Nová spotřební daň na obzoru?

Featured Image

Vypadá to tak. Stávající spotřební daň je součástí ceny pohonných hmot. Tato daň bude součástí ceny bankovních služeb. Mezi poslední největší (a poslední) odpůrce této daně v EU se řadí Velká Británie, Švédsko a Česká republika.

Podle britských novin The Telegraph lze do konce tohoto roku očekávat zavedení transakční daně v rámci EU. Vyjádřili se tak Jean Leonetti, francouzský ministr pro evropské záležitosti, patřičná dohoda o tomto postupu prý již byla mezi Francií a Německem uzavřena.

Její podání je velmi populistické – bankéři zavinili krizi, tak je navíc zdaníme, ať přispějí na úhradu. To je populismus nejhrubšího zrna. Nepostihla by totiž jen finanční instituce. Nevěřím, že by finanční instituce nechaly na svých bedrech desítky miliard euro očekávaného výnosu této daně. Ve svém důsledku náklady této daně skončí na bedrech spotřebitelů.

Byla by to nová spotřební daň. Daň z bankovních služeb.

Podle všeho bude jednání o této dani na programu dalšího evropského summitu koncem ledna. Britský premiér James Cameron prohlásil, že Velká Británie tuto daň zablokuje, pokud nebude zavedena celosvětově.

Takže bude…


14.01.2012 Jan Dvořák
článek byl převzat se svolením autora z webu proinvestory.cz.
 

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
35x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:55
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!