Novoroční Kubera - zpět na článek

komentářů 638

 1. D-Fensi, kdyz uz jste zminil to „povolovani sroubu“ v podobe vetsi rychlosti na dalnici, tak uz se chysta velmi vypecene „utahovani sroubu“ v podobe bodovani za nedodrzeni bezpecne vzdalenosti:

  https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/219411000100105/video/666803

  Ve zkratce: za nedodrzeni bezpecne vzdalenosti maji byt nove 4 body (!). A soudruh Lerch to dokonce planuje vylepsit tak, ze tu vzdalenost budou automaticky merit kamery usekovych mereni. Mate o tom nejake zakulisni informace? Jak moc je realne, ze to protlaci?

 2. Laciné kecy a a neobratně maskovaný populismus. Rádoby vtipným nadhledem cepování „problémů“ společnosti. Přesně jako Klaus mladší.
  Nikdo netvrdí, že mezi ženou a mužem není rozdíl, tvrdí, že žena a muž mají stejné práva a povinnosti.
  Jestlipak si tenhle strejda sám rekonstruuje koupelnu….

  1. Pokud je mi známo, tak rovnost před zákonem máme všichni cca od r. 1848, volit můžeme všichni od r. 1918 a po zrušení vojenské služby zůstává jedinou nerovností zákoník práce, který zohledňuje slabší fyzickou konstituci žen.
   Istanbulská úmluva je ve skutečnosti mnohem horší svinstvo.
   https://krabice.wordpress.com/2018/10/29/istanbulska-umluva-tvrda-fakta-z-primarniho-zdroje-plus-kontext/

  2. Vodotesny Kapr:
   Opět zase levičák ukázal, že základem levičáctví je hloupost, nevzdělanost nebo nedostatek informací.
   Můžete mi uvést JEDINÝ legislativní dokument České republiky, který jakýmkoli způsobem snižuje práva žen oproti mužům?
   Nemůžete, protože takový legislativní dokument NEEXISTUJE!!! Existují pouze ty opačné (ale je pravda, že v ČR zatím docházelo dlouhodobě k jejich úpravám v neprospěch rozdílných práv žen a mužů).
   Tedy je to přesně naopak, než Vy si myslíte. Např. Istambulská úmluva říká, že JEDINÝM DŮVODEM K PÁCHÁNÍ NÁSILÍ NA ŽENÁCH JE EXISTENCE POHLAVÍ. Takže když Vás žena napadne nožem a Vy jí násilím (protože jinak to půjde dost těžko) vyrazíte ten nůž z ruky, je důvodem Vašeho násilného chování vůči ní Vaše pohlaví? FAKT??? Aby člověk mohl být levičákem, musí být zřejmě nejprve úplným debilem.

   1. Anebo přechytralým všeználkem bez smyslu pro humor.

  3. Vodotesny Kapr: Ženy a muži rozhodně stejné povinnosti nemají, důkaz zde:

   NAŘÍZENÍ VLÁDY č. 361/2007 Sb.
   § 29
   (2) Přípustný hygienický limit pro hmotnost ručně manipulovaného břemene
   přenášeného mužem při občasném zvedání a přenášení je 50 kg, při častém zvedání a
   přenášení 30 kg. Při práci vsedě je přípustný hygienický limit pro hmotnost ručně
   manipulovaného břemene mužem 5 kg.
   (3) Průměrný hygienický limit pro celosměnovou kumulativní hmotnost ručně
   manipulovaných břemen v průměrné osmihodinové směně mužem je 10000 kg.
   (4) Přípustný hygienický limit pro hmotnost ručně manipulovaného břemene
   přenášeného ženou při občasném zvedání a přenášení je 20 kg, při častém zvedání a
   přenášení 15 kg. Při práci vsedě je přípustný hygienický limit pro hmotnost ručně
   manipulovaného břemene ženou 3 kg.
   (5) Průměrný hygienický limit pro celosměnovou kumulativní hmotnost ručně
   manipulovaných břemen v průměrné osmihodinové směně ženou je 6500 kg
   (9) Přípustný hygienický limit pro tlačné a tažné síly při manipulaci s břemenem pomocí
   jednoduchého bezmotorového prostředku je
   a) pro muže tlačné 310 N a tažné 280 N,
   b) pro ženy tlačné 250 N a tažné 220 N.

   1. Paráda. Když mě zas nějaká fiflena s třícentimetrovýma nehtama bude otravovat že ona nemůže nést nic těžšího než deset papírů sepnutých nanejvýš dvěmi železnými sponkami, a bude chtít abych všechno odnosil já, tak jí tohle strčím pod nos.

    Zasloužilé matky s kočárky to samé. Aspoň se odnaučí kupovat značkové kočárky z lešenářských trubek.
    Ani si nepamatuju kdy naposledy měla nějaká matróna tolik slušnosti že mě nechala chytit madlo když už s tím chce pomoct, a ne nějakou rozpadající se část podvozku zamazanou od bláta.

    1. Bílé děti jsou nedostatkové zboží, tak bych to maminám odpustil.

 3. Ta neschopnost se rozumně domluvit je krásně vidět v této diskusi a před nějakým časem byla patrná například i pod článkem o Realistech. Místo toho, abyste byli rádi, že se objevil někdo, kdo chce nastartovat aspoň trochu rozumnou stranu, psali jste sem nadávky a urážky. Včetně Dfense :-(

  A mezitím marxistická sebranka nám dál ukrajuje svobodu… Vy té pakáži snad fandíte… :-(

  1. Mě se třeba Realistié moc líbili a jejich program mě připadal velmi racionální a Robejšek mi byl sympatický. Ale jakmile nedostali svoje, tak to odpískali.

   1. Papír snese všechno.
    Ale na něm to pak i končí. Divím se že na kecy ještě dnes někdo dá.

  2. Víte, ono tvrdit o straně, která za jednu z největších hrozeb současnosti označuje „konzum“, že je pravicová, je prostě oxymorón…

 4. Voliči pirátů si vlasy netrhají, naopak jsou pevně přesvědčení, že jedině piráti dělají to, co slíbili a neomezují osobní svobodu. Čerstvá zkušenost.

  1. Tuhle tristní zkušenost mám taky.

  2. A to jsou nějací jiní piráti než ti, kteří v rámci zákona proti praní špinavých peněz chtěli dát ohlašovací povinnost advokátům a daňovým poradcům vůči jejich klientům? To bych zařadil mezi porušení práva nevypovídat (zmr. Huml) a narušení práva na nedotknutelnost obydlí (zmr. Brabec).
   Takže stejnej hnůj, jen s dredama.

   1. To jsou ti samí Piráti, kteří navrhují zákaz spalovacích kotlů emisní třídy 4 :-) https://jindrichhradecky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=657191

    1. Pořád stejné. Když soudruzi z moskvy řekli: vzpurnému kulakovi napařte 10 let převýchovy, tak snaživý český soudruh urválkovského typu mu napařil 20 v Jáchymově.

 5. Kubera a Klaus se v mnoha věcech liší. Jednou z nich je jejich schopnost spolupracovat s kolegy a hledat podporu pro sebe a své nápady. V tom Kubera exceluje, i proto se stal předsesou senátu…

  Klaus je takový nediplomatický, což je sice super pro blog na novinkách, ale horší pro spolupráci v parlamentu.

  Já mám z těch dvou raději Kuberu, u Klause tak nějak nevím, co čekat. Za obhajobu svobody respektuji oba.

 6. Ehm, nechci vám brát iluze o jednorožcích a narnii, ale pravicový elektorát v této zemi, jakožto vlastně skoro ve všech evropských zemích může dát dokupy maximálně 25 – 30 %, zbytek jsou levičáci všech typů. To je statistický fakt, prostě daný tím, že lidem je ve skutečnosti svoboda u prdele, víc jak 2/3 lidí je víceméně závislá na státu ať přímo nebo nepřímo a taky už jen z gaussovy křivky je dobrá polovina lidí úplně blbá. Nebo to má prostě u prdele. Navíc popravdě ani 95 % pravičáků ve skutečnosti nechce žít v nějaké anarchokapitalistické utopii, kde se střílí, jeden ojebává druhého přes omrdy ve smlouvách a kdo nemá peníze prostě chcípne. Minimálně na některé levičácké výdobytky si už většina pravicových voličů taky zvykla.

  Tedy pravice nemůže z podstaty věci nikdy zvítězit a doopravdy vládnout, při nejlepší vůli může být něco „jako pravicového“ v nějaké koalici a aspoň trochu brzdit šílené nápady neomarxistických idiotů.

  Takže ať chceme nebo ne, dále budeme směřovat ke státním bankrotům, měnovým reformám, deformacím trhu, znárodňování, pak zase privatizacím a tak furt dokola ….

  1. Tak i ODS ve svých nejlepších letech měla sice plné huby svobody a kapitalismu, ale přitom dělali umírněnou sociálně-demokratickou politiku. Ostatně ČSSD měla taky radikální řeči, ale tak do Paroubka dělali umírněnou sociálně-demokratickou politiku :-)

  2. Nemysím si. Zvažte prosím tento argument:
   průměrná mzda je v ČR zhruba 1100–1200 Euro. Medián „běžné mzdy“ se tu pohybuje kolem 1000 Euro. Nezaměstnanost je v ČR prakticky nulová, resp. zanedbatelná vzhledem k výkonu a velikosti ekonomiky. Produktivita práce, tedy HDP na hlavu, je v ČR zhruba stejná jako v Itálii, která má dvojnásobnou průměrnou mzdu, dvojnásobný medián mzdy, ale nezaměstnanost okolo 10 %.
   Tedy znamená to, že Češi raději makají za méně peněz, ale žijí za svý, než by se doprošovali nějakých almužen u státu.
   Italové naproti tomu nejsou ochotni makat ani za vyšší mzdy než Češi a raději se doprošují u státu o almužnu, která je zhruba srovnatelná s mediánem české mzdy.
   Podle mého z toho vyplývá, že Češi jsou pravicoví, zatímco Italové levicoví*.

   =======
   * vzhledem k nejasnosti pojmů levice/pravice považuji za pravicového člověka, který pracuje na vlastní triko a odpovědnost (nejpravicovější je u mě OSVČ), zatímco za levicového považuji člověka žijícího nějakým způsobem na úkor druhých. I když uznávám, že dotace, regulace a různé podpůrné programy pokřivují ekonomiku a spousta tzv. „pracujících“ jen dojí nějaké fondy, považuji tuto skupinu ve všech státech EU za podobně velikou, a tudíž ji krátím na obou stranách rovnice.

   1. Aby se to ještě trochu zkomplikovalo: jeden takový labourista/sociální demokrat se jmenoval Roger Douglas.

 7. Člověk se dneska musí radovat z mála, jako třeba z toho Kuberova novoročního projevu. Další světlá chvilka dnešního dne byla četba inauguračního projevu Jaira Bolsonara. Na můj vkus tam bylo trochu moc boha, ale jinak bych si dovedl představit takový projev jednou i nás. A zajímalo by mě jestli to skutečně přeložil Henryk Lahola :-)
  https://pravyprostor.cz/inauguracni-projev-jaira-bolsonara-ktery-v-mainstreamovych-urcite-mediich-nenajdete/

  1. Henryk Lahola žije?

   1. prosim, uvadejte spravne jmena se i s tituly, je to JUDr. PhDr. MUDr. RNDr. Mgr. et Mgr., Bc. Henryk Lahola, Th.D., DrSc.
    :-)

    1. …v tom stringu je nekde schovany jmeno? A nebo je to rebus?

     To bude asi nejakej imigrant na ctvrtou, ze?

    2. Takovej vedator a neni ani MBA… tssss….

     1. Mladý Blbý Arogantní?

      1. Jo, nejak tak :-). Zrovna minulej tejden jsem mel debatu s jednim MBA… dekuji, stacilo.

  2. Projev je sice hezký, ale politické kecy jsou nejlevnějším politickým šidítkem pro plebs. Počkáme, jak dopadnou tyhle plány v praxi.

   1. To se uvidí. Je možné že to budou kecy pro blbečky. Ale rozhodně tohle budu poslouchat raději než jiné kecy pro blbečky které začínají „….a proto musíme otevřít srdce a peněženky uprchlíkům a ekodaním….“

    1. Tak jasně, o tom nejsme vepři. Smutné je, že takový projev dnes vyžaduje koule, protože se pak na řečníka vrhnou houfy sluníček, vítačů, aktivistů všeho druhu a vykladačů jediné pravdy, vyjících touhou po jeho krvi :(. Občas mi situace takových odvážlivců připomíná interakci s hejnem hus domácích: na cokoliv, co člověk řekne, hejno začne hlasitě kejhat, aniž by z toho něco kloudného vypadlo, popřípadě rovnou zaútočí zobáky :).
     O to příjemnější je vidět, že odvážlivců přibývá.

     1. Tenhle chlapík navíc statečný je. Už přežil jeden atentát, když ho onehdá při kampani pobodali. Možná to bude brát i osobně. Což tomu dodá palivo. No, já leckde vidím víc a víc verbálních slibů, ale zatím se projevil leda tak Salvini, což je pěkná vlaštovka, ale jaro zatím nikde.

     2. To tedy je. V tom projevu se zjevně postavil celé ose buzeranti-feministky-multikultury. Taky už aktivisté kvičí o o -fobiích. Největší sranda je, že přes všechna velká slova pravičáci nikoho o žádná práva nepřipravili.
      Přišla některá z „utlačovaných menšin“ o jakákoli práva v USA za Trumpa?

      1. Možná je to jako s nacisty před 1. září 1939. Do té doby to byla jen nařvaná banda bez výcviku a s pár náboji. Dnes víme, že by nevydrželi francouzský útok. Možná těm aktivistům chybí na síle to, co dohání velkými držkami. A vůbec, co si myslíte že bude až to Söros zabalí?

     3. Stejne si cas od casu rikam, kde se ta slunicka vlastne berou. Zeby byla vsechna naverbovana Sorosem a to byl ten hlavni motiv, tomu neverim. To plati tak mozna pro sefstvo tech typych vofci.

      Zeby to a priori byli lide, bez moznosti uplatnit svoje vzdelani ve spolecnosti a tak ji alespon bojkotuji? No, hmm… jiste mezi nimi takovych bud nemalo a ocekavam, ze fildy otevrou primo obor „slunickareni“ s diplomem na konci.

      A nebo proste jen nevyboureni pubosi (mnohdy se stari telesne neshoduje s vyspelosti mentalni), kteri proste touzi po te chvilce slavy, kdy jsou s fangli v televizi, ci na nejake webofce se selfyyckem, kterak balancuji na nejakem fuj fuj komine nejake fuj fuj elektrarny? Asi take.

      A nebo nejake dalsi moznosti, kterak udelat ze sebe kretena a zapadnout do party stejne postizenych? Fakt nevim.

       1. Soudruh se oznacuje za liberala a slunicko. Ja nevim, proc se lidi neumeji vzdelat alespon v elementarnich vecech.

        Zrejme prave proto, ze jsou slunicka.

       2. Sakrys… az ted jsem si vsiml, ze ten kasparek je absolvent fildy. Doprdele, ja budu must tyto kriminalky fakt cist od konce, usetri to dost casu :-/

      1. Sysop: Je to výsledek celoživotního odtržení od reality v kombinaci s úmyslnou mizernou výukou dějepisu a přírodních věd ve škole. Pro osoby narozené po roce 2000 je tak velmi snadné spadnout do virtuálního světa televizní a internetová propagandy – práce(korporát) – fitka – občas pokec v restauraci se stejně postiženými a výsledkem je sluníčkář co si myslí že o fyzikálních zákonech se nechá demokraticky hlasovat.

       1. Pozoruhodne je, ze ac ziji v nejake vlastni virtualni bubline (proc ne), snazi se o jeji nasilnou expanzi i ke slusnym lidem. A dokonce pak nekteri maji drzost se oznacovat za liberaly.

  3. zdesu: „… homofašistické ideologické destrukci rodiny…“ – to je taky pěkná pitomost. Fašismus neměl s kultem homosexualismu nic společného (ledaže by homosexualita nějak prospívala zájmu státu, např. že by někdo nastavil zadnici za Itálii) a už vůbec nehodlal jakkoli destruovat rodinu. Ostatně Frankfurtská škola konstatuje, že fašismus drtivě zvítězil nad marxismem zejména proto, že lidem ponechal Boha, rodinu a majetek.

 8. Zrovna včera jsem koukal na dokument o vzpouře sedláků v Anglii v roce 1381 v Anglii. Stalo se tak poté, co si král vymýšlel další a další daně, až nakonec pohár přetekl a sedláci vzali Londýn útokem.

  Připomnělo mi to boj o nezávislost USA. Revoluce tehdy začala poté, co Britská Koruna tak nějak přepískla zdanění kolonií.

  Nebo třeba francouzská revoluce? „Lidi nemají chleba? Tak ať jedí koláče?“

  Rusové v Petrohradu měli prý v roce 1915 a 1916 ukrutný hlad.

  Nevím, ale pokud se nenajde nějaký osvícenec co zruší nevolnictví, potom lze očekávat už jenom utahování šroubů, až dokud se to nezlomí… V USA, zdá se, vytáhli Trumpa na povolení šroubu, zatímco v Evropě máme u moci Merkly a Makaróny, kteří i nadále tvrdohlavě odmítají vůli 70% vlastních obyvatel ohledně masové migrace, a říkají tomu demokracie. Přitom jim nevadí pro ekologii dvakrát třikrát zdražit elektřinu, nebo zpoplatnit dálnice „protože stát potřebuje další příjmy“.

  Co se může stát?

  1. Barn Swallow: je potřeba přesunout peníze tam kam vždy, k těm nahoru. Lidi mají peněz moc. Je to vidět všude kolem – plnými košíky v Kauflandu počínaje, hypotečním trhem pokračuje a proudy aut na ulicích konče. Problém má stávající establishment úplně stejný jako jakýkoliv jiný – jak to udělat, aby se lidi měli hůř a přitom po nich nešli s vidlema? Zatím je na benzín, auta stojí v bazarech pakatel a košíky jsou plné, zatímco hypo je nutné splácet, takže nikdo chrastit řetězem nebude.

   Možná nakonec bude muset být válka, nebo alespoň její dostatečná hrozba, případně měnová reforma. Nebo se to zmákne skrze imigranty, těžko říct, co klapne a co nakonec povede k eskalaci. Je to přece jen krajová záležitost plus problémy v menších samosprávních celcích lze ještě stále řešit zásahem spřátelených mocností bez toho, že by to muselo bouchnout i jinde a současně lze kde co otestovat, než by přišlo na větší aplikaci (např. testy na Kypru jak to dopadne, když se lidem peníze prostě a jednoduše seberou, resp. sebere se jim přístup k nim).

   Takže jasně, že jim „nevadí zdražit elekřinu“, proč by jim to mělo vadit? Je to jen způsob, jak z lidí vytáhnout přebytečné peníze, společně se stoupajícím zdaněním všeho druhu.

  2. Briošky, ne koláče :D

 9. V tom posledním odstavci mi to přijde jako narážka na Matějkův projekt. Pojmenovali to Referendum, dostalo se jim nějaké pozornosti a teď se to (nevím jestli z donucení, nebo to od začátku plánoval) Strana nezávislosti České republiky (SNČR). To by odpovídalo popisu autora a nepřekvapilo by mě, kdyby se pravicová scéna obrodila zrovna zde. Vidět kombo Matějka-Kubera-Klaus ml. by byla pecka, ti by dokázali rozstřílet všechny ty sračkodebaty v parlamentu úplně skvěle. Například když se projednávalo, že za odmítnutí zkoušky na alkohol mají být tvrdší tresty a u pultíku se střídali neandrtálci, kteří nedokázali pochopit rozdíl mezi odmítnutím dechové zkoušky a odmítnutím zkoušky. Konečně by na něco takového nemusel upozorňovat DFENS na svém blogu, ale dostalo by se nám parádního videa, ve kterém by třeba Matějka dokázal všechny tyhle idioty usadit a poukázat na jejich totální neschopnost a nekompetenci. To by byl materiál, na který bych se večer koukal místo filmu.

  1. Pěkný by to bylo. Jenže většina lidí nestojí o pravdivou a kvalitní argumentaci. Většina chce prachy a volnej čas za dáčo.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!