Otevřený dopis profesoru Jařabovi část I: Slovo ke čtenářům

Featured Image

Pronásledován jsa pocitem naprosté marnosti, zapřísahal jsem se (po kolikáté už?), že se na jakékoliv psaní na tyto nebo jakékoliv jiné stránky definitivně a jednou pro vždy vykašlu.

Ptáte se proč ten pocit marnosti? Slibovalo nám jisté hnutí, že „ano, bude líp“, že to „prostě udělají“, protože „nemluví ale makají“. Pamatujete se? Stálo to na všech předvolebních plakátech dotyčného hnutí.

Po třech letech se nezlepšilo absolutně nic a neslyšíme nic jiného než daně, daně a zase daně. Tak by mne zajímalo, kdy vlastně ono „líp“ nastane. Obávám se, to bude asi tak ve stejném časovém horizontu, jako ony „zářné zítřky“, které nám soudruh Babiš sliboval v době, kdy byl činorodým členem komunistické strany. O podezření hraničícím s jistotou, že činorodý byl i při spolupráci s jinou komunistickou organizací, ponechávám stranou.

Jak se vám líbí ona televizní reklama na elektronickou evidenci tržeb? Co všechno by z jejího výtěžku mohlo být! Možná, že mohlo, ale rozhodně nebude. Padne totiž na pokrytí úroku ze státního dluhu, jehož podstatná část vznikla kdy? Ano správně, vznikla v době, kdy ve „strakovce“ seděl jeden bývalý, prostorově výrazný komunistický velkohospodský a na ministerstvu financí jeden holohlavý právník bez praxe a finančník leda z leknutí. No jen si vzpomeňte: „Prostředky budou“(Vladimír Špidla), „státní dluhy se neplatí“ (onen velkoobjemový hospodský se sexy mozkem).

Naprosto závratný je pak závěr dotyčné reklamy. Cituji: „Aby ty získané prostředky patřily nám všem!“ Perfektní! A co takhle jim ty vybudované firmy rovnou sebrat a znárodnit? Pak by to všechno přece automaticky patřilo „nám všem“!

Co říkáte tomu tisíci a něco udání, co soudruha Babiše informují o tom, že dotyční nedostali účtenku na dvě piva. Česká televize mne nedávno informovala, že proběhne slosování těchto práskačů a jeden šťastlivec se může těšit na bohatou výhru. Tak tohle už je perverze zcela v souladu s tradicemi tohoto státu a jen doufám, že nám toho šťastného výherce Česká televize také ukáže.

Následně jsou občané vyzýváni k tomu, aby udávali sousedy, kterým se kouří z komína. Topil jsem v kamnech a kotli ústředního topení půl života. Každý, kdo tuto zkušenost má dobře ví, že po přiložení, dříve než se vznítí plyny nad vlastním palivem se z komína intenzivně kouří. Zejména topí-li se takovým svinstvem, jako je severočeské hnědé uhlí. Představa, že někdo trvale topí pet-lahvemi, ta může vzniknout pouze v hlavě někoho, kdo se celý život válel v teplovzdušně , nebo podlahou vytápěné rezidenci. Nicméně pro mstivé práskače další pole k seberealizaci.

Pak se jeden nemá stydět za to, že je také Čech!

Uvědomujete si vůbec, jaké blbce z nás dělají? Prý nám státní dluh klesá! Představte si následující! Vypůjčíte si tisícovku, ze které jste ještě nesplatili ani korunu a průběžně platíte pouze úrok. Příští měsíc si půjčíte dalších osm set. Řeknete v této situaci, že vám dluh klesá? Asi ne, ale v těch „sdělovacích médiích“ to slyšíte téměř denně.

S daněmi úzce souvisí i činění soudružky Marksové-Engelsové (ČSSD) rutinně a bravurně odříkávající oblíbenou mantru o sociálnu, podpoře mladých rodin, porodnosti a tak dále a tak dál.

Jaká je skutečnost? Moje dcera nebyla schopna sehnat zaměstnání. No, a co čert nechtěl, pořídili si dítě! Pozor, tohle je nadsázka, čert snad nechtěl, ale oni zcela vědomě chtěli. Vzhledem k tomu, že po dokončení vysoké školy nesehnala zaměstnání, nemá nárok prakticky na nic. Má zkrátka smůlu, že se nejmenuje Jolanka Horvátová, nebo Júsúf bin Ládin. Ti by automaticky měli nárok na kde co. Mají přece lidská práva a ve státním rozpočtu se na tyto účely počítá s částkami v řádu miliard.

Teď čekají druhé a chtěli by děti tři. Co vy na to soudružko Marksová-Engelsová? Záslužné, že? Měla byste hýkat nadšením. Dcera má to štěstí, že jsme jí kdysi pořídili malý byt, takže mají alespoň kde hlavu složit. Byt je ovšem pro čtyřčlennou rodinu naprosto nevyhovující, už tři jsou příliš mnoho, o pětičlenné rodině vůbec nemluvě. Takže té oslavované mladé rodině nezbylo, než se zadlužit na prakticky celý produktivní život a to ještě měli kliku, že tu hypotéku vůbec dostali. Byt pro pětičlennou rodinu totiž reprezentuje v Praze čtyři až osm milionů.

U toho však nezůstalo. Na základě nového zákona hradí daň ze zakoupené nemovitosti nabyvatel. Takže tento „sociální stát“ obere onu zadluženou „sociálně preferovanou mladou rodinu“, která je pro stát „prioritou“ o dalších cca 250 000Kč (slovy: dvě stě padesát tisíc korun českých) na daních.

Současně si uvědomte , že to byla právě „sociálně“ demokratická vláda, která s plnou hubou frází o rodině, silně omezila podporu stavebního spoření. Tedy podporu těch, kteří myslí na budoucnost ať už svou, nebo svých dětí.

Nevěříte? Tak tady jsou konkrétní čísla. Stavební spoření pro svoje děti jsem zakládal za následujících podmínek:

Při celkové roční úložce 18 000 Kč činila státní podpora 4 500 Kč, při úroku 2%.

Jaké jsou podmínky dnes? Při vaší celkové roční úložce 20 000 Kč činí státní podpora 2 000 Kč (tedy méně než polovinu) při úroku 0,3% (sic!). Kdepak, pro mladé rodiny učiní estrádní duo Marksová-Engelsová – Bohuš Sobotka vše na světě.

Spočítejte si následující! Výnos z tohoto státem podporovaného stavebního spoření po pěti letech nepokryje ani daň z nabytí bytu vhodného pro čtyř- nebo pětičlennou rodinu. O ten „příspěvek“ si tatíček stát pouze o něco sníží výnos daně z nabytí nemovitosti. Na většinu této daně si musíte našpórovat sami. Tedy alespoň v Praze, jinde snad nejsou ceny bytů až tak závratné. Že by se z výnosu stavebního spoření (včetně s ním souvisejícího úvěru) dal byt pořídit, o tom nemůže být vůbec řeč. Jak dlouho se ještě necháme oblbovat provoláváním hesel o „sociálnosti“?

Chtěl bys velkou rodinu? Nastav vemeno nevolníku! Trochu si tě podojíme. A to vůbec nemluvím o tom, že je konec „levných“ hypoték. Ne kvůli nějakým pohybům na finančním trhu, ale prostě proto, že tento „sociální stát“, pro nějž je rodina a následné plození dětí prvořadé, přijal jakýsi zákon, který banky ke zvýšení úroku z hypoték prostě donutil.

Ale ono bude líp. Na vlastní oči a uši jsem viděl a slyšel soudruha předsedu vlády v televizi slibovat, jaké dobro pro rodiny s dětmi hodlá učinit. To dobro spočívá to v tom, že do pěti let umožní matkám umístit potomky do školek již ve věku dvou let (sic!)! No výborně! Já nevím, zdali jste si někdy všimli těch chuďátek, probuzených proti jejich vůli násilím před šestou hodinou ranní, a mezi šestou a sedmou vláčených zimním chladem, tmou a mlhou do sociálního výdobytku mateřské školky. Já ano! No, hlavně, že se matky budou moci zapojit do pracovního procesu a soudruh Babiš získá další daňovou nevolnici!

Další zlepšení připravuje soudružka Marksová-Engelsová svým zákonem o sociálním bydlení. Provolejme třikrát sláva! Byty pro koho? Pro bezdomovce! S regulovaným nájemným a bez jakékoliv daně. Však ona to uhradí ta matka, co si stavebně naspořila na daň z nabytí nemovitosti, zadlužila se na celý život a v sedm ráno odložila své dítě do mateřské školky.

Uvědomujete si, že podle zcela oficiálních zpráv, zcela oficiálních sdělovacích prostředků je největší zájem o ty nejmenší panelové králíkárny postavené kdy? Postavené za komunistů! Styď se „sociální“ státe! Myslíte si snad, že za takovýchto podmínek (hypotéka a mrňavý byt po komunistech) si ona mladá rodina, která je pro naše politiky prioritou, pořídí tři nebo čtyři děti?

Kdo tedy kupuje všechny nově postavené byty? Třeba V Nových Butovicích v prostoru ulic „Petržílkova“ a „Pod Hranicí“, na Barrandově , vpravo od ulice “Do Klukovic“ a mnohde jinde? Běžte a podívejte se na jmenovky! Jedno ruské jméno vedle druhého! Zmiňovat se o Karlových Varech by bylo nošením dříví do lesa!

Tam, kde dcera dnes bydlí, i tam, kde v budoucnu snad bydlet bude, je ona populární „modrá zóna“. Mít auto, platí za to, že tam vůbec mohou zastavit, aniž by se s těmi penězi počítalo na vybudování parkovišť, nebo jakékoliv jiné dopravní stavby. Vemeno nevolníku!

Dědečku, babičko, chcete navštívit vnoučka, nebo prostě proto, že ho musíte převzít do péče, protože jeho maminka musí (nikoliv chce) do pracovního procesu a vnouček právě chytil prskavku se smrkavkou? Nechce se vám vláčet nemocné dítě přesložitě naší úžasnou veřejnou dopravou? Marš na placené parkoviště! Jo ono tam není? Tak zastav kde chceš, ale připrav si šrajtofli a v obou případech také vemeno! Bude dojení.

Také patříte k český střádalů myslícím na možnost nemoci nebo vůbec na zadní kolečka? Nechal jsem se nachytat na takzvané „Šikovné spoření“ České spořitelny. Úrok z něj nebyl sice nijak závratný, ale přesto byl lepší, než na běžném účtu. Byl, už není! Ačkoliv jsem spoření uzavřel na základě řádné smlouvy, dostal jsem za nějaký čas dopis od dotyčného finančního ústavu, který mi sděloval, že vzhledem k pohybům na finančním trhu, bla bla bla, se jim to už nevyplácí a úrok se snižuje o tolik a tolik. Dnes je prakticky nulový. Za největší aroganci ovšem považuji fakt, že to snížení úroku bylo zahrnuto do nového programu banky nazvaného „Za věrnost“. Těšíme se na další spolupráci, a úctou podpis nečitelný. Šikovné spoření to bylo, ale jenom pro Českou spořitelnu.

Na tu slečnu za šaltrem jsem řvát nechtěl, ta za to nemohla, ale vznesl jsem dotaz, jak by se asi jejich banka tvářila, kdybych s ní uzavřel řádnou smlouvu o půjčce s úrokem deset procent, a za rok jí suše oznámil, že vzhledem k pohybům na finančním trhu, bla bla bla, se mi to už nevyplácí a platit budu toliko úrok pětiprocentní. Těším se na další spolupráci, s úctou podpis čitelný. Slečna koukala jako bacil do lékárny a odpovídat mi ani nemusela. Moje otázka byla stejně pouze řečnická.

Uvědomujete si vůbec, že té každodenní buzerace je dnes podstatně víc, než jí bylo za komunistů? Ano, dosud nás nikdo nezavírá za rozdílné názory (tedy zatím ne) a můžeme svobodně cestovat (pokud je díky mračnům přivandrovalců ještě vůbec kam). Se svobodou tisku a přístupu k informacím je to však už na pováženou. Internet leží vládnoucí garnituře v žaludku a již dnes se pracuje na tom, jak ho pod záminkou zabránění šíření nenávisti cenzurovat. Známý je výrok pana Vladimíra Franze (to je ten potetovaný magor svého času kandidující na prezidenta republiky, takto vysokoškolský pedagog), který mínil, že Internet je největší neštěstí a zlo a měl zůstat k dispozici pouze vědcům a intelektuálům, mezi které zřejmě počítá i sebe. Oni by nám potom páni intelektuálové prostřednictvím svých televizních a dalších poskoků vysvětlili, co si máme myslet.

Už máme gestapo přes topení a gestapo přes komíny. Nemáš-li zkontrolovaný komín – pokuta. Že kominíci, na rozdíl od přehršle politologů, sociologů a jiných -logů nejsou, to nikoho nezajímá. Nemáš-li papír připrav si vemeno.

Gestapo přes kotle ústředního topení (v rodinných domech). Že je nemá kdo zkontrolovat, nikoho nezajímá. Tím lépe, připrav si vemeno!

Proč do těchto věcí stát strká nos? Jestli by tohle mělo někoho zajímat, pak jsou to především pojišťovny, které dotyčné baráky pojišťují, nebo snad ne? Důvod je nasnadě! Každá příležitost chytit nevolníka za cecek je dobrá!

V brzku může očekávat rovněž vznik a domovní prohlídky ze strany veterinárního a botanického gestapa, zda vám v akváriu náhodou neroste Kabomba karolínská (Cabomba caroliniana), Zakulacenka plazivá (Ludwigia repens), nebo snad, nedej Bože, Stolístek vodní (Mirophyllum aquaticum). Chov Želvy nádherné (Trachemys scripta), kterou jste pro radost pořídili dětem, bude pak nejspíš trestán smrtí.

Kdo shora uvedenému nevěří, nechť nahlédne na stránky Ministerstva životního prostředí sem. Tohle jsou výsledky působení za naše daně řádně vypasené bruselské byrokracie, protože shora uvedený seznam vznikl na základě jejího jejím zákazu byť jen transportu těchto nebezpečných invazních škůdců přes naše území. Pozor, muslimští migranti kupodivu za invazní druh považováni nejsou. Už jen čekám na výnos téže organizace předepisující povinnou metodiku utírání zadnice. Následovat bude pochopitelně vznik příslušného úřadu, který bude namátkově kontrolovat, zda je závazná metodika striktně dodržována. Příslušné pokuty samozřejmostí.

Je třicet nad nulou, dal sis pivo a plavíš se po řece rychlostí dvou uzlů (3,6 km/h)? Pokuta! Je dvacet pod nulou, nad sjezdovkou sis dal grog a dole tě chytli? Pokuta! Tenhle poslední příklad je zvláště zajímavý. Na základě čeho jsem byl vlastně pokutován? Pokud je mi známo, platí dopravní předpisy na veřejných komunikacích a mimo ně můžu i motorovým vozidlem jezdit namazanej pod obraz boží. O jakýchkoliv dopravních předpisech pro lyžaře jsem jakživ neslyšel. Snad by nám to D-FENS vysvětlil. V této souvislosti je zvláště pikantní, že současně se zcela vážně uvažuje o tom, že by cyklistům bylo povoleno používat právě ty veřejné komunikace i pod vlivem alkoholu. Když se něco stane, tak ten pirát za volantem měl přece předvídat, že dotyčný cyklista bude namazanej jak papežskej prelát! Protože cyklistika je co, Jasánek? Cyklistika je to hlavní! Nazvat tenhle stát Absurdistánem, to by byla, obávám se, ještě lichotka.

Všimněte si, kolikrát v kterýchkoliv televizních novinách, kterékoliv televizní stanice padne výraz „pokuta“! Vždy za pochvalného pochrochtávání příslušného rektáldora, který zcela zjevně zastává názor, že čím více co nejvyšších pokut, za stále větší počet smrtelných hříchů, tím akceschopnější vláda. Na tu poplatnou nevolnickou pakáž musí být přece přísnost. Vláda je tu přece od toho, aby zakazovala, nařizovala a trestala. Všechno ostatní by byl populismus, kterého se nikdy nedopustí! A my si to sami volíme! Soudruzi demokraté, nebylo by kratší vytvořit seznam toho, co nám je zatím ještě laskavě povoleno? Bylo by to stručnější.

Všechno to výše uvedené samo o sobě by mne ale zdaleka tolik neštvalo, kdyby existoval sebemenší předpoklad, že takovýto způsob vládnutí nemůže přežít příští volby. Ale ouha! Přesně ty politické síly, které se výše uvedenými zásadami řídí, vyhrají volby na celé čáře. „Dyť vono bude líp Josef! Babiš to prostě udělá, řikal to před volbama, a eště sníží daň z piva!!“ „Jasně woe, vožerem si držky a před volbama bude zase preclik!“

A pak se jednoho nemá zmocňovat hnus beznaděj!

No, a teď se podržte! Tohle všechno byl pouze úvod na vysvětlenou, proč se cítím otráven, znechucen a proč jsem se tak dlouho neozval. Vždycky se ale nakonec stane něco, co způsobí, že všechna dobrá předsevzetí jsou v… (cenzurováno).

Tím „něčím“ byl v mém případě článek

Brát skupinu lidí paušálně za teroristy je rasismus, říká exsenátor Jařab
Článek je výsledkem rozhovoru rektáldora Poláčka se shora uvedeným profesorem Jařabem, prvním polistopadovým rektorem Univerzity Palackého v Olomouci, literárním vědcem, takto amerikanistou, překladatelem, literárním vědcem, členem Pen klubu a a spoluzakladatelem Učené společnosti ČR. Že mi dotyčný článek pěkně zvednul tlak a žluč, to jste už asi pochopili. Když jsem překonal simultánní pokus o srdeční infarkt a mozkovou mrtvici, sedl jsem a panu profesorovi jsem na adresu josef.jarab@upol.cz napsal otevřený dopis, který naleznete v druhé části tohoto článku.

 


25.12.2016 Katoda

12345 (257x hodnoceno, průměr: 1,37 z 5)
12 319x přečteno
Updatováno: 25.12.2016 — 22:12

Reklama

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!