Paralely - zpět na článek

komentářů 81

Přidat komentář
 1. Já bych zareagoval asi takto: Evropa se potácí v hovnech, ale místo toho, aby vyšla dveřmi a pořádně se umyla, tak zkouší dělat díru ve zdi a doufá že ty hovna oprší. Ale co, jinak to holt nepůjde a budeme se s tím muset nějak vypořádat a přežít to.

  1. Přežili jsme Branibory, husity, Habsburky, nacisty i komunisty, přežijeme i tuhle EU.

   1. Já netvrdím že ne, ale nikdy to nebyl zadara a nebyla to legrace. Ale co, zrovna máme možnost vidět dějiny v přímém přenosu. Ani za druhé války to tak naživo nebylo. Archivujte, stahujte, natáčejte, pamatujte, jednou se to bude hodit.

    1. Jo. Jak říkal major Terazky, za pár let už tomu nikdo neuvěří.

     1. Spíš fůra lidí moc rádo zapomene. Možná že tu byly civilizace podobně rozvinuté jako my, ale rozhodně žádná neměla internet. Řekl bych, že kdyby věděli co ARPANET vyvede, že by to bylo to nejstřeženější tajemství mocných.

    2. Adanedhel 9.12.2018 v 22:25
     „Archivujte, stahujte, natáčejte, pamatujte, jednou se to bude hodit.“

     Prosím Vás, já chápu trochu pomaleji (nejen dnes), ale k čemu by se to mělo hodit?

     1. K čemu? Bude to k tomu, že za nějaká léta nám nebudou moci nějací pitomci lhát a odůvodňovat to historickou nutností. Poprvé v historii lidstva máme možnost zachytit zvukové a vizuální svědectví událostí. Nejsme nijak závislí na přítomnosti reportérů atd. na exponovaných místech. A také, jednou budeme moci dětem, vnoučatům a i sami sobě ukázat, připomenout pravdu. Pak se těžko stane, že by nějaký Babiš, Kalousek nebo Janda, přišel a naprosto suverénně měnil historii a skrze toto by manipuloval lidmi.

      1. Adanedhel:
       Davy se dají manipulovat vždycky.
       A záznamy taky třeba nemusí skoro nikoho zajímat…

       1. No jasně, na všechno se vysereme. Pak budeme skučet, že nikdo nechodí k volbám a že důkazy jsou v píči atd. atd. atd.

        1. Adanedhel:
         Záznamů je dost a přitom značnou část lidí vůbec nezajímají.
         U voleb to půlka účastníků hází podle kravat a medovejch keců.
         Mimochodem – před několika lety v USA dva blbečci ve sporťáku vylítli ze silnice, urazili hydrant, práskli do stromu a uhořeli. A tady v Čechách kvůli tomu po večerech vyjížděly tisíce aut nesmyslně kroužit po městě a troubit.
         Proč?
         Protože dav.
         Ten dav je zmanipulovatelnej a tak to zůstane…

         1. Já nerozporuju že lidská blbost je neomezená v čase a místě ale prostě se mi příčí nic nedělat „protože to tak bylo“ a protože to za to nestojí.

          1. Adanedhel:
           Fajn. A co si natočíš nebo zaarchivuješ?
           Já už vyházel archivovaných novin a časopisů, fotek, smazal souborů, i ze svý hlavy už vypouštím dost.
           Dělám to ze zkušenosti – dobře vím, že ty materiály mi stejně nepomůžou. Uvedu příklad a nemusím pro něj daleko:
           Tyhle stránky a zde debatující osazenstvo z drtivé většiny ječelo za Odvahu, Dynamiku a Sílu.
           Již tomu tak není, ale řadu let bylo.
           Mohl jsem jim předkládat, co jsem chtěl – nic platno, modrá šance byla trumf.
           Takže ty moje archivy byly k HO, dav je jednoduše nebral…

         2. „Nebude však trvat dlouho a budeme slyšet různé, všelijak formulované a v systémy vypracované omluvy, výmluvy a omývání všeho toho, čeho se Němci v této válce tak neslýchaně nelidsky dopouštěli.“
          Edvard Beneš

          1. Jihocech Honza:
           Ano, to tušil správně.
           A že toho dneska je, mj. i od různých českých pseudohistoriků…

   2. Prezili…ale za jakou cenu?

 2. Milý vohnoute „Neznámý vojín“. EU vznikla 1.11.1993

  1. Tak jo, narodil jsem se v Ceskoslovensku, pak to byla CSSR, pak CSFR, pak CR ted je to tusim Cechije. Ale vetsina tusi, co je tim mysleno. Vy ne?

 3. Nigel Farage již není leaderem UKIP, přestal jím být poté, co bylo schváleno referendum o Brexitu. Upřímně řečeno, Britům se nedivím, že chtějí z EU, je jen otázkou, zda už pro ně není pozdě.

  1. „Nigle Farage, toho času hlava UKIP“…

   Uprimne receno je dost diskutabilni jak dalece se Britum chce z EU nebo ne, mereno tim, co se tak v UK rika, pise a tak dale. Videl bych to tak pul na pul. V prvnim referendu se v predvolebni masazi jelo na podpasovky, coz je pro spoustu ctenaru tohoto webu naprosto legitimni, kdyz prece ucel sveti prostredky. Tech podpasovek pry na euroskepticke strane bylo vice nez na proevropske, opet mereno tim, co se tak povida.

   1. Obecně z EU nechtěli hlavně domestikovaní přistěhovalci a Skotové. Angličané z EU chtějí poměrně výrazně a to především kvůli přistěhovalcům, kteří pod patronací vlastních silových složek ničí jejich kulturu a zvyky,nehledě na obrovské finanční břemeno pro střední třídu – převážně v souvislosti s cenami nemovitostí a nájmy.
    Problémem je to, že v Anglii nikdy neproběhla pozemková reforma a vlastníci půdy (kteří drží půdu po mnoho generací) přirozeně šroubují ceny nahoru a neumožňují stavbu nových rezidenčních zón – nemovitosti, nájmy, čili mladí Britové nemají kde bydlet a polovinu platu dají na nájem. Nejsilnější odpor proti přistěhovalcům je přirozeně tam, kde jich je nejvíc – tj. východní pobřeží Anglie a jižní Anglie (kde je ještě přes 90% white British)

    1. Domestikovani pristehovalci? Asi mysleno tech 5 milionu Africanu a tri miliony Indu a Pakistancu? Ti zhusta berou Evropany jako konkurenci a nemalo jich volilo odchod prave z tohoto titulu. Chcete-li mluvit o tom, jak volilo tech asi 800 tisic Polaku a milion Bulharu ci Rumunu tak nijak. V tomto referendu mohli hlasovat jenom ti s plnym obcanstvim, ne ti s trvalym pobytem. Cosi malo lze vycist na: https://www.bbc.com/news/uk-politics-36616028 Kdesi jsem videl i analyzu volby podle vzdelani volicu, ale nechce se mi to hledat.
     Argument s bydlenim je blbost. Do roku 2008 prumerny zamestnanec mel realnou sanci vzit si hypoteku a koupit si svuj prvni byt. Pak se to posralo z Ameriky, ne z EU. Argument s bydleni 2. Zminoval mi Jacek, ze treba jen v Londyne se ted stavi tak masivne, ze to nema obdoby. Jako clovek z oboru asi vi svoje.

    2. Kvuli kterym pristehovalcum presne? Protoze ti, jenz se s tim kulturne neserou, to jsou ti, kterych se vystup z EU vubec netyka :) A hlavne ti maji pristup do Britanistanu zajisten diky kulturne-historickym vztahum a kouzelnemu slovu Commonwealth. Ostatne sami Anglicani jasne rikaji, ze Pakistanci jsou fajn, serou je Polaci :) (teda oni asi az tak fajn nebudou, ale… :))

     Takze koho presne myslis? =) Polaky, Bulhary, Cechy?

     K tem pozemkum – Britanistan je ostrov a ten ostrov neni nijak velkej a, prekvapive, se nenafukuje. A jako naschval prisla Britanie o vetsinu kolonii. To nasere, kdyz lidi na tech ostrovech je cim dal vic =) (ono teda stejny pruser maji i na pevnine, ale tam to diky absenci pohledu na mooore neni tak ocividne)

     1. Ano, pamatuju si to. Takzvaný, obecný Polský instalatér byl megastrašákem a dobře si pamatuju tu divnou atmosféru z Birminghamu. Byl jsem tam celkem 4x v průběhu šesti let na odborných školeních a „sletech“ autorizovaných zástupců jedné britské firmy. Ještě poprvé se to dalo, ale naposled už to byla skoro hmatatelná směs nedůvěry, odporu a nepřirozeného odstupu. Přitom jsme s kolegou z Prahy nebyli za lidi, kteří by měli v úmyslu Britům brát práci, neměli jsme tam zůstávat, což ale lidi v menších obchodech a klubech samozřejmě nevěděli. Jak mi bylo naznačeno dobrosrdečně upřímným britským kolegou, pro typického Brita jsme Češi/Poláci/Maďaři/Rumuni nějaký obecný, bílý východoevropský plebs, se kterým budou do budoucna jen potíže.
      Na moji obecnou námitku, že Češi v Británii makají jako fretky, kdežto Pákistánci a Maročani se válí či dýloujou, mi bylo řečeno „právě proto, kolego!“. Pochopil jsem to až za chvíli..

    3. Challenger: Angličané chtějí z EU kvůli nelegálním narušitelům hranic ze „Sýrie“ za posledních pět let. Do té doby jim byli přistěhovali úplně u p*dele, naopak se jim líbilo že mají levné au-pair a trhače jahod.
     Vývoj ve městech jako Birmingham není věc posledních pěti let, ale spíše tak dvaceti pěti let a angličanům to bylo celou dobu úplně u p*dele, jediné co dokázali tak sebrat policajtům palné zbraně.

     1. Těch nelegálních narušitelů ze Sýrie mají v Británii asi 10. Víc lidí tím tunelem pod kanálem neprolezlo. Británie má vyjímku, nemusí přijímat přistěhovalce ze zemí mimo EU. Ti přistěhovalci co Britům vadí jsou východoevropané, lidově zvaní Poláci.

      1. shane: Několik tisíc a angličané moc dobře věděli, že to číslo není konečné. Poláci se pytlíkujou do Anglie asi tak dvě desítky let, ti jim nevadí.

       1. Kecy. Ti ilegálové jsou zanedbatelní. Čáat lidí hlasovala pro Brexit z nostalgie po impériu a část proto, protože jim přivandrovalci z Východní Evropy snižujou cenu práce. Migrační politiku má Británie zcela ve své dikci a ilegálové se jim tam budou snažit dostat tunelem i když budou z EU venku, to by ho mjuseli zazdít.

    4. Británie má vyjímku z migrační politiky EU a všichni přistěhovalce co tam jsou si tam natahali sami, s vyjímkou té hrstky ilegálů co se jim tam proplížila tunelem nalezlá v kamionu.

     1. shane: Právě ta „hrstka“ ilegálních narušitelů hranic spustila Brexit.

      1. Kecy. Ti ilegálové jsou zanedbatelní. Čáat lidí hlasovala pro Brexit z nostalgie po impériu a část proto, protože jim přivandrovalci z Východní Evropy snižujou cenu práce. Migrační politiku má Británie zcela ve své dikci a ilegálové se jim tam budou snažit dostat tunelem i když budou z EU venku, to by ho mjuseli zazdít.

       1. Fakt? A po čem by se stýskalo třeba Čechům, kdyby volili vystoupení z EU? „z nostalgie po impériu a část proto, protože jim přivandrovalci z Východní Evropy snižujou cenu práce“ by to asi nebylo, a přesto podle průzkumů (více či méně důvěryhodných) přes polovina Čechů EU nedůvěřuje…
        Nebude třeba ten hlavní problém uvnitř EU?

        1. Integrale: Čechům by se stýskalo po základech EU, tedy bezcelní pohyb zboží a služeb, bezvízový styk s ostatními zeměmi EU. Nebude se jim stýskat po stovkách regulací a nařízení a tlaku na zrušení národního státu EU a přenesení všech pravomocí z Prahy do Berlína.

       2. shane: To jsou nesmysly, brexit byl jednoznačně způsoben nemožností zastavit nelegální narušitele hranic ze „Sýrie“.

        1. Jo, nelegálně jim jezdili na bambusových vorech do Doveru.

   2. Faráž, tohoto času již „nečlen“ UKIP…

 4. Teda nevím, co pane neznámý vojíne berete, ale je to teda síla! Takovou zkurvenou Eurosviňárnu jsem nečetl svého času ani v Sedmičce pionýrů, a že tam byly občas ideoperly!
  Tedy Nigel Farage je podvodník proto, že seděl v lidmi volenémEuro parlamentu za Euroopozici. A být v opozici, to je fuj fuj nečestné. A určitě se tam dostal nějakými podvody ruských agentů a čísnkých tajných služeb. A že jej tam volili lidé? Na voliče v naší Übermensch Evropské Unii zvysoka serem, každý bude povinně hlásat tu jedinou vyvolenou správnou Naši Europravdu a opozici zakážeme směrnicí a bude vykydáno. Stejně tak referenda pro příště zakážem, protože ta pakáž si pak zvolí vystoupení z EU a My, jediní nositelé Velké Europravdy a Eurolásky jsme pak se svojí Euroideologií v prdeli.
  Každý, kdo na nějakém voleném postu sedí, a přitom odmítá uznat jen tu Naši jedinou Velkou Europravdu, je podle Eurosvazáka, pardon neznámého vojína (proč ne Eurovojína???), podvodník. Bezva. Jak to vyřešíme? Zrušíme volby, protože v nich kandidují různí podvodníci, kterým Naše Eurověc není dost svatá a kolikrát si myslí, říkají či konjí dokonce i něco jiného. Někdy i věci vysloveně v rozporu s naší Jedinou Vyvolenou Europravdou! A ti blbí lidi je ještě k tomu volí! Ta drzost: lidi si zvolili odpůrce Euroideologie do Europarlamentu! Popravit, rozčtvrtit, zastřelit před nastoupenou Eurojednotkou a rozvinutou Eurozástavou!

  Bože, Bože, do koho’s tu duši vrazil… fakt neuvěřitelně Eurovymytý Euromozek Eurohujerstvím… to už je (Euro?)D-FENS fakt i pod úrovní socialistické školky?

  Slušným (neEuro)lidem se omlouvám za neslušné výrazy, ale tváří v tvář takovému Eurosvinstvu slušně psáti nelze. Děkuji za pochopení!

  1. Farage je v prvom rade necestny kvoli tomu ze akonahle referendum za brexit vyhralo, vyzul sa zo vsetkeho. Je velmi jednoduche slubovat hory dolo ked viem ze sa na ich plnenie zvysoka vyseriem, ze? Taketo individuum ma hodnotu psieho hovna. To ze svojim priaznivcom zatajil ze vdaka svojmu casu v europarlamente bude dozivotne brat europenziu a ze na rozdiel od svojich spoluobcanov bude mat vdaka dvojitemu obcianstvu kam vypadnut keby veci po brexite nesli az tak dobre ako sluboval su len ceresnicka na torte.

   1. Teda já se nehodlám pana Farage jakkoli zastávat, ale jenom logicky:
    „…necestny kvoli tomu ze akonahle referendum za brexit vyhralo, vyzul sa zo vsetkeho“ A on někde veřejně sliboval, že učiní něco zcela jiného či opačného? Můžete prosím konkrétně uvést kde a co? Děkuji.
    „…ze svojim priaznivcom zatajil ze vdaka svojmu casu v europarlamente bude dozivotne brat europenziu a ze na rozdiel od svojich spoluobcanov bude mat vdaka dvojitemu obcianstvu kam vypadnut keby veci po brexite nesli az tak dobre ako sluboval su len ceresnicka na torte“– a to si jeho „příznivci“ prostě nemohli normálně přečíst na internetu dříve, než jej tam volili? Zadejte „europoslanec, odměny, důchod“do Google a nemusíte být odkázán na to, co Vám Vámi volený Europoslanec poví… Nebo to jeho voliči normálně věděli, a volili jej třeba PRÁVĚ PROTO, že k současnému fungování EU měli zásadní výhrady (týkající se např. i onoho odměňování Europoslanců)? Ale opět – budou mít tedy na výhody nárok pouze poslanci vládní či proevropské (křesťanské nebo socialistické) koalice/frakce, zatímco stejně demokraticky zvolení zástupci opozice nikoli? A kdo vlastně rozhoduje o tom, zda většina je stranou dobra a menšina stranou zla, nebo je to opačně?
    V článku přece nejde o nějakého Farage. V článku jde přece zejména o POPŘENÍ VEŠKERÝCH PRINCIPŮ DEMOKRACIE, PARLAMENTARISMU A ROVNÉMU PŘÍSTUPU K LIDEM. Autor předvádí své ideologické nadšení pro DIKTATURU A ELITÁŘSTVÍ. Michodem, ze všech ideologických směrů v minulém století měly právě elitářské společnosti nejkratší životnost, ale způsobily největší ztráty na lidských životech. To jen tak pro úplnost.

    1. Hej, skutocne si spominam len na vsebecne frazy typu taking back control. Akurat ta fraza mala zniet: taking back control but i have no fucking idea what to do once we have the contol back. To tiez len dokresluje obraz. Ktory je vsetko ine len nie priaznivy. A ze preco si ludia tieto veci nemohli sami vyhladat? Neviem. Ale naozaj by ma zaujimalo ako by to referendum dopadlo keby hlavna heslo bolo let’s take back kontrol, but I don’t give a fuck since I have a kraut citizenship anyway.
     Na zvysok reagovat nebudem, reagoval som len na obhajobu bezcharakterneho klamara.

     1. Pokud se správně pamatuju, řikal opakovaně že jeho role je maximálně dovést referendum k vystoupení a pak už je to role někoho jinýho.

      1. Jakoze neco znicit jo, ale nevedet nebo nechtit pokracovat v rekonstrukci? Opravdu konstruktivni a zodpovedne. Osobne je mi jedno jestli mu Britove postavi pomnik, nebo ho obesi, nebo dozije v exilu, ale jeho pristup by IMHO mel byt varovanim ostatnim

       1. Hadam, ze ta prava sranda prijde, pokud libra spadne na hodnotu poloviny eura a Britove oblecou zlute vesty. Treba pak Farage „obcany pochopi“ podobne jako je „pochopil Mikron“, kdyz mu zacalo tect do bot

       2. V čem má být varováním, když udělal, co slíbil? V čem spočívá to zničení? A jak by tu „rekonstrukci“ hypoteticky realizoval s marginálním podílem na moci jeho strany?
        A neměla by u nás vláda, která prosadila referendum pro vstup do EU vládnout do doby než z EU vystoupíme?
        Jestli nemáš náhodou guláš v tom jak funguje zastupitelská demokracie a referendum.

        1. Ja si myslim, ze je prototypem exemplarniho oportunistickeho zrmda a vmanevroval svuj narod do horsi situace nez byli pred tim. Tech jeho postoju a komentaru je vice, ktere se mi nelibi. Uvidime jesli bude za nejakou geroj ni zlocinac

         1. To mozny je, ale IMo soucasti demokracie by mela byt pravidelna revize rozhodnuti minulych generaci. Treba kazda nova generace by mohla rozhodovat o setrvani v NATO a v EU, pripadne by referendum melo byt vypsano pokazde, kdyz dojde k zavazne zmene(napr. Lisabonska smlouva). Proste aby tu byla urcita zpetna vazba a hlavne aby se lid mohl snadno vyjadrit k necemu, co bylo prijato lidmi, z nich cast uz davno nezije.

          V aktualnim nastaveni systemu bychom museli v CR zvolit nadpolovicni vetsinou stranu, ktera ma v programu referendum o setrvani CR v EU(cert vi, jestli to nebude ustavni vetsina). Coz je znacne nerealne, ze ;) Kdyz lidi rozhodovali o vstupu, to bylo referendum dobry, ale o vystupu se hlasovat nebude, to ne kua. A v Evropskych volbach CR se svymi par miliony volicu nic nezmeni…

        2. No, v prvom rade tlacit na zmenu status quo bez akejkolvek predstavy co potom je mierne povedane, nezodpovedne. Zneuzil nenavist luzy k vychodoeuropanom, skombinoval to s vyslovenym klamstvom (big red bus anyone?). A potom sa stratil. To proste slusny clovek neurobi. Ale kludne onanuj nad jeho obrazkom aj nadalej.

         1. On malokdo tusil, co potom. Ostatne i ten prasepich, co to nechal vypsat, aby si zachranil kreslo, v tom kresle nezustal, ze ;)

          1. Problem je ze ani teraz nikto netusi ze co potom. Su absolutne nepripraveni. Bude velmi zaujimave sledovat ako sa tam veci vyvinu. Hlavne odtialto.

          2. Samozrejme, ze jsou nepripraveni. Je to vyrazne podobne situaci pady vlady Necase. (aspon myslim, ze zrovna byl premierem NEcas) CSSD vyvolalo hlasovani o neduvere, ono to k prekvapeni vsech proslo a vsichni cumeli jak puci, protoze nevedeli, co dal. Jen tak nahodou jsme zrovna meli i predsednictvi EU, proste vyborna komedie :D

          3. Ad deacon:
           Nebyl to pád vlády Topolánka?

          4. Myslím, že byl a následně „vítěz“ Jyrka Paroubek, co to celý zpunktoval, následně nevěděl, kudy z konopí a svých 22% si mohl leda tak narvat do špic.

          5. @Servisdok & PanPredseda
           Asi jo, moje pamet je mizerna. Dik za opravu.

          6. Tak zkus toto:
           https://www.parliament.uk/brexit

           Až dočteš všechny analýzy tak nám přijď poreferovat jak „nikdo nic netuší“.
           Tak ahoj za pár měsíců.

          7. @Starter25
           Ono by to mozna chtelo prepsat na to, ze premirka se boji do toho poradne prastit a tak nejak k tomu prisla jak slepej k houslim.

           Nevim, nepripravenost mozna neni to spravny slovo, mozna je chyba spis v T. May a tom, co dela a jak to dela. Cert vi, prece jenom my to tady mame zprostredkovany skrz EU =)

          8. Poslední člověk, shodou okolností taky baba, co tam uměla správný poměr diplomacie, neústupnosti i rány do stolu, řka „bude to takhle a hotovo“ byla MT.
           Musí se chudera v hrobě vrtět jak větrák.

          9. servisdok 11.12.2018 v 15:01 – Takový lidé dnes strašně chybí. Pravicově orientovaní a zároveň nelezoucí do prdele ještě zrůdnějším režimům než je ten náš, např. rusko, čína. Prostě jsme si to teď rozpoltili a tak či onak to nejde dobrým směrem. A ten zkurvenej socialismus nás jednou bude hodně mrzet.

          10. @deacon: jestli on nebude problém v té přímé demokracii, jejíž nedostatky se projevily v lidovém hlasování o Brexitu. Kromě otázky „přejete si Brexit“ totiž jaksi chyběla otázka „který a jaký Brexit si přejete“. A taky chyběla otázka „přejete si zase rozdělit hranicí Irsko po dvaceti letech od mírových dohod“ a otázka „chcete se ocitnout ve vakuu ohledně obchodních smluv a norem pro mezinárodní obchod se zbožím.“
           No a protože se nikdo neptal, tak nikdo nemá odpovědi a teď si jdou po krku všichni navzájem.

           T. May sama byla před hlasováním proti Brexitu a lidi, kteří Brexit propagovali, postupně zmizeli ze scény.

          11. @Cerny Mor
           Ja ji to ani tak moc nemam za zly, ale jak pise servisdok, ted to proste chce nekoho, kdo k tomu uzlu prijde a rozetne jej. Nekoho natolik odvazneho, aby rozhodl. A to May neni. Je to jak pises, na ni to zbylo…

          12. @Deacon: no jo, ale jaký uzel a jak má někdo rozetnout, když zhruba polovina Britů by radši v EU zůstala a zbytek je hodně rozdělený v tom, jak má Brexit vypadat?
           Teďka jde paní May po krku část tvrdého jádra její vlastní Konzervativní strany, zatímco Labouristé se smějí a nejvíc ze všeho chtějí předčasné volby a pak že se uvidí, až by se dostali k moci; Unie je třeba pro Corbyna příliš pravicová a kapitalistická; on chce zavádět socialismus.

           Taky to může dopadnout tak, že někdo ten uzel skutečně rozetne, ale na blbém místě, a Spojené Království se může sypat: Severní Irsko má od těch dohod slíbené referendum, kdyby nálady vypadaly na touhu po změně; Skotové mají svoje státoprávní oprávnění taky nějak zakotvená.

           Takže aby náhodou jednou někdo nerozetnul celou kdysi slavnou velmoc na několik samostatných států. Ústavěn to možné je.

          13. Hej? Analyzy? Co tak vysledky konania na zaklada tych analyz? Kolko napriklad prijali colnikov? Kde postavili nove colnice? A mohli by sme pokracovat.
           Jedine co maju kompletne vyriesene su otazky okolo preletovych prav a prav na letecke spojenia medzi UK a ostatnymi krajinami. A to preto ze tieto prava vyjednavaju jednotlive krajiny, nie EU…

          14. O pravé Brity strach nemám. Bordel jim v tom možná udělá náplava a pátá kolona ve vysokých funkcích. Udělají něco nečekaného, jako za války. Škoda jen, že tam v současnosti nemají druhýho Churchilla, to byl krizovej manažer jak lusk. Dokonce se nerýsuje ani žádná jeho nápodoba. Ale ony ty studený čumáky zas něco vymyslí. Byla to velmoc a bude zase, jen budou muset vypráskat to svinstvo, co si tam natahali z kolonií.

          15. servisdok 14:28
           No, nevím a pochybuji. Takových velmocí, který sprejskli pod kopytama lůzy – těch bylo dost a dost. Britové makají na svém konci ještě usilovněji, než zbytek tzv. západní civilizace. Ta země skončí krvavou revolucí, aby povstala znovu. Jen je nutno podotknout, že než to Britům dojde, tak můžou v zombie módu strávit i pár staletí.

          16. Který skutečný velmoci sprejskli pod kopytama lůzy?

          17. Starověký Řím třeba?

          18. Něco mladšího by jako příklad nebylo?

          19. Třeba Rusko 1917? C.a K. monarchie 1918? Německo 1933?

         2. Co prosím? Znova opakuju, jasně to říkal dopředu, opakovaně. Ostatně když má UKIP něco mezi 10-20 % křesel v tamních komunálkách a parlamentu, tak co asi tak může řídit, aha?

          1. Skusil som to zagooglit. Nenasiel som o tom nijaku zmienku. Jedine co som nasiel su vyhlasenie typu I’ve done my bit, I want my life back. A dalej uz nemienim hladat. Alekludne najdi nejaky clanok(y) hovoriaci o tom ze Farage tvrdil ze odstupi hned po uspesnom referende. Rad si ich precitam.

          2. Pamatuju si to z videí a rozhovorů, v tom se hledá poněkud blbě.

           Tuším že situace byla taková, že už na to celkem začínal prdět a pak byl vytažen nahoru jako hlavní tvář referenda za příznivce vystoupení. Vono taky mezi těma máčkama to byl jedinej člověk co má trochu charismatický vystupování, že :)

  2. Integrale: Děkuji za Váš příspěvek, na podobný jsem tu čekal již delší dobu. Tento příspěvek složený jen z přívlastků a přídavných jmen ( není tam málo slov EURO? ) totiž přesně vystihuje problém mnohých zdejších diskutérů.
   Nejsou schopni posoudit, zda je myšlenka dobrá nebo špatná. Ale posuzují myšlenku jen podle toho, zda s ní souhlasí nebo nikoliv.

   1. Aris: Skutečně může existovat dobrá myšlenka, se kterou nesouhlasíte ?
    Jako třeba že můžete říci, že rozkulačení drobných živnostníků byla dobrá myšlenka v rámci éry komunismu, byť s ní nesouhlasíte?
    Jak vlastně definujete dobro?

    1. Když se nad ní zamyslíte, může vám rozšířit obzory, a v delším časovém horizontu získáte třeba úplně jiný náhled na věc.
     Ad rozkulačení: Kupte si tu skvělou knížku od Grubera inzerovanou výše, nebudete se pak dopouštět argumentačních klamů.
     Jinak nedávejte do obecné roviny dobrou myšlenku a dobro. Jde mi o to, že tady spousta lidé používá zkratku „Myslím si to JÁ, je to tedy všeobecná pravda“

     1. Aris: Může Vám pomoci pochopit chybné myšlenkové pochody autora chybné myšlenky, ale stále Vám to neumožňuje označit chybnou myšlenku za dobrou, leda že byste praktikoval double-thinking, tedy že myšlenka je současně špatná a současně dobrá.

      To že v zimě můžete mít na věc jiný názor než v létě je jasná věc.

      Co si představujete pod pojmem Všeobecná pravda? To se nějak definuje matematickými zákony, nebo se o tom hlasuje v parlamentu nebo co vlastně?

      1. „…myšlenka je současně špatná a současně dobrá“ Ale kdeže, nějaak nemůžete uchopit, že váš názor nemusí být správný.
       Tak zkusím konkrétní příklad.
       Řidič tvrdí: „Na konci vesnice je jen pár domů, není třeba dodržovat limit a tak už zrychlím na 90km/h. Omezení v obci je stejně fašismus, a jsem na hlavní, tak co.“
       Místní obyvatel: „Z domů vedou příjezdové cesty na silnici, před koncem vesnice je horizont, takže auta jedoucí rychleji než 60km/h nemám při vyjíždění šanci vidět. V případě nehody bude mít spoluvinu i řidič na hlavní.

       Pokud řidič získá takovou informaci, je to doublethink?

       1. Aris: Proto jsem se ptal co je Dobro a Všeobecná Pravda, kdo určuje správnost názoru, ale nedozvěděl jsem se to :-)

        Podstata uvedeného řidičova jednání je hazard, osoba se sklonem k hazardu může vyhodnotit rizikovou jízdu jako dobrou myšlenku.

        1. Pojmy jako „dobro“ jste tu začal házet sám. Mě by to zajímalo také.
         To co se tu snažím celou dobu vysvětlit je schopnost kritického myšlení a schopnost přijmout i cizí myšlenku.

         1. Aris: Pojmy dobrá nebo špatná myšlenka jste zavedl Vy, ale nedokážete je definovat, patrně jste se do toho zamotal. Přeji hezký den.

          1. Vy z diskuze utíkáte, nikoliv já .
           Jinak dobrá myšlenka a dobro jsou dvě různé věci, popleto.)
           Takže si to po sobě alespoň přečtěte, ať nejste trapný.

          2. Aris: Nedokázal jste definovat ani Vaši původní dobrou myšlenku, tak si ze zlosti jako malé děcko alespoň kopnete ;-) A to jste původně chtěl diskutéry asi i poučovat :-)

 5. „Pokud pánbůh dá, a DFENS vydá, tak slibuji, že příště napíšu o tom, …“

  :-))))))
  Pane Bože, za-řit‘ to tak, at mu chcípne koza.

Napsat komentář

D-FENS © 2017