O honění a vylitých neckách - zpět na článek

Počet komentářů: 91

  1. Přiznám se tu anonymně. Pravidla chci dodržovat i když u nás se i přes snahu nedá dodržet vše a to i pro člověka trpící překotnými obavami ze zákonů. Ale něco zcela jiného nastává v situaci co se mi třeba příčí a porušit to vědomě chci (aktuálně bojkotuji omezování kouření) Mám z toho naopak, takový dobrý pocit. Něco jako bych byl gangster nebo vykonavatel té Urzovi ideologie. Takže být policistou co si zahoní a poruší veškeré pravidla si představit dokážu..

  2. k tej bábě, prosím , o sdělení, kterak může polycajt udělit pokutu komukoliv, dodnes jsem si myslel , že leda tak udělit hovno, ale můžu se mýlit…..

  3. že sa vám chce o tom debatovať – však na dfens-ovi všetci dobre vedia že silové zložky si moc zriaďuje výlučne za účelom svojej vlastnej ochrany pred možnou vzburou otrokov za ktorých vás pokladajú… k čomu buzerácia neoddeliteľne patrí, keď už len z čírej nudy v medziobdobí keď je otroč ticho a bojí sa korbáča

    s bezpečnostnou ovčana to nemá nič spoločného, a s nejakou bezpečnosťou dopravy už absolútne

    lebo oni sa fakt domnievajú že vás vlastnia – majú vás pekne označených, dennodenne vám ulúpia vyše polovice všetkého čo stihnete napriek tej buzerácii vyprodukovať, aby to mohli použiť na zvýšenie tej buzerácie a platenie parazitov či pritakávačských zmrdov (od školstva cez médiá,byrokraciu až po tých zelených prícestných výpalníkov)… a ešte im to nestačí, tak vám ukradnú ešte aj z budúcnosti (a že stroj času neexistuje, hehe)

  4. Nikdo, zdůrazňuji: NIKDO z těch, kdož mě znají, by mě ani v nejbujnějším svém snu nenařkl ze sympatií k SNB, posléze PČR.
    Nepopírám, že jsem mezi příslušníky zejména té druhé zmíněné instituce měl pár slušných známých, ale to byli ti konkrétní lidé, obě instituce jsou téměř skrznaskrz špatné (přesněji: Špatně definované).
    Přesto: Nejsem anarchista …. Dále jsem tu měl rozepsaný dlouhý, vysvětlující příspěvek, ale zkrátím to:
    Ano, myslím si, že policii potřebujeme. Ano, chápu, že se těm hochům občas něco nepovede.
    Není to primárně chyba jednotlivých příslušníků SNB či PČR (a věřte mi, prosím, že s oběma těmito institucemi se střídavými úspěchy bojuji celý život), je to především a zejména chyba v nastavení rovnováhy pravomocí vs. odpovědnosti.
    To ale, pokud sleduji zprávy i ze zahraničí, není problém jen v této podivuhodné republice.
    To, že nějakej fízl někde někoho honí, nepovažuji primárně za chybu – oni se na to hoši mohli taky vysrat, a jít místo toho pokutovat za pásy či za parkování. Že se při honění občas odehraje nějakej malér, je nabíledni. ALE: Že pokud něco vážně proserou, měli by za to být CITELNĚ trestáni, je nabíledni rovněž. Což se neděje.
    Ale vyhlásit totální válku PČR považuji za nesmysl.

    1. Celý problém vidím v GIBS a jemu nadřízených složkách. Dokud bude GIBS naprosto bezostyšně krýt policejní grázly, zahrávat jejich průsery do autu a ministerstvo vnitra v čele s ministrem tomu bude žehnat, nic se nezmění.

    2. Souhlas

    3. Nenašel jsem v článku nic o vyhlášení totální války PČR.
      Přijde mi, že věc lze zjednodušit do dvou oblastí:
      1) Policajt by měl zvážit, zda užitek z dohonění je vyšší než potenciální škody (na majetku, zdraví, životech). Jak píše D-fens, policajti často honí za formální porušení zákona, při kterých „pachatel“ nikoho ani neomezil, nemluvě o ohrožení či způsobení škody. Proti honění ozbrojeného vraha jsem zde nezaznamenal zásadní námitky, když i zde je na zvážení alternativní postup – vysílačka, kamery apod. No jo, jenže chtějte úsudek po cajtovi napumpovaném adrenalinem…
      2) Pokud to přežene, tak si to ods*re, slušně řečeno odpovědnost, o které píšete.

      1. Nedá mi to neodpovědět i po těch mnoha dnech.
        Domnívám se, že tento web je příkladem toho, co jsem ve zkratce popsal jako „vyhlášení totální války PČR (ev. všem pořádkovým sborům)“. Pokud tomu tak není, omlouvám se za svůj unáhlený úsudek. Skutečně.
        Svým příspěvkem jsem chtěl říct jen to, že ti hoši plní zadání svých nadřízených (což jsme v konečném důsledku my, voliči).
        V té prokleté minulosti podobní hoši (podobní pánové) plnili podobná zadání svých podobných (ne-li stejných) nadřízených, ale, ač to mnozí budou odmítat, s menším počtem fízlů dosahovali na poli bezpečnosti občana výsledků prokazatelně lepších.
        Nijak mě předchozí konstatování netěší – jak jsem předeslal, bojuji s těmi hochy/pány kontinuálně – ale bezesporu je to tak.
        Ještě jednou – i ozbrojený a pravomocemi typu „my house, my castle“ vybavený občan potřebuje policii. Jsme společenský druh, nikoli single predator, proto potřebujeme „vůdce smečky“ – se všemi konsekvencemi z toho povstávajícími.
        Nezavrhujme proto policii jako instituci. Bavme se znovu a znovu a znovu a donekonečna o jejích pravomocích – a zejména o její odpovědnosti.

        1. Jo. Nezavrhujme stat jako instituci. Lec, otazkou zustava, zda-li ta konkretni realizace je zrovna spravna, ze…

          To je, jako Ceska posta. V principu uzitecna instituce, prepravuje balicky zprava doleva. Ale… namisto spolehliveho dorucovani nerozbitych zasilek spise nabizi spousty picovin z vitrinek.

          Podobne s PCR. Takova oddeleni zbrani – vzdy jsem se tam setkal s fajn lidmi. Zato poulicni slapky casto tragedie.

          1. Příměr k České poště je sice uznatelný, ale dnes už v podstatě mimo: Nepotřebuji dnes Českou Poštu vůbec k ničemu. Chci-li poslat jen zprávu, mám nepřeberné množství možností, jak tu zprávu poslat (a dnes, žel Bohu, je i elektronická komunikace braná jako právně „směroplatná“ – což považuji za obrovskou chybu současného systému, ale co už). Chci-li poslat něco materiálního, mám přehršel možností u nejrůznějkších dopravců, kteří věc doručí. Chci-li komunikovat se státní správou, můžu si zřídit datovou schránku s elektronickým podpisem. Takže Českou Poštu v podstatě nepotřebuji. To, co mi nabízejí její kolportéři, je mi ukradený.
            Na druhou stranu funkční policii (pořádkové složky, následně i armádu) chci. Když už nejsem schopen (za ideální/nejhorší situace) ubránit sebe, svoji rodinu, svůj majetek, pak chci, aby ti (ten), kteří mě zrakvili či okradli, byli dopadeni a pohnáni před vůdce smečky a jeho ú(od)sudek.
            Jsme, ať se nám to líbí či ne (a mně se to moc nelíbí, můžete mi věřit – já si jako single predator docela věřím) zvěř společenská, žijící v tlupě/stádu. A proto potřebujeme „prodloužené ruce“ vůdce smečky.
            Tedy znovu: Bavme se o tom, jaké pravomoci a hlavně jakou odpovědnost za svoje činy mají mít tyto „prodloužené ruce“.
            A neubráním se poznámce, že en gros byli ti zatracení hoši (z před ’89 roku) na svoje povolání hrdější a z toho vyplývajícně i zodpovědnější.
            A já, ač to nezní jako přílišné doporučení, opravdu mohu srovnávat.

            1. šroubek: To nebyla žádná hrdost na povolání, to byla nadutost. Byli bohy, kterým se nesmělo a nedalo odporovat.

              1. Nezlobte se, pane Cyklisto, ale moje prohlášení vychází z osobní zkušenosti s pracovníky obou institucí.
                Z čeho vychází to Vaše, smím-li se ptát?
                Aby bylo jasno – nemám (neměl jsem) rád policajty ani jednoho druhu. Ale, pro drobný příklad, ani jeden z příslušníků SNB si mi, ani v nejvypjatějších chvílích (a že jich v mých 18, 20, 22 letech pár bylo), netroufl říct, že jsem „čurák“ (když bych se třeba nechtěl podvolit aplikaci práva verse 1988). V roce 2013(?) při běžné silniční kontrole, kdy mým jediným „prohřeškem“ byla opelichaná 405 Peugeot (já rád jezdím takovýma troskama, ony na mě NIC neprásknou – předtím jsem měl Úno :-) ) a pocit hlídky, že „socka se štyrystapětkou“ bude snadná kořist, se mi ovšem něco podobného stalo. A když se situace nevyvinula podle představ současných všehovládců, byl jsem počastován oním substantivem (pochopitelně „off record“). Pravda, nezůstal jsem onomu orgánu (což byl titul, který vyžadoval) nic dlužen… :-) Jiná situace, když mi „orgán“ blahosklonně nabídl, abych si šel do jeho služebního vozidla pro doklady, což jsem odmítl s tím, že předtím mi dotyčný osobně nakázal, abych se nevzdaloval od svého vozidla. Reakce orgána byla: „No to si děláte prdel!“. A minimálně další příhodou podobného ražení z Příbrami bych mohl pokračovat…
                Za bolševika a v začátcích ’90 mě za podobné srandy zhaftli Xkrát. Ale NIKDY, NIKDE a NIKDO z těch policajtů si mi nedovolil říct „Vy jste pěknej čurák“, nebo „To si děláte prdel“ – byli, navzdory svým výrazně vyšším pravomocem, o mnoho korektnější, než ty dnešní nuly (a znovu říkám, že z těch „nul“ na počátku milénia bylo pár mých dobrých známých – a vesměs to byli v soukromí slušný kluci). Samozřejmě situace v minus ’89 vycházela z toho, že tehdejší policajt byl (ať se nám to dnes líbí či ne – a mně se to tehdá lautr nelíbilo) NĚKDO. Ti dnešní (vz. kupř. 2000 a výš) hoši jsou jen osoby nekonečně frustrované tím, že je nikdo nebere vážně.
                Nebyl jsem nikdy žádný „zásadní“ delikvent (tedy jednou ano, a kontakt s StB byla poněkud „jiná káva“), ale běžní policajti se chovali lépe, než ti dnešní.
                Tolik slovo „problémového“ (možná „závadového“) pamětníka… ;-)

                1. Šroubek: bohužel v něčem máte pravdu. Říká se, že nejhorší případ nastane, když místo dopravky vyženou sbírat pokuty pořádkové policajty, kteří jsou „cvičeni“ na něco úplně jiného – tedy jak zastrašovat.
                  Podle mého názoru se policie už před dlouhodobě udělala „sama pro sebe“ a politici, kteří tomu měli bránit, to naopak podporovali a tyhle hochy obdivovali; viz ty nábory mladých nabušenců s černými brýlemi a vedle nich namachrovaných blondýn za Íčka Langera apod.

                2. Pamětník jste pravda poněkud „selektivní“ …

                  V prvé řadě argumentovat chováním monocajtů po plyši tak do 95 je IMHO pitomost. To měli všichni naděláno v gatích, styděli se vyjít v munduru na ulici a jen tiše doufali, že nedojde na kandelábry.

                  Mám neblahé zkušenosti z doby, kdy byli ještě ve vrcholné formě (75-85) a nějaký ten „curák“ byl z jemnějších výrazů jejich slovníku. Což by tak nevadilo kdyby na zdůraznění svých slov nepoužívali dost často gumový argument ..

                  No a zhruba tak po r. 95 se oklepali a jsou dnes zhruba na stejné úrovni. A není divu – je to stále stejný vzorek populace, který se během jedné dvou generaci nezmění ..

                  1. Moje selektivní paměť je úplně stejný (=žádný) argument jako Vaše selektivní paměť.
                    To, že se „obecně ví“, že to bylo jak říkáte Vy, je mi úplmě fuk.
                    Moje zkušenost (možná selektivní) je popsaná výše. Nevm, co bych k tomu dodal.

                    1. Jo, tohle znám. „Mně se to nestalo, takže se to nedělo vůbec“.

                      Mám v okolí pár lidí, kteří tímto „argumentem“ například „dokazují“, že se Vz.58 nikdy nemůže zaseknout – protože „za celou dobu co jsem byl na vojně se to nikomu nestalo“.

                    2. Božínku…
                      Psal jsem výše o svém „kontaktu“ s StB?
                      Psal jsem někde, že VŠICHNI příslušníci SNB se chovali korektně…? Ne, nic takového jsem nepsal. Psal jsem „en gros“ – zkuste si to najít v cizoslovníku, pokud Vám význam toho slovního spojení není jasný. Psal jsem o své zkušenosti – a moje zkušenost s kontaktem fízl vs. šroubek je taková, jaká je.
                      Váš argument s osmapadesátkou je, a použiju hlubokého eufemismu, blbej, jak zákon káže. Ale, a opět je to jen moje zkušenost (jistě selektivní) – já jsem nikdy, nikoho neslyšel říct, že se osmapadesátka NIKDY neůže zaseknout… Ono to totiž, mimo jiné, záleží i na munici… :-)
                      Možná byste měl přehodnotit validitu (prohlášení) Vašich známých, milý pane Mrcasíííku. ;-)

                    3. Předřečník řekl nějaké své zkušenosti, které jste vy smetl se stolu s tím, že zkušenost jako zkušenost. Jenže tak to není.

                      Pokud je zde tvrzení, že „běžní policajti se chovali lépe, než ti dnešní“, potom k vyvrácení tohoto tvrzení stačí najít jeden jediný příklad „běžnýho policajta co se NEchoval lépe, než ti dnešní“, aby tím tvrzení bylo zcela vyvráceno. To je elementární logika. Zkuste si to najít v učebnici.

                    4. Jen malá oprava elementární logiky, k vyvrácení tvrzení „běžní policajti se chovali lépe, než ti dnešní“ nestačí najít jeden příklad opaku. To by původní tvrzení muselo znít „VŠICHNI běžní policajti…“.

                    5. Radši nic nedodávejte, protože tohle blábolení je fakt cufíl.

                      „Pocem ty hajzle“ sice neni to samý jako „seš čurák“, přesto vám chybí docela dost zkušeností. Třeba zkušenost, jak bolí odražený žebra a namlácený tělo, nebo jak se dostat domů v noci potmě z nějaký prdele.

                      A taky zkušenost, jak rádi si třískli do člověka různý ty pomocný gestapáci z OSŽ, LM, PSVB a podobný pologramotný kreténi.

                      Řekli vám, že jste čurák? Ó hrůzo…. Furt je to jenom jednička na pětistupňový škále. Tak se z toho neposerte. Když chcete dělat čtvrtej odboj, musíte na to mít.

                    6. Tak jo.

            2. Jednak CP je ze tvoji kapsy dotovany moloch, ergo je celkem spravne se divat, jak se naklada s tvymi penezi a druhak pro nektere typy zasilek je CP zatim neprekonana po strance ceny. Posilam temer po celem svete a prijimam z ruznych zemi a konkurence je mnohdy vyrazne drazsi, nebo do dane lokality prakticky nedorucuje (pokud to nehodlas tlacit pres DHL, ktere ti za cenu Mercedesu doruci i na Severni pol, ze).

              1. Česká Pošta je státem dotovaná firma, o jejíž efektivitě se nám mohou zdát tak leda vlhké sny. Jestli Vy posíláte po celém světě za bezkonkurenční ceny, pak je zřejmě zcela mimo diskuzi, že na Vaše zásilky přispívám i já, ačkoli posílám rekomando s frekvencí 1/5 let. Koukněte na strukturu příjmů ČP (mně se to nechce hledat), ale jsem přesvědčen, že je to tak. Ale koneckonců, já nemám nic proti tomu, aby stát vlastnil strategické firmy, jako jsou pošty, dráhy, produktovody, základní telekomunikace – protože až dojde k nějakému průseru (a ono dříve či později dojde), pak se s Vámi na nějaké kooperaci zřejmě domluvím snáz, než s nějakým Francoisem či, nedej Bože, Abduláhem.
                Policie by měla být něco hodně podobného (tvrdím ostatně, že každý stát musí mít „vnitřní bezperčnost“), ALE: současná PCR je moloch. Ve smyslu redundatního a abundantního aparátu je to „moloch“ v tom nejčistším smyslu toho slova. A navíc vůbec nemám pocit, že je tu současná PCR kvůli mně…
                Bez CP se obejdu, byť na ni přispívám. Bez PCR, obávám se, se za současné situace, jak nám ji nastolili naši moudří vládci, neobejdu.

              2. US Postal je take mnohem levnejsi na veci americkeho amazonu a to radove, s US Postal jsem to mel za 7 usd (za mesic), jine nabidky byly sice rychle ale zcela nesmyslne ceny od 70 usd nahoru, mnohokrat prevysujici cenu predmetu koupe

                Urza by privatizoval naprosto vsechno vcetne policie, armady, zdravotnicitvi, duchodovy system atd…

                Ceska posta ma svoje nezastupitelne misto zejmena u lisotvnich zasilek, na ktere privatni dopravci kaslou a kdyby to zacli nabizet tak za mnohonasobek ceny ceske posty

                Ke konci roku 2017 byla dokonce Ceska posta karana NKU ze dorucuje pod skutecnymi naklady (dotovala to napr. tim nesouvisejicim prodejem napr. tycinek na prepazkach)

                co mne vadi je ze jsme bez podpory Nato neschopni se komukoliv ubranit, myslim ze po 30 letech po konci lidovych milici by se melo uvazovat o zrizeni narodni gardy s povinnymi strelbami, sklady plnymi zbrani pro partyzanskou (guerillovou) valku (primemu stretu s utocnikem se vzhledem k velikosti populace nemuzeme postavit a tech par gripenu a transporteru nas opravdu nezachrani)

                1. Zdá se mi, že vidím „spřízněnou duši“.
                  Čistě státní komunikace? Jistě ano. Čistě státní strategické rozvody (voda, kanalizace, elektřina, plyn)? Jistě ano. Vnitřní bezpečnost (včetně rozvědky, kontrarozvědky – i když to vždy bude jen de iure)? Jistě ano. Armáda o síle 250.000 mužů (byť blbě vycvičených, ale přesto zorganizovaných a opatřených výzbrojí a výstrojí)? jistě ano. Národní Garda (lidové milice, domobrana, nazvěme to jakkoli = 50.000 mužů vystrojených a vyzbrojených)? Jistě ano. Potravinová +/- soběstačnost (žádný humři, ale brambory)? Jistě ano.
                  Mohl bych ještě chvíli pokračovat (třeba zbrojní výrobou), ale i tak se slétnou sršni…. :-)
                  Za bolševika jsme byli nesvobodní, pravda. Ale tu naši „nesvobodu“ jsme, za cenu sebezapření, mohli uhájit.
                  Dnes jsme naprostá holátka, ba hůř než to, slovy klasika: Jsme třtina větrem se klátící… :-(
                  Bývali Čechové….

                  1. To jsou ovšem jaksi spojené nádoby.

                    Buď můžete zakázat konkurenci importu ze zahraničí (nebo alternativně zbídačit národ tak, aby si nemohl kupovat ze zahraničí) a mít „soběstačnost“.

                    Nebo můžete mít svobodu, konkurenci ze zahraničí, a levnější nebo kvalitnější produkty.

                    Já chápu, že někomu imponuje ta „soběstačnost“. Jenže ti s požadavkem na „soběstačnost“ kvůli ní musí prosazovat zotročení těch ostatních, kterým seberou kvalitnější|levnější zboží ze zahraničí, případě je zbídačí, ideálně ještě zavedou centrálně plánovanou ekonomiku aby byla „soběstačnost“ úplná a „strategicky“ řízená.

                    A to tedy nedík.

                  2. ja nejsem pro velky pocet aktivnich vojaku ve sluzbe, proc platit 250.000 vojaku v dobe miru, spis pro vojaky v zaloze, ale obcane (je k uvaze zda vcetne zen treba u nich na bazi dobrovolnosti) by meli byt dobre vycviceni vcetne strelby a sklady plne zbrani pro pripad napadeni abychom se mohli stahnout do lesu plne vyzbrojeni pro pripadny nekolikalety boj proti presile

                    stejne tak nase https://cs.wikipedia.org/wiki/Civiln%C3%AD_obrana by se uz konecne mela soustredit na zcela jine priority nez jen pomoc pri prirodnich udalostech

                    Cely nas 1. armadni sbor na vychode mel ke konci valky (ne v roce 42 u Sokolova kdy to jeste nebyl ani brigada natoz prapor) zhruba 80.000 vojaku (z toho zhruba 70% Volynsti Cesi !), na zapadni fronte podstatne mene
                    pocet nasich vojaku v Legiich v zahranici za prvni svetove valky se odhaduje na cca 200.000 (coz ostatne byla hlavni karta Masaryka proti Wilsonovi ze chceme samostatnost, kdyz nam ji nedate nase legie se vrati domu a samostatnost si vybojuji i proti Vasi neochote)

        2. Já tam vidím dva problémy. Jednak dnes asi není snem kohokoliv jít dělat dopraváka, takže tam dělají (aspoň ty, co znám) lidi, co se jinde neuplatnili. Za druhé, jsou hodnocení za přestupky. Když začnou přestupky ubývat, tak si je prostě vymyslí (i v souvislosti s bodem jedna, přece nepřijdou o prémie). To je celé.
          Máme skoro nejvíc policajtů v Evropě, kde se ale všichni schovávají?
          Za komunistů se policajtovi prakticky nedalo odporovat. Najednou se ale ukazuje, že člověk může mít nějaký alkohol v dechu, aniž by něco vypil. Nebo že měření rychlosti se nepodaří vždycky podle metodiky a tudíž buzerují řidiče vlastně nezákonně.
          Dokud se tohle nezlepší, tak žádný respekt mít nebudou.

  5. To je dojemny. A co bude DF delat az ho nejake hovado bez ridicaku zrakvi i s celou rodinou. V lese umi kacet nejen policajti. „My jsme ho parkrat uz videli jak jezdi bez ridicaku a vime, ze casto to byva pod vlivem, za to mu ho vlastne sebrali, ale znate to. Nemeli jsme ho ztotozneho, to o tom chlastu taky nevime bez krevnich testu urcite a navic nezastavil tak jsme ho nechali jet, bylo to bezpecnejsi.“
    Prihlaste se, jen tak pro statistiku, kdo policajtum uz ujizdel? Ja se totiz domnivam, ze drtiva vetsina ujizdejicich to nedela kvuli prosle lekarnicce.

    1. Ano, není to tak jednoduché, jak se občas D-fensovi zdá. Bohužel nevím, jak policajty donutit k rozeznávání podstatného a nepodstatného. Zákonem by šlo jen zakázat ty buzerační kontroly bez zjevného důvodu (přestupek, „šněrování“ silnice, …).

      1. Ale oni to rozlišují – v tom problém není. Někdo by je (tedy ty, kteří o tom nějak rozhodují – ne dlažbošlapy) musel donutit, aby to podstatné řešili. Ale proč, žejo…

        1. Graver: Řešení je, ale není úplně slučitelné s pojetím individuálních svobod, tuplem těch zde na DF. Ano, někdo by to musel udělat, ale demokracie, práva a svobody generují do pozic, které rozhodují různé morálně povadlé existence, zmrdy, atd.. Párkrát jsem včera přepl na Cromwella, myslím, že velmi poučné.

      2. Reforma PČR je fskutečnossti triviální a kouzlo se jmenuje „Kniha Evidence Práce“. To je systém, kterým policejní hlídky vykazují činnost. Pokud se jejich skutek vejde do KEPu, je to dobrý. Pokud se nevejde do KEPu, má se za to, že se hlídka fláká. A protože felxibilní složka platu…

        Přitom momentálně se do KEPu například nepočítá snaha vyšetřit čerstvou krádež peněženky/foťáku/koloběžky a odhalit zloděje dříve než zdrhne – to je přece pro kriminálku voe -, stejně jako se tam nepočítá rada turistům apod.

        Takže stačí zrušit jako „KEPovanou“ činnost buzerace, zavést jako „KEPované“ činnosti různé rady turistům atp., a chování policajtů se magicky zlepší.

        1. Tomu se vážně říká kep? Vzhledem k tomu, co to v řeči starých Čechů znamená, je to docela příznačné.

  6. Velikonoce byly v médiích plné čacké policie, jak bude buzerovat řidiče namátkovými kontrolami. Na silnici totiž policajti s mediální reklamou smějí dělat to, co na chodníku alespoň papírově nesmí, tedy zastavovat a kontrolovat namátkově, bez konkrétního důvodu.

    1. No oni policajti nesmí kontrolovat bez důvodu ani na silnicích, ale oni si vždycky nějaký důvod vycucají z prstu (a když se „kontrolovaný“ začne cukat, tak si na něj došlápnou s kontrolou úplně všeho). Na nějaký zákon o policii tato kolektivně defekuje a vofčani k tomu ještě souhlasně bečí, protože na pyráty ™ muší bejt přísnost, jinak bysme lezli po stromech.

  7. Jo, Četnické humoresky, to je ten seriál, kde jsou četníci vykresleni jako neschopná hovada, která obvykle vyřeší případ jen úplnou náhodou, otázka, jestli to byl záměr tvůrců…

    V jednom díle měli četníci problém dopadnout žháře, kterej chodil asi týden každou noc zapalovat ten samej barák. Přestože tam na něj každou noc čekali, tak ho nedokázali chytit a nakonec jim ještě šlohnul služební motorku.

    1. záměr to nebyl, on autor scénáře Dlouhej je asi náš největší odborník na předválečný četnictvo. Prostě blbej formát, jakmile chceš dělat komedii tohohle typu, tak halt musíš z někoho udělat blbce. Ono ne že by se podobný případy neděly, už Kajínek šlohnul policajtům služební feldu, ale jaksi to enni úplně nejlepší vizitka toho či onoho policejního sboru.
      Na druhou stranu, proti četníkům ze St. Tropez jsou Arazim a jeho banda majoři Zemani křížený s kapitánem Klosem a detektivem Borůvkou.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017