Očima libertariána: Jiný pohled na uprchlíky a migranty - zpět na článek

komentářů 144

 1. Hezká teorie. A teď pár praktických detailů, které zabily kočku:

  1) Důvod migrace
  Migranti se nehrnou do Evropy „kvůli zásahům zléhio Západu“, to je jen stupidní záminka. Nebo snad „zlý Západ“ významně vojensky zasahoval v Ugandě, Zambii, Nigérii, Nigeru, Eritreji, Etiopii, Pákistánu, Turecku, Egyptě a různých -stánech, odkud přichází většina migrantů? Příčina je prostá: chudí lidé, „Africké množení“ (viz Kechlibar), k tomu médiak terá ukáží neodolatelně lákavý obraz života na Západě a výsledek – 4 miliardy lidí chtějí „na Západ“, a Evropa má tu smůlu, že je jen poloostrov namísto ostrova odděleného tisíci mil moří a oceánů.

  Cituji:
  »Jsme zoufalí. Utíkáme za lepší budoucností pro mé děti, mou dceru a to, které teď čekám. Odcházím, abych svým dětem nabídla lepší život. Pokud k tomu musím překonat hory nebo zemřít, udělám to.«

  Tj. izolacionismus není řešení, jen strkání hlavy do písku.

  2) Nechráněný trh versus státní dumping
  Zrušení cel je hrozně krásné za předpokladu, že se dotace zruší celosvětově. Za situace kdy Čína nebo Indie brutálně dotují svůj průmysl a takto vzniklé dumpingové ceny zničí průmysl kdekoli jinde, jen aby pak Číňané mohli zvednout ceny (viz „Monopolistická hra o vodárny“) je to bláznovství a naivita.

  3) Externalizace nákladů Vítačů na Odmítače
  Že si každý pozve koho chce je obdobně krásná teorie. A teď praxe. Máme Vítače a Odmítače. Vítač si na svůj pozemek (2x2km) pozve 1000 migrantů. Má houby, ergo migranti chtějí táhnout za lepším. Kdo jim v tom zabrání? Vítač? No těžko. Takže odmítači. Jak okolní odmítači zabrání 1000 migrantům vlézt na jejich pozemky? Musí opevnit každý 2km „svých hranic“. A to stojí dost peněz. Kdyby stavěli „Trumpovskou zeď“, 2km by každého ze sousedů vyšly na 277 milionů Kč za výstavbu a pak 33 milionů Kč ročně za údržbu a další ostrahu.
  To jsou náklady, které svévolně přenese vítač na odmítače.

 2. Nejzajímavější je, že sem většinu prachají z těch libertariánských rájů typu Somálsko. :-)))
  Do toho našeho hnusného sociálního, právního, blahobytného etatismu.
  (teď myslím přirozené migranty, ne džihádisty které k nám dováží tajné služby ve spolupráci s neziskovkami po statisících kyvadlovou dopravou afrika-evropa pomocí autobusů, letadel a lodí)

  1. Nejsem si jist, co přesně má být „libertariánský ráj“.

   Jisté je tolik, že v době, dokud tam byla anarchie (a ta doba je, bohužel, už ta tam) na tom Somálsko sice bylo nepřekvapivě mnohem hůř, než evropské země; nicméně ale mnohem lépe, než přesně totéž Somálsko předtím i potom. Detailní rozbor zde, celkem důkladně ozdrojováno, doporučuji přečíst a zamyslet se, je-li čím: http://www.peterleeson.com/Better_Off_Stateless.pdf

   1. A pročpak je tedy anarchie tak neživoschopná, že se tam neudržela?

    1. Imho predevsim kvuli lidem, jako jses ty.

     1. Takže já jsem ta brzda libertariasmu a míru. Já můžu za neúspěch libertariasmu. Budu asi muset zpytovat svědomí.

 3. Mimochodem, sami generalove v USA si uvedomuji, ze zadrbali vyvoj nuklearnich zbrani a ze jim to bude trvat cca 6 let, nez dozenou soucasnou uroven Ruska. Pri soucasnem rozpoctu, ktery Trump by the way opet navysiil.
  K tomu si pripoctete vsechny soucasne ekonomicke, politicke a socialni problemy na Zapade, jmenovite dluhy, propad vyroby, ztrata technologicke prevahy, imigrace, nezvladnute vojenske agrese, rozpad stavajicich koalic, krize hodnot, zvysujici se pocet duchodcu, cim dal silenejsi system regulaci, dotaci a socialistickeho prerozdelovani a mimochodem, je tu i od reality odtrzena generace prihlouplych milenialu, kteri hovno umi, vymejsleji jenom picoviny, jako zbytnela prava pro LGBT a libertanske vize spolecnosti budoucnosti a kryptomeny.

  At na to koukam z ktere strany chci, vypada to na globalni krizi a konflikt, jakoze prvotni otukavani v Syrii uz mame uspesne za sebou a vypada to, ze se Zapad zrovna dvakrat nesmeje.

  Odkaz na video v EN

  https://www.youtube.com/watch?v=JzyaZIqYEm0

  1. Noo, když tak čtu tvoje komentáře a závěry, tak se divím, že už nemáš zbaleno a koupenu letenku do Austrálie.

   1. hlavne je treba si pripominat, ze Majdan vypukl v breznu 2014, v kvetnu 2014 uz horel dum odboru v Odese , v cervnu 2014 byly u Slavjansku uz stovky mrtvych a v listopadu slunickove demokraticka Ukrajina poradala osmihodinove letecke nalety na milionovy Doneck.
    Ted je rok 2018 a vysledek je ten, ze tam Americani dodavaji protitankove rizene strely a cele NATO porad cosi mele o „Ruske agresi“.

    Nikde neni psano, ze to priste nebude Praha, zrovna se tam pry poradaji demonstrace proti tomu, ze regulerne zvoleny poslanec za KSCM ma zastavat funkci v GIBS.
    Takhle to vzdycky zacina.

    1. Opravdu v GIPS? Zatím jsem myslel, že jde o funkci (předsedy) v komisi pro kontrolu GIPS. Pokud mám pravdu, tak zase jednou mícháte hrochy s velrybami (jakkoliv mají podobné znaky, odlišují se v mnoha dalších a řekněme, nikoliv nepodstatných).

     1. Ech, LWG drobné detaily jsou pod jeho (zrg1) rozlišovací schopnost.
      Poctivý soudruh, co celý život zasvětil Policii je teď vláčen zlým médii, že nechce odvolat.
      Kdyby ho aspoň chtěli upálit jako JH či GB, ale oni mazaně chtěli omluvu a pak by ho stejně nevolili.
      A teď ještě sám velký AB může pikle, no není Vám ho líto!?

     2. takova namitka fakt sedne od nekoho, kdo ani nevi, ze se jedna o GIBS ane GIPS (jako generalni inspekce Bezpecnostnich sboru)

      1. Nehádali se oni náhodou, kdo koho dostane do gypsu? Aspoň by dávaly smysl ty řeči o mlátičkách.

    2. No je zajímavé, že tam, kde rusáci dostali hned zkraje pořádně na budku, jako třeba v té Oděse, nebo taky v Charkově, už žádné další boje nebyly, natož nějací mrtví. Tam, kde Ukrajinci provokatéry nezvládli zpacifikovat, se bojuje dodneška a jsou tam tisíce mrtvých.
     A ty jeden mudrlante, Praha takový rozvrat už jednou zažila, v roce 1968, uč se líp dějiny sousedních států.
     A vůbec Ondráček, to je komunistický demokrat par excellence. Že by někdo mohl mít beztrestně jiný názor než vládnoucí strana, to je opravdu nad jeho chápání. Zamlada kvůli tomu lidi mlátil, teď se změnil, teď by je už jen zavíral.

     1. Asi jsem neviděl ty správné záběry z „Listopadu“ (viděl jsem jich dost, ale ne všechny), protože jsem žádné uniformované mlácení neviděl. Takovému tomu nejistému mávání obuškama snad dělal dramaturgii sám Havel. Nicméně uznávám, že existencí v civilu, kteří vytahovali lidi do postranních ulic a tam je tloukli, bylo dost. Ale to byli přece ti hodní, protože bez nich by žádný „Listopad“ nebyl.

      Osobně mi vadí, že by fízly měl kontrolovat zase fízl. Jestli měl uniformu už před rokem 1989, nebo jestli do ní vlezl nedávno, je už nepodstatné.

      1. GIBS je úřad, který se zabývá zametáním fízlích průserů pod koberec.Bylo to tak od jeho vzniku a bude tomu tak i nadále, ať už nad ním bude mít formální dohled nějaká esenbácká ludra nebo ne. K mlácení lidí v Praze docházelo průběžně celý ten poslední rok v rámci jevu, pro který se tehdy vžil název Jakešovy lázně. Nejhorší byly ty vypitý starý trosky z LM, který se tam začaly nakonec sjíždět. Ti by byli schopni do lidí klidně střílet.

   2. ne do Austrálie, do Thajska! mě vždycky, když jsi přečtu to jeho „větší pes mrdá“, napadne, že zrg1 chce asi politovat… nebo co?! takže letenku do Thajska a snad to štěně přestane kňučet :-)

    1. Thajsko už prej začíná bejt drahý.

     1. Jj, tuhle jsem si je chtěl koupit, a nevyšly mi drobné, tak jsem je nechal Sorosovi.

  2. To nebude globální krize a konflikt, to povede k nečekané společenské změně rovnající se objevení nového, dosud nepoznaného společenského zřízení – tedy nepatřící do známého ranku.

   Svět si už vyzkoušel polární rozdělení světa. Bylo to docela dobré období, protože obě strany se snažily – s různým úspěchem vyhrát nad druhou.

   Svět si vyzkoušel i monopolní globální vládnutí světa. To způsobilo obrovská neštěstí. Poslední nápad globalistů z vrchního stanu je ustahovit islám jako globální víru pro všechna globalisty ovládaná území. Je to jen ressurection římské říše a jejího ustanovení křesťanství jako vnucené víry.

   A nyní máme vícenásobné rozdělení světa s více než dvěma velmocemi, které – a to je podstatné – jsou ochotny a schopny si své zájmy politicky i vojensky uhájit – a to i kdyby měly sobě či druhým způsobit bebí:

   1) Na jedné straně je tu Západ, který je vnitřně rozdělený a jedna evropská země (Německo, Francie, Velká Británie, …) je ochotna klidně kohokoli podrazit, když bude mít prospěch a klidně podrazit i své sliby (Vělká Británie na čelním místě (později s USA), Německo v závěsu).

   2) Na druhé straně Rusko, které sliby drží, což mu získává rozšiřující se vliv a důvěru čím dál většího počtu zemí.

   3) Čína, která jede asijským orientálním stylem – s krutostí i nevyzpytatelností.

   4) Dosud opomíjená Indie.

   Evropa už je dávno dávníčko za zenitem. Svůj boj prohrála tím, že kromě idey křiváctví mezi sebou (krásně je to vidět v EU), a kromě idey „prachy za každou cenu“ už nemá co nabídnout, nemá ani žádnou nosnou ideu, nemá ani samostantou vojenskou sílu cokoli prosadit.

   Evropa se stala zkušební laboratoří světové elity na různé sociální experimenty různě vysokého stupně úchylností. Stačí poslat pár peněz, postavit pár neziskovek, pak třeba Paralelního polise, napsat pár úchylností ála libertariánství (francouzský styl) nebo anarchokapitalismus (hipísácký styl) – a koukat, kdo se chytne na udici. Podstatou experimentu je, co všechno se ještě dá za fungující struktury (rodiny, stát, sexuální integritu lidí, …) a vyšší ideály rozbít, a jaké to bude mít následky.

   Jinak řečeno, někde po roce 2020 se začne měnit společenské zřízení. Kolem roku 2023 se rozpadne Evropská unie. A máte tu zcela novou situaci, jaká tu nikdy nebyla.

   1. a co na to Globální prediktor? ví o tom, co jste si naplánoval do roku 2023?

    moc mě mrzí, že jste ho ještě nezmínil… Soros, už byl, ale tohodle prediktora trochu zanedbáváte ;-)

    1. Zajímalo by mě, kdo nebo co to ten globální prediktor je. Už jsem na to párkrát narazil, ale bylo to velmi kusé. Jde o něco na způsob Iluminátů, nebo jde o nějaký geopolitický zákon?

     1. no nevím, kterou pohádku o GP byste rád slyšel, verze se občas liší… ale všechny se shodují v tom, že moc rád tahá za nitky. všechny! ;-)

      1. Na tom nevidím nic pohádkového. Za pohádkovou považuji tu interpretaci, že veškerý vývoj jde podle plánu a že se nestane nic, co by „oni“ nedovolili.

       1. tak to je právě jen jedna z verzí… další je, že někde něco přehlídl, nebo snad zakopl o bludný kořen a dal tím o sobě vědět, takže už jenom za nitky netahá a už se mu velcí kluci na obou pískovištích trochu cukaj.

        no, prostě to trochu zmrvil, takže tvrdit, že „se nestane nic, co by oni nedovolili“ je hodně nadnesené… sumasumárum, už si za to všecko zase můžeme sami! :-P

       2. hlavni problem tro(t)lu na tomto serveru je, ze si neuvedomuji, ze USA se chovaji jako rozmazleny fracek, ktery drzi v ruce kladivo a zakonite mu vsecko kolem pripada jako hrebik.

        Muzeme se nakrasne utesovat, ze to jsou „nasi“, ovsem pri zname doktrine USA odvolavam, co jsem odvolal, a odvolavam i vsecko, co jsem kdy slibil (viz napr. cla na hlinik ocel a zvazovana cla na evropska auta) nam bude uplne prd platne, ze Brusel kope za zajmy globalni oligarchie z USA proti zajmum EU.
        USA nam klidne daji vlastnaka a jeste nam budou vycitat, ze jsme mekejsi a nedodrzujeme sebevrazedne protiruske sankce, ktere nas potapi a srazi nasi konkurenceschopnost, nuti brat predrazene surovinu odjinud a v konecnem dusledku, USA maji protiruske sankce totalne v pazi.
        Ze se k nam USA chovaji jako ke sve devce se bere jako samozrejmost (koneckoncu, co bychom asi tak cekali, kdyz v ramci NATO jsme rezignovali na vlastni obranyschopnost a jen se spolehame na Velkeho Bratra a jeho zbrojni lobby a ohvezdickovane generaly).
        Ze si z nas udelali laborator, kde postupne utahuji srouby a vytahuji pojistky je sice krasne, mozna to nekomu i tak vyhovuje, ale domnivat se, ze to neskonci totalnim vybuchem…. ehm, ehm. Otazka davno neni jestli, otazka je kdy. A nase zoufale predluzeni napovida, ze uz jsme davno za bodem nenavratu, akorat to stadu jeste nedochazi a vse se jeste hybe takrikajic samospadem. Ale udrzitelnost toho samospadu je asi takova, jako udrzitelnost padu do propasti.

        1. Takhle bych nikomu nekřivdil; pochvalně se o působení USA ve světě snad už nikdo nevyjadřuje.

         Jestli jsem ovšem správně pochopil zprávy hlavního proudu, za všechny nitky tahá Putin prostřednictvím KGB, ruských hackerů a ruských trollů. Na ruského trolla si tímto činím autorské nároky; půjde o hnusnýho chlapa, ze kterýho vyskočí menší hnusnej chlap atd. na principu matrjošky. Ten nejmenší potom vběhne do počítače a zařídí, aby ve volbách vyhráli extrémisti nebo aby na někoho prasknul průser.

         1. A nejhorší ze všeho jsou trpaslíci. Ty potvory vám vlezou všude a strašně rychle se množí.

        2. Na otázku kdy, už odpověď známe. Pokud si jí pamatuji přesně, tak předloni v listopadu. ;-)

         1. doufam, ze si pamatujes i druho cast vyroku, ze cim dal budou krach odkladat, tim horsi budou nasledky.
          Takze zadne vysumeni do ztracena jako v 2008mem, zadne utahovani opasku jako v polistopadovych devadesatkach, zadny lokalni konflikt na principu barevne revoluce, jako Jugoska nebo Ukrajina, ale proste se vsi paradou a atomovkama. Presne, jak to vojenskoprumyslovy komplex naplanoval.

          1. S tím, že odkládání většinou vede k nárůstu potenciálu průšvihu souhlasím. Dlouhodobě pokládám za nepravděpodobnou jadernou konfrontaci.

          2. hmm, a co vede k tomuto smeru uvazovani ? Enormni tlak, ktery vyviji Trumpova administrativa v Severni Koreji nejen na SK, ale i na Cinu a Rusko ? Anebo vyvoj v Jihocinskem mori ? Anebo snad stejne enormni tlak na zruseni jaderne dohody s Iranem, se kterym je tak jako tak valka na spadnuti ? Anebo rozsirovani NATO az na samotne hranice Ruska vcetne raketovyc zakladen v Polsku a Rumunsku ?
           Anebo snad zruseni smlouvy ABM (anti ballistic missiles treaty) z posledni studene valky (1972), kterou teda nezrusil v ramci uplnosti Trump, ale uz polodebilni Bush junior uz v roce 2002, za zurivych protestu Ruska a Putinova varovani, ze Moskva v odvete vyvine novou generaci nosicu, kterou prave letos skutecne dokoncili a otestovali ?

           Anebo veris US prezidentum ? Treba zrovna polodebilnimu synakovi Bushovi Jr., ktery se tak blejskl shozenim dvojcat (volnou variaci na Rooseweltuv Pearl Harbor) s podobnymi nasledky – nejdriv se nechat zvolit s tim, ze uz USA nebudou valcit a nasledne vyhlasit valku pulce sveta ?
           Konkretne muzu odcitovat : Bush promised a humble foreign policy with no nation building. He had criticized the Clinton-Gore Administration for being too interventionist: „If we don’t stop extending our troops all around the world in nation-building missions, then we’re going to have a serious problem coming down the road. And I’m going to prevent that.“
           Jestli vam to pripomina nositele Nobelovy ceny miru Obamu s jeho valkou v Syrii a Libyi a pokracovaci valkou v Afghanistanu a Trumpa s jeho pokracovaci valkou v Syrii a novym valecnym tazenim na spadnuti v Severni Koreji a Iranu , tak to asi nebude podobnost ciste nahodna, ze…
           A kde je teda ta zaruka, ze nedojde na pouziti ZHN, kor kdyz USA nikdy neznicily chemicke a biologicke zbrane a momentalne snizily v ramci sve doktriny nutny pretext na pouziti atomovych zbrani, kdy je klidne pouziji jako prvni i pri konvencnim utoku a dokonce i pri kybernetickem utoku ? Jakoze budeme spolehat, ze vypatlany a rozmazleny pubos s kladivkem v ruce (USA) mlatici do vseho okolo se tentokrat zachova rozumne ??
           Ta nadeje se blizi nule. ledaze by je Rusaci uzbrojili a Cinani vyhladoveli a „spojenci“ vcetne nas opustili a to vse v jeden okamzik. Tomu ale neverim, hlavne ne, kdyz tolik vypatlanych ovcanu s mozkem na mainstreamu nema ani elementarni politicky prehled a neustale skacou tem debilnim USA na spek.

          3. Moment, to mě uniklo Pearl Harbor nechali Japonce udělat, nebo to přímo udělaly ty letadlové lodě, co tam zrovna nekotvily?

           Já na nic nespoléhám. Já jen odhaduji. Mě je nukleární konfrontace celkem vuřt, to je něco jako rakovina slinivky, nemohu moc dělat proti a pokud to přijde, zabije to celkem rychle.

          4. Doporučuju opatrně.

           1. Do tý války narozdíl od svých voličů opravdu chtěl. Samozřejmě, nikoli osobně.

           2. Japonce k tomu fakticky dotlačil, moc dobře věděl, co dělá.

          5. A to bylo ve výsledku na škodu?

          6. Na škodu pro koho? :)

          7. Pro ty, kterým se zajídalo žít pod kuratelou vojsk Osy?

          8. Re: JVP

           Ano. Myslím, že zdejší prostor na tom jen vydělal. Škoda, že místo Kurku nepřistoupil W k pružné obraně, prohráli by to o chvíli později a možná by se západní spojenci rozhodli ukousnout větší část Evropy. Konkrétně třeba nás.

          9. Re: AJR

           Ale ano, nicméně pokud někdo srovnává shození dvojčat a PH, zajímá mě, jak to myslí. Japonce chytli pod krkem, odřízli do značné míry od kovů i paliva…

           Nicméně by mě zajímalo, jak to přirovnání zgr1 myslí. Protože si dovedu představit, že je to „nechali udělat“ (údajný výrok nějakého diplomata „tady jsou dvě letadlové lodě, plují na západ“, který měl být ignorován).

           Nicméně přirovnání k dvojčatům by v konspirační podobě odpovídalo spíše provedení útoku vlastními prostředky (nebo ještě lépe zaminování lodí a žádná letadla, nebo jen fake přelety).

          10. @LWG> Je to zamotanější. Roosevelt na poštval Japonce na Ameriku, aby je náhodou nenapadlo pomoct Hitlerovi zakroutit Stalinovo krkem. Ovšem Pearl Harbor nebyl v plánu, předpokládali, že obětujou Filipíny jako casus belli.

           Stran paralel k Bushově administrativě nejsem kompetentní – obávám se.

          11. Nicméně by mě zajímalo, jak to přirovnání zgr1 myslí

           Já nevím, nechtěls spíše napsat

           Nicméně by mě zajímalo, zda zgr1 myslí

           ?

          12. @ocs Jsem si jist, že ano. Kdysi jsem měl úplně pitomýho koně, přesto nějaké známky myšlení vykazoval.

           Biologicky vzato – pokud to má CNS, pak to zcela jistě myslí. Problém je spíš v kompatibilitě.

          13. Mně to vždy připomene Leona Medka z Runeround: „lidmi zajisté jsou, přinejmenším ve smyslu biologickém, natolik, abychom, zabíjejíce je, jich nepožívali.“

          14. Jo, taknějak. Mimochodem, je to hezká věta.

       3. GP je bulharskou konstantou konspiračních teorií a zároveň moderním mýtem. Je obdobou teorie úplnné adaptace v biologii (tuším 70 léta), zhmotněním představy o přesně a neomylně pracujícím systému, který na úrovni GP postrádá dlouhodobě konkurenci, systému se zjevným vývojem, ale úplnným utajením kauzálích vazeb. Je snadným vysvětlením, které není třeba dokazovat (pozorováním mizí), nebo které se prokazuje tvrzením, že jiné vysvětlení neexistuje (a tedy se hledá řetězec nepřímých důkazů).

        Vytvořili jsme si svoje vlastní báje,
        my nechcem mezi žádný čerty rohatý,

        (Pavel Dobeš, Na pranýři)

        1. „…pozorováním mizí…“ touché! :-)

         1. Paralela s kvantovými jevy.

          1. takže GP jako kvantový aktivista? :-)

          2. Já také nevím, kdo je GP (Globální prediktor), ale tento název používá ruský politolog Pjakin ve svých pravideelných pořadech „Otázka a odpověď“. Když si odmyslíte jeho chválospěvy na Rusko, (bez spolupráce s Ruskem se nic nevyřeší apod. a na „gosudara Putina“, tak některé jeho názory a myšlenky jsou velmi zajímavé. Já jsem vystřihl z jeho dvou pořadů kousky týkající se migrace.
           Stav evropské migrace – https://youtu.be/KJcmEsNnK1g
           Okamžik pravdy pro Evropu – https://youtu.be/LhtJ56GsEiM
           Obě videa jsou s českými titulky.

          3. Je zvláštní, že „globální prediktor“ jakýsi LWG považuje za mýtus, zatímco „světová elita“ by pro nikoho moc mýtus nebyla. Přitom se význam těchto slov od sebe moc neliší. Občas to chce vidět význam slov namísto shluku písmen.

           Globální prediktor samozřejmě existuje, a samozřejmě nemá konkurenci. Je to prostě největší moc tady na Zemi. Ostatně Západ si nechal ukrást moc v mnoha oblastech, v oblasti měny, bankovního a finančního oběhu v první řadě – a tak holt je snadné tu moc jiným sebrat.

          4. Abych řekl pravdu, já těm Rusům závidím. V Rusku se pějí chvalozpěvy na Rusko. V České rpeublice se namísto toho v médiích pějí jen kydání hnoje na Čechy. Bylo by docela osvěžující, kdyby občas naše média našla na Čechách také něco pozitivního, když už ty parazity televizní, mediální a neziskovkové musíme živit.

          5. Ano, to jsem také viděl. Také jsem viděl rozhovor s Kaddáfím v ruštině. A vůbec zajímavé věci, které nám Západ nepustí a kterým bych rád porozuměl, mám-li o nich kriticky přemýšlet. Ale jak už tady zaznělo, tahle totalita je naše vlastní, nikdo nám zatím (*) nic nezakazuje. Eto naše dělo. Barabán i mašýna …
           ________________
           (*) fake news, fake news!

          6. no hlavne, ze lidi zpochybnujici realne veci dejici se kolem nich nalepkou „konspiracnich teorii“ nepochybuji o sve dusevni nadrazenosti a vedou sahodlouhe plky o tom, jaky je ZRG debil, kdyz prirovnava napriklad Pearl Harbor k 11.zari.

           Tak abych to tem dusevnim zmetkum s pocitem nadrazenosti ulehcil, jen tak namatkou prvnich par paralel, ktere me napadnou z prvni vody nacisto:

           Rooswelt i Bush Jr. – oba prezidenti s eminentnim zajmem odvest pozornost od domaci hospodarske krize a sjednotit narod Valkou, i kdyby ji meli vyrobit. Treba neni bez zajimavosti, ze v lednu roku 2001, kdyz nastupoval Bush, byly uroky 6%, v breznu zacala krize, pri nechvalne znamem zari byly uroky jen 3% a v prosinci uz byly 1%.
           Ja vim, to jsou jen konspirace a neprime dukazy.

           Zadruhe, o obou udalostech vedeli dopredu a v obou pripadech nic neudelali.
           Skoro bych rekl, ze tomu jeste umetli cesticku. At uz se bavime o planovanem presunu americkych bombarderu na Pearl Harbor, coz efektivne vyradilo poplach z radarove stanice, anebo se budeme bavit o zahadnem vypadku radaru v dobe 11.zari. Teda pokud se nebudu zabyvat termitem a rizenou demolici samotnych budov.

           Zatreti skladba cilu. V obou pripadech byly obetrovany zastarale a nezadouci cile, at se jednalo o bitevni lode (ktere ve WW2 nakonec prokazaly vicemene nulovou bojovou cenu) anebo o zastarala dvojcata, jejichz demolice by byla nakladnejsi, nez kdyby zanikla pri teroristickem utoku.

           Zactvrte okamzite pripravena kampan v mediich a okamzite vyhlaseni valky.

           Zapate obe udalosti nikdy nebyly poradne vysetreny. Vsechny pochybnosti a otazky byly v obou pripadech smeteny ze stolu jako konspirace. Coz je prekvapive hlavne v pripade 11.teho zari, kdy tech nesrovnalosti je tolik, ze principialne vylucuji oficialni verzi (napriklad oficialni rychlost letadel pres 800 km/h v nulove vysce byla oficialne vyloucena Boeingem).

          7. „no hlavne, ze lidi zpochybnujici realne veci dejici se kolem nich nalepkou „konspiracnich teorii“ nepochybuji o sve dusevni nadrazenosti a vedou sahodlouhe plky o tom, jaky je ZRG debil, kdyz prirovnava napriklad Pearl Harbor k 11.zari….“

           milé zrg1, opět chybný závěr… jsem přesvědčena o tom, že naprostá většina lidí nezpochybňuje reálné věci dějící se kolem nich, jen z nich nevyvozuje chorobné závěry.
           vaše myšlenková šablona odpovídá tomuto uvažování: 1) před rokem mi pes sežral konzervu sardinek a vzápětí se posral; 2) včera zastavilo Jihočeské rybářství novou emisi akcií, aby mohlo získat stání záruky na úvěr, takže očekávám, že se do týdne totálně posere ekonomika… ryby jako ryby! a příznačné je, že před rokem i včera byl úplněk!

           Btw čtu to tady jen chvíli, ale nevšimla jsem si, že by někdo vedl sáhodlouhé plky o tom, že zrg1 je debil. většinou to každý napíše do jedné poměrně strohé věty, protože proč si opotřebovávat klávesnici, že…? ;-)

      2. Já nejradši tahám za nitky od plavek.
       Dámských.

       1. Inu, lokální prediktor.

       2. teď marně dumám, jestli jste se tímto přiznáním nevyřadil ze skupiny 1) a samovolně nepřebíháte do skupiny 2) – škoda, že vás mužských není víc skupin/typů, měla bych v tom jasno rychleji… ;-)

        1. Jaké přiznání? Vytahuje se!

         1. jako, že se mu nemá věřit? jako, že šup ze skupiny „macho“ do skupiny „galantních šarmérů“? nebo to jen za vysoké palmáre hlídáte dobrou pověst Dachsmeistra? :-)

          1. Věřte mu, vytahování se reálnými úspěchy je sice pořád méně, než když se člověk tváří skromě a každý si všimne, nicméně všiměte si něčeho takového přes internetovou diskusi? Mě docela šarmérní připadá :-)

           S tím palmáre nevím. Zatím jsem mu nic nefakturoval. Ale inspirativní to je – budu hlídat Vaší dobrou pověst na internetových diskusích za … . Kolik by za to asi dal globálí prediktor? Onehdá jsem tu hájil US NAVY ve sporu o potopení Kursku a neposlali ani floka :-(

          2. :-) ukecal jste mě…

           US NAVY jsou provařený nýmandi! ale až dořešíte to účtovaní palmáre na diskuzích, myslete na mě s „inspirační“ kopjejkou ;-)

          3. Dohodnutá věc.

           Kopějka… tedy Putin už má prý trolů hodně, ale nějaké místo by se tam třeba našlo. Že by tedy přeci jenom Kursk potopili ty mizený škrti?

 4. Sandstorm:
  Globální prediktor?
  Je to podobná situace jako když víte, že tu obrovskou Hitlerovu mašinérii na 100% musel někdo plně zasponzorovat. Někdo astronomicky bohatý, protože vytvořit během pár let ze zkrachovalé země s hyperinflací supermocnost, která taktéž během pár let ovládla celou Evropu, to je prakticky nemožné bez hodně dlouhého vlaku složeného z vagónů plných zlata. Prostě víte, že takovýto NĚKDO musí existovat, protože bez něj řadu zásadních událostí nelze vysvětlit. Sice nevíte kdo ten NĚKDO je, ani kde sídlí, ale na základě faktů si odvodíte že někdo takový zcela určitě existuje.

  Vlastně jediné co ho odlišuje od zbytku lidstva jsou znalosti technologie moci, jaké nemá nikdo jiný na světě. Vlastně ještě před cca 100 lety neměl. Teď už ji mají i jiní než jeho poskoci a začíná se šířit mezi veřejnost.
  Žádné šílené teorie o mimozemšťanech ani mimozemských technologiích pro to vysvětlení nejsou potřeba.
  Jediné co (kromě znalostí o řízení socioekonomických supersystémů, které má) potřebuje jsou 2 věci:

  1) udržování lidstva v hlouposti a nevědomosti
  2) udržení svojí existenci v naprosté tajnosti

  Jakmile se mu začne hroutit jediná z těch dvou věcí tak je v háji. Třeba i proto byly 2 světové války, kterými chtěl lidstvo zdecimovat a vědomostně i technologicky ho dostat na úroveň středověku.
  A kdo to tedy je?
  Údajně je to neformální uskupení cca 360 nejmocnějších rodin světa. Ani o jedné z nich jste v životě neslyšel ani o nich nic nečetl v novinách. Rotschildi, Rockefelleři, Debeersové, Morgani a podobné socky mezi ně nepatří, tohle jsou jen jejich služebníci a poskoci.

  1. jo! tadle je taky dobrá…! :-D

  2. Rozumím tedy, že se jedná o skupinu lidí, která je schopna svou aktivitou ovlivnit globální události. Podobně jako jeden finančník může pohnout globálním trhem nebo zničit státní měnu. To mi nezní jako hloupost. Notabene když cílem není tvorba, nýbrž destrukce. Proto „jim to vychází“, protože cílem je něco narušit nebo zničit, na čemž se dá vždycky vydělat.

   To udržování lidstva v hlouposti by se podle mě dalo vysvětlit tím, že se tak lidstvo resp. člověk udržuje sám. Jestli mě někdo v něčem udržoval, tak abych se učil a nebyl blbej, a navic to činil velmi okatě a k tomu všemu selhal.

   1. Když ono zůstat v nevědomosti je pohodlné. Kritické myšlení způsobuje nepohodlí. Proto taky tady soudruzi úspěšně provozovali 20 let normalizaci a provozovali by ji ještě dýl, kdyby jim nepadla hlavní opora.

 5. OT. Vypadá to, že na Slovensku probíhá jakýsi pokus o státní převrat. Na základě vraždy pisálka jejich vlastní prezident vyzývá k novým volbám nebo výměně vlády, jako kdyby do toho pisálka sami ministři vyprázdnili zásobníky. Média bijou na poplach a v podstatě už přišili jejich vládě odpovědnost za jeho život. Kdo ho asi skutečně sejmul, když si odmyslíme pohádky o Cosa Nostře (tam chybí už jen komisař Katáni a loutkář).

  1. Mě třeba zaujalo, že podle slovenských policajtů tam prý ležely náboje (v jiné verzi nevystřelené nábojnice), ale nebyla to výhrůžka, měly pachateli vypadnout při neopatrném přebíjení zbraně. Vzhledem k tomu, že vypálil dvě rány by mě zajímal čím střílel? Jednorannou terčovkou?

    1. Suterénní požívání odporných termitů donáší katastrální následky!

     1. Já se hlavně snažím si nepředstavovat smrtící kulky.

      1. To budou asi ty co je nějací ti pánové někde nechali…ne?

     2. Jednota demence je jeden presstitut.

    2. re:ocs + LWG – Pánové, z vaší odborné debaty by jednoho rozbolelo v rozkroku.:-)

   1. Mně zaujalo to okamžité křepčení na mrtvolách, které se rozjelo od slovenské opozice, přes presstitutky jak domácí tak i zahraniční až po organizované demonstrace.

  2. Tak ať tam pošlou Bradáčovou, té se přeci přezdívalo „Catani v sukni“!

 6. Co se naopak neřeší, je otázka, kdo to zaplatí.

  Co by se taky řešilo. Jak už kdysi před lety říkal můj kamarád na jedné uhnijí dotované akci: Nakonec stejně všechno zaplatí českej podnikatel! A měl pravdu, už tehdá.

 7. Smyslem každého narozeného zdravého tvora teda i člověka je touha po přežití. Podstata je přežití. A lidé se dělí na rasy a každá člověk musí chránit skupinu do které patří. Proto máme svůj stát. K ochraně a přežití naší skupiny. To je zachování druhu silou. Pokud stát zapomene na podstatu, začne uvnitř umírat. Tak jak nemocný člověk který ztratí chut se uzdravit umře i v nemocnici. Ten který vedle sebe toleruje cizí rasu je vadný kus a neví kam patří. Nejde o humanitu, peníze, právo, pořádek, moc, svobodu, Laissez faire, lásku. Jde o krev. Každý Rom, cizinec nás pomalu zabijí svojí existencí. V malém měřítku to přežijeme ve velkém, zanikneme. Ano v míru jsem kryptoanarchista, ale

 8. Tady je to už horší jak na schůzi SSM…

  1. Na všech dvou schůzích SSM, jichž jsem se v životě účastnil, se strašlivě chlastalo. Tak nevím…

   1. Taky jo, právě jsem dopil panáka „Prešovské borievkové“, je vynikající.

    1. Ha, to mě zajímá, konečně něco důležitého v diskusi. Kde to roste a jak to vypadá?

     1. Pokud to dobře chápu, tak borievka slovensky je česky jalovec? Takže borovička? To by tej schůzi ssm i celkem odpovídalo :)

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017