Otevřený dopis pro AutoMat - zpět na článek

komentářů 37

Přidat komentář
 1. Jen se chci ujistit: AutoMatu jste ten dopis už poslal?

  1. Mě by zase zajímalo, zda jsou tyhle postřehy víc jedno mě, nebo AutoZmetku.

  2. Emane, to nebyla řečnická otázka. Pojem „otevřený dopis“ se vposledku zredukoval na „chci se vyblejt na někoho, komu jsem u prdele“, takže mě zajímalo, jestli je tohle taky ten případ. Takže poslal nebo ne?

  3. Neposlal.

 2. To se zase dostal ke klávesnici blbec. Větu to sesmolit neumí, ale má to názor, nepochybně dokonce vlastní … to je přesně ten důvod proč jsou všichni petrolhead’s organizacím jako je AutoMAT k smíchu …

 3. OMG. Ty jsi eman všech emanů. Ve výzvě je návod, jak se obléct a nenastydnout. Registrovat se můžeš přes google, facebook nebo jakýkoliv e-mail. Ale hlavně že ses vymezil proti automatu, tos jim to nandal, ty spoluobčane.

  https://otevrenenoviny.cz/lednova-vyzva-do-prace-na-kole-nebo-pesky-od-20-do-26-1-2020-informace-a-registrace/

  1. Tak dobře ty cyklosráči :) Já zase pořádám výzvu – DO PRÁCE A Z PRÁCE A VŠUDE KAM POTŘEBUJI JEDINĚ SVÝM OBROVSKÝM AUTEM. Můžeš se do ní přihlásit také, třeba tak že začneš něco dělat místo ježdění na kole jak teplouš a vyděláš si na nějaký opravdový stroj, kde nebudeš muset mít buzerantský hadry při jeho obsluze. Jezdit na kole není volba, ale nutnost toho, kdo holt nemá na dopravu vozem.

   1. Na to jste mohl přijít jedině mozkovým myšlením. Pokud se píše o dopravě do práce, tak je zřejmě, že dopravovaná osoba něco dělá. Dělat něco jiného při dopravě do práce lze jen v případě pasivní dopravy – tedy s najatým řidičem nebo sockou.
    Jezdit na kole je volba, vyzkoušel jsem to.

   2. OMG. Honza ZZR vstal z mrtvých. Někdo se tu po tobě nedávno ptal.

 4. „Budu si svobodně jezdit, kdy budu chtít, čím budu chtít a v rámci zdravého rozumu i kam budu chtít.“

  Zatím.

 5. „Doufám však, že Vaši výzvu bude co nejvíce lidí ignorovat.“

  Já ne. Já naopak uvítám, když co nejvíc lidí přesedne z auta na kolo. Budu mít totiž volnější silnici, až pojedu autem do práce. Myslete politicky, Halík.

  1. To jako fakt? Volnější silnice s více cyklisty? Tak to asi nejezdíme po těch samých silnicích s těmi samými cyklisty.

   Mně cyklisté vadí proto, že na silnicích 2. třídy a ve městech se nedají předjet často stovky metrů, takže člověk musí zpomalit z 90, resp. 50km/h na jejich 30-40 (do kopce šnečích 10-15). A když je konečně předjede, na první světelné křižovatce jej ty hovada předjedou do svého „cykloboxu“ jako první v řadě*, a zdržování začíná od nuly.

   Skvělé by bylo, kdyby cyklisté přesedli na motorky a skútry (jedna ze dvou dobrých věcí, co kdy EU udělala, byla legalizace skútru 125ccm na ŘP sk. B – což znamená mašinky které v pohodě jedou 100km/h a tudíž s přehledem stačí na každodenní dojíždění od jara do podzimu.)
   Protože to zabere na silnici přesně tak málo místa, jako bicykl, ovšem nezdržuje – ba naopak.

   ______
   *fakt by mne zajímalo, jaký chorý mozek toto vymyslel. Proč mají cyklisté na křižovatce předjet auta, která předtím zdržovali a která marně čekala půl věčnosti na příležitost zpomalujícího cyklistu předjet, aby je zdržovali znova a vytvářeli kolony? Jaký to má smysl, jakou to má logiku – kromě snahy zdržet a naštvat co nejvíce lidí?

   1. Je to jednoduché. Stůjte více u krajnice silnice a cykloušem se předjet nenechejte. Jsou to sráči.

    1. Objedou tě z leva a nebo začnou zběsile tlouct do auta.

    2. Já dycky ach bóže nemůžu dobrzdit a zastavím na čáře. Na té první samozřejmě. Esli mám tou dobou pod motorem nějaký čmáranice, sorryjako…

     Každopádně tydle vykunděný čmáranice jsou stále větší mor, a co je horší, tam, kde byly desetiletí dva a více pruhů, tak jich ubejvá a místo toho se tam objevují naprosto katastrofický vomalovánky s kýblama šipeček a kdovíčeho. Já mám tywe dost starostí se sledováním provozu a značení jak je, eště tak se starat vo tydle magory, co mi tam po těch vomalovánkách můžou lítat ze strany na stranu rychlostí volnýho klusu a dybych je sundal, pudu sedět. Jediný štěstí, že přes všechny tydle hovadiny potkám i v létě tak v průměru jednoho denně. Pak akorát vyvstává votázka, proč za ty prachy radši tu silnicu někdo nevopraví, místo toho, aby po ní čmáral jak pako a ubíral pruhy, dyž to je ne k ničemu, akorát to škodí…

 6. AUTOMAT je taková Gréta…taky si léčí psychické problémy buzerováním ostatních okolo

 7. Co byste chtěli po aktivistech – je to náboženství, ne rozum. Ani otužilým bych dojíždění na kole do práce na vzdálenost Vašich 12 km nedoporučoval, protože i s termoprádlem prochladnou místa, která se nepohybují, např. klouby ramen. Sám jsem takhle skončil před lety (mladý a blbý) kvůli dojíždění do práce i v zimě v mrazech se zánětem ramenních kloubů, a od té doby vím své. Totiž ani při 10 minutách plavání v ledové vodě vám klouby ramen neprochladnou tak, jako při 30 minutách jízdy na kole v teplotách pod nulou. Protože, co, Halík – protože na kole se Vám hejbou jen nohy, že… Nejblbější auto je v zimě lepší než nejlepší kolo, motorka, … Lépe dojet někam autem a pak se hodinku projít. Kromě toho když vidím podobné šílence na pologaluskách na sněhu… Jo, a měli jsme tu taky jednoho co děsně šetřil (ač nouzí netrpěl) a tak jezdil na kole – dokonce i k doktorovi na rozkapání očí – no, dopadlo to blbě (s kolem vjel pod sanitku), už nežije.

  1. Denní dojíždění do práce jsem na vzdálenost přes 12 km (mimo město) provozoval patnáct let, potom přešel na občasné kvůli zhoustnutí automobilového provozu, už se prostě bojím jezdit za snížené viditelnosti.
   Provozovat dojíždění na kole ve městě (Praha) jsem zkusil a nemohu v žádném případě doporučit i když je možné, že i tam snad lze vhodné lokality najít.

   1. Praha je tak široký pojem (patří tam i všechna ta předměstí), že odsoudit šmahem, že dojíždět tam do práce na kole nejde, bych si netroufnul. Záleží kde a na jakou vzdálenost, celkem logicky, pokud je kudy a pokud to není moc daleko, určitě to možné je. I když osobně jsem to nezkusil, neměl jsem na to podmínky.

    1. Neříkám, že to není možné, říkám, že to nemohu doporučit a že je možné i tam vhodné lokality najít.
     Pokud bych psal jako abuser adrenalinu, psal bych opak. Vídám v centru denně dosti cyklistů a z mnoha mám dojem, že nepřetržitě trénují na Redbull Rampage.

     1. Potkával jsem pravidelně ráno na okresce nějakého pána na kole. Za každého počasí. Reflexní vestu měl, helmu taky. Teď už ho nepotkávám, změnil jsem práci a jezdím jinudy. (Autem.)

      Vždycky když v nějakým svinským počasí potkám kolo, připadám si jako šampón. Vozím si zadek v teple a jediné nepohodlí jsou zmrzlé ruce, když jsem předtím musel škrábat čelní sklo. Zatímco ty borci nasednou na kolo, v zimní bundě a rukavicích a pohybujou se vlastní silou.

      Ale zase, mám to do práce kus cesty, na kole by to bylo tak na dvě hodiny. Jinak bych to i občas dal.

      1. Manželky spolubydlící z koleje měla otce (programátora), který když někam potřeboval, v podstatě buď jezdil na kole nebo si tam doběhnul. Co se týče času, měl výhodu, neboť z podstatné části živila rodinu jeho žena. A to je také (spolu s rozvážením drobotě) důvod, proč nenechávám jedno auto u kanclu na pracovní jízdy a nechodím do práce pěšky.

       Pak jsme tu měli člověka, co léta jezdil do kolbenky na kole přes 20 km bez ohledu na počasí, sníh, atd. (když bylo nejhůř, tak to prý vodil), ale o jeho životním stylu jsem se více nedozvěděl.

       A do třetice tu byl pán, co do práce jako sportovní tréning chodil (běžně jen část trasy, cca. 14 km jedna cesta, při zostřené přípravě asi 23 km). Jak moc mu to vydrželo nevím, už jsem o něm dlouho neslyšel.

 8. tak zrovna na týhle výzvě není nic extra k odsouzení, nebo něco iritujícího – nikoho nenutí, nikomu nevyhrožují, neblokují, nevyhlašují válku autům… jen zkouší zvednout pár „nerozhodnutejch“ (předpokládám, že někdo, komu to nikdy na mysl nepřišlo, se na základě výzvy zimním cyklistou přes noc nestane), hodili tam pár rad k oblečení…

  1. Přesně. Je to hec, že na kole se dá do práce jezdit i v zimě. (A oni tam navíc netrvají na kole, ale je tam možnost i jít nebo běžet, případně tak urazit jen část trasy.)

   1) „netrénovaný neotužilý spoluobčan“ nemusí ani klusat ani jezdit na bicyklu, může jít pěšky, to snad zvládne. A stačí urazit 1,5 km, to je prd i na kole.
   2) „nevybavený blablabla spoluobčan“ má ve výzvě návod, co si vzít na sebe, pokud by to snad nevěděl. Kdo byl už někdy venku, ten na to přijde i sám.
   3) „spoluobčan co nechce a nebude“ WTF? Kdo nechce, ten nebude, jeho byznys. Někdo by se třeba vyhecovat nechal.
   4) „spoluobčan, co nemůže, tj. lazar, stařec nebo blbec“ jasně, každý má svou výmluvu. Zatímco Richard Štěpánek jezdí na koloběžce s jednou rukou, což je prý fyzicky nemožné.

   https://www.idnes.cz/sport/ostatni/richard-stepanek-handicap-ruka-kolobezka.A180803_195345_sporty_rou

   5) „spoluobčan, co na kole neumí“ může jít pěšky nebo běhat.

   Ale holt je lepší naplivat na automat, protože na na Dfensu se to tak dělá.

  2. Jestli je řeč o krátké reportáži na ČT někdy včera / předevčírem tak bych to spíše přirovnal a k varování, že se nemají v zimě olizovat zábradlí. Ten jeden exponát, který tam mluvil byl fakt etalon hlouposti. Prostě zelený fanatik. Na dotaz, zda jízdou v zimě neohrožuje i ostatní tak odpověděl, že jede přeci po cyklostezce:DVýživná byla i ta “doktorka”, která jízdu v zimě shledávala jako dobrý nápad jak začít se sportem.
   Já bych třeba doporučil plavání, které se dobře provozuje i v zimě než jízdu po zledovatělé silnici.

   1. Ale no tak. Zima je letos tak mírná, že i na horách je deficit sněhu, tak jaká zledovatělá silnice…

    1. Tak ona bude stačit ta oslizlá vozovka v současném počasí. Spíš ale šlo o celkový dojem z reportáže, kdy ti mírně otylý hipster na nějakém skládacím pseudokole vykládá o jízdě v zimě na kole, zjevně si neuvědomující rizika a na jejich případné nastání je připraven tak, že je bagatelizuje nějakými frázemi.
     Nejednoho spolupracovníka v mém okolí vyléčil z jízdy v zimě střet s autem nebo setkání s kostkami či namrzlý povrch kdesi ve stínu.
     Nutno dodat, že kromě tohoto experta a paní doktorky tam vystupoval nějaký třetí chlapec, který hovořil poměrně svéprávně, ale mám dojem, že už to nebyl představitel automatu, ale jezdec z lidu.

 9. Ještě mě napadlo, že Emanův článek připomíná ten vtip, jak přijde uchazeč o zaměstnání ve firmě a nesplňuje žádné požadavky z inzerátu. „Já jsem vám jenom přišel říct, abyste se mnou nepočítali.“

  1. Mjfox: v podstatě mate pravdu, v článku jsem se „vyblil“. Jsem-li automatu u prdele, je to oboustranne. A trvám na tom, ze tahle jejich aktivita je nesmysl. Zrovna dnes bych vás chtěl na kole vidět. Na ledovce. Byste si to užil. Hezky zblízka.

   1. Jasně, je to nesmysl a abys svému tvrzení dodal váhu, tak sis vymyslel i něco, co není pravda. Nakonec je dobře, žes to automatu neposlal, byl bys tam za kašpara. Takhle jsi za kašpara jen tady.

Napsat komentář

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!