Oskar Kilo Hotel Whiskey Whiskey, Václav Havel Ground. - zpět na článek

komentářů 311

Přidat komentář
 1. Když pominu spoustu jiných věcí, při poslední volbě byl zvolen jen díky zavření Sládka do vazby. To je zkrátka brutální známka banánové republiky. A to by opravdový maják morálky a demokracie připustit nemohl.

  1. Inu, ja si naopak myslim, ze Lahva byl typickym, zcela typickym majakem realne demokracie. Neco jineho rikal, neco jineho delal, nejak jinak to zacalo a uplne jinak to skoncilo.

   1. Pořád samé duchovno, přesahy, dalajláma, a scípnout šel k boromejkám.

  2. Tak to ani nahodou. Aby byl president zvolen, musel dostal nadpolovicni vetsinu hlasu VSECH poslancu obou komor, ne vsech pritomnych, tedy vic nez 145 hlasu. Takze bylo jedno, jestli poslanec hlasoval proti, zdrzel se nebo byl nepritomen. Havel dostal v druhem kole 146 hlasu. Sladek skoncil v prvnim kole hluboce treti a jeho hlas sam sobe by zadny vliv nemel.

   1. @shane
    zde se ovšem píše něco jiného:
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Volba_prezidenta_%C4%8Cesk%C3%A9_republiky
    Do druhého kola postupoval kandidát, který získal nejvyšší počet hlasů v Poslanecké sněmovně, a kandidát, který získal nejvyšší počet hlasů v Senátu. Bylo-li více kandidátů, kteří získali stejný nejvyšší počet hlasů v Poslanecké sněmovně, nebo více kandidátů, kteří získali stejný nejvyšší počet hlasů v Senátu, sečetly se hlasy odevzdané pro ně v obou komorách. Do druhého kola postupoval kandidát, který takto získal nejvyšší počet hlasů. Zvolen byl kandidát, který získal nadpoloviční většinu hlasů přítomných poslanců i nadpoloviční většinu hlasů přítomných senátorů.
    Havel získal 99 poslaneckých hlasů, tedy nikoliv nadpoloviční většinu všech poslanců.
    Dokud to tedy ve Wiki neopraví, nebo se nenajde nějaký lepší zdroj, zůstanu osobně u názoru, že touto volbou byl Havel zvolen za prezidenta i za krále křiváků současně.

    1. Nadpolovicni vetsinu ziskal v druhem kole. Tam bylo taky kvorum. Sladek dostal 23 hlasu a byl treti. Kdyby dostal 24,stejne by mu to nepomohlo a Havlovi nijak neuškodilo. https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Volba_prezidenta_%C4%8Cesk%C3%A9_republiky_1998

    2. Mas pravdu ze slo o nadpolovicni vetsinu pritomnych poslancu, ne vsech. Ale at pocitam jak pocitam, nadpolovicni vetsina z 281 je 141 a Havel dostal 146 hlasu celkem. Takze vyhral celkem s prehledem.

     1. Jo tak hovno. Musela to bejt vetsina poslancu a vetsina senatoru zvlast. Ty vole, to byly ale kretensky podminky. Kterej blb to vymyslel? Se divim, ze vubec dokazali nejakyho presidenta zvolit.
      Takze jo, Sladek tam opravdu hral klicovou roli. Tak to se omlouvám.

      1. Snad jste opravdu nevěřil tomu, že ho zabásli jen kvůli tomu, aby neovlivňoval svědky :-)
       Nicméně, sv Havel, který tak dbal na ducha zákona, se nechal zvolit prezidentem potřetí a to za cenu odtažení opozičního poslance do vazby. Na to, že vlastně vůbec prezidentovat nechtěl, maximálně tak na chvilku, dobrej výkon.
       Vždy se dobře bavím, když čtu o totalitním Rusku nebo o tom, jak si Zeman ohýbá ústavu.

 2. Já na tom nechápu jinou věc. Proč se furt musí něco přejmenovávat? Prostě ať se to jmenuje tak, jak to chtěl zakladatel, pokud to není samo o sobě závadné, což Ruzyně není. Až se postaví nové letiště, ať si ho pokřtí jako Havlovo. Nebo ten chrchel, jak ho chtěj za knihovnu. Ale věci, které nepřekáží, nechte tak, jak jsou – 1. věta konzervatismu.

  1. Když oni kavárníci prostě měli pocit, že musejí něco udělat. A tak s buzerantem Feničem v čele uspořádali tuhle komedii.

   1. Tak je s tím pošlu do prdele, ať si jdou shánět prachy třeba na ten chrchel, ne? Fenič o tom může pak natočit kasovní trhák.

 3. Už když s tím ten bláznivý Slovák přišel, tak jsem si říkal, že vzhledem k jeho averzi k létání po něm měli pojmenovat spíš nedalekou věznici. Přeci jen k ní měl vztah asi větší :-)

 4. „Pražská kavárna“? A co to jako kurva má bejt? To je fakt potřeba opakovat takovouhle hovadinu, kterou si vymyslel buď senilní socan nebo jeho teplej komoušek, aby buřtožrouti měli na koho nadávat?
  Asi je to házení hrachu, ale Havlovo humanitární bombardování je taky tisíckrát vyvrácená kokotina, která by se měla vyčítat když už někomu, tak taky vovarovi, kterej tehdy byl ministrem.

  1. Havel to neřekl tak, jak se mu to přisuzuje, ale pointu to takovou mělo, to zas ne že ne.

  2. Domnívám se, že existuje za NATO intervencí na Kosovu element, který nikdo nemůže popřít: nálety, bomby, ty nebyly vyvolány ze zištných zájmů. Jejich povaha je výlučně humanitární …

   Václav Havel, Le Monde, 29. dubna 1999

   Zdroj: https://werdan.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=31496

 5. Našel by se někdo, kdo by mě odkázal na nějakou literaturu, ze které pan domácí čerpá? Překvapuje mě ta palba do Obecně Uznávané Autority Havla, to je v moderní společnosti dost nepopulární názor. Chtěl bych vědět víc.

  1. masiton: když už jste se pustil do těch verzálek, tak raději Obecně Uznávané Havlovy Autority.

   1. Narážel jsem na svého času populární článek od Misantropa o argumentačních faulech, kde je OUA vysvětlena: https://www.misantrop.info/trvale-udrzitelna-krava/ :)

Napsat komentář

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!