O extrémismu dobrém a špatném

Featured Image

Stalo se v našem Kocourkově oblíbenou činností vést nesmiřitelný boj proti politickému extremismu. Pokud není boj vést s kým, pohotově si nějakého toho extremistu vytvoříme, zahájíme trestní stíhání, podáme obžalobu a za pomoci znalců, kteří jdou na ruku orgánům činným v trestním řízení, dosáhneme odsouzení.

Výsledkem je vedle toho taky (nejen) politický kapitál, příslušní bojovníci se objevují v televizi, v novinách a jejich ne-znaleckým ústavům a obecně ne-prospěšným společnostem bojujícím za sluníčkový svět, pravdu a lásku a jedinou neextremistickou pravdu ukápne nějaká ta dotace od ministerstva nebo ze Svazu evropských socialistických republik….

Kdysi mně ve škole učili, že politický extremismus rozlišujeme dvojího druhu, pravicový a levicový. Soudy ale zatím vždy v medializovaných procesech soudí (a odsuzují) tak zvané nácky. Levicový extrém reprezentovaný komoušema zřejmě nevidí nebo ignorují? Až nedávno jsem na to kápnul – levicový extremismus reprezentovaný stranou, která se ještě dnes, v roce 2013, jmenuje komunistická, samozvaným bojovníkům proti extrému nejenže nevadí, samozvaní bojovníci mu doslova žerou z ruky!
Ptáte se, proč ta silná slova? Inu, třeba v Mostě a v Brně v současné době probíhají soudní procesy s designovanými pravičáky. Trumfovým esem obžaloby je znalecký posudek jisté znalkyně. Znalkyně, jejíž aktivismus a bojovný postoj ve vztahu k extremismu si nezadá s fanatismem talibanu. Tedy aspoň verbálně (citace z linkovaného článku: „Víte, rozhodně levicový extremismus nepovažuju za menší hrozbu, za něco co je méně násilné. Mnohdy bývají levicoví extremisté nápaditější. Ale v ČR je levicově extremistická scéna strnulá. Můj výběr vycházel z mého odborného zájmu o druhou světovou válku. Já jsem nikdy nesympatizovala ani s jedním extrémem, tedy ne že bych kvůli inklinaci k levicovému extremismu přišla k zájmu o pravicový.“).

Paní aktivistce asi nestačí nést coby svatý Jiří hrdě vztyčené kopí po soudech, a tak proti extremistům namířila svůj aktivistický zápal i na pomoc občanům na komunální úrovni v České republice a v Sasku dostatečnou znalostní základnu, která jim umožní aplikovat efektivní postupy proti nedemokratickým procesům, každodennímu rasismu a politickému extremismu v jejich obcích a městech. Proti politickému extremismu, Halík, ne proti pravicovému extremismu. Nad záslužnou činností převzal záštitu (nasypal peníze) dokonce sám hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Moment! Hejtman Ústeckého kraje? Tentýž hejtman, který donedávna jako vedoucího kanceláře tohleto? Za jakou je soudruh hejtman asi stranu? A není ta strana tak trošku extremistická? Asi není, když našim fanatickým bojovnicím nasype nějaké ty prašule…

Takže tu evidentně máme dvojí politický extremismus, „zlý“, proti němuž bojujem, a „hodný“, který nás sponzoruje, přebírá nad námi záštitu a u kterého nám nevadí tisíce politických vězňů v kriminálech, stovky popravených, ukradené majetky, estébácké fízlování na každém kroku. Až se nám to vrátí, asi to bude podle soudružky znalkyně v pořádku, protože extremismus, od něhož dostáváme kačky, už asi extremismem není…


25.04.2013 achimo

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
71x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:53
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!