Pane Hanzelko…

Featured Image

V Událostech z regionů dne 2. ledna 2007 byla odvysílána reportáž o zpoplatnění dálničního obchvatu Plzně. Místní i krajští zastupitelé se právem obávají, že mnoho vozidel tuto cestu nebudou kvůli poplatku využívat a vrátí se tak do centra města.

Mluvčí Ministerstva dopravy Karel Hanzelka ve svém vstupu řekl doslova : „…výstavba toho úseku něco stála a stát by rád tyto peníze získal zpátky“.

Tato slova mě utvrdila v tom, co se mi vkrádá na mysl už nějakou chvíli. Jsem to já, kdo je tady idiot. To není ani řečnická otázka, to je prostě fakt. Někde to už někdo popisoval – když člověk slezl ze stromu, tak si pro svoji vlastní bezpečnost, pohodlí a kdoví co ještě, vymyslel stát,do jeho čela si zvolil SVÉ zástupce a uvolil se na jejich pokyn odvádět mu, státu, část svého výdělku ve formě daní. Stát za tyto peníze teď postavil kus silnice a usmyslel si, že vynaložené prostředky získá zpátky ještě jednou. Z peněz za dálniční nálepky.

Dálniční mýto zvedlo podstatně cenu dálkové autobusové dopravy.

Jaký byl tedy záměr Ministerstva dopravy? Není snad logické, že si každý přepravce tuto vynaloženou částku někde nažene? Není snad logické, že se roztočí spirála příplatků a přirážek a že to nakonec odskáče ten, kdo stojí na samém konci? Tedy cestující nebo ten, kdo kupuje chleba nebo rohlíky. Nebylo by jednodušší uzákonit jakýsi silniční poplatek na hlavu, včetně kojenců ? Něco jako televizní poplatek. Vypočtená částka by vybrala a mohla se ušetřit mezinárodní ostuda kolem smlouvy s Kapschem a určitě i všemožné trapasy při výstavbě.

Chovám se slušně, nekradu, nepodvádím, snažím se dodržovat zásady morálky, proč mám, KURVA, pocit, že jsem já ten idiot ?
 
Pane Hanzelko, nasral jste mě, vy i celé ministerstvo.


03.01.2007 Rosel

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
78x přečteno
Updatováno: 28.11.2015 — 0:05
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!