Pacošův rohlík - zpět na článek

Počet komentářů: 168

  1. Tak som sa takto pred spaním dobre pobavil – díky vedúci.

    1. Jo, Pavla s buřtama a obnovená panenská blána mě rozsekaly. K článku bych jen rád podotkl, že Bába neříká „sestry“, ale „sestřičky“, je to součástí image zastánce zdravotnictví, nebo to má z rodného jazyka?

      1. Pavla s burtama je pomerne starobyla urban legend, tohle tema zpracoval i Jahelka. Vetsinou jde ale o reznika a veprove vnitrnosti, burty jsou inovace.

        1. Nekdy v polovine 90. let jsem se poprve v zivote dostal do Budejc a dodnes si pamatuju dva velke billboardy, ktere byly hned za sebou. Na tom jednom byla reklama pohrebni sluzby a na tom druhem bylo „prodej strev“. Skoda, ze jsem nemel fotak, tehdy muj prvni mobil byl velkej jako kanystr a fotit neumel.

        2. Aha, takže vlastně přiznáš, že to je úplně o něčem jiným, ale jinak je to přesně vono. Dneska nemáš moc formu, co?

          1. Je to variace na tema „nekdo nes maso pod kabatem, neco ho srazilo, maso se vysypalo a lidi mysleli ze jsou to vnitrnosti toho srazenyho“. Osoby, obsazeni a obsah pod bundou/kabatem se mistne lisi.
            Co na tom nechapes?

            1. Buřty sou nějaký maso nebo podobný vnitřnosti co se tady omýlají?

              1. Jo. :-D

                1. Asi jinej gang…

              2. ta urban legend je ve skutčnosti z německy mluvící oblasti, a jednalo se o Blutwurst nebo Leberwurst. a někdo to holt blbě přeložil.

      2. Môže to mať tie sestričky z rodného jazyka, lebo u nás sa síce používa spojenie aj zdravotná sestra a aj zdravotná sestrička, ale osobne mám pocit, že je viac používané spojenie zdravotná sestrička. Samozrejme, že je tu aj možnosť nejakej jeho úchylky na „sestričky“. A navyše keď som ho počul minule hovoriť po česky (trhalo mi to uši teda) tak si myslím, že dilema sestry / sestričky je pomerne nepodstatná. Inak ja ani len netuším ako sa u nás hovorí zdravotnej sestričke v prevedení mužskom (teda to neviem ani ako sa správne povie po nemecky, lebo keď som bol v rakúsku s tou zlomenou kľúčnou kosťou tak boli všade Schwester…).

        1. Tak soudruh předseda vlády především oprášil praxi soudruha, neblahé paměti, generálního tajemníka Dr. Husáka a hovoří důsledně československy.

          1. Čo bolo, to bolo, terazky som premierom.

            1. Vsetky ste pomyleni…

        2. Používá se pojem zdravotní bratr. Slovem „bratr“ se představují i do telefonu.

          1. Můj kamarád si udělal nástavbu na zdrávce a dělal bratra u vás ve špitále. Teda když to byl ještě špitál. Odkroutil si tak vojnu a další kamarád jí tam v ten čas kroutil jako sanitář. To byly mejdany …. joj boha Mária. Začínalo se obvykle u Kořínka a končilo na sesteráku. Doposud jsem nepoznal tak prostopášné prostředí, jako špitál :-)

            1. Asi z tohoto důvodu se těm dvěma kostkám – ubytovnám sester – na Netroufalkách, odjakživa neřeklo jinak, než „pičifarma“.

              1. V Olomouci pičfarma

                1. V Ml. Boleslavi „slepičárna“

  2. Za popisovanou práci bych sestrám dal aspoň 50 tisíc měsíčně, a ne rohlíky po pacientech. Nechat se mlátit různými kriply mi opravdu nepřipadá jako lehčí práce než programování.

    1. Kde byste ty peníze jako ráčil vzít?

      A víte, že hloubit krumpáčem a lopatou výkopy je mnohem těžší práce než programování? Takže každý kopáč by správně měl mít větší výplatu, než ti pitomí programátoři, žejo.

      Santa simplicitas…

      1. Asi sancta, vy jeden Santo.

    2. Mlátit různými kriply? Těch případů zas toli není. Rozhodně to nevyrovná skóre za všechny ty drzé arogantní kydy sester k nemocným lidem a braní úplatků.

    3. No tak jim je dejte. Co Vam brani?

    4. anebo třeba mega, ne? Nepřijde mi to snazší práce ani než CEO nějakého středního podniku.

      Plat je funkcí z vydělaných peněz. Nejde o složitost práce ani její přínosnost. Pokud umítě něco, zač se platí, je po tom poptávka a je to ideálně i vzácné, dostanete prachy. Pokud poskytujete něco, zač se neplatí, prachy nedostanete, kdybyste v tom hvězda byl.

      A pokud jste nikdy neprogramoval, tak o tom nehovořte. Má to jistě velké a velké výhody, ale ty nepřišly zdarma, a má to i jisté nevýhody. Kecy o rozežraných lidech v profesi ABC mě fakt berou.

      1. Díky, kámo ve zbrani. Su vyštudované a bévalé. Programátor. Už to nikdy dělat nebudu. Ta práce je prostě nahovno. Kdo to nedělal, neví. Kdo na to má hlavu, je to pro něj lehké (ten princip věci), ale okolnosti té práce zábavné nejsou. Živím se rukama a je to lepší.

        1. Ono neni nahodou, ze programatori maji jednu z nejvyssich fluktuaci a v oboru dlouho nevydrzi. Lidi v oboru se to snazi zmenit a nikdo nevi co s tim, protoze vetsina programatoru jsou asocialni introverti xD (tak jsem si zase trosku zaprehanel, nez me nekdo chyti za slovo)

          Mam takovej pocit, ze posledni pruzkum byl, ze v programovani vydrzi lidi prumerne 7 let a pak mizej.

          1. Prijde na to, co programujes. CNC? Mikrocipy/PLC? Linux? Winblows? Fura rozdilu a dal se to stepi na dalsi a dalsi rozdily.

            1. Nevim, ja metodiku hluboce nestudoval a odkaz davno nemam, co si vzpominam, byl prumer tech 7 let. Coz je hodne. Nevim, nehodlam to resit. Ale pravdou je, ze uz kolikrat jsem premejslel, ze ridit autobus nebo i tu pitomou tramvaj musi bejt lepsi. (a kdybych nebyl jednou nohou v lapaku, tak bych tam uz davno byl)

              1. Je to o prachach. Kdyz delas v Jave, tak proste se musis umet prodat co nejdraz z pocitat s tim, ze za tech bratru 7 jaru mas tiky a jsi fpici, protoze mladi cerstvi kluci budou o 17,62 % rychlejsi, coz se projevi na vysledne rychlosti dodani produktu, plus stihaji sledovat inovace v oboru.

                Zcela podobne to funguje treba ve vedoucich funkcich v bankovnim sektoru. Tam je prumerna zivotnost vedouciho pobocky 5 let. Pak jde bud nahoru (pokud lize tu spravnou prdel/kundu) a nebo leti do riti, nebo cvokhausu. Neustale rostouci plany proste sesmelcujou kdekoho.

                Podle mne programovani muze bejt dobrej karierni startup a pak se nekam uklidit, ale zustat v oboru, kde muzes stavet na zkusenostech. Jit tocit klikou do saliny je ulet, kterej te posune o nekolik platovych trid do prdele. Sice jezdis v teplicku, ale taky mas ruzne rozstrkany sichty pres tri smeny a treba v zime prehazovani vyhybky ve srackach taky neni zadna lace. Ja jsem to delal jako brigadu pro DPmB pro zabavu a bavit mne to prestalo po tejdnu.

          2. Nevím jak se to snaží „lidi z oboru“ změnit, ale moje osobní zkušenost je taková, že fungovat déle jde jen v malé firmě. Dokud se člověk může domluvit s tím na „druhé“ straně, tak to ještě jde. V okamžiku kdy ta firma začne růst přijde přesně to, o čem se psalo tady. Vznikne potřeba to „řídit“ (přece nejde aby programátor něco domlouval s klientem na přímo!) a hlavně kontrolovat, takže se začnou shánět manažeři (ideálně projekťáci). Těch schopných je ale na trhu pár, takže to jsou různí kamarádi atd. kteří následně mají „vše na starost“, takže od toho okamžiku se místo domluvy programátor klient začne hrát tichá pošta – až na to, že do ní často vkládá svoje geniální myšlenky ten kindermanager (obvykle mají na svědomí že výsledek je něco úplně jiného než chtěl klkient, a ještě se to napíču implementuje). Všecko trvá pětkrát dýl, to co se udělá obvykle není to co klient chtěl což tak nějak cítí obě strany.

            O tom že to není problém „v programátorech“ svědčí obvykle fakt, že po programátorovi letí s Xměsíčním odstupem projekťák – ono se pak totiž zjistí, že sice mlel pořád o scrumu a agilním programování, ale ve skutečnosti používá waterfall, protože na cokoli jiného by buď musel vědět co dělá ten projekt (nedejbože proč), nebo mít aspoň základní znalosti řízení. Takže přijde nový programátor, projekťák mu má dát aspoň trochu know how, s překvapením se zjistí že po 5ti letech práce na projektu má sotva mlhavou představu k čemu ten projekt je (natož aby tušil co dělá), a veškerá dokumentace je ve složce INBOX jeho mailu (plus pár tisíc telefonátů jejichž obsah nikdo nezná). Největší know how je, že tihle lidi zvládnou brát desítky tisíc aniž by někdo vůbec zaregistroval, že 90 % času řeší své záležitosti.

        2. A mlátil vás přitom někdo šuplíkem do hlavy?

          1. Hele draku, ja ti reknu tajemstvi, chces?

            Na platy sester NENI. NENI. Mizerne jsou placeni VSICHNI statni zamestnanci, dokud neodkrouti svoje roky a nedosahnou na tabulkovy plat veterana. Pripadne nedostanou funkci. Von i ten zakladni plat posrance neni nic moc, ale kazdej ma 3 dalsi funkce a doplnkovy sluzby. Jedini, kdo dostavaji ranec(a o kom vim) jsou soudci.

            Tak, ted se pojdme bavit o benefitech prace pro stat, ju?
            Nevyhazuje se. Jistota a stabilita zamestnani techto lidi si povsimly i bankovni ustavy a maji jistou benevolenci u vyse pujcek.
            Penize se pridavaji za odpracovane roky nezavisle na vykonu. Kvalitni profik dostane min nez nekvalitni kokot, kterej tam ale strasi 30 let.

            Diky temto dvema benefitum maji statni zamestnanci na krku jistej problem, kazdej tam chce a je zapotrebi vice lidi na praci, kterou v soukromem sektoru kolikrat zastane jeden clovek. (zrovna nedavno jsem se bavil tim, jak jeden clovicek si brecel, jak se musi otacet u soukromnika, ze sice bere skoro 2x tolik, ale pracuje tak 4x tolik co ve statnim) Coz ma za vysledek to, ze se ty penize, KTERYCH JE OMEZENE MNOZSTVI, rozprostrou mezi moc lidi, ergo plat je nizky.

            Pokud by se realne zvysovaly platy sestram a doktorum(ver mi, ze by nezustalo jen u sester, kdyz bys jim dal plosne 50k, plosne, protoze viz benefit #2 a tabulkove platy, tak bys musel pridat doktorum, protoze ti maji objektivne vyssi zodpovednost, vyssi pozici a nutne musi mit vyssi platy(zdravotni sestra je bez doktora dost k hovnu)) a nepropoustelo by se, tak bych byl skutecne zvedav, kde ty penize vezmes. Zvysis dane? O kolik? Zacnes strilet duchodce? (nejvyssi polozka rozpoctu statu a asi se shodneme,ze penze nejsou nic moc extra) Takovy ty teorie, ze by se usetrilo nekde jinde jsou hezky, ale realne neni moc kde.

            A pak by se mohli ozvat hasici. Uz jsi pracoval v ohni? Na to ani zdravotni sestra s suplikem v hlave nema. Nemluve o tom, ze hasici jsou uzivani jako kokoti pro vsechno.

            1. Kdyz vynecham hasice, tak kdo jinej je v tom state natolik potreba, aby melo smysl mu davat vyssi plat? Spitaly lze privatizovat. To ostatni lze o 30 % zredukovat a pri stejnych nakladech bude najednou vyssi mzda pro ty zbyle jen to hvizdne. Na vykonu statniho aparatu se to nijak neprojevi.

              Neznam profika, opravdoveho a schopneho profika, ktery dela pro stat.

            2. Ono by bylo peněz dost, kdyby se tolik nerozkradlo a nerozházelo na byrokracii.
              Že doktoři a hasiči apod. by měli dostat ještě víc? Souhlasím.
              Svůj názor na střílení důchodců raději nebudu psát, abych nebyl souzen za propagaci fašismu.

              1. Klid… fasismus se propaguje sam. Ty modry vlajecky s hvezdickama uz jsou na kazdym rohu.

                A zeby stat nerozhazoval za byrokracii? Inu, to je, jako vyrobit veganskou kocku.

          2. Jsou i horší věci. I v jiných povoláních. Tohle zdaleka nebylo to nejhorší. Jste hrozně cimprlich.

    5. No tak jim je dejte. Já mám ještě na nějaké kontakty, můžete jim to naposílat přímo na účet.

  3. K článku: prohlásit, že „sestry jí“, je skutečně krajně ofensivní. Zde je totiž přípustný jen a jedině tvar „jedí“.

    1. K tomu bych jen připomněl, že v určitých oblastech Moravy se používá i mnohem ofensivnější tvar „sestry jijou“.
      Aspoň ale máme tolik soudnosti, že tzv. kodifikaci tohoto tvaru nepožadujeme.

      1. případně „sestry jija“, podle toho, z kama su :-)

        1. U nás jijó.

          1. Taky jijú, nebo jeďá…

          2. To si děláte prdel?

            1. Ne ne.

          3. Jo, jako bévalé hanák potvrzuju, že „sestre jijó“.

  4. Sám jsi kokot, manažére :-)

    1. Tak se musím přiznat, že tentokrát jsem smysl článku vůbec nepochopil. Do první půlky autor sestry téměř heroziuje, aby z nich posléze udělal hovno které je třeba setřít. Podle mého názoru je jejich práce jen další prací kterou je třeba dělat protože náš systém je tak nastavený. V jiných kulturních okruzích zkrátka neexistují a ani tam se koloběh života nezastaví. To že něco dojí, to je jejich věc, je lepší když se něco zužitkuje než aby to bez užitku nechalo znehodnotit. A to že občas posedí, to je také v pořádku. Ať se každý zamyslí nad tím, jestli za celou dobu pracovního procesu jede na 100% aniž by si odfrknul. Která profese je důležitější a která by měla být „více“ placena, to je pokaždé na subjektivním stavu každého člověka. Jednou jinak oceníte dobře vyplněné formuláře a jindy dobře ošetřené rodinné příslušníky. Člověk je věčně nespokojený a nadávat se bude vždycky. Ono se totiž dá vždy a všude něco zlepšovat. Asi bych to shrnul takhle: nevšímejme si jich víc než je zdrávo a buďme na ně milí. Nikdy totiž nevíte jestli je nebudete potřebovat pro sebe nebo pro někoho na kom Vám záleží.

      1. Adanedhel: smyslem článku bylo reagovat na (a potvrdit) tvrzení pana Míče, nikoliv hodnotit nebo stírat sestry. Jejich jednání je zmíněno v rovině faktické jako ilustrace vyřčeného. Váš pocit, že autor z „nich dělá hovno, které je třeba setřít“ nesdílím a naopak mě překvapilo, že to tak někdo může vidět a dokonce kvůli tomu zcela minout smysl článku. Předpokládám, že jste pro samé emoce, které plynou z Vaší nestandardní interakce s nemocnicemi někde v průběhu čtení přestal vnímat psaný text a místo toho vyráběl v hlavě vyznění založené právě na těch emocích, nikoliv na obsahu článku. Zkuste si to přečíst ještě jednou s chladnou hlavou.

        1. Možná jsem Dfensovu interpretaci nepochopil. No, moje zkušenosti mi říkají že občas to zkrátka není třeba řešit, on jim nikdo beztak nepřidá, a částečně i proto, že jejich práce občas tak tak stojí za to, co za práci dostávají. Akorát se divím, že je to jedno z mála zaměstnání, kde je IMHO velmi malý pokrok v interakci s pacienty. Spousta činností se ulehčila, stroje všeho druhu už část činností dělají sami, i ten blbý úřad už

          1. nemusíte pokaždé obíhat jak slepý osel, jen šedesátikilové sestry tahají stopadesátikilové osoby. Každou blbinu musí nosit ručně sem a tam. Osobně si myslím, že by sestry neměly být takové služky. Kdo může, tak ať si pro dávku léků a změření tlaku dojde sám. Lidi pak mají pocit, že všechno můžou nechat na ostatních.

      2. Imho z nich zadny hovna nedela, popisuje to s nadhledem a velmi shovivave. Dokonce pozitivne hodnoti i vysedavani ma sesterne, coz zadnej kritik nedela, ti by nejradsi aby sestry o volnu myly okna, nebo aspon behaly poklusem po nadvori. A ruzny razovity figurky a krkny co sijou zaclony ze slupek od burtu jsou vsude v kazdy profesi.

  5. všimněte si jaká je cílová skupina článku. D-Feens míří do důchodu a dělá si dobře u zdravotnického personálu, protože přiznejme si to, dfeens mateřskou školku už navštěvovat nebude.

    1. Naopak, já navštěvuju mateřskou školku každý den.

      1. Taky ocekavam, ze na sklonku zivota budu zaclenen do podobneho kolektivu v ramci inkluze.

  6. Inu, jestli byl DF civilkář, tak ví, o čem hútorí. Já jsem byl taky, takže se o svou zkušenost taky podělím: http://gravers.net/ten-rohlicek-uz-nebudete/.

    1. Grafické řešení (bílá na černém) je nějaká moderní pdoba práva útrpného? Přiznávám se, nedal jsem ani úvod.

      1. Ber to, jak chceš, jenyku. Je to prostě konkrétně tam moje preference. Dávat to nemusíš – není to povinný. Ale kdybys to náhodou nemohl vydržet, tak mám pro tebe takový hint: když na té stránce dáš ctrl-a, najednou to bude bleděmodrý na bílé.

        1. Skúsil som to CTRL+A a teda je to biele písmo na bledomodrom pozadí – len tak pre datailistov.
          Náhodou ja som ten tvoj príspevok prečítal a páči sa mi.

      2. Na podobně úchylné designy webů mám v Chromu rozšíření Decreased Productivity. Doporučuji.

      3. Mi to vyhovuje vice nez naopak. Lidi jsou ruzni.

        1. Obecne plati, ze lepe je videt bila tecka na cerne plose, nez obracene. Ovsem z toho take plyne unava oci. K te samozrejme pak prispiva pouziti bezpatkoveho pisma u delsiho textu.

          Ale pokud je to jedna stranka, tak sere pes, ne? Uprednostnim obsah pred formou.

          1. Dobry pozadi bejvalo to co mival t602 blahe pameti. Namodrala na feldgrau, nebo co presne to bylo za kombinace.

  7. Toto celkem spolehlivě rozsekne trh. Pokud je zpráva přesná, v malé nemocnici měla přijít skupina sester za ředitelkou a říci si o prachy. Dostaly ujištění, že přidávat se nebude. Tak ten den daly výpovědi, jejich oddělení (LDN) ztratilo nemalou část sesterského personálu (prý na hranici zavření) a holky zřejmě ví, kam jít. Další obdobné případy – co si myslíte, kde myslíte, že zrovna vám dají víc? A sakra, utekla nám… znám povícero (mimochodem i z toho školství, když o něm byla v článku řeč)

    Konečně četl jsem nějakou statistiku a dosti sester končí mimo obor už od počátku, což mě při poměru jejich platů k platům zaměstnanců některých obchodů nepřekvapuje, konečně vím o stavební inženýrece, která tvrdí že při tom, co jí nabízejí v projekcích a za co jí to nabízejí, jí Lidl nepřipadá jako úplně neakceptovatelná volba v poměru cena/výkon i absolutně.

  8. Ředitel je vůl, který dost věcí hodnotí od stolu – dělám v rámci rotací na intenzivce (adekvát českého ARO-JIPu)
    1) jestli se sestra fláká nebo ne, jde poznat jen u pacienta/ na oddělení, neodvádí se tu jakákoliv přehlédnutelná práce a nakonec se pacient přeloží, takže po vytření podlahy a převlečení postele ani neni poznat, kolik práce tam někdo nechal. Správně vypsané papíry o kvalitě práce nedokládají už vůbec nic. O pacientech v delíriu, 250kg živé posrané a zahnisané váhy co se musí přebalit nebo o dementních co si podruhé za jedinou noc vytahli další centrál a zakrváceli jak poltergeist půl pokoje se tam nedočtete. Z toho plyne jediné – plošně heroizovat nebo odsuzovat, že se flákají prostě nejde. Jediné co snad může pro flink trochu svědčit je aktivita v odborech organizovaných nebo neorganizovaných flákačů… nepřímo :)
    2) sociální benefit v podobě jídla po pacientech… u nás třeba platí, že cokoliv opustí kuchyň, už se nevrací – takže ať se to před pacienta postaví nebo ne, jde to nakonec do koše. Vědu bych z toho nedělal, v rámci nákladů na pobyt pacienta je to aspoň tady centová položka, snad jen jestli si z toho někdo vylepšuje rodinný budget, tak je prase.
    …takže šmahem tvrdit o práci sester, že to je ohřívárna s firemním gáblíkem, je velmi odvážné…

    1. Honit neustále odcházejícího dědečka, nebo babičku s AZCH je skutečně záviděníhodné. A po stopadesáté za noc mu odpovídat na otázku „Kdo jseš?“, případně že Máňa ve dvě ráno opravdu nepřijde je nádhera.
      Měl jsem takového spoluležícího na interně, hrabal se mi pořád ve stolku a sápal se mi po infůzní flašce, takže spánek se nekonal. On zjevně spát nepotřeboval.
      Druhý byl fine, spal 24 h denně, byl li to tedy spánek, ale zase na druhou stranu měl asi 150 kg a jídlo plus vše ostatní ignoroval, takže přebalování takového pána byla echtovní manipulace s těžkým břemenem.
      Kolik, že to smí v průmyslu žena zvedat kg u jednotlivého břemene? 15 kg?

      1. Pacient není břemeno, to je ten vtip.

    2. hedonism.bot, myslím že to pisatel nemyslel generálně že práce sester je ohřívárna. Bureš ale nesmyslně vyzdvihuje hasiče, sestry, učitele a fízly protože je to laciná reklama za málo muziky a hlavně za cizí peníze. Téměř každá poctivá práce je důležitá a vše v celkovém systému je provázané. Občas jezdím s rodiči 90 a 86 let k lékařům a do nemocnice a naposledy jsme na běžnou proceduru jistého měření čekali celé dopoledne s otcem na vozíku. Žádná fronta nebo neodkladný úraz. Personál se nijak nevzrušoval a řiditelova slova ( podle Vás vola ) docela chápu. Na intenzivce je to asi jiný level ale je trochu cítit, že postřelená husa se ozve. Až budete v rámci rotace jinde, třeba Váš názor nebude tak vyhraněný. Extrémní případy co jste popsal se na většině pracovišť asi spíše nevyskytují. Z okolí mám několik případů, že to tak je. Bylo by to ale asi na celý článek a ne do postřehů diskuse.

      1. No v mém komentáři to asi zaznělo dost divně, spíš jsem se snažil pochopit proč autor v jedné půlce článku sestry chválí, v druhé jim naopak spíš spílá – v podstatě jde o to, že když u toho přímo nejste, tak nejde pochopit, asi jako když nezaujatý divák bude tvrdit, že v noci ve službě stejně všichni spí – i ve vašem případě co popisujete těžko jde říct, jestli to personálu bylo jedno, protože Vás měli v paži, nebo protože prostě neměli nikoho (službukonající byl třeba na sále), nemohli s tím nic dělat.. a nebylo to porvé (otupíte rychle).
        Btw. na intenzivce jsem tady strávil za sedmapůl roku postupně rok a půl (chvilku tady, chvilku tam), zažil jsem neskutečné flinky, kteří nejenže nic nedělají, ale navíc ještě zdržují od práce Vás tím, že se neustále snaží s Vámi o svém utrpení z práce diskutovat – stejně tak takové, kteří ve volných chvílích místo kafe kontrolovali datum spotřeby u asi metráku po skříních uložených infuzních vedení, branyl a dalšího matroše. Koneckonců nezřídka jsem se vracel k dfensovým definicím vohnouta a resident evil z LDNky pro pouhé udržení soudnosti – jen snad jediné mě mrzí, že jsem zatím nepřišel na lokální ekvivalent slova vohnout….Betriebsratmitglied? Gewerkschaftsmitglied?

        1. No asi to bylo tak nějak objektivní hodnocení, že? Všude je chleba o dvou kůrkách, málokde je to jenom úmor na umření nebo zase jenom kopání se do prdele.

  9. „sestry, které špinavou a namáhavou práci často delegovaly na ošetřovatelky“

    Naprostou většinu špinavých a namáhavých činností sestry vůbec dělat nemají, je právě pro ošetřovatelky a sanitáře…
    Naopak u nás je práce nižšího a pomocného personálu plošně delegována na sestry…
    Z toho plyne i nepochopení podstaty „nízkého platu“ sester – pokud pracují hodinu dvě jako sestry a zbytek času jako ošetřovatelky, sanitárky a uklízečky, je i jejich mzda sestavena ve stejném poměru…

    1. P.S. No a také to trochu zkresluje pohled na „nedostatek sester“ – stačilo by jich mnohem méně, pokud by dělaly práci sestry a ostatní by dělali/y ostatní…

    2. Tak tomu tehdy bylo taky, skorem na všech odděleních. Nižšího zdravotnického personálu byl extrémní nedostatek. V podstatě se jednalo o sestry v důchodu, které si tak přivydělávaly, které to nedávaly fyzicky a pak různé dubiózní existence, které neměly zájem. Platy na těchto pozicích byly úplně směšné. Když vidím, za kolik se flákají úředníci, strážníci nebo policajti, tak bych sral atomové hřiby.

      Lepší staniční sestry většinou sáhly k tomu, že určitou skupinu sester rozvíjely do podoby skutečných sester a ty horší downgradovaly na ošky. Dobře polovina sester totiž byla slušně řečeno úplně k hovnu. Třeba jsem viděl, jak se sestra, vůbec už ne po škole, chystala nahulit do pacienta inzulín ne v jednotkách, ale v ml, což by ho poslalo expres na patologii a nikdo by navíc nepochopil proč.

      1. Kdysi jsem měl teorii, že na zdrávku jde hodně holek protože a) je moc levá na to dělat kadeřnici b) moc blbá na to dělat na kase v lidlu c) nemá BMI a kozy na to prodávat v butiku d) má samaritánský komplex; ta teorie se mi až podezřele často potvrzuje.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017