Neředěná esence zmrdství – práce u operátora - zpět na článek

Počet komentářů: 79

  1. A z diskuse se nám stalo “Přiznání zaměstnanců a potenciálních zaměstnanců operátora/call centra/telemarketingu” 😃

  2. Myslím, že tohle je malá ochutnávka „průmyslu 4.0“ kde se člověk stává prakticky nepotřebným. Výroba čehokoliv jde dnes robotizovat a automatizovat, nejen lehce ale dnes už i levně. Výroba oblečení zatím není robotizovaná, protože děti v Bangladéši jsou pořád levnější než robotizovaná linka.

    Jediná věc, kde je člověk nenahraditelný jsou podřadné pozice obchoďáků a další místa kde musíte vnucovat lidem to co vůbec nepotřebují a nemají na to. A jsou mizerně placení, protože se tam hrnou lidi vyhozemí z průmyslu.
    Je strašně jednoduché se posmívat nesmělým, zamindrákovaným, nezkušeným 25 absolventům. Jenže zkuste si najít místo po škole, když v oboru je kvalifikované místo tak pro 1 z 10. A to zdaleka nejde jen o humanitní absolventy. Ve většině přírodovědných oborů platí, že můžete zůstat na škole za 20 hrubého, nebo jít někam do zdravotnictví a státní sféry za stejné peníze.
    Ve firmě můžete nanejvýš dělat děvku pro všechno a máte poloviční plat než kozaté sekretářky, a nakonec vás odtud vyštípe o 10 let mladší frikulín, co neváhá podlézat a podkuřovat vedení a mezitím na vás házet špínu, aby vám dali padáka a jemu vaše místo.

    V českých firmách, kde jediným zájmem vedení je listovat v katalogu nejvyšší třídy BMW či Maserati a přemýšlet, kde ojebat zaměstnance aby zbyly v rozpočtu prachy na jejich nový luxusní automobil.
    Jen nachápu jak dlouhodobě mohou fungovat firmy, odkud vyštípali všechny kvalifikované pracanty a zbyli tam jen vohnouti, luxusní šlapky ve funkci sekretářek a hulibrkové co kromě podkuřování šéfům neumí vůbec nic.
    To je největší záhada zmrdologie. Jak taková firmam může prosperovat 20 let.

    1. Hledáme pracovníky, nástupní plat 20.000 hrubá mzda, lze se vypracovat na 35.000 čistého někdo má i 70.000… Problém je v tom že se nikdo nehlásí protože u nás „musí“ pracovat.
      Pracovníky si zami zaškolíme, protože je žádná škola nenaučí to co my potřebujeme. Stačí znat Word, Excel a mít řidičský průkaz skupiny „B“… jo a chtít pracovat…

      1. Problém je v tom že se nikdo nehlásí protože u nás „musí“ pracovat.
        Imho kdo chce pracovat jde do Německa, kde minimální mzda 1500 Euro..

      2. Odpovídáš si sám. Pro toho, kdo chce opravdu pracovat je 20k hrubého těžký výsměch. Ale zjevně je řeč o obchodnících a tam je nízký základ běžná věc, ale zase říkat tomu práce a ještě to dávat do uvozovek jako by obchodníci dřeli jak koně…no nevím.

        1. Ne, je to kancelařina s občasnými výjezdy. Nikomu nic nenutíte, jen zpracováváte data z katastru nemovitostí a bojujete maximálně s úředním šimlem, je to spíš organizace práce, skladu materiálů, elektřiny jen velmi málo, prakticky ani nepotřebujete o elektřině nic vědět, apod…

          Málo peněz za to je, protože pan František Mareček z logistiky E.ONu tlačí nehorázně ceny tak dolů a blbí podnikatelé se bojí, že mu jdou na ruku. Ale i oni už jsou v koutě a zaměstnanci odchází mimo obor! V energetice E.ONu teď aktuálně chybí 150 lidí jen pro oblast Regionální Správy Brno, další RS Znojmo, prostějov, nové město jsou na tom ještě hůř. Na Brně jsou čtyři jakž takž fungující firmy, ale na ostatních RSkách mají sotva jednu dvě použitelné firmy. Pokud má někdo zkušenosti tak ví že na přípojku se čeká rok a půl někdy více tak je z tohoto jediného důvodu, jeden český manažer a celé odvětví jde do hajzlu. Od 1.1.2018 se to mělo sesypat a ten zmrd využil obci a po několikáté opět prodloužil rámcové smlouvy. Měli jsme dostat přidáno, ale zas ne, zas to drží na cenách z roku 2008!!!!

          Jak mám toho manažera vyštípat?

          1. Sa mi zdá, že som ti to písal, že vždy sa nájde dilino čo pôjde robiť aj za náklady (niekedy aj za menej).
            Ako vyštípať takého manažéra:
            – dohoda medzi subdodávateľmi, že proste za tie ceny im to robiť nebudete, ale malá firma si nemôže dovoliť nemať príjmy tri mesiace, lebo ju to položí takže táto varianta je takmer nereálna
            – niekedy v 90-tych rokoch sa vraj robila zbierka medzi podnikateľmi (tými čo museli platiť výpalné) na „vyštípanie alias konečné riešenie“ jedného hrubokrkého organizátora takej výpalnickej skupiny, ale ako to dopadlo tak to teda neviem
            – spojiť subdodávateľov do jedného veľkého konzorcia (monopol na dodávku daných služieb)
            No a potom je tu zmena zamerania firmy – ak nieje na trhu voľné miesto tak je to ale dosť ťažké.

    2. Jak můžou tydle firmy prosperovat? Všeobecná kdemohkradcie.

  3. SkReT:
    Hele Skrete, 15 000 čistého bylo zoufale málo už před 10 lety v 2. nejdražším městě v republice, kdy to byl nástupák středoškoláka (Brno). A realita byla taková, že dalších 5 let se hledaly důvody proč vám nepřidat, dokud jste znechuceně neodešli jinam, kde se opakovalo to samé. A to napříč všemi obory.
    Kdo neměl hromadu známých co mu hodí lano, nebo hodně dobře rozjetou kariéru, ten na tom byl takhle. Fakt jsem litoval ty čerstvé absolventy po škole, kterým docházelo, že dalších 10 let stráví u maminky v pokojíčku, protože na podnájem těžko budou mít, a na hypotéku můžou rovnou zapomenout.
    A to jsem netušil, že za 10 let to bude výrazně horší.

    Kudy chodím, tudy vidím ve výlohách „hledáme pracovníky“, protože za minimální mzdu tu nikdo nechce pracovat, když jsou nájmy jen o chlup nižší než v Praze. A bude hůř, protože za poslední rok vyletěly v Brně nemovitosti o desítky procent. Až se to projeví na nájmech, tak se z toho zaměstnavatelé podělají. Nikdo jim nepůjde makat pod 25 000 čistého.

    Mimochodem, 16 000 čistého má dnes už i vyučená pokladní v Lidlu, a poměrně náročná vysokoškolská práce v IBM je odměměna 25 000 čistého. To je naprostý výsměch. Inteligentní středoškolák je dnes honorovaný jako vyučený. Ať žije volný trch!
    Kdyby tu chtěl někdo něco blábolit, že úplnou deregulací pracovního trhu se to zázračně spraví a všichni zaměstnanci rázem zbohatnou, tak ho musím upozornit, že z nejnižších pracovních pozic v USA vytlačili původní obyvatele mexičtí ilegálové nebo i dovezení legálové, a v jižní Evropě na plantážích zase afričani. Přičemž vysokoškolské mzdy sráží import z asie, inteligentní indové apod.
    Takže u nás by ihned dovezli statisíce ukrajinců a indy, pakistánce, španěly sem importují už teď. V IBM a podobných korporacích jsou češi v naprosté menšině.

    1. Toť otázka, protože na tu práci zase idiot bejt nemůžete. Jeden geodet tady bere geodetky ze slovenska a je z nich taky neštastnej, sice makají za ty prachy, ale žádná sláva. Moc dobře ví že si mohou dovolit pracovat jen do výše svého platu, přitom té práce a peněz je tady tolik… ale prostě těch peněz je za tu práci málo…

    2. Lidi si to dělají sami. U kvalitního produktu křiví držku a hádají se o pětikorunu (i když mám z nejlepších cen v zemi), aby pak oblehli každej den v týdnu obchoďáky – už dávno jenom ne soboty a neděle – a brali plný vozejky žrádla a sraček, až jim to z toho padá.

      Pak samozřejmě je na každým rohu nějakej diskont a jinej hitlermarket, konkurují si a musej trochu přidat. Kdo má nějakou svou prodejničku nebo firmičku, tak tře bídu s nouzí a Andrejkobudelíp se ho snaží na přání vohnouta zlikvidovat – však je to přece henten zloděj a buržoust co má ty nový auta a vůbec, žejomámo. Možná kdyby vohnouti nežrali na kvantitu, ale na kvalitu a všem nezáviděli, tak ta ekonomika funguje, protože funkční ekonomika stojí právě na těch malých.

      Že montovny a výkladní skříně korporací dávají drobný je fakt, ale každej to přece chce – volí socany co zaříděj a vyříděj tydle investíce a pracovní místa a vůbec, tak, mámo!

  4. Kudy chodím, tudy vidím ve výlohách „hledáme pracovníky“, protože za minimální mzdu tu nikdo nechce pracovat, když jsou nájmy jen o chlup nižší než v Praze

    Zkuste si představit za jakého blbce byste byl, když třeba v Praze budete za průměrnou mzdu v ČR a bude chodit a vykládat, že na trhu nejsou nové byty, nejsou nová auta….atd…

  5. Behemot:
    Tomu se říká kapitalizmus, to neznáte?
    Můžete ubrat na kvalitě a ušetřené prachy investovat do reklamy (vymývání mozku vohnoutům). A třeba pak budete prodávat jedna radost.
    Ale myslím, že zdejší urzotariáni by vám to vysvětlili líp než já, že máte na trhu úplně stejné šance jako nadnárodní koncern, který si může dovolit outsourcovat výrobu do Bangladéše a mít oproti vám čtvrtinové výrobní náklady :-)))

    S těmi obchoďáky a hitlermarkety je to takové ošidné.
    V Brně před cca 15 lety (za masivního podmazávání radních koalice ODS a kurvení územního plánu) stavěly řetězce hitlermarketů svoje hangáry a letištní parkovací plochy na kdejakém kousku úrodné černozemě kolem Brna. Jediný kdo se proti tomu postavil, bylo hnutí Nesehnutí, které zpochybňovalo že je výhodné mít víc hypermarketů než má momentálně Praha a přitom odhánět investory kteří chtějí v Brně postavit továrny a dát lidem kvalifikovanou práci, aby měli vůbec za co nakupovat. Všichni salónní pravičáci z nich měli tehdy srandu, vohnouti s očima jak tenisáky si to rachotili ve svých škodovkách do hypernovy uprostřed polí, pro znojemské okurky za 9,90kč.

    Taky jsem tomu podlehl, protože jsem si spočítal, že prachy ušetřené v hitlermarketu za potraviny, mi v pohodě zaplatí investice do pořízení auta. Do té doby v podstatě nebyl důvod auto vůbec mít. V takovém městě, kde snadno seženete všechno kousek od domu, automobil nepotřebujete (pokud nemáte potřebu pravidelně kvedlat šul…šaltrpákou).
    A tak se tehdy Brno začalo masivně automobilizovat.
    Po letech se ukázalo, že Nesehnutí (tehdy ještě nebyli prolezlí neomarxisty) měli prakticky ve všem pravdu, co to je za průšvih, když nastavíme kolem města hypermarkety (místo menších obchoďáků přímo ve městě) a lidi začnou masivně přesedat do aut.

    Pak začali krachovat menší obchodníci. Drobné potraviny se tu drží jen díky posledním přežívajícím důchodcům co nedopajdají dál do supermarketu. A když chci blbej šroubek, tak buď do centra města do posledních 2 železářství co se tam drží, nebo naopak autem až do okresu Brno-venkov nebo na okraj Brna kde je většina hobbymarketů a hitlermarketů. A to vše skrz totálně ucpané centrum.

    1. Člověče jste fakt malomocnej? Neumíte zmáčnout na to Odpovědět?

      Jinak samozřejmě jako obvykle nesmysly, jediný štěstí, že ty markety jsou na okraji, když už tam člověk něco zrovna potřebuje – tak se tam civilizovaně dostane a nemusí až do posranýho centra. Socka je úplně na hovno, stačí se podívat, co vyváděj dodnes s nádražím – tak co bych tam kurva dělal? A táhnout pak nákup jak debil sockou? No to už mám za sebou. I kdyby mi to jezdilo až ke dveřím, tak je to sračka, v autě nic nechytnu, nerostou mi tam houby a jedu mnohem rychlej. Stačí že v centru jsou felčaři a úředníci. BTW časem se zadařilo a máte kousek od sebe fcentru i dva hitlermarkety, esli to je fakt málo, tak už si naserte :D

      Až poslední dobou se diskonty snaží postavit prodejnu v kdejaké prdeli o pár tisícovkách obyvatel a lidi samozřejmě dál pokračují v okružních jízdách po hitlermarketech vměstě, akorát ještě navíc hrnou plný vozejky z těch diskontů co mají nově u baráku. Právě taky proto – dřív se ty řetězce bály, že v konkurenci těch velkejch neobstojí. Ale vohnouti posedlí obžerstvím to objedou všechno, takže se obchoďáky uživí všechny. A železářství je třeba ve Feroně, lepší a levnější než o kousek dál v goebbelsmarketu. Což je – tamnější cenny- ještě pakatel proti tomu, co za kroužky na klíče chtěli ve stánku s klíčema (8 vočí za malej? kokso za to mám i v goebbelsmarketu asi 5 kusů, teď už to vim a v životě si na stánku nekoupim ani šroubek; a na těch pět minut práce na autoklíč za 800 dyž potřebuju dva se jim taky můžu vysrat; dělá to nějakej normální zámečník za normální peníz?).

      Co ale kritizuju je to nemocný čekbabwský ježdění po všech slevách a prožírání plnejch vozejků (resp. vyhazování toho všeho šmejdu co se po třech dnech zkazí), to není normální. Nakoupit jednou za čas něco většího a pro malý (a kvalitní) věci chodit do místní pekárny a uzenin, tak to je rozumnej kompromis. Ale to ne, to radši dvakrát tejdne do hitlermarketu a vagón žrádla a kdejakejch píčovin, hlavně, že to je f-akci. I kdyby ti lidi brali sto litrů měsíčně, tak všechno rozhážou za žrádlo a nesmysly.

    2. 1) Nesehnutí jsou, byli a budou zmrdi největšího kalibru, kterým jde jen o vlastní prospěch a (naše) peníze z grantů a dotací. Kdo by si náhodou myslel že ne, ať se podívá k nim na FB, web nebo na jejich super soutěž o sexistické prasátečko. Nebo rozhovor s jejich zakladatelem nebo co to bylo nedávno myslím na idnesu.

      2) V době, kdy tak brojili proti supermarketům, byly ty jejich „argumenty“ na úrovni nějakých výmyslů a snů. Ano, možná někde by bylo vhodnější ten market postavit o kousek jinde, ale to je tak celé a k tomu nepotřebujeme Nesehnutí a podobné zmrdy. A že jich v Brně máme.

      3) Malé krámy postupně zavíraly, ale to byl vývoj všude, dílem vlastní neschopností, dílem jinými vlivy a částečně konkurencí. Nejvíc zhruba okolo roku 2008 – 2010, pak byl klid a většina těch, co měla co nabídnout, se udržela i dál. Naopak v posledních cca 3 letech jich minimálně v Brně neskutečně přibylo, množství speciálek, „lepších“ potravin, bister, pekáren atd. Dalo by se říct, že ideální situace, větší nákupy pořídím v marketu a „lepší“ věci si nakoupím ve speciálkách. Nikdy se v Brně nenakupovalo líp se širším výběrem. A doba různých soukromníků, kteří udržovali prodejny v podobě, jak je od komunistů koupili nebo pronajali, mi opravdu nechybí.

      4) Billa, Albert, malé markety u centra jsou prostě dneska klasické malé potravinářské obchody. Stejně jako v Rakousku nebo Německu, kde je v jednom městě 3x víc marketů než u nás. Doplněno malými prodejci (pekárna, řezník, bistro atd.)

      5) Za bordel v Brně a dopravě nemůže „zlá“ ODS nebo socani, za těch naopak se ta infrastruktura aspoň trochu stavěla. Zatímco nyní, kdy jsou reálně u moci různí Zelení zmrdi, Hollan a podobní, co vyrostli právě v různch Nesehnutí, sklízíme výsledky jejich politiky. A to centrum je ucpané právě proto, že díky Zeleným zmrdům nemáme VMO, stojí R43, obchvaty a teď se dočtu, že Patrik podáv á rozklad proti OPRAVĚ D1 a celé se to o další minimálně rok zdrží. Ne, za dopravu v Brně opravdu nemůžou hypermarkety, kterých u nás v době, kdy je NEsehnutí kritizovali, bylo naprosté minimum. Je to vidět o víkendu, kdy je doprava ve městě úplně na pohodu ačkoliv všichni jezdí do Olympie, Ikei či Globusu. Naopak v týdnu, kdy markety jsou poloprázdné, se tu nepohneme.

      Je to klasický vývoj maloobchodu, nic co by se nedělo jinde. Jen je to u nás rychlejší než na tom západě, kde ten Globus či další taky začínali jako jeden malej obchod. A pokud potřebuju šroubek, kolikrát do roka to potřebuju, abych si nemohl zajet do obchodu nebo to vzít při běžném nákupu potravin, tak se holt stavím naproti v Bauněco. Naopak, je v Brně ve městě málo obchodů typu Billa, Albert, Lidl. Na tom západě, který NEsehnutí třeba vytahujou jako vzor, mám takový obchod, často v historické či starší zástavbě, v akždém druhém baráku. Máme větší prodejní plochu na osobu, právě kvůli těm hypermarketům, ale obchodů máme méně, ač se to nezdá.

    3. btw – v centru brzy díky různých zmrdům z Nesehnutí, Zelených, Partnerství a dalších, co mají vliv na politiku teďka v Brně, brzo skončí ti obchodníci všichni. Je sice hezký, že je tam železářství, ale když tam pojedu, tak zaplatím za parkování násobně víc, než kolik projedu do marketu přes celý Brno. Navíc user friendly můžu platit jen mincema, nelze pohodlně z mobilu prodloužit parkovací dobu, takže jako bonus mi hrozí pokutka když se někde zdržím. Abych se někam dostal, musím díky nesmyslným zákazům odbočení projet půl centra, nově poserou i oblast okolo nádraží. Pak přijdou zóny. Takže nazdar, 100x raději pojedu na kraj Brna než do toho slavnýho centra, kde brzo zbydou akorát posraní hipsteři na bicyklech, kvůli kterým ani děcka nemůžu pustit pomalu z ruky a pak fetky a místní bronxani, kteří se tam nezdravě roztahují stále dál a dál. To ten šroubek a železářství raději oželím

    4. Brno je dopravně, ale i jinak, v pytli ne kvůli „zeleným“ a „nesehnutím“, ale kvůli tomu, že součástí územního plánování města Brna v uplynulých desetiletích nebylo řešení dopravní obslužnosti. Na to pak navazuje další průšvih, a to je ten, že značná část urbanistů jsou pachatelé dobra toho nejhrubšího kalibru, kteří větří v sociální inženýrství a jeden od druhého opisují nesmysly o tom jak je potřeba obyvatelstvo koncentrovat a tím se problémy s dopravou i bydlením vyřeší.
      Kam snaha o koncentraci vede, si mohou prohlédnout třeba v Hong Kongu, kde se problém s horizontální dopravou nevyřešil, ale transformoval na problém s vertikální dopravou, a průměrný nový byt má velikost, která je vhodná tak pro osaměle žijícího člověka, a je to město, kde by (kromě urbanistů) chtěl žít málokdo, kdo má nějakého normálního koníčka.
      Pokud urbanisté nemají na letenky, tak by si mohli aspoň zajet do předvánočního Tesca a prohlídnout si jak se jim pohybuje a funguje v místě, kde je koncentrace lidí enormní.

      Když pak ty nesmysly o tom, že vyšší hustota nás spasí, zkusí konfrontovat s realitou, tak pak píšou odborné články o nejrůznějších paradoxech. Aby zůstali uchráněni od hnusné reality a mohli si dovolit bydlet ve vilách, tak jsou velmi ochotni naslouchat kolegům urbanistům, kteří pochopili jak ekonomika funguje a jsou na výplatních páskách developerů.

      Ve výsledku město plánují idioti(*) ve spolupráci s korupčníky a výsledek pak je nutně takový, jaký je. Nesehnutí jsou v porovnání s běžnými českými urbanisty téměř neškodní.

      (*) Jen osoba s těžkou mentální retardací si může do zadání pro tvorbu územního plánu napsat, že problémem jsou tendence k monofunkčnosti území, a následně to v novém územním plánu „řešit“ tím, že se opět plánují monofunkční území …

  6. to Kabrnak:

    Jakožto člověk z obchodu, pokud se vypracujete, tak jste pak brán přednostně a otevřete si tolik dveří. Zrovna práce operátora je jedna z nich.

    Víte, v práci se musí pracovat a ono věřte tomu, že ono to není tak všude špatné, jak si myslíte. Samozřejmě se najdou i takoví co popisujete (o vyštípání, kozatých sekretářkách…), ovšem jediný způsob se jim odporovat a ukázat těm lidem, kde je ta hranice. Pak paradoxně s takovými lidmi lze i fungovat. Pokud jsou neschopní, většinou se vyřadí sami při prvním problému.

  7. Trochu mě tu sere znevažování slova obchodník/obchoďák. Pánové, né každej obchodník/obchoďák je nějaký tupý pako dělající v pojišťovně, realitce, nebo u operátora. Stejně tak jsem se pobavil někde zde v diskuzi ohledně údajného „nízkého platu“ těchto obchodníků…
    V tuto chvíli je to v ČR a SR tak, že pokud jste zkušený obchoďák se zaměřením na techniku, respektive technický zástupce – tak máte největší možnosti jaké si umíte jako zaměstnanec představit. O tyto lidi je zde krajní nouze a jsou placeni a vydržování doslova zlatem.
    Jako dle některých jsem tedy také ten „obchoďák“, no avšak né s hrnci ale obchoduji a jednám za naší společnost, kde prodáváme technický produkt a jen pro představu Vám níže vypíšu jak se má dnes lehce nadprůměrný obchodník/obchoďák s technickým produktem v ČR na dnešním trhu a to né u naší firmy, ale všeobecně – vím to od konkurence, od dodavatelů, kolegů technických obchoďáků z jiných firem atd. Skoro se to zdá jako dream job nebýt v průměru té makačky na zakázkách 13-14 hod denně, většinou z kanceláře, domu, nebo přímo na cestách – to víte „cesťáci“.
    Teď k průměrným plusům tohoto typu práce:

    – absolutně volná pracovní doba nikoho nemáte za zadkem, nikdo Vás nehlídá (skoro jakoby jste byl OSVČ, jen se zázemím středně velké firmy)
    – home office, jak se Vám zlíbí, třeba 5 dní v týdnu, 21dní v měsíci
    – služební Superb/Passat v osobním užívání (neplatí se ani nafta za soukromé km a výlety), každé dva roky nový, zaměstnanec si vybírá a objednává vozidlo absolutně sám formou, tady máš 1.1mil bez DPH a vyber si cokoliv a jakkoliv vybavené od koncernu – ať to moc neurazí lidi kolem – měsíčně soukromě udělám tak 500-600km, zdarma
    – na roční bázi nové služební notebooky/telefony – žádnej low cost, většinou je to to nejlepší na trhu, samozřejmě plně k osobnímu užívání
    – plat = základ je průměrná mzda v ČR, to co si vyděláte navíc je počítáno z obratů, které firmě přinesete – průměr někde mezi 80-90k hrubého měsíčně
    – pod sebou osobní asistentka a obchodník junior
    – prémie navíc v prosinci někde kolem 80k hrubého
    – produkt prodáváte a řešíte výhradně s firmami, které ho potřebují, nebo ho budou potřebovat za rok, dva, tři deset, ale budou..To znamená žádná „studená“ jednání. Maximálně studená z toho titulu, že byla konkurence rychlejší (měla lepší info) a Vás už není třeba.

    TOHLE JE BÝT ÚSPĚŠNÝ OBCHODNÍ ZÁSTUPCE V ČR – obchodník a zároveň technicky zdatný a vzdělaný odborník – to je výsada, né sprosté slovo.
    A přesně tuhle nálepku by neměl používat každej debilní looser z realitky, pojišťovny, nebo od operátora, kterého nahradí kterýkoliv čerstvý absolvent z nějaké postprdelní VŠ.

    1. Jednávám s různými obchodními zástupci. Občas jsou i někteří na úrovni jak popisujete, ale je jich dost takových, že o produktu nevědí zdaleka to co by měli a jen opakují co je někde na školení naučili, ale nechápou podstatu a naprosto nejsou schopní rozpoznat a vyřešit nějaký byť jen lehce nestandardní požadavek. A pak je fůra takových, kteří jsou úplně mimo, dostali jen instrukci „hele – tohle prodat, rozumíš? PRODAT!“. A při tom jsou to všechno podle titulu jejich práce obchodní zástupci. Takže když se někdo do nich začne strefovat, s velkou pravděpodobností náhodným výběrem vybere takového, který si to zaslouží :-)

      1. S tím vlastně souhlasím. Ono by to šlo odfiltrovat asi pouze dle objemu/ceny prodávaného zboží.
        Samozřejmě když k Vám přijede obchodní zástupce od firmy prodávající např.nějaký typ kosmetiky na auta a pod v řádu stovek Kč za ks, je možné narazit na někoho po pár školeních, nebo někoho kdo prostě jen „tupě“ prodává, takových jsou v ČR mraky a nemusíte být bůh ví jaký obchodník.
        Ale troufám si tvrdit, že obchodní zástupce v pravém slova smyslu, který prodává technický produkt za statisíce, či miliony, tak debil a nekompetentní osoba nebude.
        A také narážíte na extrémně důležitou věc, kterou jsem nezmínil a pro mě samotného je částí úspěchu. Tou věcí je právě chuť a ochota a umění UMĚT řešit a vyřešit nestandardní věci. Druhá věc je mít od firmy důvěru a 100% benevolenci jako zaměstnanec dělat nestandardní rozhodnutí atd… Tohle štěstí asi nemá každý a pak na tom může samozřejmě tratit jen zákazník…

    2. Pripomina mi to vzlyk otce moji spoluzacky z gymply, ktery je tunelar. Proste razi tunely. Ale musi to kazdemu zvlast vysvetlovat, protoze kdyz rekne, ze je tunelar, tak se lidi tvari divne.

      Smir se s tim, ze vetsina obchodaku jsou prave ti rychlokvaskove, kteri vytvareji nazor spolecnosti. Bohuzel.

    3. Já jen technická…todle vídám často a je to jaksi zjevnej rozpor, že:

      Skoro se to zdá jako dream job nebýt v průměru té makačky na zakázkách 13-14 hod denně vs absolutně volná pracovní doba nikoho nemáte za zadkem, nikdo Vás nehlídá (skoro jakoby jste byl OSVČ, jen se zázemím středně velké firmy)

      No asi to tak volná doba není, když někdo (obchoďák?) musí tu zakázku udělat a PRODAT, jinak letí jak namydlenej blesk, a při tom nasazení 13-14 hodin to je klasickej pojeb od nevidim do nevidim. Sorry, nějak ten stupeň volnosti nevidím.

      1. Super a čekal jsem, že se někdo zeptá – sám ten rozpor vidím, respektive ten rozpor žiju :)
        Hele, je to tak…Pokud chce být člověk dobrej, držet tempo, vydělat zajímavý peníze v zajímavý práci – tak prostě maká. U těhle pozic, stejně jako u nejvyšších pozic se prostě nehraje na čas, na nějakou pracovní dobu atd.
        Jsou měsíce v sezoně, kdy prostě makat chcete a víceméně i musíte, aniž by Vám to někdo říkal – sezona, prostě ten byznys frčí a nevšímáte si toho, že jste v práci 13, 14, 16 hod denně, prostě to tak beru a nevadí mi to – vím, že ten čas se mi vrací v penězích.
        Ta výhoda naprosté volnosti je v tom, že prostě, když budu chtít a na tři dny vysadím – JE TO V POHODĚ, nikomu to nevadí, nikde a nikdo to neřeší, druhá výhoda je v této volnosti – já nepracuji od do…Příklad: Jeden den (pracovní) se večer protáhne, vožeru se, no a? Druhý pracovní den vstanu v 11:00, koho zajímá, že budu pracovat od 12:00 – 21:00 například? Nebo vůbec? Nikoho…… To je ta volnost. A říkáte prodat prodat… Zakázky, které řešíte půl roku, může jich být třeba 15 současně, tam se opravdu neřeší a nepozná jestli jeden, dva, tři dny vynecháte – to je na Vás.

        1. Tím vynecháním „jeden, dva, tři dny“ jsem nemyslel během toho půl roku… Ale klidně na týdenní bázi, když víte, že máte obchody dobře rozjeté, ničím neohrožované a prostě dopadnou.. Hraje se na výsledek – to jak ho docílíte je Vaše věc.

          1. Pokud máte mít rodinu, tak to možná někoho zajímá ;-)

    4. PoepleLover …“produkt prodáváte a řešíte výhradně s firmami, které ho potřebují, nebo ho budou potřebovat za rok, dva, tři deset, ale budou.“
      Toto je ten zásadní rozdíl mezi „obchodními zástupci“mobilních operátorů a obchodními zástupci v pravém slova smyslu.Zástupce telefonního operátora zpravidla nabízí předražený produkt lidem,kteří je nepotřebují.Autor článku nevymyslel nic nového – jediným mottem zástupce telefonního operátora je vytáhnout z klientů co nejvíce peněz i kdyby mu měl lhát a klienti na to zpravidla skočí,protože všechny telefonní společnosti jsou víceméně stejné.

  8. zdárně jsem sehrál scénku, kdy jsem se zapáleně snažil prodat überzmrdovi kancelářskou sponku

    Zajimave. Presne ten samy „test“ mi popisoval byvaly spoluzak z vysoke, ktery to chtel delat jako privydelek nekdy v roce 1999 (ale neprosel). To je nejaka lety osvedcena metoda, nebo zkatka za ty leta neprisli na nic lepsiho?

  9. Oni nám ti šmejdi za 13500 Kč hrubého nechcou makat a ne a ne.
    To je hrůza dneska ten svět!

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017