Ofrouti II

Featured Image

Kolo končí až nad vaší kapotou ve výši očí obrovský nárazník a lesknoucí se nápis hlásající celému světu zvládnu všechno. Ano. Právě jste potkali opravdového Oftouta.

Pravého Ofrouta můžete potkat jedině ve městech, na vesnických cestách a v terénu se vůbec nevyskytuje. Pokud máte stažené okénko, je možné v letních měsících i z dálky zaslechnout jemné šumění klimatizace. Ofrouta řídí pochopitelně Ofrouťák, jak takoví Ofrouťáci vypadají, o tom se vedou ostré diskuse a i když už  v odborných kruzích máme poměrně jasno, co se týká jeho vzhledu a částečně i chování (s profesorem Soukupem jsme se nedávno na krátkém symposiu
v hospodě u Fleků shodli téměř ve všech základních otázkách), mezi laickou veřejností panuje ohledně Ofrouťáků ještě poměrně velký chaos.

Správný Ofrout má pochopitelně tmavá okna, takže dovnitř bohužel nevidíme tak se nemůžeme pokochat zjevem pravého Ofrouťáka. Když ho chcete spatřit, musíte být velmi trpěliví a bystří, nebo alespoň lstiví. Některé druhy například reagují na zařazování metodou zipu (to je ta věc která by měla eliminovat zácpy před zúžením) vystrčením levé horní končetiny z okénka svého Oftoutu a zdvižením jednoho s velmi ohebných prstů k nebi. Právě lstí jej můžete vylákat k podobnému kousku téměř na libovolném místě.Když máte štěstí zaslechnete i hlasový projev, který je téměř stejně kultivovaný jako ono gesto.

Jak jsem již předeslal, Oftouáků je vícero druhů, rozeznáváme je zejména podle oblečení, které máme povětšinou to štěstí spatřit u benzínových pump, kam kupodivu navzdory velikosti nádrží jejich Ofroutů míří poměrně často.

Nejčastějším pracovním oděvem Ofrouťáků je sportovní souprava světové značky vkusně doplněná několika zlatými řetězy či realisticky vyhlížejícími zlatými hodinkami. Méně častější jsou pak volné či na míru šité obleky povětšinou tmavší barvy často doplněné slušivými špičatými botami v kaubojském stylu, které jsou sice původně vymyšleny pro jízdu na koni, ale auto se s nimi řídí přinejmenším stejně pohodlně. Pokud si nejste jednoznačně jistý v identifikaci Ofrouťáka (Ofrout není v dohledu, nebo není jist, že z ně právě vystoupil právě on), můžete jej bezpečně rozpoznat podle zvláštního držení těla a přístupu k okolí, prostě se stále zdá, že sedí o něco víš než obyčejný sprostý člověk.

Většina z nich zažívá ve svém Ofroutu slastný a mohutný pocit pohodlí a bezpečí, který by nevyměnili za nic na světě a který jistě stojí za nepatrně vyšší spotřebu a prý snad nešikovné rozměry (někteří idioti proste neumějí řídit). Vystoupení z něčeho tak bezpečného jako je ofrout je pro ně zdrojem frustrace (někteří sportovně seskakují, ale většinou jen znuděni okolním světem unaveně slézají). Jak by řekl klasik  „v takovém autě zajedete bu… jako nic“. Ofrouťák vystoupivší ze sucha a bezpečí svého Ofroutu mnohdy zakouší nepředstavitelná psychická  muka a stres, proto se může chovat nečekaně a podrážděně. Při pozorování jakýchkoli příznaků této psychózy doporučují rychlý ústup z pozorovacího stanovitě.

Velmi mylná je představa, že silou a velikostí svého Ofroutu si Oftouťáci kompenzují velikost svého pohlavního údu, nízkou společenskou hodnotu, či snad dokonce homosexualitu či zženštilost.

Moderní nauka o Ofroutech dnes říká, že jsou to jen jedinci s abnormálně vyvinutým smyslem pro estetiku a realitu, jakákoli spojitost s velikostí pohlavního údu nebyla nikdy prokázána, a je čistě náhodná, řada z nich dokonce žádnou velikostí tohoto orgánu vůbec nedisponuje. Nepleťte si ovšem Ofrouty s nějakým relativně neškodným druhem popletených kloboukářů vajíčkářů. Tihle narozdíl od nich dokážou být nesmírně agresivní, jsou známy i případy, kdy agresivní Ofrout projel parkem, protože to měl kratší. (tedy cestu myslím).

Zvlášť velký pozor je třeba dávat na „Jsem-žena-za-volantem-a-vezu-děti-v-bezpeči“. Tenhle druh by si k zajištění bezpečí pro děti  (pochopitelně pro své děti, případně děti a psa) koupil třeba tank, kdyby se ovšem prodával a smělo se sním jezdit po městě. Tank je velmi bezpečný. (Člověku se nic nestane, i když náhodou převálcuje pár šlusáků v obyčejných autech.)

Buďme tedy rádi, že svými velkými lesklými Ofrouty zkrášlují naše všední šedivá města a my se můžeme kochat jejich mohutnými záděmi a kvalitně chromovanými lištami místo sledování fádní dopravní situace (proto je ostatně tak rádi pouštíme před sebe), že společně s nimi můžeme vychutnávat na jejich hmotnost a těžkopádnost až fantastické zrychlení, které jim umožňují jejich velkobsahové motory a eleganci s jakou zaberou při komplikovaném parkovacím manévru připomínajícím balet  pouze 1,5 parkovacího místa.

Máme vás rádi naši Ofrouti a odsuzujeme nesmyslné účelové lži a diskriminační opatření jak jsou popsána například v tomto hanebném článku na idnes.


19.09.2004 Vector
 
 

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
280x přečteno
Updatováno: 28.11.2015 — 0:08

Reklama

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!