„Peníze nebo imigrant!“ aneb obchod s lidmi podle EU

Featured Image

Evropská komise přišla s dalším hloupým nápadem. Eurokomisaři hodlají změnit systém dublinských smluv. Úprava dublinského systému má sice zachovat právo první země na azyl, ale zavádí v případě potřeby povinné kvóty pro všechny ostatní země osmadvacítky.

Pro ČR by to mohlo činit až 1,8 % z celkového počtu žádostí o azyl. Nyní však ta nejpikantnější změna. Každá země, která systém kvót odmítne, zaplatí za každého nepřijatého imigranta „výpalné“ 7 miliónů korun.

Pro ČR by to tedy činilo ztrátu, jestliže nesplní stanovenou kvótu 1691 „přeběhlíků“, 11,4 miliard korun ze státního rozpočtu. Jen by mě zajímalo, kde se vzalo to číslo 7 miliónů korun? Jedná se snad o investici do jednoho imigranta? Pokud si vezmeme typický, český průměrný a čistý výdělek, který je tak 15 000 KČ, tak občan ČR s touto částkou vyžije 39 let včetně bydlení. To však nemluvím o Rumunsku a Bulharsku, kde jsou výdělky ještě nižší. Když se na to koukneme jinak, tak to vypadá, že obchod s lidmi je zakázaný právě proto, že EU má na to monopol. Protože, ruku na srdce, co jiného, než obchod s lidmi to je? Já říkám, buďme suverénní, svobodná a silná Česká republika, která neohne hřbet před Bruselem.

Věřím, že společně v rámci spolupráce s V4 odmítneme jak kvóty, tak i výpalné (i když to bychom museli mít jiného premiéra)! Věřím ve skutečnou solidaritu, jako dobrovolnou pomoc a ne jako státem vynucenou pomoc, věřím v Evropu spojenou dobrovolnými dohodami a obchodem, ne Evropu postavenou na příkazech a byrokracii.


08.05.2016 Tomáš Lejsek

převzato se svolení autora z jeho facebookové stránky


Související články:


12345 (122x známkováno, průměr: 1,17 z 5)
9 633x přečteno
Updatováno: 8.5.2016 — 21:51
D-FENS © 2017