Pár slov k neštěstí ve Slaném - zpět na článek

komentářů 95

 1. Budu stručný:
  1) Kdo má problém na uvedené křižovatce, MĚL BY JÍT VRÁTIT ŘIDIČÁK. Žádný výmluvy o tom, že tahle křižovatka je špatná neberu. Dopravní expert by tam navrhl kruháč.
  2) Rozbor na téma Slaný tady je, proč tady není rozbor nad tímto magorem (a tím nemyslím toho v bílé fabii): https://youtu.be/MSNpqk6bofg komentáře u toho jsou taky dosti výživný, jako že podjetí na kruháči je objíždění stojícího vozidla apod.

  1. Tak ten lidový právník v té diskuzi je poměrně humorný. Tedy bylo by to humorné, kdyby takto „kreativně“ neuvažovala řada řidičů.

 2. Je to hrozně blbý, a všichni lidi dělají chyby, ale pokud je chodec přejetej při přecházení vozovky je to bohužel jeho chyba. Nepostaral se dostatečně, aby přejet nebyl. Chodci mohou „vinu“ házet a odpovědnost přenášet na druhé jak chcou, ale pokud chtějí zůstat na živu, budou se muset postarat sami. A mnoho chodců co potkávám má ego jako tatra s pískem.

  1. alfonz, doufám, že tím myslíš přecházení vozovky MIMO označený přechod pro chodce, tam souhlasím, chodec je tou hlavní entinou, která se musí sama postarat o to, aby zůstala na živu. Pak jsou ovšem situace, na které jsi alfonz zapomněl, kdy potkáváme řidiče s egem jako tatra písku (použiji tvoji frázi), kteří jsou schopni srazit chodce v půlce přechodu, který dokonce započal svůj přechod na „zeleného panáčka“. Protože proč? Protože kua on jako PÁN řidič dostal při odbočování doprava zelenou tak proč by si na to nemohl šlápnout a musel dávat přednost té socce co jde po přechodu, však socka může udělat salto v zad jako Bruce Lee a postarat se tak o to, aby zůstala na živu, nebo snad né?

   1. Tak ono obecne v miste, kde se vyskytne alespon jeden sebevedomy debil, je nebezpecno pro vsechny a to bez ohledu na to, na ktere strane situace se soudruh nachazi. Kamikaze, co skacou pod kola pet metru za prechodem znam jako ridic velmi dobre, stejne jako, bezohledne ridice „ja jedu, kdo je vic“, kdyz ja prechazim prechod.

    Je to bohuzel jen o lidech. A ze lidi jsou vofce a dalsi dobytek, to prece vime.

    1. Ja len takú malú poznámku: Je ozaj treba takto urážať zvieratá, že k nim prirovnávate ľudí?

     1. Stran tech ovci mam svedomi ciste, sousede okolo jich tady maji pomerne dost a blbejsiho tvora by jeden pohledal. To i ta slepice je chytrejsi, nez ovce. Takze zatimco slepici bych srovnavanim s hloupou zenskou rozhodne neurazel, v pripade ovci jdu hrde do toho.

      1. Super, tak už len nejako briskne okomentovať ten „dobytok“.

   2. Zejména na přechodu.
    Na nic jsem nezapomněl. Můžete si s řidiči poměřovat ega, ale srovnání pevnosti kostí vs nosných prvků lib. stroje chodec prohraje.

    Chcete přežít? Postarejte se. Lepší záruku vám nikdo nedá.

    Anebo si na futrál nechte napsat: ten který věřil, že to druzí neposerou.

   3. Chodec je nejslabsi clanek potravniho retezce na silnici. Podle toho by se mel chovat.

    Minulou nebo predminulou zimu vlezla zenska pod auto, ktere melo z namrazy udelany jen „tankovy“ pruzor, takze ridic chodce nevidel. Kdyby se ta chodkyne misto viry v prednost podivala na to auto, tak by pockala a zila by. Ale je fajn mit na nahrobku „ja mel prednost“, to se ceni.

    Absolutne zadna prednost ti nedava nesmrtelnost. Muzes se rozcilovat, nadavat, ale ten ridic bude mit pochroumane plechy, ty budes mit pochroumane telo…

    1. Pletete si příčinu a následek. Kdyby řidič nebyl lempl a seškrábal si přední sklo, tak by viděl co se kolem něj děje.
     Prostě nevyjedeš s autem, ze kterého nevidíš, co je na tom tak těžkého?

   4. Můžete se rozčilovat jak chcete, ale alfonz má pravdu. Co vám bude platné, že jste byl v právu, když z vás bude v lepším případě kripl, v horším nebožtík? Já při pohybu v silničním provozu celkem s úspěchem praktikuji přístup „Všichni jsou kreténi a snaží se mě zabít.“ Nelezu na přechod, dokud si nejsem absolutně jistý, že o mě řidiči v obou směrech ví a reagují podle toho, nespoléhám na to, že bych měl mít přednost, atp. Prostě se snažím myslet za ostatní a předcházet průserům. Vyplatilo se mi to už mockrát.
    Kdyby paní nespoléhala na svojí pochybnou přednost na přechodu, a napadlo jí, že o ní třeba šofér kamionu takhle blízko kabiny nebude vědět, mohla být ještě naživu. No, nepovedlo se.

    1. ja si davam pozor na prechodu od te doby co mne malem smetlo auto za nasledujici situace: dva pruhy sem, dva pruhy tam, delici pruh. Prechazim prec cele, prvni cast OK, v druhe casti auto na vnitrnim pruhu mi zastavilo pred prechodem a davalo blinkr doleva kam chtelo odbocovat (a za prechodem byla dalsi auta co chtela odbocovat doleva a davala prednost protijedoucim) a auto v tom vnejsim pruhu chtelo pokracovat rovne, pres to stojici auto s blinkrem doleva mne nejspis nevidelo ze jdu takze kdyz jsem vkrocil do toho druheho pruhu malem mne smetlo. Od te doby mam i na prechodu velky respekt a ani se nedivim te ridicce co mne malem smetla.

    2. Geniální past na lidi je jedna křižovatka v Břevnově. Jeden čas tam někdo osvícený z radnice nechal vypnout semafory. Bylo to tak několik měsíců a stalo se tam za tu dobu NULA nehod. Ovšem, na FB a dalších těchhle internetech se rozjela neskutečná smršť křiku rodičů o tom, že jim tamtudy choděj děti do školy a že za chvilku všechny přejede auto a chceme semafory zpět. „Ale beze všeho“ ozvalo ze sluchátka a semafory zase vesele svítí. Bohužel, je to křižovatka poměrně debilní – dva pruhy dolů, dva pruhy nahoru, přechody, křížem hlavní silnice s trambajkama a ještě nějaké uličky sem a tam. Výsledek je, že když chce chodec přejít tu „dva pruhy sem, dva pruhy tam“, čeká na červenou, ale auta čekají taky. Dlouho. Skoro pořád. Člověk tam stojí jako blbeček minutu, za kterou přes ten přechod nic nejede. Takže leckoho napadne, že to na tu červenou hopne, přece i kdyby padla autům zelená, tak se nerozjedou do něj, že. A oni fakt nerozjedou. Třeba ta dodávka v tom pruhu, který je blíž u chodníku. Jeenže, co udělá řidič, který se blíží k semaforu, na kterém právě padla zelená? No, někdo třeba trošku čeká opozdilce na přechodu, jinej tomu dá plnej céres a ze zákrytu za tou „debilně na zelenou“ stojící dodávkou mu přímo pod kola vyběhne chodec. Takže v prvním měsíci po znovuspuštění semaforu se tam objevila hromádka kytek. Nevím jak se to stalo, ale vsadil bych přesně na tenhle scénář.

 3. Tak po odešlém zmr. Tuhém byl dnes uveden zmr. Hamáčkem do funkce nový policejní prasident Švejdar. https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/jan-hamacek-policejni-prezident-jan-svejdar-kauza-capi-hnizdo_1812031313_kro obsahuje i jeho ynteligentní ynaugurační zmr.projev. Soudruh orgán überpolicajt stanovil mozkovým myšlením priority: drogová kriminalita a bezpičnost na silnicích, protože „situace je neúnosná“. Takže žádný další Slaný kurva nebude ! si to zapamatujte, pyráťy !

  1. „Jak jsem měl možnost ho poznat a jaké mám reference, tak je to opravdu profesionál, je to policista, který má pověst rovného chlapa. Takže já jsem přesvědčen, že je garancí toho, že policie bude postupovat nezávisle,“ řekl Hamáček na dotaz, zda je Švejdar garantem nezávislého vyšetření kauzy Čapí hnízdo.
   Jo, jasně. Po pár týdnech se od pár novinářů dozvíme, kdo toho chlapa na ten flek nastrčil a s jakým hlavním zájmem.
   Skoro bych dal ruku do ohně za to, že je to člověk, napojený na bezpečnostní divizi Agrofertu.
   Jistě bude nezávisle řídit vyšetřování causy Čapí hnízdo, no to jistě.

 4. Ohledně kamionového tranzitu jsem odhalil jednu temnou konspiraci.
  Jak to že na nechutně drahých rekonstrukcí dálnic za stovky miliard vždycky „zapomenou“ udělat ty dynamiclé váhy na přetížené kamiony, aby nám neničily draze opravenou dálnici? Není to náhodou proto že by se ty zahraniční firmy zlobily? Zejména ty německé co provozují pracovní neokolonializmus ve východní evropě? A to si jako jejich kolonie nemůžeme rozhodně dovolit.

  1. To může mít zcela jednoduchý důvod – prachy. Už i tak je na stavbu nabalených X desítek subdodavatelů a různých sub-, že je skutečný rozpočet na 1km ohlodaný na kost, sotva z něj jde udělat ten základ a ještě mizerně.
   Že by stát o systematickou buzeraci kamionové dopravy nestál, to vylučuju. Jde tedy o ty peníze. Buď přímo rozkradené stavařema, nebo se s tou váhou prostě nepočítá proto, že by rozpočet byl ve výsledku okatě drahý. Jednodušší a pro stavaře výhodnější je, za rok to rozkopat a samostatně instalovat váhu.

 5. Někteří chodci jsou zkrátka sebevrazi, zejména důchodci…
  Viníkem nehody na přechodu je vždy chodec.

  1. Myšlenka:“Viníkem nehody na přechodu je vždy chodec.“ se tady několikrát opakuje.
   Já jsem jak chodec tak řidič, takže nejsem předpojatý ani na jednu stranu.
   Přes cestu chodím velmi, velmi opatrně, na přechod vlezu až je jisté, že auto zastaví, většinou auta „odmávám“ a přejdu až za nimi.
   (raději vypadám jako debil, než se seznamovat se systémem roztápění kotlů v pekle)
   A teď zpátky té myšlence „Viníkem nehody na přechodu je vždy chodec.“
   Včera v ranních hodinách jsem si to rázoval do zaměstnání a přišel jsem k přechodu. Jelikož asi 100m ode mě jelo auto, zůstal jsem stát a čekal až přejede.
   Vsuvka: v inkriminovaném místě je křižovatka T, která má ještě na „svislé noze“ odbočku doleva, takže vypadá jako F křížené s T. Mezi odbočkou a „vrškem T je asi 50m, přechod je mezi „vodorovnýma nohama F. Konec vsuvky.
   Takže auto jelo po hlavní noze směrem vršku eFka a asi 30m před první odbočkou hodilo blinkr doleva.
   Já jsem tedy vlezl na přechod v dobré víře, že bude odbočovat hned na první a krize byla na světě. Borec je asi velký poctivec který bliká dlouho předem, ovšem v tomto případě se nám to mohlo vymstít. Bohudík to skončilo jen nějakým tím vykurvováním z mé strany a chvíli splašeným tepem.
   A teď mi vy nádhery „Viníkem nehody na přechodu je vždy chodec“ řekněte kdo by za případnou újmu podle vás mohl? Ne podle zákona, tam by to asi bylo jednoznačné, ale opravdu podle vás.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!