O silničních kontrolách se starým krámem - zpět na článek

komentářů 379

 1. S Hornetom (moto Honda CB 600, ročník 00) som si užil jedno zastavenie. Fúkanie, vnucovanie plastu, ktorý som odmietol, po ráznom odmietnutí ho policajt odhodil vedľa cesty. Po mojej poznámke o ekologickej likvidácii začala lustrácia mňa aj motorky, s výsledkom, že moto je kradnutá, pretože nesedí rok výroby, farba ani majiteľ – overovali VIN cez vysielačku. Zdržanie cca dve hodiny, nakoniec debili zistili, že si motorku Honda zmýlil ktosi na druhom konci s autom Honda, o desať rokov mladším…
  S Trabantom som zažil tiež zaujímavý dialóg:
  -Dobrý deň, cestná kontrola.
  -Prečo ma zastavujete, čoho som sa dopustil?
  -MY SI CHCEME POZRIEŤ AJ TAKÉTO AUTO.
  -Vy ste v službe na to, aby ste si obzerali autá?
  Nasledovala klasika, fúkanie, lekárnička… Nič nenašli.

 2. Vezl jsem zenu z Porodnice/Hematologie 40 let starou obytnou dodavkou MB 307D, stopli me na najezdu na dalnici z Olomouce a musim uznat, ze se chovali jako lidi.
  Malokdy v tomto kraji potkam lidi!
  Ale na druhou stranu, jsem byl na opacny strane zemekoule a co se deje tady, je k zebliti.
  To se jen tak nevidi.
  Ani v United of Comdom toto neni k videni.
  Policajt je neco, jako (IQ pod 80), proste to nebrat na vedomi. Neco jako kdyz stekaji psi, kdyz jdete okolo plotu.
  Proste ucelne vybrany ………..

 3. Američan spíš umře na náhodné předávkování opiátem než při dopravní nehodě.
  Statisticky dokázáno.
  https://www.aerofed.net/blog/2019/01/31/likely-die-accidental-opioid-overdose-motor-vehicle-crash-according-national-safety-council-data/
  Sorry, OT, ale to sem fakt musel.

 4. Dovolil sis nemít oktávku no. Mě taky vychovali, neboj mít novej zarive zelenej sporťák se taky takto tresta, teda asi BMW je výjimka nevím. Docela funguje mít start vysoký auto, když sedíš nad nima, tak se jim do toho najednou nechce.

  1. Odpadlíka zdraví odpadlík :-)

   Jinak mě myslím na kontrolní kontrolu nikdy nestavěli, nezávisle na autě. Asi je to fakt věcí náhody.

   1. Tak ale pezotem toho moc nenajes, ze, a jinak konkecni auto. Urcite i neco cas kdy jezdis a kde atd. Ale obecne je podle me nesporne, ze jakekoliv vybocujici auto zastavuji vyrazne casteji.

 5. Prispeju ke statistice, najezdeno cca 200 kkm (nijak z venku zajimava vozidla, vnitrozemi, casto nemecke prihranici i zahranici), bez nehody, zastaven trikrat v situaci, kdy jsem pritahoval pozornost (dohromady 2 body (dodnes se stydim, ze jsem nesel do spravniho rizeni) a dohromady asi tisic korun), cca 3-5krat klasicky z duvodu, ze se fizl nudil a prisla na me rada. Dychal jsem jednou za zivot. A vlastne jednou jsem byl zastaven i jako chodec :-D

 6. Hmm, ten nick … je sice asi jen nick, ale já bych se na ně fakt vysral a omezil komunikaci na to nejnutnější. Ono to heslo „s policajtama se nebavíme“ má asi smysl. Vono totiž nějak neni vo čem.
  PS: najezdím ročně něco kolem 10k – 15k km a policajti mě prakticky nestavěj. Jo, předpisy občas shodou okolností dodržuju.

 7. Taky přidám své dva centy. Naježděno za posledních skoro pětadvacet let skoro tři čtvrtě milionu kilometrů a za celou dobu mě stavěli tak pětkrát, šestkrát, z toho dvakrát za rychlost. Pokaždé to proběhlo rychle a korektně, co si vzpomínám. Naposled to bylo před třemi lety, bylo půl jedenácté v noci, pátek, jel jsem jeepem z jedné prdelnice do druhé a uprostřed černých lesů mě zastavila policejní lítačka se dvěma místními policajty. Prý se omlouvají za zdržení, ale v okolí je vesnický koncert a mají nařízeno kontrolovat alkohol za volantem. Dali mi dýchnout, poděkovali, popřáli hezký večer a bezpečnou cestu domů a zase zmizeli. Musím přiznat, že mě svou zdvořilostí odzbrojili.
  Nikdy jsem nejezdil ničím novým, vždy to byla stará auta typu stodvacka, favorit, felda atp. a rozhodně jsem nebyl brzdou provozu, mám rád svižnou a plynulou jízdu. Nevím, čím to je, že mne policajti zastavují jen velice zřídka. Možná je to mým stylem jízdy, možná nejezdím po policejních rýžovacích trasách nebo mám jen kliku.

 8. Bohuzel umi.
  Mel jsme tehdy Renault 11 GTL 1.4 Turbo.
  Bajecny vozitko.
  V te dobe jako benjaminek v parte, jsem rozvazel kamarady po silvestru domu. Kdo zna Prahu 5, tak vi jak vypada Plzenska ulice, tak na ni z Kosir az na krizovatku na Bilym Beranku je to necelych 6 km. Bohuzel panaci na sebe nevideli neb se obcas zataci a ja 1.1.2003 kolem 6 rano mel 9!! slovy devet kontrol!! Samozrejme do balonku.
  Pri pate jsem jiz odmital, nebo mi to jako astmatikovi nedela dobre.

 9. No za třicet let mě policejní kontroly stály tak 30 minut času. Za tu dobu jsem ztratil stovky hodin v zácpách, který způsobil debil domnívající se, že jeho reakční doba je 0,01 vteřiny a brzdná dráha jeho auta je 3 m z jakékoliv rychlosti.
  Policajta jsem naposledy na silnici osobně zažil, když se mi jeden takových chytrák, který se domníval,že přiměřená rychlost na mokru při mizerné viditelnosti je něco okolo 150 km/h, pokoušel vyvraždit rodinu. Naštěstí šlo do hajzlu jen zánovní auto, protože než se prodral ke mě, musel při tom prorazit bariéru z dalších 3 aut.
  Pro mě za mě, ať policajti nezastavujou auta vůbec, ale k nehodám, ať jezdí rovnou se skartovačkou na řidičáky.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!