Petice k registraci hnutí Referendum o EU - zpět na článek

komentářů 109

 1. Sory jako, podporim každou novou stranu i když topit hlasy u Svobodných a podobných bezvýznamných stran už fakt nebudu. Ten termín je vftip, ja se podepisi klidme hned, ale obejít kamose zabere čas. Navíc jsem se vzbudil a dnes se mi nechce nic dělat, no uvidíme ted dam kafe

  1. :-) “ se k petici připojili ti z nás, kdo skutečně chtějí a jsou ochotní něco dělat hned a byla to pro ně srdeční záležitost. Není to tedy nic pro příznivce prokrastinace podle hesla „chtěl jsem to udělat příští sobotu, ale nenašel jsem na to čas“ „

   1. ale tím pádem neseženete dostatečný počet hlasů

  2. Uz tam ma 9 400 podpisu cca …

  3. Možná ještě větší problém je podepsat se hnutí, ze kterého znám prakticky jen název. Bylo by docela fajn nejdřív vědět, o co to hnutí bude vlastně usilovat.

   To se mimochodem docela jasně ukázalo minule ohledně té politické strany z czexitem.
   Protože ve výběru politických stran podle klíče „jsou pro vystoupení z EU” budou z velké části strany, které sice jsou proti EU, ale většina zbývajících bodů jejich programu je padlá na hlavu.
   Takže i kdyby vyhráli volby, tak řeknou, že s vystoupení z EU se bohužel nepodaří, ale alespoň něco zregulují nebo znárodní, což byly jiné body jejich programu.
   A navíc jedna věc je, že má někdo problém s EU, ale druhá věc je proč. Protože jsou strany, které mají problém s EU, ale ne až tak s mírou regulací a byrokracie, jako s tou původní myšlenkou volného obchodu.
   Dalo by se říct, že jim by nevadilo regulovat zbraně nebo auta, ale vadí jim, že nejde víc regulovat obchod a pohyb obyvatel.

 2. Doba je rychla. Par odrazek a nekolik vet lze na internet dostat za 10 minut, snad to dotycni zvladnou do utery. A nemusi to byt ani cool. Diky.

  1. jako že si ty lidi máme vymyslet a podepsat to za ně?

   1. Kolega starter25 asi myslel „cool web“ toho nového hnutia – nahodiť ciele a plány hoci aj len v TXT kvalite by ľudia hodili podpis pod petíciu.

 3. Petice za referendum je podmínka nutná, důležitá, ale nikoliv postačující. Je potřeba bojovat na více frontách.
  Protože nový zákon o referendu dle soudruha neomarxisty Dienstbiera prakticky vylučuje, aby jakékoliv referendum bylo závazné. Tedy všechny referenda budou zcela bezzubé i kdyby k nim přišly 2 miliony voličů.

  Takže to chce volit ne strany které mají v programu referendum o vystoupení ale samotné vystoupení. Vždyť je zcela jasné, že kromě politiků a parazitů přisátých na eurodotace nikdo EU dnes už nechce.
  Pokud se budeme plácat jen v peticích o referendu, tak než by k hypotetickému vystoupení z EU vůbec mohlo dojít, tak uběhne 7 let a mezitím tu Eurokomise a kývači europoslanci zavedou zákony, proti kterým byla éra gottwaldovského stalinizmu hotovým vzorem demokracie.
  A to je ještě optimistické číslo. Politici mohou celý proces sabotovat tak že ani za 15 let nebudeme z EU venku.

  Uvedu příklad z Brna. Přes 20 let se tu bojuje za ponechání a rekonstrukci stávajícího vlakového nádraží v centru. Petice, demonstrace a další akce. Většina z brňáků odsun nádraží o kilometr nechce a z venkovanů dojíždějících za prací už vůbec nikdo. Jediný kdo to neustále prosazuje jsou politici (ODS,KDU) kteří machinacemi přes nastrčené firmy v 90. letech za pakatel získaly desítky hektarů extrémně lukrativních pozemků prakticky v centru města. Při zastavění a vytvoření druhého centra kolem nového nádraží by mohl být výnos možná i přes 100 mld.
  Kvůli zkorumpovaným politikům se to 20 let nehýbe z místa, ačkoliv to stálo mnoho úsilí a proběhly už 2 referenda s výsledkem 90% proti ODSunu nádraží. Dokonce i strany co to měly ve volebním programu (ČSSD) to po volbách tiše odpískaly a samy to začaly sabotovat a vymýšlet všelijaké obstrukce a úřední překážky aby tím otrávili lidi a odradili je od dalších aktivit. Takže petice a referenda to je běh na velmi dlouhou trať, klidně desítky let, když jsou v tom vyšší zájmy a miliardy potenciálního zisku.

  Takže petice jsou jen doplněk. Důležitý, ale pořád jen jako doplněk mající spíš psychologický a sociální dopad než reálně politický. Protože s peticemi si současní arogantní politici nanejvýš vytřou prdel a to je tak všechno. Ale lidi uvidí, že většina spoluobčanů má podobný názor a nebojí se ho vyjádřit. Z tohoto pohledu je petice důležitá.

  1. Samozřejmě že naopak téměř všichni dojíždějící ten přesun chtějí, jenom místní lopaty co to nepoužijí co je rok dlouhej ne.

   NEEXISTUJE ŽÁDNÁ podoba jak zachovat nádraží v současným místě tak, aby to zvládalo už jenom současnej, natož budoucí provoz. Prostě se to tam nevejde. Čím dřív to idioti jako seš ty pochopí, tím dřív se má šanci něco dít. Teď je to v prdeli, dennodenně mají ajzboňáci pakaránu aby to zvládli odbavit aspoň jen s malým zpožděním, rychlíky tam nabírají strašnej čas, protože pět kilometrů na obě strany se musí plížit krokem, jinak by to ty sto let starý koleje nevydržely. Ale co, já do té prdele už skoro nejezdím a vy se tam klidně ušlapejte.

   1. seš piča Behemote. Dojíždějící že chcou přesun? Kdes na tom byl, dojedeš na nádraží apak nasedneš na šalinu, která pojede dalších 15-20 minut do centra abys teprve nastoupil na tu správnou šalinu? Jsi magor?
    Nádraží lze upravit ale nikdo nechce, jde o to vytvořit toto nádraží na patra. Vždy´t je to celoevropský unikát, že máme město ve kterém vystoupíš z vlaku a jsi v centru. To ani praha nemá. Navíc nádraží by mohlo sát v poloodsunuté poloze jak je malá amerika, místa tam je dost. A koleje? Koleje skovat pod zem a přivrtat na beton a můžou tam fičet rychlíky i 160.

    1. Ono hlavní nádraží v Praze není u centra? To je mi nějaká novinka :D

     1. Brno ma centrum?

      1. jj u čůráka

     2. stan: ale to není průjezdné nádraží, to je kusá mrdka.

      1. a nepleteš si náhodou Wilsoňák s Masaryčkou? Masaryčka opravdu není průjezdná z nástupišť. Ale obě ty nádraží jsou v centru a kousek od sebe.

    2. Jo, já chci přesun. Nádraží nechat a zbytek Brna popondat tak o deset kilometrů na sever. Nádraží je třeba zachovat za každou cenu, protože je to hipsterská dominanta a perfektní zchátralá vohnoutí atrakce. Naposled když jsem tam byl (parkoval jsem tam autem), tak se tam zrovna porvali morgoši ve velkým, asi sousedská slavnost.

     Je to ten samej bordel jako v Budějovicích, prostě Franz Josef postavil nádraží někde na okraji, jenže ta města za 120 lzt vyrostla a nádraží začala ta města dělit na dvě části, které nelze rozumně zase spojit. Normálně by se to vzalo, zbouralo a hodilo do píči jako jiný přežitý věci za koncem životnosti, ale protože jsou tady vohnouti jako Skřet, který celej život chodili na nádraží někam a nejsou schopný začít chodit kousek jinam, tak je třeba tyhle ruiny opravovat a vymýšlet drahý koncepty, jak je udržet při životě nebo zakopat pod zem (Stuttgart 21).

     1. re: D-FENS

      Brilantní nápad hodit Brno do Macochy.

      1. Br,no co se da delat…
       A k tomu nadrazi, kolik ta sranda bude stat?
       20 miliard?
       30?
       Budou to platit cestujici?
       SZDC ze sveho zisku?
       Nebo zase ten blby stat, kraj, mesto?
       Jinak k predmetu diskuse, zitra to v praci zkusim dat par lidem podepsat a letos poprve navstivim postu…

       1. re: Dachmeister

        Proč jsou ty otázky na mě? Mně se jen líbí nápad hodit Brno do tý propasti, jejich nádraží mi je úplně volný, byl jsem tam jednou, přestoupil z vlaku do vlaku na jednom peróně, takže ani nevím, jak to tam vypadá. Podruhé za život se tam pravděpodobně již neukážu, takže je mi to buřt, platíme v daních spousty mnohem větších kokotin, než je nádraží.

      2. Jsem nečekal, že to někdo prokoukne :)

      3. Informace stará cca 2 roky mluví o 20 mld. Kč (přesun o těch 800 m jižně a výstavba nádru na přímé linii – nikoliv do obráceného písmene S jako je stávající už cca sto let trvající „provizorium“). Na tom jihu poblíž nového potenciálního jižního nádru je už v režii SŽDC vybudovaná nová mycí linka na vlakové soupravy. O nádraží má rozhodnout vláda, takže platit má blbý stát. Město by pak platilo nové tramvajové tratě, komunikace atd. To jsou další mld.

       Jinak na stávajícím nádraží loni opravili dvě nástupiště (kompletně snesli a postavili je znovu), památkově chráněné zdobené litinové sloupy, co nesou přístřešky, se snesly, zrenovovaly a vrátily. Opravil se podchod pro cestující – očistili sprejerské kokotiny z travertinových obkladů a šupli tam nové info tabule. Letos v létě má proběhnout tříměsční rekonstrukce zbývajících dvou průjezdných nástupišť (ještě že už nemusím jezdit vlakem). Tyto dvě dílčí nástupišťové rekonstrukce stávajícího nádraží taky musely stát pěknou pálku, takže si udělejte obrázek o účelnosti vynaložených penět sám. Do toho různé studie, jak nechat nádraží za každou cenu tam, kde je, jenom ho protáhnout směrem k JZ a udělat tam pro dálkovou dopravu dolní patro po vzoru Berlin Hauptbahnhof „Tief“

       1. Přesně tak to nádraží je nádherné a v životě ho už nikdy nikdo nepostaví. Postaví se skleněné sračky jako jsou barandovské zastávky šaliny (čti: tramvaje) a čau. Však proč né, když to tam budou navštěvovat fetky a rozbíjet sklo za sklem a budeme výměny platit my všichni. Navíc dole je spousta místa a s tunelováním naprosto souhlasím, navíc se tím odstraní hluk. A stejně tam nebudou moci jezdit dieslové lokomotivy, protože nemají DPF filtr.
        Jinak kdyby se mělo nádraží přesunout, tak by se tedy měli přesunout i s přestupním uzlem šalin a tím pádem by se ruch velkoměsta přesunul jinam a je to přesně to proti čemu dfeens bojoval, neboli proti umrtvení center měst.

     2. Otazka je, zdase pesunem nedostane nadrazi do te druhe casti, kde lidi normalni nezijou, daleko od jakehokoli navazujiciho spoje. Podle vsech navrhu by se melo presunout z prostoru byvalych mestskych hradeb dojiznich bazin, mezi nekolik ruin domku a romskych chatrci. A pokud se spoje upravi, pak porad bude dopravni centrum mimo jakoukoli normalni oblast. Ty ctvrte dopadly, jak dopadly, ne kvuli nadrazi (to bylo postaveno sto let pred tim), ty ctvrti jsou neobyvatelne od dob vyhnani zidu a nemcu a prisunu novych obyvatel.

      Jinak macocha o dost jinde, nez 10 km od Brna.

     3. Kdyby se to aspoň vopravilo, ale to voni jen flikují zvenku…vobčas fasáda, tudle nějaký nový monitory, vedle těch selhávajících tabulí co maj najeto tak 50 let…na technologii a koleje ale nikdo nesáh, 20 let čekaj na totální rekonstrukci, nebo přesun, se divím, že se tam ještě doteď nic nesrazilo.

   2. Neznám situaci a kauzu, reaguju jen na tvůj argument – koleje se dají snad vyměnit bez stěhování, ne? Dokonce i na koridoru v úzkých hrdlech to šlo.

    1. dokonce v Heršpicých je celej novej kus dvou tratí vedle sebe.

     1. V Herspicich byl hlavne ten tragickej prejezd, kde se dalo cekanim na srankach stravit mladi. Zaplatpanbuh, ze je tam podjezd.

  2. Nádraží v této podobě prostě dnešní době stačit nemůže. Pracovně jsem tam strávil stovky hodin, viděl všechna zákoutí, technologické zázemí a nemá cenu držet „klinicky mrtvého pacienta“ při životě. O přesunu by měli rozhodnou ti, kteří znají problematiku detailně a ne lidé, kteří jen projíždí.

   1. Inteligentním lidem bylo jasný už v době, kdy to spouštěli, tj. víc jak sto let zpátky, že to stačit nebude a už tenkrát byly plány na výstavbu trvalýho (ne tohodle dočasnýho) nádraží. Idiocie je však nekonečná a doteď se řeší sračky, když přitom už mnoho generací zpátky měli lidi jasno…

    1. Ty voe jak nestačí? Bežte se tam podívat!!!! Kdykoliv příjdeš na perón tak tam stojí jeden maximálně dva vlaky. Nikdy jsem tam nezažil aby byly všechny koleje obsazený naráz. MELETE tady sračky, stejně jak politici. navíc nikdo netvrdí že to musí být komplet. Proč by nemohli vlaky zastavovat jak v malé americe tak lokální vlaky na starém nádraží? Je to jenom o tom chtít. Dneska se staví pro silnice nadjezdy, podjezdy a tunely, ale pro vlaky to né, pro vlak musí stačit kus země vysypaná štěrkem že?

    2. Nadrazi se nespoustelo pred 100 lety, ale mnohem driv. Pred sto lety zacaly prvni snahy o presun, ale jedinym duvodem tehdy byly zplodiny, tedy kour z parnich lokomotiv. Vira v to, ze zeleznice bude pomalu upadat a vlaky budou cistsi (nafta, elektrina…) vedla k tomu, ze to nikdo neresil. Pak prisla valka, dosly penize. Ten odsun by zkomplikoval dopravu, Brno udelalo velkou chybu, ze misto nadrazi neresilo letiste. V tom byla budoucnost. Kdyby se zvetsilo letiste v devadesatych letech a udelal se z nej vetsi uzel, mohlo to pomoct. V Brne je cesky technologicky park, investic mohlo prijit dost.

     1. V Brně větší letiště nemá smysl, stejně jako v Ostravě nebo Bratislavě. Kdo by tam lítal? Navíc, když je kousek Vídeň?

      1. No tak pre interkontinentálne lety je letisko v Brne zbytočné, ale pre Európske spojenia to zmysel má, lebo spojenie Schwechat-Brno pozemnou dopravou je tristné. Ja keď letím napr. do Švajčiarska tak beriem ako odlet/prílet Schwechat, lebo ho mám približne tak ďaleko autom ako letisko v Bradavici na Dunaji. Neviem si predstaviť, že som z Brna a letím do Zurichu a musím ísť po „paneloch“ do Bradavice či po okreskách do Schwechatu autom – to už by som volil asi auto rovno do toho Zurichu.

       1. Ano, skutečně, na Schwechat se z Brna jezdí čistě po dálnici zajížďkou přes Bratislavu. Celou cestu nesjedete z dálnice a v Brati si dáte jako bonus tunel. To dřív nebylo :-)

        Ale vážně: ano, stojí to za houby. Klasická cesta přes Vídeň je sice logičtější, ale chybí kus dálnice, plus nebezpečí zácpy.

       2. Kolik vás takovejch denně lítá, pět? Zkoušelo se to mockrát a vždycky to šlo do prdele. Takhle chce lítat každej jinam, v pěti lidech na spoj se to asi uživí dost blbě, že. A počet obyvatel vzroste aspoň o polovinu, tak se o tom dá uvažovat. Nicméně mnohem větší vřed je to nádraží, který to nedává už teď, natož potom.

        1. já bych stávající nadraží nechal tam kde je, akorát koleje vytrhal a nahradil je tubusama pro hyperloop a hyperloop nasměroval někam do piče abych tam narval všechny idioty a byl konečně klid.

        2. No som si pri mojom takou európskom lete počas cesty na letisko vravel, že nás tam bude ozaj 5 a bude kľud. Lieta to Schwechat-Zurich hádam každé 2 hodiny a je to riadne plné. Dokonca som raz pri spätnom lete počul hlášku:“Kokoti nenoste dnu do lietadla veľké príručne tašky, lebo je let vypredaný a nemáme to kde do over head locker-ov tie vaše kraviny napchať.“. Je mi jasné, že Brno-Zurich by asi taký hit nebol, ale…. A dokonca je záujem o let z jedného konca Bodensee (SUI-AT-DE hranica) na druhý (DE) – ako komerčná linka.

         1. Otázka zní, kolik z těch, co lítají na této trase lítá přes Vídeň kvůli navazujícím letům. Brno se může uživit maximálně jako letiště pro charterové lety a pár vybraných metropolí, cokoliv jiného rentabilní nebude. Podívejte se na případ Ostravy, kde musejí lety dotovat, jelikož jinak všichni lítají z Katovic. Vždyť se u nás dotují nerentabilní linky. A teď si představte, že by si tato letiště začala s vybudováním terminálů účtovat taxy jako Praha (která je mimochodem dražší než Vídeň).

          Jinak já posledně letěl do Niše z Blavy a jel jsem tam z Prahy v autě a mohu říct, že cesta naprosto bez problému. Jediná nevýhoda letiště v Blavě je, že nemá vybudovanou infrastrukturu jako parkoviště atd., což se řeší tak, že se auto nechává u Avionu a jede se 2 zastávky busem na letiště.
          __
          http://pardubice.idnes.cz/ryanair-bude-letat-z-pardubic-djr-/pardubice-zpravy.aspx?c=A170315_2312335_pardubice-zpravy_jah

          1. Tak vsichni litaji z Katowic zejmena proto, ze polsti gastarbeiteri a jejich familie naplni low costy do Britanie, Nemecka a Italie.
           A ze jich v 10 milionove aglomeraci Katowic je dost.
           A to se jeste pere s historicky zavedenym Krakowem do ktereho je to coby kamenem dohodil.
           BTW pred 15 lety na tom byly Brno, Ostrava a Katowice stejne. Cca 200.000 cestujicich rocne.
           V 2004 se cesty rozdelily.
           Kupodivu i Kosice jsou na tom lepe, coz je asi dano odlehlosti regionu a vzdalenosti k ostatnim letistim.
           Poprad zivori a Zilina uz je v hajzlu. A to by tam mohli Korejci ATR do Prahy klidne zaplnit…
           Byt Pardubicke letiste na D11, tak to maji ve Vodochodech o neco tezsi…

          2. Kosice tiez na tom nie su bohvieako. Teda pokial ide o spojenie so svetom, nielen o lety vnutri Europy. A jedine Star Alliance tam ma ako-take spojenie do sveta s jednym prestupom. Skyteam to nema bohvie ake, CSA cez Prahu predpoklada dva prestupy a Oneworld chyba uplne.

 4. Nová politická strana? Moc nevidím důvod. Když chceme ven z EU, můžeme si vybrat – Okamura, Úsvit, Svobodní… A hlavně František Matějka, bývalý Svobodný, je spíš mluvka než lídr.

  1. U Svobodnejch nepochodil, tak si honem běžel založit nový. Sem zvědavej jak mu to pude, ten jeho vládní dopic nemá dodnes ani 10k signatářů, a to je jenom blbý klikátko na webu. Svobodní sbíraj podpisy na petici už leta (no je fakt že poslední dobou už moc ne) a maj eště míň. Matějka sice tvrdí jak má předzajištěnejch pár desítek milionů, ale IMHO u voleb shoří jak papír. Další tříštění pravicovejch voličů, z toho bude akorát hovno. Lidem je to prostě u prdele a uhniji chtěj, stejně jako tady ten shnilej režim.

 5. Je škoda tříštit hlasy. Tohle ubere cca půl procenta hlasu třeba Svobodným. No jo, ale ego je halt sviňa…

  1. taky souhlasím, proto nebudu nic podepisovat. Volím SPD a matějka je hlupák že se s nimi nespojil, ve jménu nepřítel mého nepřítele je můj přítel. Rozstříštit voliče těch co chcou ven z EU, je pravě to nejlepší co může EU potkat. Ta neochota se domluvit.

  2. Svobodny jsou mrtvej kun. Matejka taky. Chuj s nima. Okamura uz nejspis dosah svyho limitu a moc dalsich volicu uz nepresvedci. Ale mam dojem, ze mu to presne vyhovuje. Statni prispevek dostane a nemusi se bat, ze ho nekdo vysachuje jako z Usvitu neblahe pameti.

   1. shane: Viděl a slyšel jsi někdy Okamuru jak mluví v parlamentu? Vážně si myslíš že by tady několik let ze sebe dělal šaška pro pár peněz. Když by mu na to voliči přišli pak by jej znovu za čtyři roky nevolili a o přísun peněz by přišel?

    1. poslaneckej plat a nahrady mi teda jako par drobnejch neprijdou. I kdyz chapu, ze sedet v parlaci bude celkem voser. Ale kdyz to cloveka bavi…

     1. tak znova, vážně si myslíš že 4 roky brát plat a vědět že o něj příjdeš protože tě lidi prokouknou a už tě nebudou znova volit je nějaká super strategie pro získání peněz? Navíc prachy má, takže by musel exktrémě zabodovat aby se u vyplatilo dělat nějaké machinace v řádech stovek miliard aby to celé mělo smysl. A je to vážně problém? A jak pokrytecké by to bylo, když tady vlastně pliváním na okamuru podpruješ sto miliardové machinace Sobotka, Bělobrádek, Bakala, ANOfert?

 6. S názorem na tříštění hlasů v podstatě souhlasím. Jenomže zároveň se to zdá jako vítaná záminka, proč nic nedělat. Budeme radši sedět doma a točit mlýnek, abychom stávajícím stranám netříštili podporu? Netvrdím, že zrovna tohle hnutí všechno zachrání, ale připusťme pro účely diskuze, že by mohlo. Ale když nebude mít podporu aby se „protože ty hlasy propadnou“ nestane se nic. A úplně stejná diskuze se povede kolem Svobodných, Úsvitu, Okamury a pod. Takže to zas naházíme těm velkým, kde ty hlasy nepropadnou?

 7. Technická k těm dětem – ty se ptát nebudou, budou ze školy dostatečně nadrilované, že je to pro dobro všech.

  1. Je v zájmu každého, aby nenechal systém do jeho vlastních dětí ve školách propagandu nadrilovat. Kdo na to kašle, bouři sklízí.

   1. Bohužel na to kašle většina, protože většina rodičů, pokud vůbec, se spokojí jen s pasivním remcáním, takže výsledek nutně bude „sluníčkový“. A nic na tom nezměníme já, ty, nebo D-F.

 8. cywe, Matejka? Tak na to mrdam. Mu nestacilo rozmrdat Svobodny a ted chce rozmrdat i jakykoliv snahy o Czechout? Skoda podpisu pro takovyho kokota. A za ty prachy co usetrim za doporucenej dopis si radsi vsadim sportku.

  1. Takze, nez dat prachy statni Ceske poste, tak je radsi date ultra-zmrdovi Kellnerovi. No, proti gustu zadny disputat.

   1. Tak ze mi vsazeni sportky prijde jako lepsi alternativa nez nakrmeni posty jeste neznamena, ze nejsou jeste lepsi alternativy a uz vubec ne ze si tu sportku vsadim. Mimochodem, nesazim. Ne kvuli Kellnerovi, ale protoze to je vyhazovani penez.

   2. Snad Komarkovi, ne?

 9. D-Fensi, ty fakt nevidíš, že Matějka je typickej prodejce leštěnýho prdu? Zmrd, jak kdyby vypad z tvojí učebnice?

  1. on už stárne a senilní.

  2. a tak zase proc by melo. dfens minule deklaroval ze to hodi prvnimu kdo bude chtit czexit a je mu celkem jedno komu a co jsem tak obcas cet Matejkovy blogy tak je to nazorove takovej Dfens light,akorat bez technickyho vzdelani a nenavisti k cyklistum :-)

   1. To asi jo, jen trochu nedomysleli to datum, pochybuju že si kvůli tomu někdo bude brát v práci volno.

  3. OK, co navrhujete VY?

   Já nejsem kádrovák, takže nezkoumám background pana Matějky. Podpořím i jakýkoli jiný záměr stejného rázu, kde na konci stojí vystoupení z EU. Seženu jim podpisy, příznivce, prachy a jiné věci do výše mých možností.

   1. To je presne jadro krysarika. Navrh ve smeru Czexitu zadnej, ale pitvani se v reseni fura. Presne mi to pripomina moji zenu. Mozna by nebylo marny, kdyby se nekteri zdejsi diskuteri podivali mezi nohy, co tam vlastne maji.

    Ja to Matejkovi podepisu a zkusim jeste fofrem obehnout par lidi, co potkam, ale zitra delam prevodovku v externi dilne, cert vi, jak to pak stihnu na Postu. Uvidim.

    Kazdopadne mne to k nicemu nezavazuje a do voleb casu dost. Pokud Matejka neco projede, porad to muzu hodit Ukradburovi. Je mi fuk, kdo muj hlas dostane. Ale chci, aby kopal za mne v jedine veci, kterou si sam vyridit neumim – CZexit. Zbytek zvladnu, na to nikoho nepotrebuju.

   2. Proč ne ať to založí. Realisti Robejška jsou takoví neurčití. ODS má sice Klause mladšího, který chce ven z EU, ale stále je jinak plná Zahradilů, kteří prosadili Lisabonskou smlouvu. Úsvit bez Okamury nemá šanci. Machovi Svobodní fajn, ale podle průzkumů nemají 5 %. SPD s Okamurou chce vystoupení z EU. Že tu Dfens propaguje Matějkovu novou stranu, sice působí poněkud zoufale (nepodporoval dřív Svobodné?), ale kdyby podporoval Okamuru, schytal by asi hodně nadávek, ne každý Okamuru snese.

    1. „nepodporoval dřív Svobodné?“ – co takto třeba DFENSovy články číst?

   3. dfeens jednou řekne že bude volit okamuru podruhé zase matějku, nakonec skončíme u toho že dfeens bude volit babiše protože to bude nejmenší zlo… je to stejnej zhulenec jak urza.

    1. Hele, kdyz jsem jeste byl mladej a krasnej, taxem osukal skoro vsechno, co se mi libilo a na strom neuteklo. Myslis si, ze jsem pak uz nutne musel premyslet o zeneni a kupe deti? Proc? Kdyz jsem byl mladej, chtel jsem si zivot uzit, takze jsem kazde zenske nabidl maximum, co jsem byl ochoten a take jsem si vzal maximum, co mi bylo nabidnuto. A pak, kdyz to stalo za hovno, sel jsem dal.

     Jaky je duvod fandit jednomu mancaftu, kdyz ten mancaft stoji za hovno? Nejaka narodni hrdost? Hovno. My si volime nase zastupce uplne stejne, jako kdyz kluka vodnaproti posles pro noviny. Dokud nosi ty spravny, je to ok. Ale budes ho pak vychovavat, az ti obcas prosustruje prachy, neprijde vubec, nebo v lepsim pripade prinese uplne jiny noviny? Kopnes ho do prdele a najdes si jinyho. Zivot je kratkej na to, abys slozite vychovaval nekoho, kdo ti ma slouzit. Jednou, dvakrat mu reknes, ze neco posral a potreti ho nakopnes, ze ti posere spicku boty.

     A tohle je uplne to stejny. Ja jsem od plysaku taky postupne volil kdekoho. Ne uplne kdekoho, ale proste ze „stalic“ nasi politicke sceny asi polovinu. A dneska uz je nechci, jsou provareny, nenabizeji mi to, co chci, tak na ne seru.

     Je to moje pravo, jedine svobodne pravo, ktere v tyhle posrany zemi mam hned po pravu na prirozenou smrt. Jo, uplne klidne se muze za nekolik let stat, ze NeBures bude to nejmensi svinstvo z tech, kteri tam budou zrovna tocit klikou. Pak ale pujdu a hodim mu to, protoze je to porad lepsi, nez jen sedet na prdeli a blbe zvanit.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!