Phuneral Phlyerz

Featured Image

Říkám si, jak asi volič České strany sociálně demokratické smýšlí o ní samé, když v reálném životě vidí, jak tato strana ve skutečném životě pohrdá jeho míněním, ať je jaké chce.

Chorche Paroubek vypravil se na pohřeb stranického kolegy a ministra kultury Dostála vojenským vtrulníkem Mi-8.

Logistická operace přesunu Paroubka z Prahy do Olomouce vypadala asi takto. Automobily značky Audi se z Prahy vypravily do Olomouce už ráno. Několik set metrů od hřbitova vyčkaly příletu vrtulníku, převzaly jeho cenný náklad a transportovaly jej na hřbitov. Bohužel si jej odtud po obřadu zase odvezly a vrátily se do Prahy, zatímco jim ruský vrtulník zaburácel nad hlavami. Dvojice odvážných aviatiků, kteří se podíleli na tomto přeletu, byli soudruzi Paroubek a Gross. Během akce nedošlo k žádnému excesu, jako za dob ministra Baudyše a vrtulník k radosti mnohých zhruba za tři čtvrtě hodiny dosedl v Praze. Vzhledem k mizernému dopravnímu spojení mezi Prahou a Olomoucí, kdy jediná racionální cesta vede přes Brno po legendární D1 highway, ušetřil Paroubek a Gross každý asi tři hodiny času oproti přesunu autem, a o tento čas se mohli více věnovat naší zemi.

Jistě by to nestálo za řeč, kdyby se podobná situace už jednou nestala. Bylo to asi před rokem, letu se účastnil jiný stroj – tehdy premiér Gross letěl na pohřeb hokejovému trenérovi Hlinkovi. Mezi prostým lidem vyvolal tehdy tento postup určité znechucení a Standa Gross byl tehdy terčem kritiky nelevicového tisku. Byl to zároveň asi nejlevnější let v dějinách novodobého létání – hodinový let vrtulníkem EC-135 vyšel na 5.200,- Kč. Jediný rozdíl byl kromě ceny v tom, že na přepravu vojenským vrtulníkem má Paroubek ze zákona (č.219, O ozbrojených silách) právo, zatímco Gross letěl záchranářským strojem ilegálně.

Mě to znechucuje. Za prvé pohřeb ministra a stranického kolegy je POHŘEB, a nikoli nějaká politická show. Na pohřeb se dostavují lidé z piety, a ne předvádět s vrtulníčkem. Navíc pohřeb ministra, který se od ostatních socdem ministrů odlišoval tím, že nebyl rozežraný aparátčík (jako jeho kolegové) a nedával najevo výhody, které mu jeho postavení přináší. Za druhé, všechny sociálnědemokratické vlády, které poznamenaly naší zemi, hospodařily se schodkem, jinak řečeno žily na dluh. Současně s ambiciózními investičními plány musely zavést řadu úsporných opatření například ve školství nebo zdravotnictví. Okaté používání nákladných dopravních prostředků narušuje princip „rovnosti v obětech“ a působí jako výsměch těm, kterých se vládní úsporné plány dotkly. Za třetí, podobné logistické koncepty z principu budí odpor, hlavně kvůli přesunu prázdných automobilů čistě jen proto, aby transportovaný pohlavár našel zase svoje útulně proprděné sedadlo, na které je zvyklý. Zajistit jiné kvalitativně podobné automobily, které by Paroubka s Grossem dopravily těch několik set metrů, asi nebylo možné.

Když byl pan Paroubek tázán, za mu takový způsob přesunu nepřipadá příliš okázalý, odpověděl: „Já myslím, že to nejsou žádné okázalosti. Přijde mi to naprosto normální.“ Mluvčí ministerstva obrany Čírtek zase prohlásil, že „Let proběhl v rámci výcviku armádních pilotů, kteří musejí nalétat hodiny“. Zajímal by mně názor p. Čírtka na přítomnost civilisty, dokonce nevojáka Grosse na palubě vojenského stroje. Také by mě zajímalo, zda představitelé vlády hodlají využívat i cvičné lety jiných vojenských strojů k vlastní dopravě. Pohled na Paroubka soukajícího z Gripenu po nácviku vyšší pilotáže by jistě mnohé pobavil.

Podtrženo a sečteno, přeloženo do češtiny: Občane, vyliž si prdel, plať daně a neptej se na věci, po kterých ti nic není. Grossova a Paroubkova éra v každém případě vykazuje povážlivou míru podobnosti. Psi sice štěkají, ale karavana jde dál a je jedno, který velbloud ji právě vede.

Já jsem samozřejmě rád, že představitelé ČSSD tak rádi létají, a to ze stejného důvodu, proč astronaut Cernan už vrtulníkem Mi-8S létat nechce. Úplně nejlepší by bylo, kdyby celá strana nasedla do nějakého velkého vrtulníku a odletěla do někam hodně daleko. Speciálně v případě pánů Grosse a Paroubka bych pak preferoval řešení, aby až do června 2006 trávili čas už jen létáním, protože to vyjde levněji, než kdyby vládli.
 


31.7.2005 D-FENS

12345 (1x hodnoceno, průměr: 1,00 z 5)
327x přečteno
Updatováno: 28.11.2015 — 0:07

Reklama

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!