Novoroční Kubera - zpět na článek

komentářů 638

 1. Slyšel jsem a co bych k tomu dodal? Milý Kubera si vždycky razil image hrozně spravedlivého a volnomyšlenkářského rebela. Co po něm zbylo? Teplice. Mně dnes potěšil Klaus starší. Nevyloučil kandidaturu na prezidenta, ale zároveň správně podotknul, že to je úloha mladších. Bral bych jeho jako prezidenta a jeho syna jako Ppremiéra. Nebo klidně naopak.

  1. Sakra chlape, to si vážně nedokážete představit něco smysluplnějšího?
   Tata se synkem?
   A to má ještě jednoho kluka…
   A mohli by vzít do party tu dcerku od Zemana, co?
   A Ovčáčka.
   A Jakla.
   A Hájka.
   A panu domácímu Matějku.
   A taky Pitomia.
   A on se ještě někdo najde…

   1. Ty se sem chodíš jen bavit nebo tady bavíš ostatní?

  2. Ústava bohužel nevylučuje rotující prezidentství otce a syna. Případně dvou bratrů dalších 30 let.

   A pak tu budem jako na Haiti když tam vládla rodina Duvalierů, tedy „Papa Doc“ a jeho syn „Baby Doc“ který zdrhnul se státním pokladem, což se u nás nemůže stát, protože to tu už rozkradl Papa Klaus, takže Baby „Quasimodo“ Klaus už nemá s čím zdrhnout. Ještě by tu tak mohli zavést teror lidojedů po vzoru Duvaliérů, lidí je tu pořád ještě dost.

   Je to jak přes kopírák. Odkud havlisti vykopli estébáka nebo bolševického papaláše, tam hned protlačil svoje dětičky a příbuzné. Což zákon, i lustrační, umožňoval.

  3. Volím Okamuru!

   1. A já kouřím cigarety značky Start…

 2. Á propos, než se v Tv Prima rozhlásilo,že Anonymous přišli na ten šlendrián ohledně Skripalovy komedie v UK, neslyšlel jsem o tom ani fň. Čekám buď nějaký shitstorm anebo cudné mlčení. Každopádně Anonymous v tomto případě +. Nenechme si internet vzít!

  1. Hledal jsem zdroje a nejdrive to zverejnil Sputnik. Ten to vzal kde? Zadne oznameni Anonymous jsem nenasel.

   1. Viděl jsem to na TV Prima. A jelikož to bylo v celostátním médiu, čekal jsem alespoň nějaké dementi.

    1. Dementi?
     No mezi diváky TV Prima jich bude dost…

     1. Hmm. Slabé, nepobavil jsem se.

   2. Ne Sputnik. Prvni to zverejnila Ruska tiskova agentura, pricemz ale ty soubory jsou volne ke stazeni. Ze si toho zapad „nevsiml“, to je spise divne, nemyslis?

    https://anonfiles.com/C937Uboab3/Integrity_Initiative_Part_4_rar?fbclid=IwAR0MMW5-r5m91adwNdeYAhu8xd28vKUH90IGW7zWyttsP2Qji6HL-Tm0Nkc

    1. No právě. Takováto bomba a nikdo se nezmohl ani na obligátní fuj Putin?

     1. No v ramci divadla O Vrzalovi by ted mela Mayova vyhlasit dalsi sankce na Rusko, jako ze treba si jako prvni vsimlo tech souboru na serveru Anonymous.

      Jinak bude spis obecna snaha to zamest pod koberec, protoze sankce nikdo nezrusil, vyhozeni diplomatu se realizovalo, o soucasnem stavu Vrzala nikdo nic nevi, takze zapomente…

      1. Takže zase prd. A já se těšil na nějaké drama. Nicméně, zaplaťpánbůh za šťouraly. To, že dneska není rozdíl mezi Moskvou a Londýnem, to považuji za hodně smutné.

    2. Aha. Pockam si na Washington Post a Guardian. Ty ze sympatii k establismentu veru nikdo podezrivat nemuze.

     1. A proc potrebujes nejakeho prostrednika na to, abys precetl to, co v tech 40 MB dokumentu je cerne na bilem?

      1. Prosel jsem je. Co tam je krome znamych veci? Slovni spojeni „Russian disinformation“ napriklad. To ale nikoho nemuze prekvapit, to je o dnesnim Rusku zname.

       1. To máte těžké, já viděl to video s těmi dvěma turisty co tak obdivují gotiku v Salisbury a měl jsem jasno.
        Trochu mě překvapilo ta svatá prostota, ale pak jsem pochopil, že je to vzkaz následovníkům, stejně jako to bylo s Litviněnkem.
        Nemusí se mi to líbit, ale respektuji to.
        Hrál bych to s nimi na stejném levelu, třeba nalít trychtýřem do Aničky Chapmanovic nebo Lugového nebo Snowdena 3 litry vodky a pak suše komentovat, inu vodka, to je největší ruský zabiják.

     2. Čekat na předžvejkání levičáckým plátkem jako je Guardian je imho ztráta času.

  2. Můžete mi vysvětlit nebo postnou odkaz co myšlíte tím šlendriánem ohledně skripalovy komedie? Nějak tápu.

 3. prozradím ti malý tajemství: bez Tebe, Dfensi, to nepůjde a nemá smysl.
  pokud byste si vy čtyři (DF, Kubera, KlMl a Matějka) sedli a probrali to, může z toho vzejít něco velkého..

  1. Kdyby nebyli individualisti a domluvili se s okamurou. ale okamura nepotřebuje 0,5% voličů, potřebuje víc. Ale tak možná se v dalších volbách dostane SPD i na 15-20% a to už jsou pěkná čísla oproti ČSSD a TOP09…

  2. Při vší úctě – Kuberovi je 71, ten už bude asi pomalu myslet na penzi…

   1. Právě. A starý Klaus už vůbec není žádný mladík, ročník 41 (vlastně to není žádný Čech, jak rád vtipkuje, protože se narodil v Protektorátu Čechy a Morava).
    A ono obecně ti všichni, kdo spáchali světový div „dělení země bez krveprolití“ nejsou už žádní mladíci.
    Jenomže jejich eventuální nástupci už jsou samí potomci „marxismu-leninismu“, takže hledat u nich „obyčejného člověka“ lze těžko, když byli odmalička krmení keťasením, šmelinou a podobnými lahůdkami. Ostatně je to právě ta generace, která buduje Evropskou uniii…
    A ať se nám to líbí nebo ne, je to pořád v nás.

 4. Matějka musí začít sám, pokud vždycky první vstupuje jeho ego, pak dlouho nic, a pak zbytek Matějky, tak je to marný. Když to je tak, že buďto bude po jeho, nebo si to jde dělat sám (a pak shoří jak papírovej čert), to se spolupracuje blbě, že jo?

  Potíž trochu je, že takhle je na tom hodně lidí vpravo. Jsou to často lidi, kteří uspěli proto, že jsou draví, že si to dělají po svým a když to tak zrovna není, vidí to jako prohru a jdou jinam. Nedochází jim, že jakýkoli uvolnění toho marasmu prospěje ve výsledku všem, i když e zrovna jich bezprostředně nedotkne. Proto máme sto pidistran, kam naberou svoje kamarády a kde koho, kteří když votevřou hubu, tak se ukazuje, že to jsou samí zastydlí bolšáni, občas s nějakou specifickou úchylkou (třeba ten pan vlakovej koridor vod reál-listů).

  1. Právě. Měli by ten jejich drajv a dravost používat ruku v ruce s krocením vlastního ega. Přece jenom, chtěli by panovat nad ostatními, a to nejde bez určité dávky kompromisů.

  2. To je bohuzel problem pravice, ze prave proto, ze prosazuje individualismus, nejsou schopni se na nicem kolektivne domluvit :-/

   1. No, tak to holt vezme do ruky diktátor. Nebo to spadne všechno.

   2. Kromě rozkrádání národního majetku a peněz z rozpočtu. Tam šlapou způsobně v lajně jako pionýři na výletě, ruku v ruce a s písní na rtech.
    Málokdo je tak blbej že by kvůli vzájemnému hašteření přišel o možnost bezpracně se dostat ke stamilionùm.

    1. Tak ona je pravice a pravice. Matejka to ma jako vec osobni cti, zatimco capo di tutti capi di ODS maji tu partaj jen jako medium.

  3. Mnoho náčelníků, málo indiánů.

   1. No, právě. Málo masa na díle. Atomizace společnosti nastane takřka jistě. To je můj názor.

  4. Behemot 6.1.2019 v 22:14
   Matějka musí začít sám, pokud vždycky první vstupuje jeho ego, pak dlouho nic, a pak zbytek Matějky, tak je to marný…

   Máte naprostou pravdu. Je to ale obecný „problém“ a zároveň princip individuální („pravicové“ – i když v principu s pravicovostí ve smyslu Francouzské revoluce nemá nic společného) politiky, protože ta stojí právě principiálně na zájmu a svobodě jednotlivce.
   Proto se svět neustále točí doleva, protože levičáctví = kolektiv. A ať chceme, nebo ne, v jednotě je síla. Proto principiálně nemohou individualisté levičáky NIKDY porazit v době hojnosti. Tedy např. v době současné…
   Teprve po dostatečném TOTAL PRŮSERu je ten kolektivistickým levičáctvím nade vší meze rozložený svět ochoten se točit chvíli doprava, aby se po „opravě“ a pominutí nebezpečí opět vrátil zpět, tedy doleva, a to pokud ještě možno víc dolava, než byl kdykoli před tím.
   Podívejte se do nedávné historie Evropy, jak se to houpalo (vynechme klasické dilema renesance/baroko, protože to je už hodně daleko): konec dlouhého 19. století = všeobecná hojnost a prosperita => levičácké marxistické ideologie sociální demokracie => Světová válka => pravičácká práce a odpovědnost => rekací je fašismus > z fašismu poválečnou generací nacismus => 2. díl Světové války => po ní opět pravičácká práce a odpovědnost => prosperita => 60. léta = nárůst levičáctví (poválečné generace) => 70. léta = krize a budování různých forem socialismu => 80. léta ekonomický skorokrach => Thatcherismus/Reaganismus = návrat k individuální politice => prosperita => levičáctví => EHK se transformuje ze zóny volného pohybu osob, zboží a kapitálu v politickou unii => Lisabonská smlouva = nárůst levičáctví => ???
   Je holt nutno pochopit, že monetálně čekáme na ten TOTAL RESET toho všeobecně levičáckého světa, který umožní světu zase se chvíli točit doprava. Bez tohoto spouštěcího mechanismu nohužel nelze doufat ve vítězství indivisualistické politiky nad kolektivistickou. No a potom chvíli potáhneme dorpava, abych se následně zase dostali doleva více, než kdykoli předtím… a tak to bude až do konce naší civilizace.

   V podstatě se zkráceně dá také říci, že LEVIČÁCTVÍ JE V PRINCIPU DEGENERACE Z BLAHOBYTU. A protože blahobyt stoupá, stoupají i levičácké tendence ve společnosti.

 5. Kéž by se to stalo….

 6. Kubera v projevu mj. kritizoval i toho poloblázna mladýho Klause.

  1. Mladej Klaus to ma v hlave celkem srovnany, pricemz hranice tohoto stavu mysli je presne v bode „zustavam v ODS“.

   1. Já si všímám, že když o Klausovi mladším nikdo nemůže nic špatného říci, tak buď vytáhnou Quasimoda, nebo „je křivej jako jeho huba“, popřípadě „jeho charakter se mu vepsal to tváře“ atd. Já se tomu jen směju.

    1. Teď mě tak napadlo, kdyby byl gay, jak by kouřil čůráka ? :D :D :D

    2. Jo, a u Zemana že pije, je sprostej a „táhne nás na Východ“. Totéž v bleděmodrém. Vždycky doufám, že vymyslí něco originálního, a prd.

     1. Nemají nic moc originálního, protože to jsou povětšinou jen panáci, kteří opakují mantry dalších pitomých panáků. Dobroseři mě nesmírně nudí. Tam už je to stokrát zrecyklované. To alespoň ostatní jsou kreativní a nutí člověka k zamyšlení.

      1. „Stalin je bolsevickej vrah a Hitler diktator co rozpoutal Druhou svetovou“
       „to nemate neco originalniho, pitomi panaci?“
       Proc bejt za kazdou cenu originalni?

       1. Protože se pořád plácáme v těch samých hovnech.

        1. Pokud jsou ty puvodni hovna dostatečně závažný, neni treba vymejslet novy. Ty taky nejsi originalni pokud jde o ty co nemáš rad, tak to nevycitej jinejm

         1. Já tě ten tvůj názor nechám vypovědět. Rozhodně mě to nesloží.

   2. Já naopak takovou loajalitu oceňuju. Odejít po prvních neshodách je snadné, zkusit tu stranu změnit, získávat si pomalu stoupence, to je ta drobná politická práce, o které psal Masaryk.

    1. No, já to mám podobně. Přece jen, Fiala a jeho klika tam nemusí zůstat nafurt a obchodní značka ODS má pro řadu lidí pořád větší váhu než nějaká nezavedená strana.

     1. Nebýt Fialy tak je ODS v prdeli stejně jako socani, ne-li hlouběji…

      1. A ještě jste zapomněl na řeporyjského Novotného. Bez toho by se z nich stalo ANO :-)

      2. No, podle mě je tam stejně, ale tak to je věc názoru.

 7. Tak perspektivní svazák, soudruh Kubera se už za minulého režimu cpal kariéristicky do strany „jak žid na hospodu“ (lidově řečeno). Přitom se zřejmě stihl naučit bezpáteřnosti a získal vytříbený čich na to kdy se situace obrací a je potřeba se jako korouhvička otočit když chce zůstat u koryta.

  O jeho tiché podpoře islamizace Teplic si taky už štěbetají i vrabci na střeše. Jako správnému klausovci mu žádné prachy nesmrdí, ani ty krvavé od arabských šejků.

  Tohle vše lze dohledat na internetu.

  1. To právě tvrdím už dlouho. Já z Kubery nijak nadšený nikdy nebyl a nejsem.

   1. Mě samotného to kdysi překvapilo, co jsem na něj našel. Taky jsem si původně říkal že na ODSáka mluví docela rozumně. Ale nejsem tak naivní abych lidi soudil podle jejich keců. Raději se dívám na jejich činy. A tam je Kubera bezpáteřní krysa co jde jen po penězích.

    1. Pravdu díš.

   2. Nevím sice, co dělal v Teplicích, ale jelikož ho tam volili furt dokola, tak to asi nebylo nic hrozného.
    Na úrovni státní politiky stál za zrušením posledního zbytku poddanství (povinnost majitele domu zametat sníh na obecním chodníku) a jeho názory jsou dlouhodobě konzistentní a svobodomyslné. Už jen tím, že takové nemódní věci dává v mediích do oběhu dělá dobrou práci, ať je jaký je.

    1. No, že ho Tepličtí volil furt dokolečka, to moc vypovídající není. On takový Tomio taky hezky krákoře a kde nic, tu nic. Babiš už leccos posral a lidé jsou pořád za ním. Kubera dvacet let tvrdil jak muslíky krotí a zatím se z Teplic a přilehlých pozemků stala základna pro muslimské rejdy. No, nebyl v tom sám, měl kolem sebe zdatné sekundanty :-)

     1. Dobře, ale primátor nemůže být jenom tlachal, lidi nemůžeš oblbovat do nekonečna a ve městě je vidět, jestli se věci zlepšují, nebo ne. A s těmi muslimy je to těžké. Host jako host, třebas Turek.

      1. No, já se nedokážu zbavit dojmu že ten mizera Lenin měl pravdu, když řekl že někteří lidé prodají i provaz, o kterém vědí že na něm budou oběšeni.

       1. Viz Válka s mloky.

        1. Ale já se chci kurvajs podívat dál než jen číst stokrát přepsaný a okopírovaný námět.

       2. Adanedhel: ale no tak, to dnes dělá každej druhej. Kolik lidí maká v IT firmách, které pomáhají s rozšiřováním buzerací a velkého bratra obecně? A argument stále stejný, jako ten židovský obchodník s „uhlíkatou ocelí“ v Četnických humoreskách: „neprodám já, prodá jinej“.

        Rozdíl je jen mezi těmi nahoře a těmi dole, protože ti nahoře se dokáží systému úspěšně vyhnout, zatímco ti dole se na tom provazu houpou (v těch humoreskách dotyčný za prachy utržené od Hitlera nakoupil zlato a odjel do Argentiny, takové štěstí drtivá většina ostatních neměla).

    2. Tak to on prosadil tu vymoženost že za papaláše s obřími baráky převzal odpovědnost údržby chodníku daňový poplatník a lidi si ráno lámou nohy na ledu, než to po 8. uklidí najatá firma? Protože majitel to ve vlastním zájmu uklidil hned jak vstal. Teď jsme tu jak v rozvojové zemi. A obce mají další zátěž ze satelitních čtvrtí.

     Pravý to modrobolševik. Privatizace zisků, socializace nákladů a ztrát.

     ps: v Brně taky do zblbnutí volili modrobolševiky ačkolov jen rozkrádali obecní rozpočet a město chátralo a zaostávalo za mnohem menšími městy ve všech ohledech, ani stadion ani akvapark tu dodnes nemáme (ten co je 50km na jihu uprostřed polí nepočítám).

     1. Proč by měl mít někdo povinnost uklízet sníh na cizím pozemku? Proč by měl někdo nést zodpovědnost za to, že nějaké kopytu nepřizpůsobí chůzi stavu chodníku?

     2. Majitel chodniku to ve vlastnim zajmu uklidil hned, jak vstal?? Si delas prdel, ne? Majitel toho chodniku na to predevsim SRAL. Protoze na tu praci mel prece nevolnika, ktery ten dum proste jinam prestehovat nemohl. Pral bych ti dostat v restituci rohovej barak nekde na namesti, abys vstaval uz rano ve 4 a sel MAJITELI CHODNIKU to pekne uklidit a pak v hokne trnul hruzou, jestli behem dne nenasnezi, aby nejakej picus, co neumi chodit, si nezlomil haksnu a tebe nezaloval, protoze co se mas co kurva flakat v hokne, kdyz mas zametat obecni chodnik?

      Muj otec bydli v Brne v jedne ctvrti primo u obecniho chodniku ve svahu jako krava. Moh‘ by ti vypravet, jaka to byla parada delat obci celedina a jak pak pekne platil za to, kdyz na ten chodnik potreboval na vikend vyklopit furku pisku behem rekonstrukce domku. Nasrat, jo nasrat.

      1. No jo, majetek zavazuje. Kdyby měl barák v lukrativní čtvrti v USA tak by z toho platil tak šílené daně z nemovitosti, že by si na nějaký úklid chodníku ani nevzpomněl.

       Připomíná mi to lamentování doochodců co v Brně restituovali prvorepublikové vilky za 20 a víc míčů, že jim památkáři nechcou povolit tam dát nejlacinější plastové okna, vybourat garáž a strhnout překážející secesní balkón.

       Přitom kdyby to prodali a koupili si podobný barák o ulici dál, ale památkově nechráněný, tak jim ještě zbude několik míčů.

       1. jen pro zajimavost, dan z nemovitosti v centru New Yorku (Manhattan) je cca 2.75% rocne. Ale plati se (aspon to tak je co vim v San Franciscu) stale ze stejne ceny nabyvaci kupni ceny dle kupni smlouvy, cili po 30 letech „ze smesne ceny“nebot ceny nemovitosti maji trend rust v case. Ale stejne je to hodne oproti nam. V USA se velimi lisi stat od statu, prumer muze byt kolem 1.2% rocne, ale jsou staty kde je treba jen 0.5 %

        1. Jo, lenze ked si ten niekto kupi nehnutelnost teraz, tak to plati hned. Vidime to u nas. Chvilu trvalo kym bublina cien nehnutelnosti dosla az k nam, takze my este stale platime dan podla odhadu spred niekolkych rokov, ktory je v porovnani so sucasnymi cenami nizky. Lenze na nove domy sa odhad nepouziva, hodnota domu pre danove ucely je predajna cena. Takze majitelia novych domov su odrazu sokovani ked im pride vymer na 8k CAD rocne, pretoze ten ich novy dom v oblasti kde este pred 2 rokmi rastlo obilie stal 600k. BTW, v nasom meste je sadzba 1.36% rocne.

       2. Majetek zavazuje. To znamená, že odpovídám za to, když na někoho spadne můj barák nebo ho trefí rampouch z mé střechy. Ale zároveň jsou zakázané nucené práce. Pokud je tedy za plotem chodník, který patří někomu jinému, komu navíc odvádím část daní na to, aby se o ten majetek staral, pak nevidím důvod proč na cizím makat. Odklidit sníh je slušnost a dobrý skutek, nikoli vymahatelná povinnost.

        Líbil se mi ten kvikot obcí, které najednou zjistily, že odpovídají za to, že si nějaký jouda zlomil nohu na sněhu a chce po nich peníze. Dokud mohly za to samé hnát k soudu majitele přilehlé nemovitosti, tak to bylo cajk a podle paragrafů.
        Vyházet ty arogantní zmrdy z oken.

        1. Souhlasím v plném rozsahu.

        2. Presne tak. Vo vychodoslovenskom prdelakove kde som volakedy byval bol mestsky urad dokonca natolko drzy ze mal kontrolorov co pokutovali majitelov domov co neocistili chodnik pred 07:00. Slak aby ich trafil. Rad by som videl ako su tie chodniky cistene teraz ked sa zakon konecne zmenil a chodniky ma cistit ich majitel – mesto.
         Na druhej strane, mestu to u nas ide skutocne nahovno…

       3. Ad jedna, pamatkare bych postavil k te secesni zdi a postrilel. Pokud do majetku chteji kecat, necht si ho koupi. Kecat nekomu do jeho soukromeho majetku je svinstvo hodne bolsevika.

        Ad dva, pokud restituent nema penize na to, aby splnil nesmyslne pozadavky nejakeho ciziho debila, ktery si poridil legislativni bic, tak proc by mel nemovitost prodavat? Mnohdy se jednalo o rodinne nemovitosti, ke kterym ma dotycny nejaky osobni vztah, ne kazdy ziska nemovitosti za desitky milionu tim, ze roztahne nohy pred ozralou Havlem.

        Krome toho – byl jsem svedkem nekolika situaci, kdy prave diky strachu z buzerace pamatkaru fura veci vzala za sve. Kopal se sklep ve starem dome, pamatkove chranenem a narazilo se na studnu. Okamzite byla zasypana suti (a ze tam toho tehdy veslo). Kdyby urady nebuzerovaly a nekomplikovaly stavby, pak by treba melo smysl to ohlasit a dat jim jeden den, at si to dole prozkoumaji. Jenze tohle urady neumi, vyhlasi stopku a pak se investore poser, my se tam v tom budeme vrtat treba tejden a jeste ti zakazeme fury stavebnich uprav, aby nedoslo k poskozeni te studny.

        Podobne, v dalsim chranenem dome se melo predelat schodiste. Pamatkari pul roku (!) dokundamentovali stavajici a sypajici se schodiste, vcetne nekonecneho vyjadovani se ke stale predkladanym verzim toho, jak se to schodiste ma opravit, az, voila, tuhle jednou v sobotu cele to nekolikasetlete schodiste ‚samo‘ spadlo…

        Tady v prdeli je dole v udoli obec, kde je take pamatkove chranenych par baraku. Kamarad jeden vlastni a take absolvoval ‚okenni story‘. Ted pred vanocemi mi rikal, ze okna ma konecne ta, ktera mu povolili, ale firma, ktera mela od pamatkaru pozehnani, to namontovala tak, ze milyma oknama chcije. Takze ted je zvedav, jak se to bude cele zase vysekavat ven. Kdyby tam noh‘ dat plastaky, tak uz tam davno jsou a bez problemu.

        Je mi lito lidi, kteri nemaji sanci se vymanit ze statni buzerace. Ale kdyby prisel nejaky archal s cervenou trimetrovou salou a poradne zazobanym investorem, tak najednou nebude problem zbourat cely blok a udelat tam magasupermoderni multifunkcni budovu.

        1. Poslední odstavec souhlasím bez výhrad. A s tím schodištěm to docela chápu.

         Ale ta argumentace citovou vazbou mi připomíná iciky Tugendhatovic jak kňučeli něco o citové vazbě k jedné sošce z vily. A když jim ji nakonec vydali tak ji obratem střelili u Sotheby’s v aukci za 35 mega.

         Když někdo má citovou vazbu k prvorepublikové vilce, tak by tam nikdy nenajebal plastové okna a nechtěl by po úřadu necitlivé stavební úpravy.
         To je jako koupit/zdědit zámek Hluboká a kňučet že si ho nemůžu přestavět na hotel Hilton s heliportem a padesátimetrovým krytým bazénem.

         Třeba my jsme zdědili venkovský domek bez jakékoliv památkové ochrany. Přesto jsem přemýšlel jak zdůraznit jeho místní charakter, mrzely mě i vyhozené loukoťové kola co jsem tam chtěl mít jako dekoraci.
         A pověsil bych za koule do průvanu místní zbohatlé burany co si postavili hnusný „americký sen“ se dvěma garážema uprostřed malebné slovácké vísky, který ještě v zime zdobí blikajícím santaklausem.

         1. Ad ta poslední věta – najdi mi hrad, kterej za dobu svojí existence nebyl přestavěn zhusta ve zcela jiném stylu, než v jakém předtím spousty let byl. Možná Konopiště. Možná. Města se stavěla naprosto podle toho jak se dalo, pokud existoval nějaký městský architekt, týkala se jeho práce obvykle jen hlavního náměstí, které mělo charakter veřejného prostranství a většinou na něm i ty veřejné úřady byly. Současný přístup, kdy se diktuje „ráz města“ pro všechny baráky až do poslední pastoušky u lesa a teplomati by nejraději zastavili rozvoj někde na konci 18. století přesně tak, jak to nakreslil Lada. Nedejbože, když se tam vyhlásí „památková ochrana“ a ta je pro naprosto úplně všechno, protože „ráz města“, což je naprostej bullshit a když ho od někoho slyším, tak jdu do vrtule, protože je jasný, že bude následovat věta jak od Mao ce tunga.
          Já bych byl pro, aby se chránilo. Ale za prachy těch, co chtějí chránit. Můj rozpočet je takový. Chcete mi nařídit jiná okna? Fajn, cvakněte rozdíl, nebo jděte od toho. to je fér a ukázalo by, co stojí za záchranu a co ne.

     3. Jo a mimochodem, ty komunikace v satelitech se prevadeji na obce naprosto bezne. Neznam satelit, kde by obec uklizela chodniky na pozemcich v soukromem vlastnictvi. Sorry jako. Hod priklad.

      Naopak, diky tomu, ze se komunikace prevede na obec, nemusi se pak slozite resit osvetleni te komunikace, sprava siti, apod. Pokud to nekde obec nechce (znam takovy pripad), pak je to zase veci tech satelitniku, ze se neumi domluvit a na obec zatlacit. Obec to prebira bezuplatne a kdyz bere prachy od statu za duse, tak kurva tu komunikaci ma take prevzit.

      1. Tak obce přebírají bezúplatně, ale nechal bych na rozhodnutí majitele, když si za těžký prachy koupil cestu, tak ať si jí buď spravuje sám, nebo dá obci a ta bude vykovávat, ne?
       U nás ve fašistickým prdelákově se dává jako podmínka k dělení/vydání SÚ, že cestu MUSÍŠ darovat a předtím, než jí „dobrovolně daruješ“, tak musí mít parametry napsaný nějakým teploušem, co před deseti lety přivandroval do satelitu. Že je to celý komplet pravděpodobně protiústavní? Zkus dát stížnost a nepostavíš, protože SÚ sice lhůty má, ale nemá stanoveny žádné pokuty za nedodržení, takže se dá jakkoliv „prioritizovat“. Takže se starosta nechá slyšet, že čekat na SP rok je vlastně vo pohodě a běžte daňový poplatníci někam, máme moc práce, sorryjako. Nebo něco jako „plánovací smlouva“, kde s tebou obec sepíše „dobrovolnou smlouvu“, kdy za to, že vytopíš prachy se obec „vynasnaží chovat zákonně“. Já myslím, že za bolševika bylo stavební právo ještě docela v klidu.

       1. Jo, v miste myho bejvalyho pobytu take to probehlo podobne, ze soudruzka starostova se kroutila a natahovala prevzeti komunikace, co to slo. No… spatne si ale spocitala hlasy, protoze v pristich volbach se hecli uplne vsichni, co okolo te silnice bydleli a k volbam sli, mozna i se psama a kanarama. Takze vyhral clovek, kterej u te silnice bydlel a pak uz to melo rychlej spad.

        Jenze, to se holt nepodari vsude, to je jasny.

        1. Jde o polohu. U nás je to regulérní satelit, takže se postupovalo podle scénáře, který je v satelitu obvyklý – místním se sice nelíbí, že se jim pole za barákem promění na stavbu, ale pokrčej rameny a řeknou si „tak co“. Za okny se jim postaví satelit (mix baráku od kubismu, moderny, přes podnikatelské baroko až po viktoriánskou anglii). Když satelitní obyvatelstvo získá určitou sílu, tak si vezme do hlavy, že se z brna, nebo jiné prdele nepřestěhovalo 20kiláku od práglu, ale doprostřed šumavských lesů a začne s tímhle prudit v zatupitelstvu. A protože už je satelitní výstavby dost, tak tu sílu bohužel mají. Takže jako první se uzavře ÚP těm chudákům, co nebyli dost rychlý. A pokud už teda s tím nemůžeme nic udělat, tak využijeme plánovací smlouvu, stáhneme je z kůže a pak to vydáváme za svůj úspěch. Pak se začnou zakazovat takový ty věci, který byly na vesnici normální – práce v sobotu a v neděli. Že zemědělci na vesnici musejí makat od pěti a o víkoši? Nezájem. Teď tu vládnem my. Zapálit oheň? Zapomeň. Zákazy, pruzení, omezení. Úplně nejlepší je, když se pole uprostřed vesnice, kam sem jako malej chodit lítat s érama převede napůl na SP. Tam se vybuduje kus satelitu, do kterýho se nastěhujou sateliťáci. Pak proběhne pokus o převedení druhý půlky a přesně ti, co se nastěhovali na tu první půlku píšou petice o tom, jak se jim „zhorší výhled“, zhorší „dopravní dostupnost“ a zaklínají se tím „rázem obce“.
         Můžeš bejt jen ve svým baráku a potichu, nesmíš chodit ven a jediný co můžeš, tak jen ráno krokem odjet do rachoty a večer se potichu vrátit a když zhebneš, tak je důležitý jen to, aby pohřebák zaplatil parkovný. Jo a společenský život tu teda máš, ale jen takový, co který schválí zastupitelstvo města na rok dopředu. Jinak zapomeň.

     4. Co dělá modrobolševik, to nevím, ale vím jistě, že bolševik chce, aby někdo dělal jeho práci za něho, a zadarmo. :-P

     5. „za papaláše s obřími baráky převzal odpovědnost údržby chodníku daňový poplatník a lidi si ráno lámou nohy na ledu, než to po 8. uklidí najatá firma? Protože majitel to ve vlastním zájmu uklidil hned jak vstal. Teď jsme tu jak v rozvojové zemi. A obce mají další zátěž ze satelitních čtvrtí.“

      Pane Bože, do koho’s tu (degenerovanou) duši vrazil?

 8. Dokud šéfoval v Tp na radnici, tak třeba naprosto otevřeně prohlásil? Pokud já budu primátorem, nebude městská policie měřit ve městě rychlost, mají na starosti jiné věci.

  1. +1

 9. Kubera je ok.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!