Obecní šaríja nEUhneme edition

Featured Image

K jedněm ze zábavnějších momentů letošních parlamentních voleb byly záběry z volebního štábu TOP09. Přítomí pravdoláskaří a předseda Kalousek, který se na to zjevně musel posilnit, sledovali obrazovky s průběžnými výsledky hlasování a jejich tváře zrcadlily chrumy z ochablých preferencí.

Koukali, jako by viděli bubáka. Chmury postupně vystřídalo nadšení, když zjistili, že budou mít alespoň nějaké poslance, třeba pana Feriho, a teď je otázka, zda je něco takového skutečně výhra. Střízlivější křídlo (názorově, nikoli fyzicky, protože postupně byli všichni čím dál víc na plech) navrhovalo, že by měli analyzovat přičiny tohoto nEUspěchu.

Já jim s tím teď pomůžu.

Vedení Prahy 1, což je tradiční bašta TOP09, se rozhodlo upravit vyhlášku, kterou již asi osm let zakazují lidem popíjet v jejich chalifátu alkohol. Pořídili si turisticky atraktivní čtvrť, ale furt jim tam lezli tam turisti a utráceli za pití, tak se rozhodli zakročit. Tento poslední upgrade stojí vážně za to. Na celém území Prahy 1 zakázáno držet jakoukoli otevřenou nádobu s alkoholem. Ano, čtete správně, nemusíte ho vůbec pít, stačí držet například kelímek s pivem. Není nutné být ani opilý, natož není nutné chovat se nepřístojně. Za porušení zákazu hrozí pokuta příkazem na místě ve výši 10.000 Kč, ve správním řízení 100.000 Kč.

Vyhláška zavádí následující právní fikci:

„Požíváním alkoholických nápojů na veřejném prostranství se rozumí i zdržování se na veřejném prostranství s otevřenou lahví nebo nebo jinou nádobou s alkoholickým nápojem“.

Což je jistě pozoruhodný konstrukt. Nečekal jsem, že si něco takového přečtu v deklarativně demokratické zemi, ale už to tak je. Neméně zajímavé je, že něco takového implementuje strana, jejíž čelní představitel chlastá první ligu.

V příslušném usnesení zastupitelstva se konstatuje.

„…pro zlepšení situace s dlouhodobým a opakovaným porušováním veřejného pořádku, musí být realizována všechna zákonná opatření, která mohou přinést snížení nadužívání alkoholických nápojů, což představuje předpolí pro porušování nočního klidu a obecně závazných vyhlášek na území Městské části Praha 1.“

Připomíná mi to proslovy „veřejných činitelů“ z roku 1989, chybí mi tam jen protistátní živly a boj za mír.

Ačkoli je zjevné, že držení otevřené láhve nebo kelímku samo o sobě není způsobilé žádným způsobem narušit veřejný pořádek, naši si předkladatelé zajímavý argument. Ulehčí se prý tak práce strážníkům, kteří už nebudou muset prokazovat, že podezřelý kelímek držící občan pil alkohol na veřejnosti.

Vyhláška byla zastupitelstvu předložena vedením MČ Praha 1, konkrétně byl předkladatelem JUDr. (!) Ivan Solil (ČSSD) a usnesení bylo předloženo zastupitelstvu s doporučením návrh vyhlášky schválit. Starosta Lomecký (TOP09) vyhlášku veřejně obhajuje a ohání se tím, že svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého. Nějak se mi nedaří pochopit, jak se dotýká mojí svobody, že někdo pije na veřejnosti pivo z kelímku. což ve většině případů neznamená, že je opilý, a i kdyby byl opilý, tak to zase vždy neznamená, že porušuje veřejný pořádek. Ale zato vím, co bude další level. Zakážou pít na veřejnosti cokoli, protože další linie občanské obrany bude, že se sice jedná o láhev od zelené, ale je v ní kombucha s peprmintovou příchutí, nejnovější hipsterský brainbooster truňk, chcete to vyzkoušet, strážníku?

Lomecký (TOP09) v minulosti proslul i dalšími zákazy, například hodlal zakázat ve svém chalifátu jízdu na kole. Nevím, jak je s tím daleko. Myslím, že úplně nejlepší by bylo zakázat do Prahy 1 vstup všem občanům. Směli by tam jen úředníci, policajti a strážníci. Když je v očích vedení MČ způsobilé narušit veřejný pořádek držení kelímku, tak je ho schopná narušit už i jen lidská existence. Beztak lidé Prahu jenom ničí. Podle mně je to ukázka přístupu, který demonstrují politici z bývalého uskupení TOP09 a Starostové všude po republice už mnoho let. Okamžikem zvolení se začnou chovat, jako by jim dobyté území začalo patřit a mohli si na něm dělat co chtějí.

Někdy mám dojem, že německá okupace byla ještě docela fajn období. Uprchlíků ani islamizace se bát nemusíme, protože až sem dorazí, přijdou už k hotovému. Šaríju nám tu mezitím naimplementuje strana pana knížete.

Fascinuje mě ještě jeden aspekt. Oni asi dobře vědí, včetně JUDr. Solila, že kdyby se našel někdo důsledný a dotáhl k ústavnímu soudu, vyhláška nejspíš neobstojí. Nejsem si zcela jistý, protože Ústavní soud pod vedením soudruha Rychetského je kapitola sama pro sebe a soudruzi soudci jmenovaní hradním pánem evidentně nově definovali roli Ústavního soudu jako ochranu státní moci před útoky ústavních fundamentalistů, kteří si nechtějí utírat s Listinou základních práv a svobod prdel. Přesto ÚS několik podobných obecních vyhlášek v minulosti zrušil, například kvůli zneužití práva. I v tomto případě by se jistě dalo úspěšně pracovat s tím, že území, na kterém vyhláška platí, je stanoveno příliš plošně nebo že samotné držení kelímku není způsobilé narušit veřejný pořádek, ale prostě si na Praze 1 řekli, že jednak bude dlouho trvat, než se najde někdo, kdo to tam dotáhne, a pak bude tři roky trvat, než se k tomu soudruh Rychetský propracuje a mezitím se podaří vybrat pár miliónů na pokutičkách a zaplatit z toho dalších několik desítek strážnických darmožroutů.

Prostě si s těmi zákony vytírají zadel.

Celá vyhláška má 32 stran, z toho většina je seznam míst, kde je zakázáno pít. Máte už to nečtené? Skutečně si někdo myslí, že si tato místa bude někdo pamatovat? Není nikdo v této zemi, kdo by si to pamatoval. Je to právní předpis určený na zmatení veřejnosti.

Takže si vytírají prdel i s vámi.

Dále by mně zajímalo, zda zmrdi z TOP09 mají nějakou představu o výši průměrné mzdy v této zemi a zdá se jim pokuta v horní sazbě 10 tisíc korun, respektive 100 tisíc korun za držení kelímku v ruce přiměřená. Můžete se jich zeptat před komunálními volbami.

Proč o tom píšu? Tohle všechno nejsou nějaké historky z území okupovaného Islámským státem, tohle je vaše reálná středopravicová proevropská TOP09, co rozhodně nEUhne při budování evropského neomarxistického zřízení. Až zase někdo bude přežvykovat nad problematikou konce tradičních stran, tak tohle je toho příčina: Oni jsou už natolik odtržení od reality, že si myslí, že si občan tyhle jejich prasárny nikdy nevygooglí nebo že si jich nikdy nevšimne. Myslím si, že jen totální magor nebo idiot může dobrovolně něco takového podporovat, ať už finančně, názorově nebo voličským hlasem, tedy pokud zrovna není úředník, fízl, městapák nebo nějaký úchyl, který je posedlý zakazováním a extrémně rigidní veřejnou správou. Což by těch zrhuba 5% na celostátní úrovni mohlo dát.

 


05. 11. 2017 D-FENS

12345 (461x hodnoceno, průměr: 1,16 z 5)
21 181x přečteno
Updatováno: 5.11.2017 — 22:04
D-FENS © 2017