Normálnost deviace - zpět na článek

komentářů 223

 1. Je docela děsivé, jak ta společnost upadá a jak jsou mladší generace pořád slabší, rozmazlenější a citlivější. Když Teddyho Roosvelta při projevu postřelili, tak prostě pokračoval v předvolební kampani s kulkou v těle. V rakouském a snad dokonce ještě v československém parlamentu se spory občas řešily tím, že si oponenti domluvili duel. Dneska na Zemana vyskočí prsatá ženská (nebo co to vlastně bylo), ten z toho div nedostane infarkt, ochranka blázní (ačkoliv na ochranku s dost podstatnou prodlevou) a ještě se mluví o tom, jak to bylo strašně extrémistické a dokonce jsem i zaznamenal, že to bylo vlastně maření demokratických voleb. Z toho by našim předkům bylo smutno.

  1. Generace sněhových vloček.
   https://www.youtube.com/watch?v=GxCsdYyGHjA

   Mě ty prsaté protesty většinou baví (naštvalo mě akorát to pokácení kříže na památku povražděných ukrajinských uniatů).

   1. Kdyby aspoň měla pořádný prsa :(

  2. Viděl jsem to video a Zeman vůbec nevypadal na infarkt. Bylo vidět, že odfukuje, protože s ním člen ochranky trochu smýkl na stranu, a protože Zeman špatně chodí, vypadal opravdu jako někdo, kdo ztrácí rovnováhu a je překvapený. Schválně si představte, že platíte, máte v ruce peněženku, věnujete pozornost placení, a najednou Vás někdo popadne a někam Vás začne sunout. A teď si představte svůj obličej v prvním okamžiku.

   1. https://navratdoreality.cz/femen-zautocil-na-zemana-3822.html

    0:27 naprosto mimo, několik vteřin už se nic neděje. Normální člověk při smyslech by se lekl, to ano, ale pak by fungoval normálně. Tohle je apatickej výraz někoho, kdo se právě zhroutil.

    1. to zas ne. Jemu proste nedocvaklo ze se neco deje. Ten je rad ze je rad.

   2. No asi jsme viděli jiné záběry. Zeman mi přijde fakt už dost vystresovaný a nemocný. Nevolil bych ho ani v případě, že bych ho volit chtěl, protože si podle mě už zaslouží odpočinek.

    1. No právě. Představa, že někdo v takovémhle stavu pro nás něco vyjedná s ruskem nebo čínou, je opravdu hodně úsměvná….

     1. Popravdě u prezidenta ČR je nyní lepší inakce (tedy zachování statusu quo) než akce (např. integrace do EU).

      Aktivita by byla lepší asi tak u Hynka a to je všechno.

 2. Vzapamtuj se pičo, do deseti let tady máme syrii se zákonem ulice. Metody, které používali k udržení pořádku v Sýrii se už dostali k nám do Evropy: http://www.agresori.com/41072-nova-zbran.html

 3. Dneska jsem koukal. Jedna nejmenovaná, poměrně chytrá a inteligentní, celkem solidně si vydělávající v soukromém sektoru by:
  – zrušila většinu úředníků
  – většinu agendy by převedla na online verzi
  – a zároveň by očipovala všechny, ať je pořádek. Kvůli zločinnosti. Kvůli pořádku.

  1. Zapomněl jsem ještě jednu perličku – chystanou změnu od finančáku, která by prolomila advokátní tajemství by uvítala.

  2. Goro, zrušit většinu úředníků – vzhledem k tomu, že třicet úředníků živí pouze jeden dělník, je to logický závěr, mělo by to totiž být naopak.. online verze není od věci, protože veškerý „život“ se odehrává hlavně na netu a znovuobjevení petrolejové lampy a brambor na loupačku to přijde na řadu až později.. očipovat všechny je ideální stav, protože svět je zaplaven lidmi, o kterých se ani neví odkud přišli, kolik jim je let, pohybují se všude bez omezení, většina z nich jsou analfabeti a tak se ani neví, co od nich čekat, takovej člověk na pořádek moc nehledí a zločinnosti se nevyhýbá.. někteří vlivní lidé tvrdí, že filozofie původního chápání nutí soudce, aby činili politická rozhodnutí, tudíž nějaké advokátní tajemství není až takové tabu, jak se na první pohled zdá. Jo, a hezký Nový rok 2018.

  3. Myslim, ze dokonce ani v Severni Koreji nemaji lidi ochipovane.
   Mimochodem, kdyz jsme u Severni Koreje, zase jsme o neco blize atomove valce, Kanada porada „celosvetovou konferenci“ o „denuklerizaci“ Severni Koreje, kde zaseda kdekdo, samozrejme s vyjimkou Severni Koreje, Ruska a Ciny.

   Rekl bych, ze Mnichov 1938 hadr.

   Aniz bych tedy obdivne shlizel k Severni Koreji, tak pokud odtama zazni neco o pokryteckem zapadnim imperialismu, asi to nebude tak daleko od pravdy.
   Koneckoncu nas se Mnichov 1938 velice bolestne tykal a asi bychom meli byt citlivi na takove „celosvetove konference“ o nekom, kdo neni prizvan, dokonce nejsou prizvani ani jeho spojenci, i kdyby to byly nakrasne sousedni zeme a k tomu dve nejvetsi svetove supervelmoci.

   Uz vidim ty obdivne clanecky v Sorosovizi, jak hrdinne USA vymyslely „reseni“, tj. dalsi pokus o regimechange, jakoby jim nestacilo to, co spachali v Iraku, Lybiji, Syrii a na Ukrajine, ktera je jen tak mimochodem na tom ekonomicky i politicky jeste hure, nez ta Severni Korea.

   1. zrg: U vás mě překvapuje jedna věc, že se divíte (při svém všeobecném rozhledu), že v SK nejsou lidé očipovaní. V SK není vůbec nutné čipovat lidi, protože ta země má uzavřené hranice, má naprostý přehled nejen o vlastních občanech, ale i o pohybu všech zahraničních osob na svém území, má omezený a přísně kontrolovaný vstup i výstup z internetu, má nastavená jasná nekompromisní pravidla a řád, který se většina občanů snaží dodržovat, dokonce i turisté vpuštění na její území dodržují (až na výjimky) všechna nastavená pravidla. V takové zemi je čipování naprosto bezpředmětné, protože funkci čipu plní právě režim a systém, který v zemi je už nastavený.

    1. prave proto se tomu divim, protoze
     a, negativni reakce ze strany obyvatel a demonstrace za ochranu osobnich udaju by byla predem vyloucena
     b, usetrili by s tim docela dost papirovani a potazmo provoznich nakladu
     c, zvysili by efektivitu

     Jinymi slovy, rozchozeni a sprava IT systemu s ochipovanim vsech lidi v NK by prinesla nedozirnou pridanou hodnotu,
     napr. centralni evidenci, kdo pobira jake potravinove pridely, kde pracuje, co vsecko uz ma na triku, kdy byl naposled kadrove proskolen, jake ma kontakty atd.

     Jako duvod, proc to jeste neudelali, spise spatruju jejich paranoiu, ze by to „zapadni spioni“ hackli a zneuzili proti nim, takze si radeji vedou postaru svoje stare dobre kartoteky a posudky, jako v padesatycvh letech.
     Mozna to neni az tak spatna strategie, pokud jim to tak vyhovuje, protoze to riziko hacku je docela realne.

     1. Ta poslední věta to přesně vystihuje, riziko hacku, přesně tak. S vámi je radost diskutovat, člověk nemá pocit, že sem spadl z Marsu. I když potenciálně je tu opravdu možnost, že jsme skutečně (už značně zdegenerovaní) potomci bývalých mimozemšťanů. Je to rozhodně lákavější vize, než to, že váš prapra……..děd byl „orangutan“ :-D.

      1. zdegenerovany emzaci. Jo, to mnohe vysvetluje. (btw, orangutan neni nas predek. Je to nas hodne vzdalenen bratranec)

       1. shane: To slovo „orangutan“ je v uvozovkách ;-), je použito mnou v kontextu záměrně..

        1. to ja jen pro poradek. Lidi verej ruznejm picovinam.

  4. Tomuhle se říká „inženýrská mentalita“ nebo „fachidiocie“.

   Staré rčení říká: „dejte inženýru vyřešit jakýkoli problém s lidmi – a postaví vám vězení“.

   Jen to logické, protože pokud sledujete jen efektivitu potlačení nějakého nežádoucího jevu, teoreticky nejefektivnější je totální dohled a centrální řízení, které neponechá pro nežádoucí projev žádný prostor.

   V praxi je to samozřejmě šílenství a nesmysl proto, že [b]“odstranění problému“ nesmí být jediným parametrem řešení[/b].

   Jenže zdánlivě samozřejmá pravda je v příkrém rozporu s mentalitou fanatismu – „za každou cenu“. Například „bezpečí za každou cenu“, „odstranění korupce za každou cenu“…

   V opačném případě nevyhnutelně vznikne něco jako německé „konečné řešení židovské otázky“: chladná, brutální efektivita nacistécké mašinérie na smrt byla dokonalou ukázkou inženýrské fachidiotské technokracie.

   Z více stran se ovšem zdá, že se nám vrací nějaký fanatický „puritanismus“: totální přesvědčení o neomylnosti a správnosti vlastního názoru a hodnot, spojená s vyžadování deformovaných „ctností“ a s tím spojená poptávka po totálním dohledu, donucovacím aparátu a společenské ostrakizaci likvidující každou odchylku od „správné normality“ a netolerující nic, co vybočuje z šedivého průměru.

   Chce to jak generace moralizujících „Progresivců“ na Západě, tak islamisté, tak fašizující rádobyvlastenci.

   Každý si akorát představuje trochu jinak ty „Jediné Správné Normy“, jakákoli odchylka od nichž má být zlikvidována.

 4. Ohledne Femen si myslim, ze to funguje trochu jinak.
  Asi nikdo soudny si nemysli, ze by Sorosovy aktivistky mely vsech pet pohromade.
  Ovsem stejne jako reklama, jejich „deviace“ utoci na jine psychologicke receptory, nez na racionalitu a intelekt.
  Koneckoncu, kdyby se takove Pussy Riot vysraly na oltar Krista Spasitele v Moskve, nasledne by to uploadly na net, coby umelecke dilo a pak si stezovaly, jak je Rusko hnusna, autoritarska, totalitarni, nechapajici zeme, kde se potlacuji lidska prava na svobodu projevu, tak si 999 lidi z tisice neodnese informaci, ze Pussy Riots jsou placene sorosovy stetky, ktere by na Zapade pravdepodobne skoncily jako bezejmennne fetacky v lochu , ale vezmou si z toho to porusovani lidskych prav v Rusku. Staci to jen vhodne sestrihat a nastajlovat. Proste to zabalit a vyrobit z toho konzumni produkt.
  A utok te posahane cerne huby z Ukrajiny je totez. Zabaleny a nastajlovany produkt, ktery mel pred kamerami ukazat vravorajiciho Zemana v ponizujici situaci, coz vysila podvedomy signal volici – pokud bude Zeman znovu zvolen, bude tu bordel, chaos, krom toho se neudrzi ani na nohach a je to hen ten totalitarni kamarad totalitarniho Ruska. Na druhou streanu Drahos je „civilizovany, pokrokovy, EU compliant, zdravy, nekonfliktni“ a jediny spravny kandidat.

  Takhle to cele podprahove funguje. Podle mne uz Zeman prezidentske volby projel. Jeho jedina sance byla prvni kolo. Koneckoncu, snad si jeste vsichni pamatujeme, jak probihaly prezidentske volby v Rakousku. I kdyby to meli Soros a spol. trikrat volebnimi podvody a nefer antikampani cinknout a nakonec jeste zmenit volebni zakon a prehlasovat nepohodlneho kandidata hlasy teenagerskych vypatlancu a hlasy ze zahranici.

  At zije kdemohkradcie.

  1. Zeman měl vyhrát už v prvním kole. Soros ale zařídil nějakých 11 000 falešných hlasů ze zahraničí pro své koně a tím je náš národ definitivně odepsán. Taky jsem to šacoval na výhru Drahoše, ale že to tvrdíte i Vy, mě dost znejistilo… Už máte připravené zdůvodnění pro případ, že by vyhrál Zeman? Bude to na způsob Trump v1.0 – hnutí odporu už je tak silné, že to nedokázali potlačit. Nebo Trump v2.0 – je to Sorosova pravá ruka (v Zemanové případě pak ta levá).

   1. 11 000? a neni to malo, Antone Pavlovici? Myslim, ze dabelsky Soros zakoupil Drahosovi minimalne pul druheho milionu hlasu. Minimalne. Mozna i vic.

    1. Nejsem si jistý, že kolega zrg1 připouští možnost přímé manipulace s hlasy domácích. Zde se dle uvedeného spoléhá pouze na manipulace nepřímé – prestituti, sračkomety, neziskovky, prsa… Nevím však, jak je to možné, když moudrý lid krále Miloše má vlastní rozum a vůči působení cizích agentů je zcela imunní. Jak neváhal několikrát zmínit ve své nekampani.

  2. To se dá vykládat libovolně. Třeba že si tu exhibici zaplatil Zemanův tábor, aby Miloš vypadal jako oběť útoku antisociálních živlů a tak svým způsobem jako poslední hráz proti nim, což na spoustu jeho voličů může zabrat. Ostatně divadélko o tom, jak Zeman kvůli článku všechny v Rusku na dvě doby seřval, mělo podobnou finesu.

   1. coz o to, zpusobum te zumpy kolem Zemana by to odpovidalo, na druhou stranu, na Ukrajine neni Zeman zrovna popularni a femeny maj docela sirokej akcni radius.

    1. To je také srozumitelné vysvětlení, včetně toho, že si ty blbky neuvědomily, že tou akcí mohou Zemanovi spíše pomoci. Ale že za tím stál mocný konspirátor proti Zemanovi, to je podle mě blbost.

     1. Nekdo tem holkam ty vejlety po Evrope plati. Ne, ze by byly nejak nakladny, ale zase zeby to mely jako konicek ze sveho prijmu? No nevim.

      1. Taky jim „plati“ hysterickou podporu ve vsech zapadnich mediich, kdy se de facto zadne sorosove stetce, ktere se podarilo udelat aspon trochu slusny skandalek v podstate nikdy nic vaznejsiho nestalo, akorat jim reknou „tytyty“, jeste jednou a bude to podruhe (potreti, poctvrte…. poxte).

       Jedina hrozba, ktera se takove sorosove stetce muze stat, hrozi v pripade, ze se o nich prestane mluvit a hrozi jim, ze „vysumi“.
       V takovem pripade se jim totiz lehce muze stat, ze budou pro tripismenkove instituce lepsi mrtvi, nez zivi, o cemz by mohl vypravet takovy Nemcov (byvaly asset CIA) , nebo Litvinenko (byvaly asset MI5) ale to je jen spicka ledovce.

      2. jo a mimochodfem, stran te nakladnosti. Kolik asi stala Zapad jejich oblibenkyne korupcnice Tymosenkova, ktera tak strasne nelidsky „trpela“ v hroznem Janukovycove vezeni, aby se po Majdanu „zazracne“ uzdravila ze vsech svych chorob a utrap a zacala okamzite hrimat, ze na Moskvu je treba nahazet atomovky ?
       Pri tech modelovych hadrech a kabelkach to asi zadne drobaky byt nemohly.

      3. Myslím, že taková děvčata za výlety moc utratit nemusejí. Ve vlaku vymění F za S …

 5. No tak to mě poser!

  Tenhle článek je teda strašná kravina!

  Proč si ta aktivistka zaslouží tvou kritiku? Co přesně provedla? Vyjádřila demonstrativně svůj názor na Zemana přímo jemu? A co, že mluvila sprostě a odhalila u toho kozy? Oh sorry, já zapomněl, to urazilo tvou katechistickou výchovu, viď… Hádám, že jsi nikdy nemluvil sprostě a nikdy sis třeba nezlil někde na nějakým tahu a nelítal tam jen v trenkách nebo nějaký takový podobný úlet. Ne, to by bylo deviantní!

  Jakože říct, že se mi akce té aktivistky nelíbila a že u toho nemusela být nahá a nějak ji kritizovat je ok. Napsat dvacetistránkový elaborát o tom, jak je to nebezpečná deviantka už kreténismus, sorry…

  „Aktivistka z Femen trpí morálním zmatkem.“ – Jo a čeho nemorálního se dopustila? Odhalila ňadra? Ale notak! Nikomu neublížila, nic nezničila, neporušila ničí majetková práva, nedopustila se žádného zločinu (morálního)… Tedy na rozdíl od Zemana, který lidem v minulosti ubližoval a ještě ubližovat bude.

  Celý web DFENS je plnej nářků jak je policie zlá, jak má moc pravomocí, jak je všude moc byrokracie a kokotských zákonů a kokotských úředníků/politiků. A najednou BUM, brání se tu Zeman, jehož vláda spoustu těchto věcí přineslo – byrokracii, omezování osobní svobody, pravomoce cajtům… nebo už jste zapomněli, že je to socialista?

  Ta aktivistka sama je obětí byrokracie a policajtů (hrozily jí až dva roky za odhalení ňader… jako wtf… to je jako trvalé sebrání řidičáku za překročení rychlosti). Se stejným zápalem, jakým bojujete proti nesmyslným dopravním zákonům, nebo proti nesmyslným regulacím zbraní, byste měli bojovat i proti dementním zákonům, které chtějí obří tresty jen za to, že někomu řeknu „Putin’s slut“

  Takže asi tak!

  1. Nemohu souhlasit.
   To nebyly kozy.

   1. Když se po zmíněné akci od některých osob vyrojily obavy o zdraví a život zmíněné aktivistky, tak jsem si říkal, že na rakovinu prsu to asi neuhrajou.
    Něco podobného jako s těma třema soudruhama, co zemřeli na otravu houbami, ovšem jeden z nich měl v hlavě díru.

    1. Připadá mi škoda, že Femen nezaměstnává vyvinutější bojovnice.
     Stačila by jedna česká selka – takové poprsí by poskytlo mnohem více prostoru pro úderná hesla.

     Pokud to tady čte někdo z Femenu (pro zrg1 – pokud to čte Soros), berte to prosím jako námět na zlepšovací návrh s cílem navýšit produktivitu aktivistek.

     1. Problem je, ze normalni zenska, ktera nema mindrak a nebo neni profesionalni kurva/modelka, nepotrebuje vystavovat kozy pred cizimi fotoaparaty. Naopak cim mene obdarena, tim vetsi touha nekde ukazat svuj kureci hrudnicek, aby se vsude docetla „ukazala prsa“. Kdyz o tom pak vsude pisou, tak je prece musi mit!

      1. Sysop: Normální nezamindrákovaná počestná prsatice se utká se Zemanem standardní cestou, to jest sežene podpisy a půjde se se Zemanem normálně utkat ve volbách.

       1. Jenze tohle byla pussy z vychodu, ktera zde nema zadne volebni pravo. Ale nedelam si iluse, ze kdyby byla domaci, ze by volila jinou strategii. Co jsem tak koukal, tak Femen vlastne ani nic jineho neumi.

      2. tak technicky vzato jsou prsa jine oznaceni pro hruď a to bez ohledu na pohlavi. Mlecne vaky jsou pak ňadra nebo jeste lepe prsy. Takze se da rict, ze ta chudera opravdu ukazala prsa.

     2. Nikoliv.
      Domnívám se, že prsa byla odložena v zájmu čitelnosti a snadnější proveditelnoti nápisu.

      1. Vidíš, to mě nenapadlo. Hnal jsem se za čtverečními metry a utekla mi praktická stránka věci. Na Anželínu půjde pěkně přiložit štoček.

     3. S obdařenou selkou by to bylo na dlouhodobější kampaň. V mládí by si nechala vytetovat na ňadro portrét soudruha presidenta a k stáru by s. president protáhl tvář.

      1. italic“> „Žaneta si kdysi dávno nechala nahoru na pravý prs vytetovat kolibříka, ale ptáček se dlouhodobým používáním vytahal na něco, co připomínalo nejspíš pterodaktyla. Jak na mě jeho majitelka předváděla polohu odborně zvanou „jízdmo“, vypadal i na pterodaktyla pěkně nakrknutě.“

       @Kulhánek, Noční klub

       1. Sice na začátku píšete, cituji „italic“, ale domnívám se, že Žaneta byla „Italka“ původem někde od Dubí. ;-)

        1. Eh, chyba při kopírování textu. Stran Žanety budete mít určitě pravdu… :-D

     4. co jsem tak koukal, tak jsou i kozatejsi Femeny. Ale asi jim prislo zbytecny plejtvat jima na Zemana.

      1. Síla atomové bomby se udává v kilotunách (TNT) a síla protestu femenistky pak v kozotunách?

       1. Jakoze cim vic kozy tim vic protest? tak to by musela Halinu Obrowskou preventivne zakazat Haagska konvence :-)

        1. Zakázat třeba i jo, ale co si budem povídat, velmoci ZHN v arsenálech mají.

         1. no, fakt je, ze kdyby se pred Zemanem roztrasla nejaka velkorazni demonstrantka hromadneho niceni, tak by vznikle prilivove vlny mohly fatalne ohrozit statiku budovy, nedejboze vytvorit cernou diru.

         2. Na akce proti velmocem se pochopitelne tezsi kalibry uz pouzivaji. https://femen.org/femen-stripped-the-american-president-down-in-front-of-us-embassy-in-ukraine/

          1. Ad Sprosty Podezrely:
           Domnívám se, že odvetný jaderný úder je v tomto případě ospravedlnitelný.

          2. uááááááááááá…..to je matroš

          3. ja jsem to rikal! Cim vyznamejsi potentat, tim tezsi kalibr. Ale stejne bych radsi kdybych na ten odkaz byval neklikal.

          4. …jsem se asi zabouch…

          5. já skoro poblil…

          6. Tak tuhle babu bych hned poslal za Zemanem; to by se nechyt ani ten „namakaný chlapík – policajt s outfitem Thor Steinar“. Škoda.

          7. Bodyguardi se spojili a skoro ji objali…

   2. Cim vic ctu o nejakych kozach, tim vice nabyvam dojmu, ze mi neco uniklo. Byli snad dva bylozravci nekde vzadu mimo zaber? Nebo se jednalo o akci tri aktivistek, z cehoz dve zustaly nekde v pozadi a byla s nich strzena plachta?

    Ten skaredej spinavej skret, co maval na Zemana, to byl nejaky ukrajinsky delnik, soude podle pracovnich kalhot, ano?

    Vzhledem k tomu, ze v mistnosti probihal urcity, byt pomerne fadni, obrad, tak ten maly spinavec ho narusil a mel dostat aspon par ran na zada sukovici. Stalo se tak?

    Spousty otazek.

    1. Bohužel ne, ochranka ho jen málem sundala na zem.
     Jo, moment, vy asi myslíte tu opičku, co přišla skřetovi vyjádřit náklonnost…

     1. Je pravda,ze tam v tom panoptiku zavladl docela zmatek a ani prihlizejici fanclub honem nevedel,na ci stranu se vlastne pridat plus ten amatersky wrestling na podlaze nestal ani za vstupne.

      1. pravda. V tomhle pripade by se dala pouzit ono slavne kredo sapera Vodicky „Vinnej, nevinnej,berte to po řadě“

  2. Nesmyslný je sám úvod článku.
   Samo o sobě není špatné nic.

   Aktivistka nevyjádřila svůj názor přímo prezidentovi, ale prezentovala sebe samu přítomným zprostředkovatelům (médiím) s tím, že (jak se údajně vyjádřila po akci):“…chtěla jsem varovat váš národ před Putinem.“

   Profesionální aktivistka zakládá svou živnost na tom, že je pofesionální obětí byrokaracie a policajtů. Tím se neliší od profesionálního zloděje.

  3. ze si zemanovci stezujou ze nekdo mluvi sproste mi prijde jako kdyz si zlodej stezuje ze lidi kradou :-) Zeman si na vulgaritach zalozil image, vy kokoti. A to pominu, ze slut neni sproste slovo.

   1. Ja jsem z lidu sprosteho a ani obecne (vulgo) vyrazy mi nevadi, takze ja v tomto smeru mam posunuty usudek.

    1. to jsme dva. Coz je koneckoncu poznat i z meho pisemneho projevu. Me dokonce ani nijak zvlast nevadila ta slavna Zemanova kunda v radiu (vic mi vadil ten jeho ucelove blbej preklad slova pussy a snaha za kazdou cenu sokovat)

     1. shane: Navíc Kunda začala vadit až to Zeman, byť se špatnou výslovností, přeložil, dokud to bylo Pussy Riot, tak to bylo košér :-)

      1. 1) Protoze dost lidi zastava nazor, ze by president nemel slova jako kunda rikat do radia.
       2) slovo pussy neznamena kunda. Kunda je cunt. Pussy je číča. Není to sproste slovo, ale eufemisticke oznaceni pro zensky genital (puvodne a mirne archaicky i samice kocky domaci). srovnej pindik vs curak.

       1. shane:
        1) Tak to je mi jich upřímně líto, že nedovedou rozeznat citaci a vlastní projev.
        2) Viz slovník.

        1. 1) to neni muj problem
         2) cesko-anglicky slovnik je k pochopeni jazykovych nuanci nevhodny. Mnohem lepsi jsou anglicky psane vykladove slovniky a jeste lepsi je prakticka zkusenost s jazykem. slovo pussy v anglictine opravdu nema stejnou konotaci jako ceske kunda.To uz rovnou muses prekladat vagina jako kunda, semen jako mrdka a poop jako hovno. A to nemluvim o vecech jako poop deck nebo pussycat, coz opravdu neni posrana paluba a kocici kunda.
         Ale jestli nejses pochopit ze jedna vec muze mit vic oznaceni pro ruzne pouziti, tak nema cenu pokracovat v diskuzi.

         1. shane: Právě proto že jsou možné dva výklady, tak skupina toto slovo a sousloví používá. Takže můžeme donekonečna diskutovat o tom že je anglicky správně je to spíše číča, ale autorky nepochybně myslely kunda.

          1. Vy autorkám vidíte do hlavy?

          2. PanPredseda: Do hlavy ne, ale do textů ano, ty si můžete prostudovat i sám.

          3. Ad neuromancer:
           Škoda. Kdybyste mi odpověděl, že ano, opáčil bych, že to musí být otřesný pohled.
           Texty se mi studovat nechce, ale souhlasím, že výklad názvu jako kupříkladu „dovádění kočiček“ je mylný.

          4. Uplne staci ceska skupina 100lejn. Ta se tim bavi uplne stejne. Presto ale by jim moudry clovek nemel nahravat na smec tim, ze je bude cist tak, aby meli radost.

           Zeman si hraje na moudreho a secteleho, takze takovouto verbalni elementaritu by mel zvladat bravurne.

           Zeman je neskutecny moralni odpad. Podobny narcista, jako Klaus a do toho jeste zdravotni troska.

           Jenze neleze do prdele EU, ani zapadu. Takze pro mne porad mensi kripl, nez vedator. Kdyby se vedator hrabal ve zkumavkach, nebo neco slintal nekde na fuckulte, ma mou uctu. Ale ze se hrabe na flek, kde chce prezentovat svuj politicky nazor, s nimz ja nesouhlasim, tak mu hlas dat nemuzu.

       2. Hele… uděláme pokus, jo? Napíšem do gůglu pussy a necháme zobrazit obrázky. A pak to samý se slovem cunt. Schválně, co se objeví. Berete?

        Update: já už to zkusil. V prvním případě samá píča, ve druhym na jednom z prvních míst Hillary.

        1. :D

         Vono pussy pro kočku je hodně archaický, už dlouho se používá pussycat, což je jaksi očividnější.

         1. pussycat je snad dokonce puvodni nazev. Pak se to zaclo zkracovat na pussy a dnes se pussy pouziva spis pro tu picku a kocka je uz archaismus. Ve francouzstine se pouzival vyra kocicka – Le Petite Chat, z cehoz melo vzniknout ceske píča. Pussy je mimochodem i vyraz pro slabocha nebo zbabelce.

          1. No protože francouz to normálně řekne jako „ptý-ša“, což je tej píče docela blízko :)

          2. Francouzská stopa se někdy uvádí jako původ tohoto slova, ale to by se musela francouzština prosadit hned v mnoha zemích najednou: ve slovenském piča, polském piczka, ostravském pitka, srbochorvatském pička, bulharským pička, ruským pičuga a maďarským picsa (a španěláci mají navíc „Picha“ pro penis)

          3. (ono je to správně le petit chat, petite by muselo bejt la)

          4. ja něpanimaju pa francůzsky. Ještě tak ženežere žepapá ženesere žekaká.

          5. Já se rok a 1/4 snažím, ale je to masakr :(

          6. verim. Uz jen to, ze to, co se ve vysledku vyslovi na dve slabiky vyda v pisemne forme za kratsi vetu. Zlata nemcina a jeji slozeniny. To je aspon normalni veta psana bez mezer :-)

          7. A v případě Francise Begbieho je “cunt” výrazem pro libovolnou osobu mužského i ženského pohlaví.

        2. Shane ma pravdu.Slovo je dvojsmyslne a Google rozhodne neberu jako etalon pravdy. Kdyz Cech rekne „tunelar“,taky malokoho napadne razic tunelu. Kdyz nekdo rekne „Skodovka“, mne napadne kanon.

         Ze ty kundy si svuj nazev zvolily umyslne, je zrejme. Ale nejvyssi statni urednik by mel umet (a treba i umyslne) pouzit preklad takovy, aby byl slusny.

         Pussy je neco jako „pipinka“. Jenze i toto slovo ma v cestine mnoho vyznamu.

         1. a kdyz zadam slovo Zemani, tak mi to rozhodne nevyhodi almanach drobne ceske slechty ani milosuv rodokmen, ale samou nahatou teenku.

          1. Veronika Zemanová?

          2. Ta by byla pro femen jak dělaná, tam by se toho vešlo :)

         2. Zohledníme-li aktivní (sou)činnost skupiny Pussy Riot s mraženými kuřaty nebo chlaci ze souboru Vojna, překlad čičinka ani pipinka nás v onom názvu rozhodně nenapadne.
          Vždycky vyjde něco jako Kundibunt.

          1. Mrazeny kurata nebyly Pusy rájot ale skupina Vojna. Spolecnyho maj to, ze jedna ze clenek Zbesilych picek byla zaroven clenkou Vojny. Ale ne ta s tim kuretem. Ta co Soustala za Medvidka (Tolokonikova?). To bylo myslim jese pred zalozenim PR. Pak uz jen protestovala.

          2. Možná máte pravdu, zběžnému pozorovateli leccos splyne.
           Akce v muzeu tedy nebyla koordinovaným protestem, ale náhodnou party?

          3. To sukani? Protest. Ale s Pussy Riot to nema nic spolecneho, tenkrat ta kapela jeste ani neexistovala.

        3. Hillary je dobrej priklad. Na tu vyzobanou slunecnici se slovo pussy nedalo pouzit ani kdyz ji bylo dvacet, zatimco oznaceni cunt tam padne jako prdel na hrnec.

       3. Asi takhle:
        https://www.youtube.com/watch?v=5rLCU-fGR_g

        Pussy ain’t shit…

   2. Přesně, pořád se nadává na politickou korektnost a když je pak někdo nekorektní, je z toho hned oheň na střeše. :)

  4. pipe.maze: Zaslouží. Jednak to není občanka ČR, tedy na kritiku našeho prezidenta z principu tak nějak nemá moc nárok, s výjimkou že by Zeman nějak zásadně brojil proti její zemi.
   Navíc to evidentně byla zaplacená herečka, asi jako když rakouští traktoristé chodí na placenou brigádu účastnit se protestů na hranicích proti Temelínu.

   1. Herecka to neni. Femen to myslej uprimne a tahle mura uz ma par protestu za sebou.

    1. shane: Tím hůř, pokud je skutečně tohle osoba blízká organizátorům, pak je mi jí upřímně líto.

     1. Já to zahlíd jen z rychlíku, ale spíš mi přijde skoro líto organizátorů :D

      1. zvlast pokud delali vyberovku

 6. Sorry, ale ten článek je strašná blitka bez hlavy a paty, která „jako bonus“ relativizuje jak zažité psychologické pojmy (nejen), tak morálku jako takovou. Snaží se nesmyslně tyto pojmy definovat na základě trestního zákoníku – autore, trestní zákoník definuje trestné činy a tresty za ně, o psychologické a další pojmy se pouze opírá a definovat je z principu nemůže.

  Ze všeho nejvíc to připomíná, když se policajt s vyšší hodností (co už umí psát a pravopis a v civilním oblečení) snaží montovat do oblastí, o kterých nemá ani páru, to pak taky vypadá nějak takhle.

  1. Ac nerad, principialne souhlas.
   Kazdopadne existuji dve reseni:
   a, sebrat se a napsat lepsi clanek
   b, brat to jen jako namet k diskuzi a zapojit se aspon tam

   Kdybych na to mel cas (tj. kdybych mel aspon dve hodiny v klidu, kdy mi nezvoni telefon a nekdo neco nechce), tak bych ten clanek sepsal, asi na tema Qui bono, aneb jak je mozne, ze nekdo zvenku vedel, v kolik hodin, v ktere volebni mistnosti, se objevi Zeman s ochrankou a ze tam ten nekdo zvenku mohl zevlovat a vyckavat, aniz by vzbudil pozornost a aniz by byl pred prichodem prezidenta vyhozen a proc je to ve vsech TV kanalech od rana do vecera omilano stale dokola, aniz by si nekdo polozil tuto elementarni otazku.

   Kdyz tu znovu linknu obrazky Zemana cachtajiciho se v rybnicku
   https://imultimedia.ctk.cz/storage/foto/P201607040630801/352×254.wm/P201607040630801.jpeg
   ktere jsou evidentne brany z bezprostredni blizkosti (mozna i samotnou ochrankou ????)
   a ktere se pak objevuji v bulvaru po celem svete,
   clovek zrovna nemusi byt ten hnusny konspirativni teoretik, aby mu doslo,
   ze neco tady pekne smrdi.

   Koneckoncu protizemanovska hysterie zacala jeste pred jeho uvedenim do funkce a jede nonstop, i kdyz se ukazalo, ze treba cervene karty Zemanovi vyrobila US ambasada a bylo to jasne vmesovani do vnitrnich zalezitosti CR.
   https://aeronet.cz/news/vime-kdo-organizoval-rozdavani-cervenych-karet-proti-zemanovi-dukaz-o-bezprecedentnim-vmesovani-se-americkeho-velvyslanectvi-do-vnitrnich-zalezitosti-republiky-americane-organizuji-demonstrace-skrz/

   Treba se nekdo najde a ten vecne a vyvazene napsany clanek zalozeny na faktech o protizemanovske hysterii sepise a zverejni.
   Ja na tohle fakt nemam ani cas, ani chut, ani naladu.

   1. Takže už i rachtající se Zeman je součástí Sorosova spiknutí? Rozhodně není pravděpodobnější, že někdo z místních má horkou linku do TV Nova, Prima… a za mrzký peníz informuje o každém Milošově prdu.

   2. ano a ten „mistni“ se jmenuje Šárka Kadlecová, aktivistka a bývalá zaměstnankyně Amerického velvyslanectví, alespon v pripade cervenych karet Zemanovi to je nabeton. A nejsmutnejsi na te „konspiraci“ je, ze ta PIIIIIIICCCCCCAAAAA je tak dementni, ze neni ani schopna prelepit, zaskrtat, znecitelnit, whatever svoje vlastni jmeno na krabici s cervenyma kartama a hodi to na web prosorosovsky orientovane „umirnene opozice“ a kdyz pak ten hnusny konspirator ZRG1 ve snaze si overit fakta hodi jeji jmeno do Googlu, tak vyjede z LinkedIn presne odpovidajici profil – lektorka, byvaly zamestnavatel US ambasada, momentalne nejaka sorosova neziskovka.

    Kurva, to nasere, ze ?

    1. Já o voze…

     1. Kozy (respektive pokus o ně) se probírají v jiných větvích diskuse.

    2. zpatky na zem, trollove.

     https://1gr.cz/fotky/idnes/15/071/org/CEN5c4c3c_134557_573440.jpg

     Proc jsou k mani tyhle fotky se Zemanem, ale ne s Havlem, Klausem atd ?
     Proc ochranka nevi o fotografovi deset metru od prezidenta ? (na tuhle vzdalenost bych ho trefil i z rumcajsovy bambitky poslepu)
     Anebo (hnusna konspirace), ze by to fotila prezidentova vlastni ochranka a pak prodala sorosovu bulvaru za ucelem diskreditacni kampane ? Co to je teda za ochranku ?
     Zeby variace na nemecke tajne sluzby, ktere odposlouchavaly Merkelove telefon ?
     Proc se to vlastne (oboji) nikdy poradne nevysetrilo a nic se nezmenilo?
     Same otazky, same otazky.

     1. Slysels nekdy k teleobjektivu? Krom toho tam Zeman ty novinare sam pozval. Havla i Klause taky fotili v dost nelichotivejch situacich. Tak nemel hovna.

      1. Perspektiva teleobjektivu neodpovídá. Odhadem něco mezi 35 a 50 mm na full-frame. IMHO o tom mamlasovi moc dobře věděli a stéblo trávy je tam pro zvýšení akčnosti snímku.

       1. A ze snímku ani náhodou nevyplývá, že o něm ochranka neví. Jestli jeden stojí přesně vedle něj, nebo jestli ho hlídá odstřelovač, je nezjistitelné.

       2. ok, tak teleobjektiv skrtam. Ale v tomhle pripade tam byl ten fotograf ofiko na pozvani Zemana.

     2. Teleobjektiv ? Vazne ? s hloubkou ostrosti 10 cm az 20 metru ? Respektive, mas vubec ty kretensky vypatlance predstavu, jak by vypadala trava v popredi pres teleobjektiv ???????

      1. Dovolil bych si upozornit, že kdyby to bylo teleobjektivem, tráva by nebyla ve zdaleka takovém popředí, v jakém je na fotce, ale byla by o kus dál. Takže to rozmazání by možná bylo menší než na fotce, v závislosti na tom, jak moc by fotograf clonil.

       Z rozmazanosti trávy tedy nelze usuzovat na ohnisko. Na to lze usuzovat z šíře záběru, který odpovídá standardnímu objektivu, nic širokoúhlého, ale ani žádné tele.

       1. Z šíře záběru usuzovat IMHO nelze, dokud nevíme, jak daleko je objekt od fotografa. Ovšem jak JJ uvádí, lze na to usuzovat z perspektivy.

        1. Ale prd perspektiva. Bere to z rákosí, podle toho, jak to má rozvostřený, tak stojí sotva metr, dva od těch listů. Ochrankáři je voda do půl lejtek, takže jsou tak tři metry od břehu a to ještě jen, když je tam extra mělko. Podle mě to fotili maximálně z 5-10 metrů. Čekal bych, že jeden ho tlačí do vody a další jeden, dva hlídali okolí. Vědět o fotografovi museli…

         1. vedeli. Zeman ho sam pozval. Je to z roku 2015.

     3. Ukázkový příklad práce s informacemi. Přímo jednička s hvězdičkou.

      http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/328655/zemanovy-namornicke-ubory-odlozil-zemanovce-a-nakonec-i-triko.html

      Vámi linkovaná fotografie pochází z roku 2015 (Zeman outfity sice nemění, ale opičák ano), kdy byla celá akce úmyslnou mediální atrakcí. Takže naopak sebezviditelňování Zemana v bulvárech všeho druhu. Ten Soros je ale ďábel.

   3. Píšeš: …kdybych měl čas…
    Kdyby ty a tobě podobní se neustále nesrali do čeho nemají a začali makat, to by to Rusko vypadalo! Toho bych se chtěl dožít, že bohatí rusové nebudou utíkat na západ, ale Rusko se stane zemí příjemnou k bydlení. Přírodu a přátelské lidi na to má, jen kdyby jim nevládli dementi.

 7. Zajímal by mě test dvojího metru: až někdy půjde volit politička, vyběhnout na ni s popsaným pinďourem a prohlásit se za člena hnutí Chlapen. Odhaduji, že dva měsíce podmíněně by to nebyly. Bylo by to Mee Too.

  1. „Welcome to the Jamaica and have a nice holiday“, nebo jen „Wendy“?

   1. Mariánské lázně nebo jen Marně?

  2. Rovnost pohlaví neexistuje. Je to jen mýtus.

   Ale kozy taky nejsou to samé co pinďour nebo buchta.

   1. Rovnost pohlaví existuje jen při pohledu odzadu. Prdel máme všichni.

    1. PanPredseda: Doporučuji návštěvu očního lékaře. Zdravý muž vidí rozdíly i odzadu.

     1. Já také netvrdím, že tu prdel mají všichni lidi zcela stejnou.

    2. Stejně chlupatou?

     1. Vynález pana Gilletta je pro tuto oblast lidského pinožení obdobou vynálezu pana Colta pro oblast jinou.

  3. se obavam, ze ani nadprumerny pindour by nestacil. Dal by se nastavit zahradni hadici, ale to uz muzes rovnou prijit s transparentem. Jinak mas bohuze pravdu, bylo by to #metoo.

 8. Co je to za marxisticke zvasty? Nebo je to“konzervativni“ postoj nejakeho blbce, co nove objevil viru svatou?

  Ano, text se tvari odborne, jeho autor stravil studiem psychologie, nebo sociologie alespon jeden semestr, ale prakticky se jedna o soubor zvastu s nizkou vypovidaci hodnotou. A i to malo, co je v textu naznaceno, jsou vlhke sny socialniho inzenyra.

 9. Prezidentské divadlo. A zatím čurák Babiš přednáší tou svou husákovštinou další srdceryvné projevy. Komunistická svině která po plyšáku vykradla státní podnik a pomocí kontaktů z StB, vydírání a dalších gangsterských nástrojů vybudovala své impérium ze sebe dělá oběť. Tohle je podstatné a velice smutné. Doufám že věstšina policitkých vězňů, kterým jeho kolegové ničili životy j už pom smrti,protože jinak by museli blejt od rána do večera.

  1. Ko-za: Babiš jistě není svatej, ostatně neznám byznysmena, kterej by svatej byl.. takže ať to vezmete z jakékoliv strany, musel byste pozavírat 90 procent všech světových byznysmenů a politiků, a to jestli byl komunista nebo ne, a jestli měl kontakty z StB nebo s mimozemšťany, tu skutečně zásadní roli nehraje.. takže výběr je nutný, pozavíráte jen některý, proč? Na to jistě odpovíte sám ;-).
   Možná vám k zodpovězení všech palčivých otázek pomůže to, že filozofie původního chápání má politické důsledky i když nemá politický obsah a nesleduje žádný politický záměr. A ještě důležitá poznámka: Není správné se ptát, jaké jsou politické důsledky té či oné filozofie, nýbrž KDO podle té či oné filozofie o politických důsledcích rozhodne.

   1. Hraje to zásadní roli pro slušné lidi. Pro zmrdy, děvky a fizly ne.

    1. Slušný člověk? To je pojem relativní. Neboť deviant je v podstatě pak každý člověk, který nerespektuje mravní řád společnosti.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017