Paušálek - zpět na článek

komentářů 19

 1. Myslím si, že paušálek všichni platíme v podobě různých poplatků a daní, které z vlastnictví či provozování motorového vozidla vyplývají a není třeba dalších poplatků. Chápu autora, jak to myslí, ale tímto způsobem totální rezignace na právo dosáhneme pouze ještě zhoršení současné situace, kterou bych nazval pohrdání právem nebo se v dějepise používá termín „vulgarizace práva“.
  Každý právní akt by měl v první řadě řešit prokázání pachateli porušení něčích práv.
  To žádná permanentka neřeší a proto je pro mne nepřípustná. Navíc by za chvíli mohla být povinnou součástí dokladů předkládaných ke kontrolní kontrole a výše jejího pořízení by mohla dosahovat pro někoho až nepřijatelně vysoké částky.

 2. Hodně mě překvapil rapidní úbytek sumy vybraných pokut za překročení rychlosti. :-o

  1. Možná to bude tímto „Počty překročení nejvyšší dovolené rychlosti řešené službou dopravní policie“.

 3. Autorovi doporučuju myšlenkové cvičení. Napište si na konci měsíce, kolik byla vaše superhrubá mzda, vypište si všechny přímé a nepřímé daně a dopočítejte, kolik jste ten měsíc ze svého odvedl státu. Zkuste si načrtnout, kolik asi stát dostává každý měsíc od všech lidí ve vaší firmě. A kolik vybere na celém městě, a kolik na celé zemi. Pak se rozhlédněte okolo sebe. Pravděpodobně se budete sám sebe ptát: „Kde sou kurva všechny ty prachy?“, odpovím za vás: „V prdeli.“

  Jen kolik peněz se vybere na vlastnictví motorového vozidla, ty peníze se nepokrytě rozkrádají (viz fond pro hasiče ze kterého se nakupují zbytečné policejní Škodovky bez označení s neschváleným osvětlením, aby v tom mohli policajti zabíjet motorkáře).

  A teď mi upřímně řekněte, jestli chcete zavádět nějakej paušál.

  1. Upřímně Vám odpovím. Samozřejmě že nikoli. Záměrem byla především ironie a pobavení. Držím se již delší dobu hesla ouřadům a fízlům na**at. Ve smyslu jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá a bestie zahyne, pokud ji nebudeme krmit, což uznávám je mírně naivní, leč chápu to jako svůj osobní příspěvěk pro generaci budoucí.

   1. Záměrem byla především ironie a pobavení.

    Tyyy jooo!
    Neboli jak jsem psal nedávno: „Pokud nevíte, co slovo znamená, tak ho raději nepoužívejte.“

    Co se týče onoho pobavení: pokud nešlo čistě o pobavení vaše vlastní, dokážte stručně popsat t.zv.cílovou skupinu?

    1. Tak to jste mě dostal. Jest psáno: „V literatuře je ironie způsob výsměchu.“ Myšlenka předplatného na porušování pravidel a zároveň současný stav min. v dopravě snad ani nic jiného nezaslouží. Máte ale pravdu. Přišlo mi to komické a osobně mě to i pobavilo. Pokud nikoho dalšího, pak se mi to moc nepovedlo.

 4. Zdravím autore.

  Váš článek je aspoň pro mne strašně špatně čitelný. Místy jako by snad ani nebyl v Češtině. Ještě že jste uvedl že Vy a sloh se nemusíte.

  Nápad na výpalné či odpustky je špatně z mnoha důvodů. Navíc nic neřeší. To že by asi erár vybral víc, neznamená nic. Rozkrázt se dá libovolná suma. Tedy ať vyberou libovolně velkou částu, otesánek nebude mít nikdy dost.

 5. Ta myšlenka není nová, mám pocit, že „paušál na pokuty“ někde existuje. Snad Itálie? Nevzpomínám si. Že je to obludnost, o tom není pochyb.

  1. Ví o tom někdo něco? Nikdy jsem o tom nic neslyšel.

   1. Já jsem o tom slyšel, ale bylo to „trochu“ jinak. Opravdu se jednalo o Itálii – a jakési zvyšování některé z daní souvisejících s automobilismem. Někdo to tenkrát komentoval že na si bude jezdit jak chce, protože má předplaceno.

   2. Nevím, jak v dopravě, ale jinak myšlenka paušálu na pokuty nová není určitě, třeba tzv. poplatek ze psa je myslím dobrým příkladem. Jeho obvyklým zdůvodněním je, že psi znečišťují město. Když pak pes, ze kterého byl poplatek zaplacen, znečistí město, majitel zaplatí další pokutu. Poplatek je tedy jakousi paušální a nevratnou zálohou na pokuty.

    1. Moji psi neopustili v zivote zahradu a pokud, pak byli odvezeni uplne mimo katastr obce na prochazku. Presto obci za psy samozrejme platit musim. Je to vypalne, jen holt statem podporovane. Ale to vime vsichni.

     1. Mám to stejně. Řešit se to dá přihlášením psů někde na vsi a místo tisícovek platit padesát za kus. A taky vzít občas hafíka vysrat do parku, aby člověk neměl pocit, že jsou to vyhozené peníze. ;-)

      1. Psa musíte přihlásit tam, kde je trvalé bydliště, takže na vesnici ano, ale na nějakou třetí osobu, což také není úplně ideální.

       1. Ano, důvěra mezi členy Vaší sociální niky nabývá v prostředí nesvobody na ceně.

        1. Naprosto přesně. Například když se někdo rozhodne vyrábět nějaké potraviny a ve městě je s ním spokojenost, ale vzápětí se začnou ozývat hlasy „a to nemá živnosťák?“ nebo „jak to může dělat v bytě?“, tak prostě kvalitu za výhodnou cenu začne produkovat jen pro známé či na doporučení.

       2. Ja letos prehodim svoje trvale bydliste na chalupu. Zena s detma zustane napsana v baraku.

        – psi pujdou papirove se mnou
        – snizi se i poplatek za popelnici (v baraku platime za osobu, na Sumave za popelnici. U baraku smime mit jednu 140l, na Sumave co tam dame, to tam mame a nikdo neresi – 240 l)
        – prevence proti zbytecnym starostem ohledne nevyuzite nemovitosti, protoze nemovitosti mame vice a s vyjimkou chaty a chalupy ve vsech jsou najemnici. Do chaty se stat srat nebude. Ale u te chalupy… treba ne ted, ale cert vi…
        – spadove patri chalupa pod Klatovy a tam jsem zatim na uradech i po doktorech vzdy vse vyresil lepe a drive, nez v te riti, kde mame barak.

      2. No ja bydlim v prdeli za malomestem a chalupu mam v totalni prdeli na Sumave. Doma za cokly platim 250 za prvniho a 200 za druheho, na Sumave bych dal 100 za oba.

       Ono ani tak nejde o tu absolutni castku, to clovek prozere za jedno odpoledne na terase, ale o princip. Chapu, ze bojovnici za principy mivaji nejvetsi ztraty. Ja take s obci nijak zasadne nebojuju, jen si to pamatuju, kdyz jsou volby a nebo po mne obec chce nejake vyjadreni k necemu. Tuhle se delala anketa, jestli chceme inovovat poulicni osvetleni. Starosta ma kamarada u firmy,… atd.

       No a tak se cela nase rodina vyjadrila, ze o inovaci zajem nemame (a jeste jsme nahecovali sousedy okolo) a mit nebudeme. Faktem je, ze zrovna nahodou pred nasim domem stale nesviti lampa a kdyz ji opravi, tak pak stejne druhy den zase nesviti. Nemam rad svetelny smog a za ty poruchy jsem vdecen…

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!