Nezávislá justice - zpět na článek

komentářů 42

Přidat komentář
 1. Aleš tak snad je jasné, že tou nezávislostí se míní nezávislost na moci výkonné podle klasického systému brzd a protivah, ne?

  1. WTF? A na cem je pak zavisla???

   1. Co to?

   2. jenyk: Je závislá na schopnosti úsudku. Justice je spravedlnost, proto má USA porotu z lidu, protože jen schopnost jednoho úsudku soudce nestačí.

  2. Nu, podíváme-li se na to, jak ta justice funguje — ve spoustě článků zde, nebo třeba

   https://opu.peklo.biz/p/19/11/06/1573045790.jpg

   pak je skutečně jasné, že tou nezávislostí se míní primárně nezávislost na platných zákonech, dále pak nezávislost na zdravém rozumu, a především naprostá nezávislost na čemkoli, co lze (ve stavu střízlivém a v kontextu nikoli ironickém) nazvat „spravedlností“.

   1. Jo, jako bonmot dobrý. Ten Elischerův výrok je samosebou skandální, wtz.

  3. Jak řekl Judr Jahelka. Soud byl při svém rozhodování naprosto nezávislý a nenechal se ovlivnit ani platnou právní úpravou.

 2. Včera jsem nevěřil svým uším, co „nezávislý“ soudce Rychetský vypustil z pusy při závěrečném projevu:
  https://program.rozhlas.cz/zaznamy#/plus/36/2019-11-11

  1. Kdyby nemluvil o „zahanbujícím mementu“, ale o „zahanbujícím dementu“ a myslel tím sebe, tak by to tak špatné nebylo.
   Uprchlíci tu podle Rychetského nejsou. Tu mladou holku u Lukavce znásilnil nejspíš duch svatý.

   1. Ten Rychetský nějak zesluníčkovatěl. Škoda, myslel jsem, že je to na politické poměry slušný člověk.

    1. Ten stejný Rychetský, který když chtěla měnit ústavu ODS, tak vsyvětloval že to nejde, protože ústavu chystal tým odborníků a každý zásah je obrovský problém a navíc do ústavy by se nemělo zasahovat z ústy k ústavě samotné atd., atd…

     Cca o půl roku později chtěla ústavu měnit ČSSD, tak zase říkal, že ústava se pekla narychlo a psali ji lidé, kteří s tím neměli žádné předchozí zkušenosti, a že ústav je zákon jako každý jiný a není problém ho změnit, když taková potřeba vznikne, …

     Nevěřil jsem vlastním uším – nemám, problém ani s jedním ani s druhým výrokem, každý má něco do sebe. Nicméně takhle obracet kabát podle toho odkud vítr fouká, to tedy byla opravdu síla.

     1. Rychetský není původním povoláním soudce, ba dokonce ani právník. Soudhuch Hychetský je politik s právnickou fakultou. Asi jako Zdeněk Ondráček.

      1. Ondráček byl puvodni profesi detektiv na kriminalce a vejsku udelal dalkove pri zaměstnání protoze ho k tomu nutil erar. To ze si udelal práva mu slouzi k dobru, taks moh vystudovat FTVS nebo UJAK. Jinak je to rudej kreten, ale srovnavat ho s profesionalnima politikama typu Rychetsky nebo Benda není fér.

       1. To je pravda. Sice pro blbýho zaměstnavatele, ale aspoň ten Ondráček něco dělal. Srovnávat s netáhly typu Rychetského nebo Bendy snad není fair ani vůči němu.

    2. Je to komunistický čurák staré školy a tak není divu, že si rozumí s novobolševiky. Že tenhle dobytek má cokoli společnýho s ústavním soudem je samo o sobě smešné.

    3. Rychetský veřejně prohlásil, že komunistický „soudce kat“ Karel Vaš (Navrhl trest smrti Heliodoru Píkovi i desítkám dalších) je vlastně další oběť režimu !!! Protože chudinka musel soudit, když se zrovna věšelo !!!

     1. Vaš nebyl soudce, ale prokurátor. Tj ten chlápek co řídí obžalobu. Trest smrti sice požadoval, nicméně o jeho udělení nerozhodoval. A nebyla to žádná oběť byl to spolupachatel. Rudá svině byl už za války, když slouzil u vojensky prokuratury.

     2. Zajímavé; kdy nebo kde se to prohlášení stalo?

    4. Minimálně od schválení objektivní odpovědnosti provozovatele vozidla Ústavním soudem si o Rychetském nemohu myslet, že je slušný člověk.

      1. Co je to za hnusnej systém? Sice mi nejde otevřít text dokumentu, ale domnívám se, že je to ono.

       1. ECLI:CZ:US:2018:Pl.US.15.16.1

    5. Jestli něco Klausovi zazlívám, tak to, že jmenoval bolševika Rychetského do funkce předsedy Ústavního soudu a tím ze soudu Ústavního vytvořil soud protiústavní (viz. nález k protikuřáckému zákonu, viz. nález k objektivní odpovědnosti provozovatele vozidla, viz. nález k EET…).

     1. A von tam Rycheťák rozhoduje vo všem sám, jo?

      1. Tak jednak je to on, kdo si k sobě vybírá lidi, byť oficiálně jsou jmenovaní Prezidentem republiky. Nicméně jejich návrh je s ním obvykle konzultován. Také u velkého senátu např. k EET bylo vidět, že lidé jmenovaní bez dohody s ním zastávají často zcela opačné názory než on.
       Druhé věc je, že například v kauze protikuřáckého zákona či objektivní odpovědnosti provozovatele mot. vozidla v roli soudce-zpravodaje v podstatě sám připravuje řízení a navrhuje jeho závěr.
       Takže ano, částečně máte pravdu.

       1. Navíc zrovna tak už cca rok se Zeman s Rychetským už moc nemusí, takže bych ten vliv na vlastní rozhodování jednotlivých kauz nepřeceňoval, zejména pokud se rozhoduje v plénu. Další věcí je nějaké souznění při výběru a pak dál. Soudce ÚS to má dnes na 10 let a konečná, takže jakmile je jednou jmenován, tak už mu všichni mohou … včetně předsedy soudu.

 3. Můj oblíbený vtip z prostředí sovětské justice je tento:

  V gulagu se sejdou tři muklové a jeden se ptá:
  Za co jsi tady ty?
  Za to že jsem byl proti soudruhovi Voloděnkovi. A ty?
  Já za to že jsem byl pro soudruha Voloděnka.
  Pak se obrátí na toho třetího s tázavým pohledem. A ten odpoví:
  No a já jsem soudruh Voloděnko.

  1. Já mám rád tenhle: Angličan, Francouz a Rus si prohlíží obraz „Vyhnání z ráje“ a Angličan povídá: „Ti lidé jsou jistě Angličané. Nazí, ale neztratili důstojnost.“ Francouz na to: „Kdepak, to jsou jistě Francouzi, krásní mladí lidé právě odcházejí ruku v ruce po vášnivém milování.“ A Rus na to: „Jste úplně vedle. To jsou nepochybně Rusové. Mají holou prdel a myslí si, že jsou v ráji.“

  2. Bavej se takhle dva a jeden říká „píše mi pritel z Ruska, jak je stasten ze zije v SSSR.“
   „Štasten ze zije v SSSR?“
   „Šťasten že žije.“

   1. Baví se Angličan, Francouz a Rus, co je to opravdové štěstí. Angličan povídá: „Sednu si do křesla ve svém oblíbeném klubu, v krku praská oheň, zapálím si doutník a naliju sklenku dvacetileté whisky, to je opravdové štěstí“. Francouz řekne: „Kdepak, lepší je cigaretka po vášnivém sexu s mladou milenkou.“ Rus se zamyslí a říká: „Když na vás v půl páté ráno zazvoní dva chlapi v kožených kabátech, vybafnou „jste Vasilij Pavlovič?“ a vy můžete říct, ne, ten bydlí o patro výš, to je pravé štěstí.“

    1. „Může řadový člen Komsomolu kritizovat usnesení Nejvyššího sovětu?“
     „Jistěže může, ale škoda mladého života.“

  3. Soudruzi, soudruzi, soudruzi.
   I soudruh Stalin sbíral podobné vtipy. Měl jich jedenapůl gulagu.

   1. Na konferenci v Postupimi se Stalina údajně ujala francouzská delegace, padly nějaké přípitky, ale Stalinovi přišlo, že ho neberou dost vážně. Tak povídá: „Támhle ten pán, to je ministr letectví Novikov. Je to dobrý soudruh, napijme se na jeho zdraví. Když mu budou padat moc často letadla, tak ho zastřelíme. No a ten, to je ministr železnic Alexandrov. Je to dobrý soudruh, napijme se na jeho zdraví. Když nebudou vlaky jezdit včas, tak ho oběsíme.“
    A už jim nepřipadal jako hodný strýček Joe.

    1. Takových rádobypravdivých překroucených historek o Stalinovi jsou mraky. Když pak člověk pátrá a jde za skutečným autorem výroku, tak zjistí, že to řekl někdo jiný, případně sice Stalin, ale ve zcela jiném kontextu.
     Třeba výroky že veškerá moc vychází z hlavně pušky, nebo že není důležité kdo u voleb hlasuje, ale kdo sčítá hlasy, perfektně sedí na současné USA a jeho evropské kolonie.

     A kupodivu se v dnešním demokratickém režimu v těch našich svobodných médiích, když už teda dnes můžeme říkat všechno zcela svobodně, neobjevují podobné výroky třeba Churchilla nebo Thatcherové, ve kterých veřejně říkají, že slovani jsou póvl, který je potřeba zlikvidovat, a za které by se nestyděl ani Áda. Místo toho si ty výroky člověk musí pracně dohledávat sám, na rozdíl od těch údajných Stalinových.

     1. Myslíš tendle výrok Maa? Kdybys nebyl debil…no je to marný :D

      [i]Veškerá politická moc pochází z hlavně pušky. Veškerými zbraněmi musí vládnout komunistická strana, aby takto žádné zbraně nemohly nikdy být použity k vládnutí straně.[/i]

      1. Takle:

       Veškerá politická moc pochází z hlavně pušky. Veškerými zbraněmi musí vládnout komunistická strana, aby takto žádné zbraně nemohly nikdy být použity k vládnutí straně.

     2. Ze Slovani jsou ksindl co je potreba zlikvidovat netvrdil ani Churchill ani Thatcherová, ale svyho casu Karel Marx.
      Jinak ty proflakly Churchillovy cintáty jsou fejky snad vsechny, krome Potu, krve a slzí a Dluhu tolika tak malu.
      Jo a to vo ty statistice tvrdil Goebbels.

     3. kaBrnak: S těmi překroucenými fakty je potíž. Nemůžeme hledat fakta u lidí, kteří ani neznají pravý význam a rysy marxistické dialektické metody. Myslí si, že je to něco sprostého, co jim zničilo životy. Přitom se jedná o zkoumání přírody, dialektická metoda pracuje se souvislostmi, od prostého ke složitému a od nižšího k vyššímu. Politika je to poslední, s čím kdy filozofie MDM měla co do činění. Stalin nebyl marxista, nějaká příroda mu byla u systému. Vyzobal z té filozofie co potřeboval a postavil si na tom vlastní stalinismus, čímž marxismus úplně popřel. To, co začalo jako filozofie o přírodě, o člověku, a odporem k bohastrůjcům a vykořisťovatelům, skončilo krvavou revolucí a diktaturou jednoho muže.

 4. bo tam mluví Luba o čt a měření rychlosti, tak fčera v pořadu reportéři, blili do vln v eteru to o tom měření ve Fancdorfu, no připomenu ten paskfil jako zákon o pozemních komunikacích, a to paragraf 2/cc,je zajimavé, že ho nedodržuje nikdo,

 5. Zajímavé; kdy nebo kde se to prohlášení stalo?

  1. Pardon, mělo být k prohlášení páně Svatoplukovu na http://dfens-cz.com/nezavisla-justice/?show=comments#comment-146103

 6. Nevím, školy nemám, zkoušku z logiky jsem nikdy nedělal, ale kde chce autor jasnější důkaz naprosto nezávislé justice než je tento?

Napsat komentář

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!