O přínosu „bezpečnostních“ systémů

Featured Image

Jako u veškerých větších násilností, i okolo výbuchů na bostonském maratonu se vynořila spousta spekulací. Někteří je přiřkli teroristům (se všemi konotacemi, které slovo terorista nese), jiní začali konspirovat o akcích americké vlády. Byl to zavrženíhodný čin, ať už za ním stojí kdokoliv; mou pozornost však upoutalo něco jiného.

Kolem nás vzniká obrovské množství databází a sledovacích systémů – evropský INDECT , který má být spojen se sociálními sítěmi, americký TrapWire , který je v podstatě to samé, ale už je prý v provozu (doufejme, že na rozdíl od INDECTu, o kterém je v poslední době pozoruhodné ticho), nebo statisíce obyčejných průmyslových kamer, určených k ostraze nebo k monitorování provozu na silnicích. Veškeré tyto iniciativy jsou označovány za preventivní opatření, aby se nemohla stávat neštěstí, jako před pár dny v Bostonu.

Naskytla se nám příležitost vidět, jak bezpečně se můžou občané cítit v oblastech těmito vynálezy pokrytých – o nic bezpečněji, než jinde. Nebyly to první a ani poslední výbuchy, po kterých zůstali mrtví a zmrzačení lidé. Člověku inteligentnímu, kriticky smýšlejícímu o svém okolí, to musí dojít – idea, že k vytvoření bezpečného prostředí je potřeba drastického zásahu do soukromí všech, je mylná a zde vidíme potvrzení. Dopadení pachatelů je sice jakési zadostiučinění pozůstalým, ale mrtvým životy nevrátí.
Vlády by se měly poučit a veškeré tyto iniciativy zastavit. Jak ale ukazuje historie, stane se nejspíš pravý opak.


19.04.2013 Bloody Cardinal

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
76x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:53
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!