Pivo na kole? Děkuji, nechci - zpět na článek

komentářů 451

 1. Nedávno mi jeden ředitel nejmenované banky řikal že jezdí na kole protože se při tom může chlastat tak fakt su z toho zmatené.

  1. Povím ti jednu příhodu. Jde medvěd se žábou z lesa pryč, uvidí je zajíc, přiběhne a ptá se kam jdou? A oni mu odpoví, že je to už v tom lese nebaví, že medvěd má loďku a že se přepraví na druhou stranu oceánu a že chcou bydlet na pláži. Když to zajíc uslyší, poprosí je, že by jel s nima, že ho to taky v lese nebaví. A tak sednou na loďku a medvěd pádluje. Když jsou zhruba uprostřed oceánu, nudící se žába si začne dělat srandu z medvěda: „Medvěde ty píčo jedna chlupatá na pláži bude vedro a ty máš kožich, to se tam upečeš!“
   Po chvilce zas: „Medvěde ty píčo jedna chlupatá na pláži budeš mít ten kožich plnej písku!“ a medvěd nic. Když to vidí a slyší zajíc, tak to zkusí taky: „medvěde ty píčo jedna chlupatá, pádluješ pomalu, takhle se té pláže nikdy nedočkáme musíš pádlovat rychlejc!“
   No medvěda už to nasralo a oba dva vyhodil do vody. A pádloval si dál. Žába se podívá na zajíce a ptá se ho: „Zajíci ty umíš plavat?“ A topící se zajíc volá: „Neumím!“ A žába mu odpoví otázkou: „A proč tedy nasíráš medvěda?“

   Jestli jsi to dočetl až sem tak klobouk dolů, jen jsem ti chtěl říct, že nejsi bankéř aby jsi mohl jezdit vožralej na kole. Podívej se na Janouška, chytli se toho novináři a jaký problém z toho má. Nebýt novinářů, tak se to celé zamete pod koberec.

   1. Super, konečně jsem se dnes usmál. Díky vole!

    1. Hlavně se nenaser. Vole říkám jen lidem kterejch si vážím. Fakt dík. Všichni si ze mě utahujou že su z paneláku a ty seš jedinej komu to nevadí.

 2. A teď z jiného soudku. Proč cajti dávají dýchnout někomu, kdo stál na chodníku a čekal na zelenou, neřídíl.. tudíž byl chodcem a navíc k tomu „sejmutí“ měl několik svědků?

  1. Asi chceli zabiť dve muchy jednou ranou: napitý vodič a napitý cyklista je podľa mňa super kombinácia do čiarkového systému a ešte keď to napráskajú do novín či na Facebook tak uvidí plebs, že ako smrteľne nebezpečný je ten alkohol a že doterajšie postihy sú slabé a treba pritiahnuť skrutky o ďalší závit.

 3. Lživý slogan „já si ty silnice platím na rozdíl od cyklounů“ lze smést velmi jednoduchým argumentem.
  I podle zdejších výpočtů daň z benzínu stačí akorát tak na komunikace v extravilánu, tj. mezi obcemi.
  Na mnohem hustší a dopravně kritičtější síť silnic uvnitř měst a obcí ta benzínová daň ani omylem nestačí, a už vůbec ne na parkovací plochy.
  Takže chroničtí autíčkáři ještě můžou být rádi za ten automobilní socializmus co tu máme, a díky kterému za to co využívají nemusí platit.
  Já jsem za něj taky docela rád, a proto na rozdíl od nich neustále nekňourám, že nemám kde zaparkovat a že jsou všude zácpy.

  A teď se dostaneme k tomu kdo ty komunikace ve městech platí. Zcela logicky – ti co tam bydlí, ze svých daní. Takže správně libertariánsky by každý kdo do města přijede měl vystoupit z auta a nevyužívat komunikace, které si nezaplatil, tudíž přestoupit do místní MHD. Případně zaplatit na vjezdu mýtné, což je docela utopie, protože kdyby o tom měli místní hlasovat, tak by si nikdo nepřál, aby mu v jeho městě smrděli a rámusili cizí autíčkáři.
  Takže znovu opakuji, můžou být rádi za ten socializmus který jim umožňuje s mírnými omezeními využívat něco co si nezaplatili.

  1. I podle zdejších výpočtů se z výpalnýho z aut platí kompletně veškerá ta rádoby výstavba a „údržba“, dotace do socky, dotace do zyklounů a lodiček a eště zbude, tak se probuď, hňupe.

  2. Tento argument se velmi rychle demaskuje jako nepravdivý, pokud si porovnáte fond dopravní infrastruktury a příjmy ze spotřební daně, silniční daně a mýtného :-) A to ještě ani nepočítám DPH, která v je PHM obsažena taky :-)

  3. Takze to, ze ze spotrebni dane neni placeno 100% silnic znamena, ze vsichni plati ze svych dani stejne a majitele aut neprispivaji vyrazne vice?

   Je videt ze jsi jen tro(t)ll.. kdyby ses aspon konecne naucil pouzivat to modry toacitko, aby se ty tvy kydy nemusely hledat o deset stranek dal…

 4. to: Behemot a pzkudk

  Obávám se, že je to marný, tohle kaBrnak nepobere :)
  I já mu píši na podobné téma na předchozí stránce, ale myslím, že debata s kaBrnakem je pouze krmením trolla :-)

 5. Kundohlave, vy tu akorát blábolíte z hladu, argumenty žádné.
  Os příchodu slovanů do EVropy do roku cca 1930 tu zřejmě všichni umírali hlady a na celkový nedostatek, protože jim nikdo kamionem nemohl přivézt rohlík, na který obilí vypěstovali v Africe, mouku pomleli v USA, upekli a zamrazili ho ve Francii, aby tady nebylo k sehnání nic než ten rozmrazovaný gumový hnus.

  Mamlas který nevidí věci v širších souvislostech jste tady vy.
  Jediné co mě dokáže přesvědčit, je oficiální částka toho co se vybere na spotřební dani PHM a oficiální náklady na údržbu veškeré dopravní infrastruktury mimo dálnice. Protože co si pamatuju na podobnou diskuzi před pár lety, tak tam vyšlo, že to horko-těžko stačí na silnice 1. až 3. třídy. Ale rozhodně ne na městké ulice, kterých je několikanásobně víc než mimoměstských silnic.
  A to vše za čím fál většího dluhu na dopravní infrastruktuřr, protože do investic jde jen 5-10% z rozpočtu, tedy ani omylem z daní na PHM.
  To je jen iluze autíčkářů, že ze spotřební daně mají zaplacenou veškerou dopravní infrastrukturu, asi jako iluze Vesmírných lidí, že pro ně co nevidět přiletí obrovský mezihvězdný koráb a vezme je na nějakou nádhernou rajskou planetu poblíž Tau-ceti.

  1. to: kaBrnak
   Naplnil jste beze zbytku můj dříve vyslovený předpoklad, že totiž předloženou argumentaci nejspíš nepoberte a setrváte u trollingu. Což je mi v důsledku úplně u prdele.

   1. kundohlav (ta přezdívka mi vůbec nejde přes prsty…): víte vše o všem. Všechno je Vám jasné jak černá a bílá. A přesto máte kulové. S tím se smiřuje dost špatně.

    Navíc každou chvíli ty Vaše kecy někdo prohlédne, protože jste brouk pytlík na vše, máte potřebu ke všemu něco napsat a většinou narazíte na někoho, kdo dané věci skutečně rozumí. To ale nechápete, protože nikdo takový přece neexistuje (jste nejlepší, ač zneuznaný génius). Nicméně nejste takový idiot, abyste nepochopil, že jste byl (zas a znova) odhalen jako rozumbrada co plácá a ví prd. Další rána Vašemu sebevědomí, které zkusíte hravě zlomit vyšší agresí a vylepšenou schopností tapetování a než se nadějete, jste troll. Ale stejně jako blbec neví, že je blbec a není schopen to poznat, ani troll neví, že trollí. Díky množství témat, do kterých se cpete Vás ale stále někdo krmí, protože má potřebu s Vámi diskutovat, neb zpočátku také neví, že jste troll a tak si myslíte, že jste vlastně žádaný odborník. Současně jste v zajetí kongnitivní disonance, kdy neutuchající chuť ostatních Vás krmit i když plácáte páte přes deváté dále utužuje Váš dojem, že vlastně nejste troll a máte ke všemu co říct (ostatní to přece žádají, jinak by nereagovali, ne?).

    A protože kongnitivní disonance není žádoucí (pro kabrnaka: link na KD je na konci příspěvku, může nastudovat a následně nás umlátit argumenty ze své hlavy), mele pořád to samé dokola (konzistence je king). Diskuse s takovým člověkem připomíná diskuse s věřícím. Nikoliv pouze náhodou.

    http://www.psychologon.cz/component/content/article/359-teorie-kognitivni-disonance

    1. Co to je ta kognitivní disonance teda sorry za blbej dotaz

    2. to fatdwi

     Upřímně žasnu, kolik redundance jste potřeboval k vyjádření jednoduché myšlenky, že máte osobní problém s lidmi se širším přehledem a ustálenými názory. „Blbec neví, že je blbec“ se jinak jmenuje Dunning-Krugerův efekt.

     1. kundohlav: já žasnu ještě o něco víc, že jste nepochopil ironii a vzal to osobně, ač jsem popisoval kabrnaka.

 6. Stejně si dál myslím, že ty český holčičky jsou jen vychcaný děvky co jdou po prachách a majetku. Jak to popsal jeden mamánek: Osamocení dcery spočívá v poskytnutí vaginy za bydlení a nějaké té penízky na kafíčko s kamarádkami.
  Radši budu žít s robotkama než s těma zakomplexovanýma histerickýma zlatokopčickýma píčema.

  1. Však ako tvoja vec, ale tento postoj viac hovorí o tebe ako o tých ženách…

   1. Drž hubu pičo jedna vyjebaná sprostá děvka, že tě huba nebolí jak jsi sprostý zamindrákovaný maminčin ubrečenec, vyjebanec, kudní smrdutý syfilis, špína z kanálu, mrdka na zácloně, ubožák, troska. Psal jsem to naschvál abych mohl takovým jako ty nadávat do kurev a pičí a ubožáků! Koho tvůj zkurevenej názor zajímá? koho? Hlavně to tady musíš psát jaká jsi hvězda přitom jsi nic, mrdka, ty nevyděláš ani 30.000 měsíčně, možná tak za dva měsíce, jsi východní čubka, kterou bude západ omrdáváat kdykoliv se mu zachce. Chcípni ty píčo jedna plná cigásnký mrdky! Chlap kterýho ženská ovládá. LLLLOOOOLLLLL lúzr, seš lůza vyblitá na podlaze záchodků 5 cenové hospody. Výblitek.

    1. SkReT: to jste Vy, co tady místy nadáváte na dřinu pro EON za pár šlupek? Jestli jo, tak to dělání si srandy z lidí, co nevydělají ani 30k měsíčně dostává extra úsměvný nádech a celý příspěvek lze označit za příkladnou sebekritiku.

     Jinak teda tohle být reakce na mě, tak se úplně sesypu, jakej jsem…ani nevím co z těch lichotek vybrat.

     1. já vydělávám 35.000,-Kč měsíčně, ale je to MÁLO vzhledem k tomu co všechno podstupuji a co mě to stojí času. Nejde tak o mě, ale jde o to, že nastupují takové koniny, že příjde doba kdy budeme rádi že budeme mít na střechách soláry jako jedinný možný zdroj el.energie protože síť bude tak v zuboženém stavu, že nepobere výkon pro vaše bytí. A jestli si někdo myslí že si bude dobíjet auta tak ať se vzpamatuje. Přípojková skříň stojí 1500,-, to není plast, to je papír, když tam zapojíš kabel NAYY-j 4x150tak se ta skříň ohne ve směru působení kabelů. vysokonapěťové kabely jsou nově bez vodopudivé pásky. Transformátory na sídlištích jsou od 20:00-22:00 přetěžovány a nikdo to neřeší, /dosud se stíhají chladit v nočních hodinách/ A tam kde se dělají kabelizace T spojkami, počkej až se tam dostane voda. To bude paráda, jak se to bude furt dokola opravovat. A o příhradových stožárech které nevydrží zkrut jednoho vodiče už se nebudu bavít vůbec, to je časovaná bomba až příjde v zimě trošku větší námraza, to bude dominový efekt. A kdo to bude opravovat? Ty sekretářky z kanceláří, kteří jsou napsaní v pohotovostní službě? (aby firma splnila dvě čety) Už je vidím jak motorovkou odřezávají spadlý strom do vedení. A nemyslete si, že to zastanou ukáčka. Ti se na toto absolutně nehodí, protože nemají elektrokvalifikaci a ani vazačské zkoušky… A když mají tak za ty prachy sem nejdou dělat, ani slovačiska. Já to mrdám, já to mrdám, vydržím to do listopadu, pak vyfakturuju a jdu si hledat jinou práci, protože to co míní Paní píča Karásková z Českých Budějovic zavést, tak z toho se všechny firmy pracující pro E.ON poserou a u toho já nebudu. To radši půjdu k vodárnám, kde za stejnou činnost mi nabízejí dvakrát tolik.

      1. SkReT: někdy si říkám, co asi musíte být za člověka – zkuste si ty svoje příspěvky (na který jsem reagoval a ten poslední) přečíst a zamyslet se nad tím, jak to působí.

       K věci: nechápu tu poslední větu. Proč tam nejste už dávno? Proč vůbec čekat do listopadu? Nejste jen takový ten fňukal, co nadává u piva (na D-F, u maminky atd. atp.) a nikdy se k ničemu nemá a zůstává frustrován? Téhle myšlence právě docela nahrávají příspěvky plné lichotek. Tohle si snad nezaslouží ani ex.lex nebo kabrnak, natož pak grg, který nejspíš vůbec netuší, co se to tady děje (pokud už sem nechodí delší dobu a nemá to zmapované).

       1. Předposlední věta mi připomněla…

        https://www.youtube.com/watch?v=FIL4yw3piTU

       2. ty seš píča… prej proč tam nejdu… mám snad nasmlouvané nějaké termíny na nějakou práci ne a eon končí fakturačně v listpadu. Takže všechno odevzdám, v prosinci dostanu peníze a od ledna je mám u prdele ať si mě klidně volají a brečí do telefonu. Víš nesmíš být takovej hňup od základu a měl by ses nad sebou trošku zamyslet, vůbec nevíš jak to funguje ve skutečnosti, jsi jen dělník u pásu, co si vydělá svých 25.000 měsíčně v hrubém a jde se v pátek vožrat do hospody protože za celej svůj posranej život nic nedokázal.

        1. SkReT: já věděl, že si nemusím vybírat, ale že vyberete nějaká přiléhavá označení za mě. A to jsem ještě netušil, že jsem „dělnas u pásu co se jde v pátek vožrat do hospody“ :-)

         Tak jo. Já jen, že volat a brečet mohli už loni a předloni. Nebo se u vodáren dává dvojnásobek až od příštího roku? Teda pardon, to vyznělo jako otázka a zas by Vám mohla prasknout žilka a já bych četl, co jsem zač, takže pro jistotu: otázka to sice je, ale řečnická. Hint: na tu není třeba odpovídat. Fakt ne.

         1. Nejsou lidi a platí líp no co…

       3. No, a máte to fatdwi, prostě když nemáte vysoký plat, tak jste nic v životě nedokázal, takže výše platu určuje všechno. Take můžete mít v hlavě místo mozku z magi kostku, ale když budete mít vysoký plat, jste automaticky ve všem king. To je filozofie skřeta.

        1. To je filozofie světa, jestli si myslíte že od pásu něco dokážete, tak dokážete velký hovno.

         1. Nikolivěk světa, vy nečtete pořádně. Tak dělník dokáže velké věci, vytváří produkt, což je vytvořená hodnota, výsledek jeho činnosti, tudíž se velmi podílí na produktivitě, což je intenzita výroby, takže dělník je skutečně produktivní, neboť je schopný produkovat, čímž zajišťuje plodnost a výnosnost.

          1. ex.lex: já nevím, kam na ty bláboly chodíte, pokud to tedy není ironie. Dělník nemá s produktivitou práce nic společného. Dělá to, co mu nařídí a tam, kde ho postaví. A ještě ho musí někdo kontrolovat, jinak nedělá. Viz třeba Horkého film o automobilce v Togliatti.

          2. Mno, záleží na tom, jak je výroba postavená. Pokud takt výroby udává stroj a dělník jen zakládá/vykládá/kobntroluje – typicky pásová výroba, automobilky apod. tak produktivitu dělník skutečně ovlivní minimálně, pokud se kvůli němu výrobní linka nezastaví, například proto, že se dělník jde vymočit.

           Pokud se bavíme třebas o kopáči, tak tam je produktivita dělníka přímo definovaná jeho výkonností.

           Uvažuji produktivitu jako množství vykonané práce za jednotku času jedním člověkem.

          3. Práce za čas? Tomu se pane říká výkon a je to ve wattech. Nač tu zavádíte nový paskvily jako produktivita?

          4. To je proto abys věděl, kolik jsi za produkt spotřeboval člověkohodin a tedy kolik Tě to stálo prostředků. Easy.

       4. „natož pak grg, který nejspíš vůbec netuší, co se to tady děje“

        Hehe, o mňa nemaj starosti, ja to tu už čítam pravidelne roky… len prispievam minimálne.

        1. grg: však jak jsem psal, máte-li to tady načtené, nejspíš Vás odpověď skreta nerozhodí, ale být nováček, asi bych docela kroutil hlavou, kam jsem to vlezl.

         1. Já nováček nejsem, ale hlavou kroutím do paragrafu už nějakou dobu, Klaus by řekl, že významně pozvedám obočí. Zlatá kunda z ryby… zrg1 aka ex-lex, (staro)brno apod..
          Halt cyklus no, teď je sezóna zmrdů.

          1. Zapomněls na mě…

          2. Sorry, ale takovou zmrdí kvalitu u mne nemáš. A jestli jsem něco přehlédl, tak se nezlob.

          3. sezona zmrdů? Zmrdi jsou základ proč tenhle web vzniknul, zapomínáte ?

          4. Ale ne jako mucholapka, hádám.. No nic, měl jsem nostalgickou chvilku.

      2. Držím palce. Mám 5 ti megawatovej solár a nemám na něj čas. Nechcete se o něj starat?

    2. Člověče, vy máte na ty ženský ale smůlu. Přitom takovej sympaťák.

   2. ŠOVINISTICKÉ PRASE !!!

 7. SkReT:
  Co kdyby jsi se Skrete místo toho neuspořádaného nadávání pokusil třeba sesmolit nějaký článek (sérii článků) o poměrech v současné energetice? Koneckonců je to tu technicky zaměřený web, řada lidí tu má (Č)VUT, tak by to mohlo být přínosné. A netechniky by taky určitě zajímalo, jak to teda je s tou energetickou kolonizací ze strany německa, kdy jim na náš úkor vyrovnáváme jejich podělané soláry a větrníky.

  1. Jo, souhlasím, pohled energoinsidera by mohl být velice zajímavý. Bez legrace.

  2. Dobrej nápad. Mám malej solár tak by mě to zajímalo.

   1. Teda mám solár ale nemám ČVUT jako pan domácí

  3. chystám celej web kde všechny kurvárny E.ONu vystavím světu na obdiv.

 8. Jen pro informaci – pokud podáte někomu potají alkohol, tak do výše cca 0,6 promile 9 lidí z 10 vůbec nepozná že jsou nějak ovlivněni. Do 0,2 promile se zrychlují reakce.
  Takže běžte do píči s kecama, že nastane armagedon když tady někomu povolej 0,5 promile tak jako je to všude v civilizovanejch zemích.

  1. Já teda na sobě poznám výrazně míň. Hlavně teďko v těch vedrech. Ale to je jedno, důležitý je, že je kvantifikovatelnej strašák, to vohnoutstvu stačí. Takový nevyspání, horko, zima taky udělají svoje.

   Apropo, kdo je viník v případě, že člověk nevidí skrz oslnění? A co tak když je oslněn zánovní konstrukcí haly metrosocky, kterou nějakej kokot udělal ze zrcadlovýho skla? Kdyby to tam nebylo, tak nelze být oslněn…

   1. Pises to sam tak cemu se podivujes. Chlast je kvantifikovatelny, jeho negativni vliv prokazany a mira vlivu radove vyssi nez u jinych vlivu. Vyzkouset si to muzes sam, treba jit sekat drevo a u toho lit panaky.
    Nevyspani, horko, zima – no jasne, ze to ma vliv, ale nechces snad rict, ze kdyz to neni zakazany tak na to kasles? To bys tu jen potvrdil, ze ovce udela jakoukoliv picovinu, ktera neni zakazana.

  2. Pokud se našinec na těch 0,5 promile bude dostávat z 5 promile tak to armagedon bude.

   Ale já jsem pro. Dám si jedno pivko po vydatném obědě a jelikož na mně pak de strašné spaní
   tak potom s 0,2 promile přejedu toho prvního kokota co pro to hlasoval, a bude to OK…

   Dále podotýkám že i uživatelé THC, DMT a heráku mají také svá práva…

   1. Vy jste typický příklad mimoně. Když vím, že je tolerance 0,5 a dal jsem si pivko, tak pojedu opatrně, abych nikoho nepřejel, nebo nepojedu vůbec. Říká se tomu pocit odpovědnosti. Kdo ho nemá a chce se spoléhat na represi, měl by si zajet třeba do Severní Koreje a podívat se, jak mu ten řízený pořádek bude vyhovovat.

    1. Takze ti vsichni ridici bouraji schvalne? No, neotrela teorie. Rekl bych, ze tohle si rikaj vsichni ti, co sednou za volant s trojkou v zile, ze „pojedou opatrne“:)
     By me zajimalo v jakem svete zijes. Milion lidi tu ma exekuci a ty tady basnis o svobode a odpovednosti. Jo tak tu tady vsichni maj:)

     1. Je docela komické, jak zastánci represe sice vidí, že nefunguje, ale myslí si, že větší represe přece jenom zabere. Copak nevidíte, jak přes neustálé zvyšování trestů roste počet újezdů od nehod? Myslíte si, že až bude za újezd od nehody trest smrti,tak bude ujíždět méně řidičů? Nebude to naopak? Jeden druhého zabije, aby nebyli svědci a pak zase ujede, aby se vyhnul trestu za nehodu, které taky rostou?

      1. To má být na mě? Jestli ano tak na co konkrétně reaguješ?

     2. Svoboda a odpovědnost spolu spolu nechodí ruku v ruce. Podle tohoto https://ekonomika.idnes.cz/exekuce-mapa-exekuci-dluhy-splatky-cesko-fpj-/ekonomika.aspx?c=A180213_111346_domaci_ekl tady žije půl mega idiotů, kterým ani konjunktura nepomůže(mohla).
      A ani uvolnění nulové hranice alkoholu nic nezmění. Tvrdý játra, co jezdí dnes nalitý, budou jezdit dál. Odpovědní řidiči budou jezdit stejně a jediné co ubude, resp. prostor se zmenší, je možnost buzerace pachů za nesmysly a defaultní určení odpovědnosti.

      1. To je tak trochu vycucané z prstu nebo spíš stokrát zopakovaná lež. Stačí se podívat na libovolnou armádu (či mafii), u nás zvládla postavit do latě i spoluobčany. Takže represe funguje. Lze se bavit o její nejefektivnější míře, efektivním vynucování a zejména hodnotách, které by měla ve společnosti vynucovat/chránit.

   2. A ty si jako myslis ze kdyz bude tolerance 0.5 promile, tak to zaroven znamena automatickou abolici pro vsechny trestne ciny spachane s pulkou v zile? Ses dement nebo trolis?

 9. Do nejakych vyhrocenych situaci s cyklisty se zrejme dostavam mene nez vetsina diskutujicich zde. Mozna je to tim, ze se uplne bezne nepohybuji po klasickych cyklo-regionech (Trebonsko), ale i tak, prijde mi ze v naproste vetsine pripadu neni problem, a to posuzuji jak z pozice ridice, tak cyklisty. Jo, obcas se stane ze jedou dva vedle sebe, idealne jeste do stoupani, ale pokud je toto jedina vec, ktera brani predjeti, tak neutral a trochu plynu to resi celkem spolehlive. Stejne je to proste jen o selskem rozumu. Kdyz je nekdo debil a jede s kolem na statovku, kde vsichni jezdi 110, a neuvedomuje si, ze nebezpecne situace tam ma potencial vyvolat uz jen svou pritomnosti, a bude se zlobit na ty zle bezohledne autickare, tak tomu asi uz neni pomoci.

  U nas (Hradubicko) je ruznych stezek plno, jak po meste tak i mezi vesnicema vedle silnice i samostatne, ale tady na placce to proste dava smysl, protoze tu lidi na kole jezdi opravdu hodne. Tu jsou cyklostezky dost casto smisene s chodnikem, mezi vesnicema ho samozrejme supluji, a kdyz je hezky, tak se rychle udela slusny provoz, kde jsou chodci, maminy s kocarky, pejskari a bruslari, kteri jsou vubec nejhorsi do prostorove narocnosti na stezce. No a do toho vseho cyklisti. Vetsina kupodivu jede rozumne, anzto to nejsou zadni zavodnici, ale spis dojizdejici odnekud nekam na nejake city singlespeed plecce, a tak to jakztakz plyne bez tvorby zasadnich koliznich situaci. Jenze kdyz se do toho priplete blazen v oblecku, ktery rychlost vsech ostatnich ucastniku prevysuje o 20-40 km/h, tak je to konec. No a proto jich zas cast jezdi po silnici, i kdyz maji vedle stezku, coz samozrejme sere ridice aut.
  Jako problemovy jedinec se tedy jevi zavodni cyklojezdec, respektive nedostatek sebereflexe ve stylu: Na zapadle okresce kde projede par aut za hodinu asi nikomu vadit nebudu a nikdo nebude prekazet mne.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017