Pár otázek pro rouškofily, čaulidi, presstituty a podobnou verbež… - zpět na článek

komentářů 85

Přidat komentář
 1. No řekl bych to asi tak, že jsme pěkně v prdeli. Víme o koroně fakt málo na to, aby se dalo cokoliv rozhodovat na základě dostatečných informací, české zdravotnictví je po letech ignorace a „ekonomické optimalizace“ na pokraji kolapsu i bez průseru jako moribundus chinesis (ve svém asi až zbytečně dlouhém pojednání jsem se o tom trochu rozepsal co korona na JIPce znamená, ve světle toho mě pak například děsí zprávy v agrofertím tisku, kde se píše o jedné sestře na čtyři pacienty… to nebude přežití fifty fifty, ale daleko míň a to i pro ostatní churavé, kdy razatně šance, že se s infarktem včas dostanou ke správnému ošetření) a věrchuška o tom ví – takže se snaží zastavit stádo ovcí před propastí nějakými opatřeními, která jsou spíš k smíchu – skutečně hádat se, jestli korona vstává až v deset nebo už v osum večer a podle toho řídit zavírání hospod je naprosto šílené, to že se toho pak chytne banda frustrovaných jelit, která pak s páskou PSVB a klackem obchází ovčany a při absenci roušky je majzne po hlavě už tu absurditu jen dokresluje – a koneckonců věrchušce pak usnadní odvedení pozornosti. Takže blbci u kormidla nás nahnali do průšvihu, hledají vhodného viníka (kdokoliv bez roušky se přímo nabízí, je na první pohled k rozeznání) a snaží se teď zalepit díry v lodi nějakým hujerstvím a rozhazováním dárků… jako jo, chtělo by to riot, ale zkusit najít někoho, kdo se bude snažit paniku uklidnit a cokoliv dalšího nějak dělat jinak než hokynář se svojí firmou – takže trochu systematičtěji… existuje?

  1. A bude zábavněji. Až „proticoronová opatření“, jež mají oficiálně zachránit zdravotnictví, přivedou polovinu ekonomiky na buben, vyvolají >10% nezaměstnanost, do toho stamiliardové dluhy nad rámec rozpočtu, copak to asi udělá s rozpočtem zdravotnictví?

   Ha ha. Ironicky řečeno.

   1. Když ono se to neustále točí kolem jednoho myšlenkového/ideologického rozporu – lidský život je neocenitelný, ale na všechno ostatní jde vystavit faktura, schválně zkuste někde někomu nahlas říct „ty ne, ty už máš smůlu“… v lepším případě žaloba, v realističtějším veřejný lynč. Bolševik si s tím moc hlavu nelámal, tam se prostě řeklo nás mnógo, takže všichni krom věrchušky v Sanopsu dostali na infarkt leda pár tablet aspirinu a nechali se ležet v koutě jestli se z toho seberou nebo ne. Jak to ale chcete oddělit, co má smysl a co ne? V DE se několik posledních let vede velmi intenzivní debata na téma dobrovolné ohraničení terapie (Patientenverfügung), kdy i v poměrně právně tvrdě strukturovaném státě je možné na základě respektování pacientova rozhodnutí beze strachu z postihu „neléčit“ – v Česku si tohle nedovedu představit a narychlo to řešit teď by asi věc nezachránilo.
    Jinak s Vaším hodnocením plně souhlasím, opatření tak jak se postupně provedly povedou ke kolapsu i zdravotního rozpočtu, jen si nejsem jistý, že by v teoretickém případě neexistence jakýchkoliv opatření na tom byla ekonomika významně lépe, mám za to, že společnost zasáhl covid dost se staženými kalhotami a ekonomikou postavenou na slabých základech.

    1. Prečo mám ja taký pocit, že akákoľvek „katastrofa“ či už miniatúrna, alebo poriadna nás vždycky (celú Európu a väčšinu sveta) vždy zasiahne nepripravených. Furt je to rovnaký chaos vo vedení (štát) a švejkovanie u podriadených (prostý ľud). Len tí najbohatší sa rehocú, lebo v drvivej väčšine na tom opäť zarobia. A svet sa točí a točí a točí a……..

  2. No upřímně, třetinu z té pakárny si děláte sami. Třeba to navlíkání vypíčenýho mundůru – kdyby to byla nějaká ebola, tak to docela chápu, pokud je to něco, co je s bídou na úrovni chřipky a jiné rýmičky – dyž vám tam leží terminál na všech mašinách s těžkou chřipkou nebo ostatně jakoukoli jinou virózou, taky si berete skafandry? Asi ne, že? Jak vás asi někdo kdo leží v kómatu na mašině, pže sám nedejchá, může vohrozit tak, abyste si brali pokaždý novej skafandr? Ty vole před rokem by na mě poslali psychiatra, kdybych jim takovou věc zcela vážně řikal…

 2. Tak nevím, asi bych vyhodil z bodu 5 ten turismus a leteckou dopravu. Nejsou to náhodou jediné zdroje nákazy?

 3. moje otázka č.0 na autora:
  Víš vubec kdo je to rouškofil? Používáš spojení pro člověka, který považuje roušky za správné ve spojení s člověkem který má rád českou televizi a je z demobloku? To si vzájemně protiřečí, prakticky vlastně nevím ke komu to vůbec směřuje, protože jestli jsi to myslel k voličům Babiše a milovníků Prymuly, tak ses zase netrefil, protože ti zase nežerou propagandu české televize i evropské unii na věčné časy.
  Takže vážený autore, žijete v bublině, v několika odstavcích píšete do kola že statistiky nejdou použít. Minimálně třikrát to tam zmiňujete pokaždé jinými slovy. Vzpamatujte se, jedinej program antibabiš vám nevyšel a volební výsledky vyhrála KDU-ČSL ačkoliv víra v boha klesá.
  Lidé jsou neschopnou politikou unavení a jediné čím to tady skončí bude nějaká defenestrace nebo občanská válka a zase se to na nějaký čas uklidní. Lidí je jako sraček.

 4. Dobrý den vážení. Současná situace mi připomíná svými projevy jako vzpoura zatracených a neschopných. Všichni líní a vyžraní nýmandi kteří znají jen přežíràní, kouření a existenci k ničemu teď úplně nadšeně říkají: podívej, zase umřeli další lidé, vidíš, je to hrozný, je to ukrutně zlà choroba a musíme se chránit. A na dotazy: jak k tomu přijdou ti lidé co se snažili o něco a teď o to přijdou, tak odvětí něco b tom smyslu, že snažit se o nic právě proto nemá cenu a tím to pro ně skončí. Myslím že se tomu říká vlàda deprivantů. Je mi jasný, že já se svým postižením bych zhebnul na totata. Ale ještě víc se bojím zchudnutí společnosti, kdy lidé jako já zkrátka budou ponecháni osudu, protože na to prostě nebudou zdroje. A nejen to. Já bych to risknul, že by všechno fungovalo ale byla by tu ta možnost, že zkrátka zařvu na nemoc. Krom toho, to se může stát i teď komukoli a kdykoli a z jakékoli příčiny. Já se také ráno probudil úplně zdravý a najednou bylo 16 hodin a zničehonic jsem skončil. Mě jde o mladou generaci, která kvůli zchudnutí společnosti bude mít budoucí rozvoj takřka nemožný. Chudá společnost je násilnější, nebezpečnější a víc náchylná k válkám atd. Doufám, že se něco výrazně zlepší. Když se něco posralo, mohlo by se něco zlepšit. Bohužel mi současný rok dokola ukazuje, že naprostá většina voličů a občanů jsou ovce a nesvědomití blbci. S takovým materiálem není divu že jsme měli druhou válku, komunismus, unii, eurokomisi a Babiše.

Napsat komentář

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!