“O zjednodušování života” aneb sonda do hlubin pátého Cipollova zákona lidské stupidity - zpět na článek

Počet komentářů: 90

  1. bude to asi divné, ale suverénně nejzajímavější a nejvtipnější mi přišel fakt, že jsi volil Zemana a tak vymezování se proti socialismu a prezentace lidské stupidity v titulku vyznívá moc interesantně :-)

    1. No, v závěru článku se píše něco o tom muset se rozhodnout. A když jsou obě volby na hovno tak se dá sice nevolit, ale kdo přesto zvolí, může volit na základě dost obskurnich kritérií.
      Chcete utopit nebo upalit? Já bych radši neumiral, ale když bych vybíral, tak se radši utopím v temnotě než se smažit na hranici. I když bejt ohlodavanej nejakejma porvorama ve ve vodě mi přijde na hovno a oheň je tak nějak ciststci.

      1. vážně se omlouvám, ale to vaše zdůvodnění by se sedlo do toho videa těch dvou týpků jako hrnec na prdel :-)

        1. Jo tak. Vy asi patříte k Drahošovcům. Tak to chápu váš absolutní deficit schopnosti pochopit, že někdo nechtěl ani jednoho z kandidátů druhé volby, ale nakonec si „nějak“ vybral. Ostatně, celkem dost se to tu diskutovalo, není třeba se opakovat.

          Ona se ta vaše mentalita krásně ukazuje. Hned první větou prvního příspěvku defakto podsouváte názor, že každý volič zemana je stupidní socialista a pak následně mě (potom, co jsem si dovolil podotknout, že ta volba pro mnohé nebyla nic moc a pro mě to bylo třeba hodně zlé) zařadíte mezi týpky z videa. Protože jsem z nějakého důvodu neviděl v Drahošovi spasitele, ale byl pro mě stejně špatný jako Zeman. Dobrá práce, potvrzujete můj názor na všechny lidi „s jediným správným názorem“.

          A ne, moje zdůvodnění by tam nepadlo. Já byl do volby nucen, oni si položky výběru stanovili sami.

          1. tak přibrzdíme. váš názor totiž právě já naprosto vyvracím, tak si ho upravte. považuju Drahoše za ještě větší mor, než Zemana. přesto jsem ho volil. nevolil jsem Drahoše, volil jsem PROTI Zemanovi. a Drahošovi neodpustitelně vyčítám, že do bitvy, do které nešlo mít nabito víc a defakto by ji neprohrál ani sousedovic kocour Jára, šel tak neuvěřitelně naivně, amatérsky a trapně, že dokázal nemožné, prohrát. prezidentské volby nevyhrál Zeman, ale prohrál Drahoš. to jsme na to byli asi dost identicky, viďte. přesto autor dost exaktně popisuje sociální bubliny rozdělené na dvě po prezidentských volbách a že do jedné z nich intenzivně patří je neprůstřelné. já osobně nemůžu přesvědčené voliče Zemana ani cítit, to je fakt, ale rozhodně nestavím své sociální bubliny na příznivcích Drahoše, obecně mám pocit, že i když v mé sociální bublině NIKDO nevolil Zemana, stavíme tu svou sociální bublinu na hodnotách, se kterými momentálně má Drahoš pramálo společného. představa autora, že se vytvořily dvě sociální bubliny a ti dementi z videa patří do té „drahošovy“ je prostě epický fail.

            1. Pro toho, proti tamtomu…si děláte prdel, žejo? Už tím co se tam dostalo za panáky každej slušnej člověk prohrál, do prdele by to vedli voba, tak nevim co se tady hádáte.

              Rozděl a panuj, fakt to funguje.

            2. Tvl Drahoš měl nabito víc. Nejste z Prahy? Tam jsou týpci, co jsou tak mimo, že by tomu troubovi dávali šanci proti Zemanovi.

              1. Jiří Drahoš nabito měl. Ale prohrál to ani ne tak Jiří Drahoš, který stejně byl projektován jako loutková paňáca bez mozku a názoru. Tak byla stvořena kampaň: Chceme za prezidenta vlezdoprdelistu, která vleze do análu všem,a nechá oligarchy vládnout a nebude jim házet klacky pod nohu. Jen to marketinkově bylo přepsáno na: „Chceme slušného prezidenta, který bude spojovat a ne rozdělovat.“

                Především se ukazuje, že různé marketinkové, podpůrné a sluníčkové týmy už dávno ztratily kontakt s realitou. Takže provádějí medvědí služby. Je neskutečně těžké manipulovat lidi, zároveň jimi pohrdat vším co zastávají.

                Jakýsi tým v pozadí došel k závěru, že lidé mají respekt k vědcům, a tak nasadili vědce. Hledali vědce, který by se neštítil špinavé práce, a našli Jiřího Drahoše.

                Problém ale byl, že hlavní téma, které se volbami linulo, byl imigranti. Z toho vyplývalo, že lidé nechtěli eurohujera, a nechtěli někoho, kdo ty imigranty schválí. Naproti tomu byla Praha, Brno, možná Hradec Králové spolu s namasírovnou UniverzityJugend mládeží. Ti se bojí jen toho, kdyby skončil facebook nebo nešel mobilní internet.

                1. „Jakýsi tým v pozadí došel k závěru, že lidé mají respekt k vědcům, a tak nasadili vědce. Hledali vědce, který by se neštítil špinavé práce, a našli Jiřího Drahoše.“
                  Ode mne to vypadá, že pokud už měl nabito, tak kurva blbě, nebo vůbec. Zaplaťpánbu prostě lidé mimo Prahu ještě neztratili zdravý rozum. Jsem tomu rád.

  2. Já to říkám pořád. Lidi si o ty sračky sami říkají. A ještě se u toho plácají po ramenou jak jsou hrozně moudří. Babiše volit nebudu, budu volit piráty. Mít vlastní děti je hnus, adoptuju si pět lubumbů po pětibabce měsíčně. Nebuď xenofob a dryáčnický, poživačný sobec. Zaplať výpalné a živ tu alespoň jednu migrantskou famíliji. Dej jim auto, ženu, volný čas. Na houmlesáky a domácí problémy ser. Ošetřuj prašivé čokly, svinské kočky a na to děcko co nemá na léčbu se vyser. Lidi moc a zbytečně jezdí. Ale moje čtvrtletní výlety do Bostonu, do Londýna, do Islamabádu a do Biafry jsou pro dobrou věc.

    1. V podstate souhlasim se vsim co jste tady napsal, az na jednu vec. A to me teda fakt zvedlo ze zidle. Proc se navazite do psu a kocek? Ja treba kocky miluji a budu se radeji starat o sto kocek jak o jednoho pricmoudleho jaderniho fyzika, co slinta po moji zene a haleka neco jako alahakbar.

      1. Mas v tom mezifazovy zkrat.Autor pise o volbe mezi kockou a nemocnym ditetem.Mezi nama – pokud bych mel v ruce stovku a rozhodoval se, jestli ji dam na detskou onkologii a nebo na zvireci utulek, je moje volba jasna. A to jsem pritom leta daval ruzne zbytky do utulku. Jenze moje zkusenost je, ze podporovanim utulku stejne nic nevyresim, spis je tech zvirat jeste vice. Zato deti je v tomhle zkurvystanu stale min a min.

        1. Na druhou stranu, většina lidí v tomhle zkurvystánu jsou blbci, kurvy nebo jen zmrdi, a čím víc dětí, tím víc kurev, zmrdů a blbců tady bude :)

          Děti bych automaticky nepovažoval za svaté jen proto , že jsou to děti. U nás na sídláku v ghettu mají nejvíc dětí největší ksindláci a vidím v přímém přenosu, co asi tak vyroste z děcěk, jejichž rodiče jsou typicky alkáč/feták+kurva, děcka vyrůstají v hospodě nebo jsou bezprizorní na ulici, no nádhera. Tak mladí a už odsouzení do hoven.

          1. Jo, taky jsem v tomhle prostredi zil nekolik let, byt nadpolovicni cast za minule totality, kdy asocialem byl tak maximalne Cigos. Dneska je to horsi.

            Ale treba i tady v nasi sumavske prdeli se ted rodi deti o 107, prumerna rodina tady ma tri deti. Ve meste vetsinou jedno, dve. Jednak ve meste v panelaku je uzivit neni zadel, plus byt neni nafukovaci. Tady maji lidi vetsinou support prarodicu a dost veci si vypestuji, vychovaji, vyhandluji.

            Deti nejsou automaticka vyhra, ale kdyz vidim, co za povl se cpe do zemi od nas na zapad, tak radeji Cikana, nez Afgance.

            1. no jasné, morgoš možná ukradne dygytalky, ale bomby stavět nebude nikdy, na to je moc shnilý a má všecko u prdele.

              navíc kofoly jak to tak sleduju už nemají typicky 10-15 dětí, taky zpomalili, dokonce jich docela dost pracuje a chodí do školy, hodně se to zlepšilo

              3 děti to je už hardcore, více jich uživit podle mě úplně nereálné, já ty svoje dvě nakrmím fakt hooorko ťažko, ale je fakt že se živím sám, zatímco většinu lidí co znám živí celá širší rodina od rodičů, přes prarodiče atd., většina lidí taky zdědí nějaký činžák, fabriku, pole a tak. Bezzemek pak čučí, jak to dělají :)

              1. 3 děti samozřejmě není problém nakrmit. Ani ubytovat. To jenom, že jsme se rozhodli svým dětem poskytnout určitou vyšší životní úroveň znamená že když jich je moc, tak to leze do peněz.

                1. Tak leze, ale zase ne tolik jak si lidi.nejvetsi skok je z nuly na jedno, pak uz to neni takovy.

                  1. … Jak si lidi myslej..

                  2. s každým dalším je to stejně velký skok jako s tím prvním – taky jsem si myslel, že dvě nebo tři je nastejno, a rozhodně není (původně jsme chtěli ještě víc, ale to bych už neufinancoval, když musím přes stát živit třikrát víc příživníků než je nás doma = odevzdávat přes 75 %)

                    1. resp. skok ještě větší – vzhledem k postupující inflaci

                    2. neni, bydleni a energie nerostou, detsky pokoj pravdepodobne taky mas zarizeny, hracky a obleceni je doma uz po prvnim, o pocitac se naucili sharovat, kdyz chteji hrat multiplayer, tak holt poprosi tatinka o jeho. Navic zastanou uz doma nejakou praci, samozrejme pomahaji s mladsimi sourozenci, takze ani casove to neni o tolik narocnejsi. Akorat co sezerou se kazdej rok zvysuje.

                    3. Já to zatím nemůžu soudit, protože máme dvě malé děti. Ale zatím to nevychází nějak draho. A když, tak jsou to spíš hračky, oblečení apod. Přičemž spoustu toho co kupujeme by holky ani nepotřebovaly. Uvidíme, až začnou chodit do školy.

                    4. netlife
                      12.9.2018 v 12:16

                      Kompů je tolik že vám za pár tisíc pro každý děcko dodám dva – nechcete ze pět? Lidi jsou už zpovykaní a nejradši aby jim snad někdo platil že si to vůbec vezmou.

                    5. behemot

                      tak jestli je v kazdym 16GB RAM, SSD256, nejaka i5 aspon a GTX1080, tak si jich za par tisic par vezmu. Jinak jim to co hrajou nepojede.

        2. Sysop: No konkrétně na dět. onkologii (nebo jiné specifikované užití co mě sedí) jo, ale než dát prachy třeba Lékařům bez hranic, tak to raděj na ten odchyt a kastraci koček …

          1. Lekari bez hranic jsou sprahnuti s Bilymi prilbami a dalsim povlem. Jako organizace samozrejme totalne provareni. Jo, ze nejakej ceskej felcar jde v jejich ramci nekam pomahat…? Hm… to fura nevinnych Nemcu sla taky za posledni valky pomahat ve jmenu ruznych statnich organizaci ja frontu, jojo. Jen, holt, z te blbe strany.

            Obecne davat prachy bez zpetne vazby je pitomost. Uz jedna moje bejvala, byla krasobruslajda a podnikala, rilala „prisli hokejisti, ze jestli bych jim taky neco nezasponzorovala. Taxem koupila hromadu samponu a rucniku, kdo ma ten smrad na stadione furt cuchat. Divali se nejak divne. Pritom kdyz velkej sponzor posle prachy, tak za ty majitel klubu nakoupi chlast, kterej pak venku prodava v te svoji hospode u stadionu“.

        3. Tak. Nejvíc se těm zvířatům pomůže, pokud se rychle a bezbolestně utratí. Druhá varianta, která bude eště výnosná, je prodat je rákosníkům do vývařovny.

          Ono samozřejmě když si na to uspořádají sbírku a dělají to dobrovolně a za svý, tak cajk. Bohužel se většina přisaje na nějaký veřejný rozpočty a eště se furt serou do zákonů a nakazujou totou, zakazujou tamto…nasrat!

          1. Bezbolestně utratit a nebo prodat rákosníkům do vývařovny to je asi co se týče samotného utrpení malinko rozdíl.

            1. No proto je to druhá varianta. Ale vony se dají nastavit podmínky veterinární správy a hygeiny, žejo. Ostatně, rákosníci nejsou úplní dementi, žerou sice kdeco, to jo, ale mimo to žraní syrovejch nebo eště živejch drobotin to obvykle normálně kuchnou a pořádně povaří. Nemají důvod třeba vopalovat dobytek za živa jak někteří kokoti v Indii nebo různí ti slimáci v Indonésii. Takže by to nemělo bejt tak hrozný.

              1. O tyrani zvirat vim spise z Ciny, ale ej fakt, ze Vietnam je kousek.

          2. Bez toulavých koček by ve městech sežraly lidi ratyši, pokud by před tím všichni nezhynuli pod holubím guánem :)

            1. bez toulavých koček by uvolněnou niku velmi svižně obsadily kuny. nebo něco jiného.

              1. Určitě. Kuna přítel zklidňování dopravy (ne že by kočky do motoru nelezly … ale nezklidňují).

                1. jo, dá se to tak brát. toulavá kočka se jako stroj na zabíjení účinnější a silnější než kuna, a mírnou tolerancí toulavých hladových micin a mourků bráníme přemnožení městských kun. ale vocaď pocaď.

                  1. Správná metoda různých spolků by byla, odchytit, sterilizovat a vypustit. O doplnění stavu se dostatečně postarají vypuštěná přerostlá koťátka.

                2. :D :D :D :D :D

        4. Já mám na tyhle zvířecí (hlavně kočičí) útulky specifický náhled. Pro mě jsou to party lidí, které z nedostatku jiného zaměstnání objíždějí vilové čtvrti, náhodně sbírají kolemjdoucí kočky a svážejí je do přeplněných kočičáren, ze kterých potom škemrají o příspěvky. A když tam někdo náhodou vystopuje svoji takto zmizelou kočku, dostane se mu faktury se čtyřmístnou sumou a poučení, že kočky se přece nemají pouštět ven, mohlo by se jim něco stát :-)

          1. Tak to máte náhled úplně špatný.

              1. Bohužel je to smutný, ale takovejch bláznů je stále víc, jak je víc lidí ze ziskovek, stádních úředníků a jinejch zaměstnanců a líp asi nebude. Voni mají prostě svoji víru, a buď ví líp než vy, jak žít váš život, a dyž ne voni, tak někdo jinej ke komu vzhlíží to ví líp a voni vám to budou aspoň tlumočit.

                Kdokoli kdo myslí hlavou je pro ně blázen a magor, i když to je obráceně. Co pak chcete říct na otázku, proč jako nechci platit daně a čerpat stádní služby, co tím získám? Proč bych měl chtít o svým životě rozhodovat sám? Šak si stejně budu rozhodovat blbě, neplatit si pojí-štěnic a pak až…fakt. Ale to se jim nedá vysvětlit, to je prostě náboženství.

  3. My jsme za mlada takovým kokotům říkali frikulíni, většinou prachatí lidi z inteligenčně slabých vrstev. Následek 90. let, kdy se „elitou“ národa stali zejména veksláci a různí jiní zloději, kteří nebyli sice moc chytří a vzdělaní, ale uměli běhat v bahně. A tohle jsou zpravidla jejich děti. Hodně peněz, ale nulové znalosti jak technických tak ekonomických zákonitostí, kupují značkové kokotiny co nemají trvalou hodnotu, ale hlavně absolutně nechápou, jak žijí ostatní spoluobčané, co nezdědili po fotrovi fabriku ukradenou v 90. letech.

    Nicméně fenomén bublin mě velmi baví, protože jsem jeden z velmi mála, který je v úzkém kontaktu skoro se všema hlavníma bublinama najednou a je fascinující sledovat, jak jsou ty světy oddělené a ti lidi opravdu nemají absolutně tušení, co se děje v té druhé skupině. Typicky střední třída z kanceláře vs. dělnická hospoda na panelovém sídlišti, to není jiná liga, to je úplně jiný sport. A jedni o druhých ani neví, že existujou.

    1. Ja se s bublinovym fenomenem setkavam velmi casto. A to nejen u nas. Posledne jsem to venku zazil, kdyz jsme na parkovisti u Koenigssee vylezli z bydliku a protoze uz byl vecer, tak jsem vyhodil ven stolek s zidlickama. Vsude uz zavreno, tak jsem tasil piva z lednice, usadil se na zidlicce a po chvili prisel Frantik, co vedle nas stal se svym bydlikem a dali jsme rec. Ja jsem obdivoval tu jeho trinapravovou petitunovou nadheru v cene myho baraku, on konstatoval, ze si to ale koupi jednou za zivot a hodne na krev, takze zase takova prdel to neni a ja jsem mu rekl, ze ten muj sice stoji 80 kiloecek, ale mam to pujceny, protoze dvakrat za rok to provetrat by se nevyplatilo a tak.

      Okolo nas prosla germanska rodinka do penzose, ktery stal vedle toho parkoviste. A German hlasi pohrdave nasim smerem „na ja, billige Urlaub!“ a pokracoval v ceste. Pred tim penzosem si vyzvedl jeste nejake veci z 607ky, co stala prede dverma. Vzhledem k tomu, ze majitele penzose znam, protoze uz tam jezdime par let a potkali jsme se nejednou, bylo jasne, ze je to luftak, co si tam zaplatil vikend s rodinou v akci na konci leta za par ojro se snidani.

      1. třeba to byl sarkasmus :)

        v mé osobní sociální bublině se na dovolenou nejezdí vůbec, maximálně jednou za pár let pod stan někam na přehradu. Nejvív billig je to s lahváčem doma v paneláku u televize, tam si člověk může pustit třeba cestopis :) A právě se známými ze střední třídy, kolegy z kanclu a tak, je to humorné, protože ti jezdí 3x-4x ročně, to je furt francie, itálie, chorvatsko ….a vůbec si nedovedou představit žít bez toho

        1. Ja to beru jako pubertu, protoze fura tech cestovatelu se teprve hleda a maji to casto jako vec, ktera je nutna pro udrzeni se v jejich socialni brbline (coze? Vy jste letos nebyli v Basce vode?? Co se stalo???). Takze tam nekteri jedou uz i proto, aby decka prvni den ve skole nebyly za socky, kdyz se pancelka zepta a taky aby bylo co dat na Bucek.

          My jsme nektere roky nevytahli paty z Ceska a jindy zase dali 5 velkych vyletu za rok. Je to podle nalady, casu, penez a tak. Zena sice brbla, protoze by rada ven casto, jenze ona tu potrebu ma 365 dni v roce, protoze ma toulavy boty. A ji je fuk, jestli se jede do Kalabrie, nebo k rybniku nekde za humny.

          1. jj, byla to jednu dobu vyloženě nemoc, znám i pár „chronických“ případů, kteří musí trajdat úplně pořád a prakticky tomu zasvětili celý život. JAk to pravil jeden můj bodrý známý filosof všeního dne „na piču krabice fotek, chalupy se počítají“

            znám lidi co v tom utopili už miliony, protože prostě musí do světa, přitom když se to tak vezme, stejně je to úplně fuk kde člověk je, ale záleží na tom s kým tam je. Jsem ten typ kterému bude vždycky lépe někde u řeky s partou fajn kámošů než by mi bylo v californii na služební cestě.

            1. +1

              No uz jsem videl i v kempu v Saint-Tropez,ze lidi sedeli okolo stolu a intenzivne cunilingovali prsem svoje matlafouny,zrejme aby nebyli sami…

              Naopak jsem ocenil,kdyz si k nam prisedl notne nalomeny manzelsky par z Anglie, pricemz mi delalo sice velkem problemy jim rozumet, ale pouze do okamziku, nez jsme je s hladinkou vina s manzelkou dohnali. Pak veskere jazykove bariery padly a to moje zena neumi anglicky ani prd. Ja jezdim ven hlavne quli lidem, protoze nejsem uplne typ na vymetani pamatek a valeni se na plazi mne bavi jen prvni pulhodinu.

            2. -1. Sup s vama do videa. Pasujete tam oba.

              Co takhle nechat kazdemu, co jeho jest. Pisu mimochodem hodne z daleka, kde si to vesmirne uzivam.

              1. ale jo, však každému hlavně na co má. Cestování je typický upper-middle class produkt užívaný k zesměšnění ostatních socek u stolu v hospodě celovečerním ukazováním fotek jednou grand canyonu, příště zase kuby nebo jen obyčejné itálie. Od doby co jsou smartfony, už se ani nemusí obtěžovat s nošením té krabice nebo notebooku.

                Zejména ženy pak rády soutěží v tom, kdo si válel prdel v dražší destinaci a na tomto pozlátku luxusu vyloženě bazírují

                Je totiž společensky tak nějak nevhodné se někomu smát, že má třeba staré auto nebo vybydlený byt, například se zeptat „proč jezdíš tou 15 let starou plečkou, proč si také nekoupíš nové BMW jako já?“ ale je společensky úplně v pořádku se zeptat „a co ty, pojedeš příště s náma taky na 3 měsíce do ameriky?“

                1. A napadlo te treba, ze jsou i lidi co bavi poznavat jiny kraje? Ze treba to, o cem jako deti za sociku cetli v knizkach chtej videt na vlastni oci? Jiste, takovi lide nejezdi na ólinkl do hurgády, ale malo jich neni. A poznavacky ve vlastni rezii se daj podnikat prekvapive levne a neni ani potreba cestovat stopem a bydlet ve sdileny cimre s deseti dalsima.

                2. Pospec: Váš názor na cestování jiných zhruba tak odpovídá názoru člověka, který Vaši zálibu sedět s partou kámošů u řeky ohodnotí slovy „socka, co nemá na pořádnou dovolenou“. Prostě jste totálně mimo. Představa, že moje záliba slouží k zesměšňování jiných je tak hloupá, že mám dojem, že Vám nick ukradl Urza nebo starter25.

                  Jinak Vám tu sociální bublinu fakt nezávidím. Popisované chování patří k mentálním sockám, které si léčí nějaký mindrák. U lidí, kteří rádi cestují nic takového nenajdete, dělají to kvůli sobě, ne kvůli druhým.

              2. Já bych to spíš shrnul následovně: ať si každý jezdí kam chce a dělá si tam co chce, ale ať se pak nediví že si z něj ostatní dělají prdel. Což mírně modifikované sedí i na ty dvě buzničky, co žijí tak intenzívně, až se musí občas sejít a utvrdit se v tom. Když jsem dřív více jezdil autobusem, tak jsem podobné rozhovory o životních postojích nechtěně slýchával od buchet co si tam špitali o vícezrném pečivu, jogurtech a vůbec o zdravém životě. Tady si o nakupování a domácnosti a lidských vztazích špitají dva chlapi.

            3. Klobouček, těžko bych to takto dokázal shrnout pár slovy.

              Pravdu máte hned zkraje – spousta těch opravdu bohatých lidí, kteří si můžou koupit minimálně některý menší pražský náměstí, si prostě vezme bydlík, nebo zajedou i jenom pod stan. To pousta těch zbohatlíků musí furt někomu dokazovat (a vlastně i sami sobě), jak se mají dobře a furt někde trajdají.

        2. Zase tyhle dovolené pod stanem bývaly pro mne ty nej. Když se takhle sešla parta dlouholetých přátel, rozbilo se někde v pěkném kempu stanové ležení, společné výlety, békání s kytarou u ohně večer, společná vařba snídaní a večeří a pařby… to mi nenahradí ani ty 7* pobyty v megaluxusních resortech.
          Teď jsem v situaci, kdy bych si nějakou takovou luxusní dovolenou asi pořídit mohl, ale nějak mě to neláká. To raději pod stan s lidmi, které mám rád, nebo báglík na záda, naskočit na babetu a udělat si okruh po okolních zajímavých místech. Že to je za pár korun je jen příjemný bonus.

          1. Jako by mezi valenim v luxusnim resortu a stanovanim nic jinyho neexistovalo. Vis o tom, ze trampovat se da i ve svete? Nebo ze existuje neco jako poznavaci cestovani? A ze k tomu dokonce nepotrebujes ani cestovku?
            Proti gustu zadny brom, ale omezovat se jen na Cesko a Slovensko je ponekud skoda.

      2. dovolená obytným autem je dost drahej špás. a pro mě poněkud neuchopitelnej, tedy speciálně v německy mluvících alpských zemích (chápal bych to v nějakých širých neobydlených dálavách střední austrálie nebo aljašky) . buď se budete tísnit v drahých kempech, kde jsou vehikly naštosované s deseticentimetrovými odstupy, nebo budete vjíždět na lesní cesty a do tmy čekat, jestli Vás přijde vyhodit sedlák vyzbrojený proklatě ostrými podávkami, nebo budete na hrocha vyndávat stolečky v komfortu odstavných parkovišť vybavených cedulemi o zákazu kempování. zrovna v königsee nebo třeba u lanovky na Dachstein mi to vadí tuplem, protože těch pár bergsteigrů nocujících v dodávce nebo kufru kombíku před první lodičkou pod Ostwand (nebo před šturmem v Südwandu) bylo vždy nějak tolerováno, ale v poslední době se utahují šrouby.

        1. Je to o pojeti. My napriklad to nedelame tak, ze bychom se presunuli nekam, tam se vyplacli treba na tyden, pak popojeli zase nekam zase na tyden, vsechno naplanovane a placy zamluvene. Houbec. Poste pujcim auto na X dni s tim, ze jeste kdyz ho privezu domu, tak neni vubec jasne, kterym smerem se pojede. Posledne jsme se jeste v nabalenem aute rozhodovali, jestli pojedeme na jihovychod, nebo na jihozapad a rozhodl snimek mraku z druzice.

          Pro bydliky je fura Stellplatzu, coz privesy vyuzit nemohou. Takze pokud to lze, pichneme se na prespani tam a rano se frci dal. Cestou se online resi, co je okolo zajimaveho a kde nechcije. Takze podle toho se rozhodujeme. Jednou jedeme az do Kalabrie, jindy do Recka, jindy k Barcelone, proste jak se chce a kde je pekne.

          S byliky se roztrhl pytel, takze stejne, jako je to s jinymi hromadnymi zalezitostmi, se utahuji srouby, protoze hodne debilu proste dela problemy. Tim padem hodne mist uz ma dnes zakaz vjezdu pro bydliky, protoze nektera paka tam proste delala kemping. Konkretne to parkoviste v Schoenau u Koenigssee ma na sve severni strane cast, kde jsou zatim bydliky tolerovany, nez to preroste unosnou mez. Pod lanovkou ve Sterzingu je taky fajn parkoviste, kde prenocuje fura lidi, od motocyklu, pres bydliky az po autobusy. Zatim…

          Kempy pouzivame malokdy a vzdy si priplacim za 8metrovej flek. Pak nemam problem s mistem. Pokud jsem nekdy potreboval prespat „v divocine“, jako napriklad jednou ve Svajcu, tak jsem proste nejprve zasel do nejblizsiho baraku a slusne se zeptal. Nikdy mne nevyhodili a obcas to koncilo nabidkou domaciho syra a dalsich produktu.

          Dovolena s pujcenym bydlikem je tak 80-90 kKc, podle toho, jak se jede. Trajekty jsou pak samozrejme zvyseni nakladu, atd.

          Nam to vyhovuje.

          Co se Ramsau a Schladmingu obecne tyce, tak v zime jsou tam uplne plantaze zasnezenych bydliku. To je podle mne dost ulet. V zime chci bydlet v apiku. V lete jsme spis delali feraty a to zase clovek ma na dva dny max.

          1. Krasne receno, z myho pohledu je hlavni devizou bydliku prave ta svoboda (protoze ekonomicky to proste skutecne zadna hitparada neni, byt furt levnejsi, nez s celou rodinou kazdej rok litat nekam all inclusive – ale na to me stejne neuzije) – rodice, kdyz jezdi na hory (oni tedy jezdi i v zime, ale maji velky integrovany concorde a poctivej winterpaket, dvojity vokna a tak + radiatorovy topeni Alde), tak se kolikrat rozhodujou az na hranicich, do kteryho strediska vlastne pojedou, kde zrovna snezilo a kde ma bejt hezky. A kdyz to nevychazi, tak se spakujou, prejedou o udoli vedle a tam je hezky. :-) Ja absolvoval ted tri nedele v norsku a teda kazdej den hledat kemp nebo hotel, jestli budou mit volno, nebo ne, a tak dale, no proste nevrmor. Za sebe mam v planu koupit bydlika ve chvili, kdy budou decka dost stary na cestovani (5+) – za predpokladu, ze je to bude bavit – a clovek ma na nejakejch 15 let dovoleny vyreseny. :-) A ani za tech 15 let podle mne nezvadnem tu evropu procestovat poctive celou, takze se nebojim, ze by nam dosly destinace… a dycky se da to auto poslat lodi do Ju es ej nebo kamkoliv jinam. Co jsem to pocital, tak pokud clovek jede aspon na mesic, tak uz se to zpravidla financne vyplati oproti pujcovani na miste.

  4. K hlubšímu studiu tohoto thematu a jiných podobných používám bohužel na klozetu „Pravý domácí časopis“. To je periodikum, které už několik let každý měsíc v papírové formě řeší stejné životní umění pořád dokola. Baví mě do jakých protikladných situací se spousta lidí sama staví na základě svým vyhraněných názorů. No a věc, kterou velice obdivuji je ta, jak lidé kteří mají obchodního ducha dokáží z téhle skupiny solventních lidí, co řeší ty svoje eko-bio-ego-kokotinky, pomocí všech těch íbuků a workšopů a seminářů a naprosto exotických výrobků ty prachy vyndat. Viz. třeba následující (všimněte si že ta pláštěnka dokonce ani není do deště…)
    http://www.freecircle.cz/store/stribrna-plastenka

    1. Vcera si byl u mne jeden soused posict zbytky otavy, ktere tu mam, protoze pro kraliky mam nasusen vagon a travu bych pred zimou beztak posekl, aby nelehla a nemela sneznou plisen. Soused ma cinska prasata plus ovce, letos je s travou bida a ja jsem jeden z mala blbcu, co u seceni premysli a u kaceni stromu taky, takze ve stinu tech stromu je travy habakuk.

      Vim, ze soused ma doma kdejakou havet, co chvila pritahne neco, co kokrha, kejha, hyka,… kazdej tejden nejakej novej zvuk. Ale nevadi, protoze ten zvuk trva maximalne ten tejden. On zase vi, ze zasadne nepouzivame chemii, i kdyz to prinasi mensi vynosy a vice prace. Behem seceni mi povida „vy zijete hodne bio a eko, co?“ a ja mu na to: „to je z nouze ctnost, ja na chemicke potraviny nemam penize“. Zarazil se, prestal sict, kouka na mne a v tu ranu mi doslo, ze i kdyz dela instalatera v Nemecku, musim pomaleji. A tak jsem dodal „clovek si k tomu musi pripocist i naklady na lecbu, v lepsim pripade alergie, v horsim rakoviny“. A tak se uklidnil, zase zacal sict a povida „tuhle u vas byla nase holka, ona se nam vzdycky po jahodach osype. A pry u vas mela jahody, tak ta moje skoro nespala, co bude a ono nic“. Jo, to si pamatuju, tehda prisla, hrala si mezi ostatnimi detmi u nas, zena prinesla jahody a ona povida „ja jahody nemuzu“. „Mas alergii?“ zena na to. „Ne, nemam, ale vzdycky se po nich osypu“ znela odpoved. „Vy ale jahody nemate, kde je mamka bere?“ zena sondovala. „Mamka je kupuje, bracha se neosype“ divenka na to. „Aha…. ty nase nejsou kupovany, par jich zkus. No, zena samozrejme nervozni byla, obcas po holce mrkla, jestli nema koprivku, ale cely den nic. Ani druhy den.

      Kdyz jsem bydlel v Jiznich Cechach, jeden soused tam byl vekopestitel jahod. Takze jsem videl ty bigbagy hnojiv, ktere tam mel. Ok, ziviny se do zeme vracet museji, ale… on jich tam nerval, kolik se vzalo. On jich tam rval, kolik se veslo. Jeho rodina ty jejich jahody nezrala. A takto to funguje napric furou plodin.

      Jenze kdyz jsem tuhle rucne vykopaval brambory, tak mi za zadkem prosli luftaci z penzose za kopcem a divali se na mne jako na sociala. Ne, ze by mi to vadilo, vim svoje a je mam u prdele, ale spis to, ze fura lidi proste ma tu svoji bublinu a pohled na jinou bublinu si vytvari vlastnimi hypotezami, nikoli zkoumanim reality. Prave proto jsou pak v te svoji bubline uvezneni. Ostatne, fura mistnich take nema sajn, co obnasi zivot ve meste.

      1. Té pozici domnělého sociopata moc dobře rozumím, každý den sekám po dědině trávu a z rybníka vyndavám kýbl okřehku. Taky nemáme zámkovku před vchodem a tím pádem nemám co stříkat randapem každou neděli. Život na dědině má mnoho úskalí…

        1. Taky rozumím – též jsem „divnej“ – zámkovku mám, a nestříkám – vytrhávám (průběžně). Soused si pokryl co se kolem domu dalo štěrkem (asi aby nemusel sekat), a stříká – celoplošně.

          1. Není jednodušší použít vařící na ten plevel a polejt ho? Nebo použít roztok vody se savem? To by mělo tu dlažbu i vzhledově omladit.

            1. vzhledem k tomu, že nechávám mech (bo se mi to líbí), a vytrhávám vše ostatní, tak tuto metodu použít nemůžu, ani kdybych chtěl – jednodušší mi připadá při cestě kolem něco vytrhnout :-)

      2. Jo, to je rozumný přístup. Já bych si taky něco rád zkusil, ale obávám se, že rozloha mých latifundií není tak velká a jejich poloha tak výhodná, abych si zkusil něco ve větším pěstovat. No, možná bych se mohl realizovat u kamaráda na jeho ranči, tam už se ale realizuju coby dřevorubec a traktorista.

        1. Co ve větším? Známí mají dycky tak 5-6 řádků brambor asi 50 metrů a stačí jim to zhruba na ten rok. A to se všema těma návštěvama a slepicema toho padne každej tejden…

  5. To je slabota proti prop-agitu Penny marketu s názvem „Konec plýtvání“, Babica hadr proti tomuto.
    https://www.youtube.com/results?search_query=penny+konec+pl%C3%BDtv%C3%A1n%C3%AD

    Aneb jak si český untrmensch uvaří rodinný oběd z popelnice.
    Tohle bych fakt nikdy nečekal, že mě kapitalista bude jednoho dne vychovávat a moralizovat hůř než bolševici.

    Pokrok nezastavíš. Za socializmu lidé v nouzi dostávali podporu skutečnými penězi. V blahobytném kapitalizmu se podpory a sociální dávky zrušily a chudáci budou dostávat jídlo z odpadních kontejnerů. Samozřejmě tomu dali vznešený frikulínský název „Food bank“ aby ten podvod vohnouti tak rychle neprohlédli.
    Cobude další akce? Daruj lepenkovou krabici – poskytni sociálně potřebnému bydlení?

    1. Výborný pořad, dík za tip! „A nakonec přihoďte na gril ovadlý salát!“

    2. Na tohle je vyborne video o food waste od Johna Olivera(jeho apoliticka videa jsou celkem fajn jako vstupni brana do problematiky).

      Predpokladam, ze vetsina toho plati i u nas, jenom u te legalni stranky veci bych predpokladal, ze odecty jsou bud nizke, nebo zadne a ze je s tim spojene kvantum byrokracie a papirovani(obzvlaste s EET). Plus lidi delaji bordel u kontejneru, tak to nekde prolejvaji chemii(napr. rozbite flasky z prepravy, ktere jsou neprodejne). Realitu neznam, nejsem prodejce, ale pokud mas za rohem velkej obchod, kterej nezamyka popelnice, tak se tam ve spravnej cas vecer da najit slusne jidlo zadarmo. Jenom musis prezit to, ze jis veci z popelnice :)

  6. Teorie bublin je fascinující. Zajímalo by mě, jestli se někdo už pokusil udělat jejich soupis. Tedy asi ano, různé marketingové agentury v tom určitě dost jedou, ale nějak se to těžce dostává na veřejnost :-)

  7. „čím méně voleb mám, tím více jsem šťastný“ no v takovém případě nelze než doporučit přetáhnout železnou trubkou přes hlavu pro navození komatózního stavu. Nula voleb, štěstí se limitně blíží nekonečnu.

  8. Nu, ušetřit se dá dosti, na lecčems, snížit spotřebu. Například – veškerý nábytek second hand. Veškeré oblečení second hand. Veškeré spotřebiče za odvoz či za pár stovek, včetně mobilů a počítačů (nejen ledničku, pračku, sporák, rychlovarku a fén a lux). Žádná televize a drahé zvukové aparatury. Auta mít ta ještě jakžtakž přijatelná, co nejlevnější, neopravovat, odjezdit, vyhodit. Zcela minimalizovat výdaje za jídlo – jíst málo, nekupovat hotové věci, žádné pochutiny, vařit jen ze základních surovin. V zimě netopit vůbec či zcela minimálně. Bohužel, tento styl života je sice docela fajn, jenže ho většinou provozují lidé, kteří mají značně nestandardní potřeby jiné. Mají třeba mraky knih, plně zařízené dílny nářadím, případně mají hafo materiálu na malování obrazů, sochání keramiky, řezbařinu, případně nějaký sport …. Což stojí fůru peněz ….

    1. Jak pravili náhodní kolemjdoucí tudle na radioburze: každej kůň něco stojí :D

  9. Ježišmarjá! Děkuji autorovi, půjdu spát rozřehtaná.
    Ti dva odborníci na zjednodušování jsou asi pěkní mlíčňáci, co? Jinak by nemohli vyřknout tu kravinu o tom, jak málo volby = štěstí. My, co si to ještě pamatujeme dobře víme, že prd a vořech.

    1. Doba, kdy bylo vsechbo nalajnovane a strana všechno zařídila spoustě lidí vyhovovala a starat se sám je teď obtěžuje. Lid chce chléb a hry a to za soudruha měl.

    2. neznáte „rozhodovací paralýzu“?

      1. Myslíte paralýzu analýzou? No ta hrozí, pravda :-)) chce to nepropadnout. Ani jí, ani nalajnování.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017