ohleduplne chovani…to je prastary princip…

       1. Jen tak pro zajímavost, mluvíme o té samé situaci?

        Já mluvím o jízdě na dálnici dvěma pruhy. Někdo jede v pravém pruhu 90-120 kmh, já jedu v levém pruhu 130 kmh.

        1. Ale to vy menite predmet sporu. Ve vasem prvnim prispevku, na ktery jsem reagoval, sam pisete, ze jedete 133km/h dle gps…coz odpovida nekde 140km/tachometrovych….ale takhle jezdi vetsina lidi a prave proto, ze vetsina jede civilizovane v pravem pruhu, tak vy svoji jizdou v levem jedete stejnou rychlosti….cimz se vubec, nebo naprosto zoufale pomalu sinete pred auta v pravo a tim padem neustale svitite ridicum v pravo do zrcatek…kdybyste alespon jel vyrazne rychleji, nereknu ani popel, ale tohle je vrchol sobectvi…kazdodenni vystavka kretenu na ceste z Plzne po D5 zacina za Berounem kde ze tri pruhu je pravy zoufale prazdny a prostredni jede vetsinou rychleji ne levy…vazeny, tim chci rici, ze se jezdi v pravo a levy pruh je pro predjizdeni. To co predvadite vy, je sobectvi a vychcanost.

         1. Ne, neměním předmět. Jen jsem se chtěl ujistit, že nemáte na mysli jízdu po běžné silnici, kdy jsou někteří jedinci schopni jet u středové čáry, zatímco zbytek jede u pravého okraje. Viz. příspěvek výše. Tam si svícení do zrcátek dovedu představit jako dlouho trvající problém.

          Každopádně, nesouhlasím s tou většinou jedoucích pěkných 130. Má pravidelná zkušenost na trase Brno – Olomouc – Ostrava je, že se pravý pruh sune reálných 120 až 125 kmh, s houstnoucím provozem a kamiony se rychlost blíží 90 kmh.

          Nicméně pointa mého příspěvku byla, že v pravém pruhu se nedá rozumně jet bez neustálého hopsání na dírách, příčných spojích nebo vyjetými kolejemi. Na Moravě v poměrně velkém měřítku.
          Proto raději neustále předjíždím, abych využil levého pruhu podle jeho účelu.

          Máte-li problém s oslněním přes zrcátka, zvažte moje doporučení výše.
          Protijedoucí auta vám nevadí? Ne všude jsou dostatečně účinné středové zábrany. Já osobně nadávám na špatně seřízená světla.

          1. Nechme to byt…tady se nikam nedobereme…a odpoved na dotaz – ne nevadi, protoze kdyz jede naproti auto s vitici do nebe, tak sice otravuje, ale jen chvilku…zmizi a je fuc…a verte, ze me auta s neserizenymi resp. nesklopenymi svetly take pekne serou…ale ti za mnou mi vadi mnohem vic, nez ti naproti mne…

          2. Původně jsem to nechával být, říkal jsem si, že asi jezdíte po jiných dálnicích než já … ale koukám, že ne.
           Před 10ti lety byla nejhorší část cesty v okolí Brna, kdy panely dělaly tradiční „drn, drn, drn“, ale vypadá to, že aspoň směrem na Moravu je to už minulostí.
           D46 těch kousků ještě pár má, ale i to se podstatně zlepšilo za posledních pár let. Omezená rychlost je tam opravdu kvůli několika chybějícím odbočovacím/připojovacím pruhům a taky z důvodu ostřejších zatáček, než bývá na D1 zvykem.
           A od Olomouce směrem na Ostravu je pořád jedna z nejlepších dálnic, které tady máme. Jezdí se na nich dost dobře, i vzhledem k relativní prázdnosti. Vyjeté koleje, nějaké větší díry atd. jsou možná reálné v některých částech D46, ale ne nikde jinde. Jde tedy o masáž vlastního ega a odůvodnění si názoru „já přece do pravého pruhu nepatřím, nejsem žádný šnek, ne?“ Další možnost je, že máte žebřiňák a koně krmeného perníkem říznutým s projímadlem, pak bych chápal, že i maličký kamínek ta prdel pocítí.

          3. To je zase nepodložených keců. Já nikde nepsal, že nejsem schopen jet pomalu. Mě je akorát nepříjemné drncat se na dírách, které vznikají na spojích vozovky v pravém pruhu, přesně tam, kde projedou kola kamionů. S každým měsícem se lehce zvětší a pak je občas zalátají. Objevují se na spojích mostů, na spojích starší a nově opravené části atd.

           Kdyby byli ostatní (vč. kamionů) schopní jet stabilních 120 nebo 130 a zároveň nebyly vpravo ty díry, jedu spokojeně a rovnoměrně s nimi.
           Zajímavé, že v Německu či Rakousku tuhle věc nezažívám.

           Herku auto doufám nemám, podvozek je dle mého v pořádku.

           Zlepšení oproti minulosti tu určitě je, souhlasím s tím úsekem OL – OV, tam se to dá. Na úseku BR – OL si stojím za svým názorem.

          4. Kupte si radši nějaký slušný auto. Já jezdím z Prahy do Ostravy docela často, vídám při tom na dálnici různé věci, ale že by mi auto nějak hopsalo nebo že by vpravo byly díry a vlevo ne, to jsem si ještě nevšiml :-) Mimochodem, když už jedete furt vlevo, máte při tom aspoň zapnutý tempomat?

          5. Mám zapnutý tempomat, proč se ptáte?

          6. Abych věděl, jestli stačí pozvednout obočí nebo jestli mám hned vrtět hlavou. Jezdci v levém pruhu často jedou na citovku bez tempomatu a pak jejich rychlost náhodně kolísá mezi 110 – 125 km/h a o to únavnější je za nimi jet.

          7. Já rád jezdím plynule. Takže tempomat mám zapnutý pokaždé, kdy mám držet nějakou rychlost (i ve městě). Občas dojedu takového kolísavého, srovnám s ním rychlost a až uhne, zrychluju zpět na 133 kmh. Tihle mi však nijak nevadí, větší únavu mám z těch, co se přiřítí 180. Rád je pustím, ale potřebuju chvíli času na zařazení.

           Je to švanda na těch našich dálnicích, že?

    3. Řidiči jako Vy mě neskutečně serou. Ať už v osobáku, kde mám cestovní optimum ca 150kmh GPS, často však sotva dosažitelné, protože pro zaseklé levopružníky není ani 100m rozestup vpravo dostatečný aby své neustálé předjíždění přerušili.
     Když je dálnice prázdná a někoho jako Vy dojedu pravým pruhem, když je pozorný a bez omezení si na chvíli ty pruhy prohodíme, je to jenom legrační. Většinou však pozorní nebýváte, já k smrti nerad podjíždím tak osobně zažívám jen opruz a zdržení, situace vyloženě o hubu ani ne…
     Mnohonásobně horší to je když jedu dodávkou s maximem někde okolo 120, jeden nikdy neví kdy ještě předjíždíte jen tak jako a kdy už doopravdy. Tady už jste si mě vychovali k neohleduplnosti – kdo mě už z dálky malým rozdílem dojíždí levým, tomu dostatečně včas zablikám, ale jinak na něj naprosto seru.
     Neberte si to nijak zvlášť osobně, je vás takových nepříjemně mnoho…

 9. Co vlastně výrobci brání dát dopředu policejního vozidla např.laserový měřič vzdálenosti? S tím už by pak šlo spočítat přesnou rychlost.

  1. Antiradary.

   1. Nesouhlasím. Je to technicky dost složitý problém, který by se asi nedal vyřešit za přijatelnou částku.
    Ta věc má dokumentovat přestupek i na stovky metrů. Obě auta jsou v pohybu, jedou po silnici která zatáčí a okolo jsou jiné vozy. To by asi zvládl nějaký rozmítaný paprsek lidaru v konzoli na střeše, který by monitoroval prostor v 3D a dokázal sledovat cíl.

    Systémy podobné Polcamu se používají už dlouho a jejich deviza je nenápadnost a cena. Kdyby to mělo nějakým sofistikovaným způsobem ještě měřit vzdálenost sledovaného cíle, tak to asi nebude ani jedno z toho. Kdyby to obsluha používala rozumným způsobem, tak by to mohlo být i docela přesné. Oni ale buď ani netuší, jak to funguje a jakou chybu do měření zanášejí, nebo to dělají úmyslně.

    Nebudu napovídat, ale z podstaty měření by se dalo Polcamem naměřit někomu rychlost tak, že by za ním ani nemuseli viditelně jet a přitom s velmi přesným výsledkem, ale na tom asi nemají zájem.

  2. Brani to, ze by pak nemohli merit skryte

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017