Obecní šaríja

Featured Image

Nebojte se uprchlíků. Obava, že se sem nakýblujou, zavedou nám tady svoje móresy a seberou nám naši zem, je nereálná. I kdyby se jim to časem podařilo, už dávno nám naši zemi seberou lokální místodržící na základě obecního zřízení.

Rančířov u Jihlavy

Aktuální objížďka na silnici II/405 kvůli rekonstrukci mostku způsobila, že řidiči hledají nejkratší objízdnou trasu. Ta vede přes obec Rančířov, což je prdel strčená v polích kousek od Jihlavy, kde mlátí poledne pytlem o rybník. Pan starosta evidentně podlehl dojmu, že mu prdel patří a rozhodl se tuto situaci vyřešit po svém. Najal si firmu, která na veřejnou a do té doby bez omezení průjezdnou spojnici silnic II/405 a I/38 vedoucí přes obec osadila značky „zákaz vjezdu“ s dodatkovou tabulkou „Vjezd povolen na povolení obecního úřadu Rančířov a občanů Rančířova“.

Nezávislý starosta Pech argumentoval tím, že řidiči jezdili po obci příliš rychle: „… oni si to tam pletli se závodní dráhou. To bylo neúnosný. To bylo neúnostný. To vopravdu. To hraničilo.“

Aby to nehraničilo, začal pan starosta prodávat povolenky, jeden kousek za 500 Kč. Prodal jich zhruba 250.

Dopravní značky byly však umístěny nelegálně bez jejich řádného stanovení příslušnými orgány. Obci tak hrozí pokuta až 300 tisíc korun (nepředpokládám, že by ji dostala, i když by mi to vůbec nevadilo). Starosta se hájí, že ty votravný papíry slíbila vyřídit firma, která značky osadila. To, že pan starosta zabral veřejnou komunikaci pro obecní účely a v podstatě na ní začal vybírat mýto, mu vůbec nepřipadá divné. Stejně tak jeví nepochopitelné odůvodnění tohoto opatření rychlosti jízdy, neboť i se zakoupenou povolenkou můžete dál jezdit jezdit po Rančířově rychle.

Ohledně vrácení peněz občanům se pan starosta nevyjádřil.

 

Český Krumlov

V Buranově pod Kletí se zastupitelstvo zbláznilo a odhlasovalo si strategický dokument, který jim pomohla připravit konzultantská firma KPMG. Stojí tam mimojiné následující opatření, která mají přispět k zachování „genia loci“ Buranova pod Kletí:

  • Optimalizace počtu návštěvníků v historickém centru města ve formě zpoplatnění vstupu vybraných cílových skupin.
  • Zvýhodnění vícedenních návštěvníků na úkor jednodenních návštěvníků města–volný vstup do centra jako součást ubytování či jiné nabídky (např.karta hosta)
  • Zpoplatnění vstupu využívat jako nástroj pro řešení sezonnosti turismu výběr poplatků za vstup v nejvyšší sezonně a denních hodinách, kdy je intenzita turismu nejvyšší.
  • Ze zpoplatnění vstupu do historického centra vytvořit atraktivní zážitkový produkt
  • Regulace vstupu nevhodně oblečených vodáků – vyhláška města se sankcemi za její nedodržování.

Není mi jasné, jakými nástroji se počet návštěvníků optimalizuje. Měl jsem až doposud zato, že se optimalizuje sám na základě samoregulace, což se projevuje i u mě samotného, protože Buranovu pod Kletí je lepší se hlavně v létě zdaleka vyhnout, jak ostatně popíšu níže.

Zejména mě rozesmála myšlenka ze zpoplatnění vstupu do centra učinit zážitkový produkt. Těžko si lze představit lepší zážitek, než platit na pokladě peníze za vstup do města, kam se asi už šest století chodilo zdarma, na to jistě budou všichni dlouho vzpomínat. Usměvné je rovněž trestat vodáky v nevhodném oblečení. Zřejmě nějakého cyklistického impotenta rozrušilo to, co jiné lidi vzrušuje, totiž děvčata v plavkách, která se v létě blomcají kolem řeky. Tak dlouho jsme se pohoršovali nad musulmany, že nařizují ženským nosit burkiny, až těm vlastním zakážeme bikiny.

Studie dále uvádí, že zpoplatnit město by se mělo do roku 2021. Hlasování o usnesení: Pro: 13, Proti: 0, Zdržel se: 2. Návrh byl schválen.

Ostatně implementační část dokumentu doporučuji přečíst si celou. Když pominu, že se jedná o sbírku frází, bullshit bingo a chybí tam jakákoli tvrdá fakta, pak je pozoruhodné samotné vyznění tohoto záměru. Autoři zjevně došli k závěru, že Český Krumlov v jeho současné podobě je málo nóbl a že někde v dáli jsou v boxech zakleknuté davy nadržených solventních turistů připravené se rozběhnout na Krumlov, které od návštěvy Buranova odrazuje pouze to, že nemají na tamní „služby“ kartu a že holkám jsou vidět kozy a zadky.

KPMG, jejímu konzultantovi panu Radkovi Chaloupkovi a zastupitelům uniklo, že jezdit do toho jejich Buranova je posledních zhruba pět let není produkt zážitkový, ale trestní. Nějaký genius loci je ten tam, protože se celé město vizuálně kompletně přeorientovalo na turistický ruch. Je to naprosto nechutný multikulti bordelskanzen. Kdo má rád předražený hnusný žrádlo, podlézavé cizí nápisy v nečem, co by mohla být angličtina, skleničku džusu za 60 Kč, smrad ze spálených trdelníků, překážející čínské výpravy šermující selfie tyčemi, debilní kýčovité suvenýry se Švejkem nebo pořvávání anglofonních smažek vegetujících v hostelech v centru, ten si jistě rád za vstup do „centra“ připlatí, ale všem ostatním doporučuji vzít nohy na ramena a držet se od té destinace co nejdál.

 

Varnsdorf

Tamní pan starosta se rozhodl zakázat občanům sedět mímo místa k tomu určená, tedy například na schodech nebo na trávě v parku. Sedět se smělo na k tomu určených lavičkách, ale ty zlikvidoval buď městský úřad Varnsdorf, nebo cikáni. Pan starosta Horáček byl zvolen za ANO, což v tomto kontextu asi málokoho překvapí.

Hlavní argumentací města bylo, že lidé, kteří páchají trestnou činnost, také často posedávají po městě na různých místech, čili zákazem posedávání bude vyřešena problematika trestné činnosti.

Ústavní soud minulý týden vyhlášku zrušil, což se panu starostovi Hubáčkovi hrubě nelíbilo. „Ta vyhláška také ochraňuje děti. Sedí na obrubnících, nohy mají vystrčené do ulice, a to paní ombudsmance nevadí. Tento stát neumí jednat podle selského rozumu,“  řekl ČTK Horáček.

Dejte mi pokutu, jinak si nechám přejet nohy.

Dále se pan starosta nechal slyšet, že úředníci rozhodují o záležitostech Varnsdorfu z kanceláře v Brně a že byste také netrpěli, kdyby někdo doma seděl na kuchyňské lince, která na to není určená. Zdá se, že se heslo „řídit stát jako firmu“ na obecní úrovni transformovalo do „řídit obec jako koncentrák“.

Stejnou vyhlášku přijal také Litvínov (starostka Kamila Bláhová, taktéž ANO) a i další obce. Po soudním výroku své vyhlášky rušit nehodlají, protože se soud vyjádřil přece pouze k vyhlášce z Varnsdorfu a nějaká judikatura že jim může být u prdele, když se vám to nelíbí, tak se suďte. Vesměs se obhajují tím, že to občané tak chtěli a že se to strážníkům osvědčilo. Pomněte tedy, až si někam sednete, že si napíšete esemesku, že vaše prdel může být poukázkou na problém, zejména pokud se rozhodnete posadit v obci, kde vládne nějaký fašistický kripl zvolený za ANO.

Nedávno byla veřejnost rozrušena případem nějakého amerického frikulína, který se rozhodl vypravit se do Severní Koreje, protože mu to pravděpodobně připadalo absolutně cool. Přitom se pokusil ukrást politický plakát, za což byl odsouzen k nepodmíněnému trestu. Většina lidí nechápe ani trochu, co je tak špatného na odcizení politického plakátu, kterých je tam všude tři prdele – no je na tom asi tolik špatného jako na sezení na schodech. Připadá mi to, že se nějak blížíme do stejného bodu. Příště se nějaký sebevědomý Američan vypraví do Varnsdorfu, tam krátce posedí a přiveze si domů jelito a přestupkový blok od agresivního městapáka, co má osm obecných.

 

Praha

To nejlepší nakonec. Náměstek pro dopravu Dolínek chce zakázat vjezd kamiónu delších než 12 metrů do Prahy, protože prý poškozují zdraví Pražanů a nevidí jinou možnost. Když ho kritizovali představitelé okolních obcí, prohlásil zmr. Dolínek, že jeho zvolil Pražané a hájí zájmy Pražanů. Příčínou situace je absence východní části okruhu. Východní část okruhu slíbil stát dostavět do roku 2002, pak 2005, 2009, 2013, 2017, 2020, pak platilo, že se v roce 2019 začne stavět s dokončením v roce 2022.

Zmr. Ťok prohlásil, že Praha je sobecká a že jí sebere všechny dotace. Skutečnou povahu a význam dotací už nešlo demonstrovat lépe.

Myslím, že to nevyžaduje žádný další komentář, protože se kolem toho napsalo dost. Pokud by byli představitelé firem, které jakkoli podnikají s kamiony, spedicí, logistikou a podobně důslední, měli by nyní začít rušit pražské pobočky. Přece nebudou podnikat někde, kde si z nich politici dělají rukojmí ve svých sporech s centrálními orgány. Začít by měl Česmad, který má také sídlo v Praze, a se zánikem první stovky pracovních míst by nejspíš došlo ke změně plánu.

 

Výše uvedené historky z obecního fašismu ukazují, že tady dochází opakovaně k nepochopení. Obecní papaláši si myslí, že když byli zvoleni do čela obce, že jim obec automaticky začala patřit a mohou si tam dělat co chtějí, skorem zavést právo první noci. Přenášení pravomocí státu na obce, které jsou současně nekontrolovatelné a trestně neodpovědné, se děje v čím dál větší míře a je to perfektní nápad, protože tímto způsobem lze elegantně zlikvidovat zbytky svobody v Čechách. Státní úředníci si umyjí ruce – my nic, to je v pravomoci obcí. Obecní úředníci dělají to samé – OK, možná jednáme protizákonně, ale když se vám to nelíbí, obraťte se na soud. Zaplaťte si právníka, podejte ústavní stížnost, někdy za pět let ji projednají a my se pak možná podle ní zařídíme. A když ne, tak ne, nám přece nic nehrozí.

 


23. 07. 2017 D-FENS

12345 (355x hodnoceno, průměr: 1,12 z 5)
20 766x přečteno
Updatováno: 23.7.2017 — 23:07
D-FENS © 2017