O Češích a o zlodějně

Featured Image

Milí Češi, mám pro vás špatnou zprávu.

V Čechách se kradlo, krade a krást bude.

Ne tolik jako v Orientu, ale víc než v Okcidentu.

 
Pokud si myslíte, že svým volebním hlasem pro nějakou partaj něco změníte, svědčí to pouze o vaší naivitě.

Ve všech partajích bez ohledu na politickou orientaci totiž kandidují Češi. Tím nechci říci, že by všichni Češi kradli. Ani náhodou. Myslím si dokonce, že většina Čechů nekrade. Ovšem menšina Čechů ano a jsou rozprostřeni po celé společnosti a tudíž i ve všech politických stranách. A ti co nekradou jim tu zlodějnu trpí. Vždy jim to trpěli a vždy jim to trpět budou. Strana malá nebo velká, levá či pravá, nová či stará; zloději jsou ve všech a je jich tam dost. Představa, že se nekradoucí většina vzbouří a zatrhne tipec zlodějům a podvodníkům je úsměvná. Nikdy tomu tak nebylo, tak proč by se to mělo změnit zrovna nyní?
 
Co tedy s tím, jak tady žít?
 
Inu, pokud kradete, poděkujte hvězdám, že jste se narodili v koutě světa, kde vám to bude umožněno a ještě u toho budete moci mlaskat.  A pokud nekradete, netrapte se tím, že jiní kradou. Jediné, čeho dosáhnete bude, že zahořknete. Budete si v sobě hýčkat ideu, jak by to tady mohlo vypadat, kdyby byl svět dokonalý a každá nová politická garnitura po čase srazí vaše představy do kolen.
 
Naše společnost je jaká je a výrazné změny ve společnosti trvají staletí a ne jedno či dvě volební období.
 
Milujte se a množte se a užívejte si blahobytu, ve kterém žijete. Myslím to vážně. Taky jste se mohli narodit třeba v Ghaně.


11.01.2012 Firestarter

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
61x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:55
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!