Palivec by zaplakal

Featured Image

Představte si, že z nějakého důvodu jste si vybrali jako dovolenou adrenalinové sjíždění řek někde na Balkáně. Přiletíte, jdete se ubytovat, a nějakej debil hoteliér vám dá papír, abyste písemně potvrdili, že nesouhlasíte s obsazením Kosova, jinak jdete spát pod most.

Koho by to nenasralo? Co je vám do nějaké velké politiky? Vy jste přijeli utrácet prachy v rámci své dovolené do cizí země a najde se kokot, který vám začne dávat lekce ze svých světonázorů. Samozřejmě toho debila zažalujete, protože letíte přes půl světa a najednou nemáte kde spát. Ještě víc vás nasere, když pak takzvaný nezávislý soud dané zdivočelé nedemokratické balkánské země potvrdí, že na takovou prasárnu měl ten šenkýř právo. Ano, narážím na medializovaný případ jednoho nejmenovaného ostravského hoteliéra, za jehož čin se stydím rozhodně více než on za svého prezidenta.

Oč více se samozvaný vykladač demokracie cítí na koni, když zajisté zcela nestranný Ústavní soud došel k názoru, že je rozdíl mezi náboženským a politickým cítěním, že politická diskriminace není diskriminace a že dělat dlouhý nos na Rusa je legální. Já si myslím, že je to debilita. „Host jako host, třebas Turek. Pro nás živnostníky neplatí žádná politika. Zaplať si pivo a seď v hospodě a žvaň si, co chceš. To je moje zásada,“ pravil hostinský Palivec. Ke smůle ruských turistů je zřejmé, že pan majitel hotýlku klasiku české literatury určitě nečetl. Ve své krátkozraké havloidní fanatičnosti nedohlédl za hranice toho svého Chacharstánu. Rusové sem přijeli na týden, možná na déle, ale zbytek života zase budou žít v Rusku. Kdyby náhodou ten jeho přiblblej hajzlpapír podepsali, kde je psáno, že si tím nezpůsobí diskriminaci, až se vrátí domů? Nutit někoho stát se disidentem proti své vůli mi přijde jako prasárna. Jedno je jisté – tito lidé už do Čech nikdy nepřijedou, a jejich peníze tudíž také ne.

Celá kauza je jen transparentní příklad lidské malosti. Ve chvíli, kdy mám jistotu, že se mi nemůže nic stát, začnu okopávat kotníky lidem, kteří ani netuší, která bije. Přesně takovéhle užitečné idioty využíval komunista v době, kdy vládl. Transparenty typu „Ami go home,“ kategorická prohlášení rozhořčených pracovnic textilky adresovaná agresivnímu Ronaldu Reaganovi či „trefné a zdrcující“ komentáře předních politruků v televizních novinách byly sice k smíchu, ale našla se spousta lidí, kteří takovým zvratkům věřili. Ti pak dokázali vyjadřovat svou nenávist vůči americkému imperialismu nic neřešícími výkřiky a činy, které by se daly srovnat právě s počinem pana hoteliéra. Skutečnost, že Miroslav Kalousek prožil orgasmus při čtení rozsudku našeho nezávislého Ústavního soudu jen potvrzuje, že se doba sice změnila, ale lokajové zůstávají.

Malou náplasti jsou myšlenky, které jsem v této souvislosti postřehl: Například by mělo být zcela legitimní, aby konkrétní političku neobsloužili v restauraci, dokud nepodepíše listinu petice požadující vystoupení České republiky z Evropské unie. Jiný politik se obává, že příště nedostane pizzu, dokud neuzná Kosovo. Velmi pikantní je též myšlena odmítnout ubytovat skupinu muslimů, kteří by nepodepsali jednoznačné a kategorické odmítnutí islámského terorismu.

Svět se fakt zbláznil. Odmítnout ubytovat bezúhonné občany cizího státu není diskriminace, ale odmítnutí fotoreportáže z lesbické svatby či neupečení svatebního dortu dvěma bukvicím se jako diskriminace trestá. Velmi by mne zajímalo, zda tento výše zmíněný „hoteliér“ má k dispozici připravené protestní formuláře například pro lidi s americkým pasem, že je ubytuje pouze v případě podepsaného nesouhlasu s bombardováním Bělehradu. Řekl bych že ne, protože na takovou akci nemá koule. Ono štěkat za plotem s velkým páníčkem za zády je bezpečnější. Za komunistů tomu nebylo jinak.

 


12.05.2019 PaKo

12345 (251x hodnoceno, průměr: 1,73 z 5)
12 119x přečteno
Updatováno: 12.5.2019 — 22:22

Reklama

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!