Nepropadejte panice - zpět na článek

komentářů 33

 1. Super.

 2. Když jsem tu zprávu zaregistroval, tak jsem měl taky zvláštní pocit. Autor to vystihl perfektně. Nuž Ford Perfect…

 3. Ušlo mi něco, nebo ty myši byly bílý?

   1. Odpovídáte ovšem na jinou otázku.

    1. No to se právě neví. A vůbec.

  1. Byli bily, jeden byl Beda, druhej Fanous:
   https://youtu.be/g2ydBTrR6BI?t=38m35s

 4. Moc jsem to nepochopil, ale chci pokračování.

  1. Prostě vítězí ta strana co má víc ručníků.

 5. Myslím, že politikům můžeme věřit až do konce světa. Asi 11 minut.

  1. Běží desátá….

 6. Sbohem a díky za ryby.

 7. Problém je, že oni to myslí naprosto vážně. Už teď začíná mediální masírka o tom, jak roboti všem seberou do deseti let práci. V situaci, kdy je problém nějaké lidi, kteří by byli ochotní pracovat je to směšné. A taky vždycky platilo, že každá průmyslová revoluce vygenerovala více pracovních míst, než jich zlikvidovala. Ježe socani z EU cítí výbornou příležitost, jak ten socík konečně udělat. Na práci budeme mít robotky, za ty budou firmy platit odvody a daně. A z nich bude stát živit armádu lidí neschopných samostatné existence, ti budou pracovat pro stát, nebo pobírat dávky a jednou za čas jim dají hlas ve volbách.

  1. Ve Finsku uz to myslim funguje, lidi jsou placeni za to, ze nepracuji. To je totez, jako kdyz EU plati zemedelcum za to, ze nechavaji lezet pudu ladem…, v horsim pripade dotuje pestovani repky na biopaliva, coz je ekologicke svinstvo stoleti.

   1. Pokud si vzpominam, ve Finsku to byl jen experiment v jedne male oblasti, ale rozhodne ne celoplosne a trvale.

    1. http://mashable.com/2015/12/06/finland-basic-income-800-euros/#wfiWJ54eWEqJ

     myslim to neni uplne presne.
     v tom konceptu slo o celoplosny zaruceny nezdanitelny prijem nahrazujici vsechny ostatni socialni davky, urcene pro vsechny Finy jednotne a bez rozdilu (at uz jsou praceschopni nebo ne, vcetne deti, teenageru a duchodcu). Sice to neni v tom clanku posane presne, ale muj dojem je, ze ti, co by pracovali by tuhle davku nedostali a misto toho by dostavali mzdu, patricne brutalne zdanenou, pokud by jim to nahodou melo davat vyrazne vetsi prijem, nez ten socialni plosny …. bavime se o cca $1000, prumerna cista mzda ve Finsku dnes kolem $2500

     Zkrachovalo to ne proto, ze by to byl experiment, nebo ze by to Finove nechteli (70% by chtelo), ale na tom, ze si to ve vlade spocitali a zjistili, ze na to nemaji prachy….

     Tedy pokud jsem spravne informovany.

     1. Země, kde vláda dopředu spočítá dopady svého rozhodnutí a pak ještě podle toho to rozhodnutí změní? Wow, to bych dneska ve světě nehledal.

     2. No, je rozdil mezi konceptem a „Ve Finsku uz to funguje“ :)

      1. nojo, musel jsem se dovzdelat :)

 8. Francie to svoje socanstvi dotahla do te absurdity, ze treba soukrome vinarske podniky existujici klidne 400let, dedene z generace na generaci, dnes podlehaji nejen normam samozvane EU, ktera jim keca do technologickych postupu, ale dokonce urcuje, kolik MUSI mit zamestnancu, ktere NESMI propustit, kolik jim MUSI platit a kolik z nich MUSI byt zen, invalidu a priprchlencu.
  Takze tyto vyroby zcela logicky krachuji anebo fuzuji s Agroferty a svet prichazi o nenahraditelne hodnoty, uchovavane po staleti.
  Asi neni nahoda, ze Depardieu ma ruske obcanstvi a pestuje si vlastni vino …. na Krymu :p
  To je holt ta bolsevicka nesvoboda v Rusku a svoboda, rovnost a bratrstvi ve Francii.

  1. Mohl bych poprosit o nějaké zdroje k tvrzeni o 400 let starych vinařských podnicích, kterým někdourčuje, kolik musí mít zaměstnanců?

   Depardier udělal rozmáchlé gesto, kterým chtěl ukázat na socialistické prasárny Hollanda, ale je rovněž občanem Belgie, kde má daňový domicil. Z Ruska zdrhnul až se mu za patama prášilo.

   Srovnávat svobodu/nesvobodu v Rusku a ve Francii je dost přitažené za vlasy….

    1. No jo, ale tady si soudruh vinař stěžuje na málo socialismu, protože má malou marži způsobenou levným dovozem, taky si stěžuje, že EU málo a blbě dotuje a reguluje, o zaměstnancích tam nejde řeč.

     1. Tak vinar v tom prvnim clanku krachuje, protoze nema na EU compliant vyrobni linku, bez ktere muze prodat jen samotne hrozny, ktere vyjdou dovezt z Bulharska a Madarska levnejc.Maximalne dostane dotaci aby zrusit vinici, na ktere 25let makal a dostat za to par tisic Euro.

      Druha cast dotaci jde pak do megapodniku, ktere si vezmou uvery na ty nerezove vyrobni nadhery, na kterych staceji anonymni vino po tisicich hektolitru, kdovi z ceho, beztak z tech bulharskych a madarskych hroznu, pak to trochu namichaji a daji na to tu spravnou EU compliant nalepku vyrobeno ve Francii a prodavaji to za brutalni ceny.

      A pak jsou ti nekde mezi tim, kteri maji zamestnance uz kolik generaci a nejak to pytlikuji s domaci vyrobou, sice produkuji extra kvalitu, ale v mizivych objemech a balancuji na okraji krachu, zadne dotace nemaji a jak je to s pripadnym vyhozenim zamestnancu ve Francii je v tom druhem odkazu..

      1. 1) Britské zdroje řeší britské problémy
       2) Komplikované propouštění se týká všech oborů ve Francii, nikoliv pouze vinařů, a těm EU zase nepředepisuje, kolik musí mít zaměstnanců.

       Taková nepoctivá demagogie.

       Francouzi, francouzští zemědělci, a vinaři soecielně, si vydupali taková ochranářská opatření, o kterých se našim sedlákům ani nesnilo.

       Zdaleka nejsou pravičáci, naopak, socani každým coulem. Desítky let „bojují“ proti levné konkurwnci ze Španělska, megapodniky jsou problémem všude, u nás ostatně slovenský stbák také umí nastavit podmínky pro sebe trochu „rovnější“.

       Francie je socialistická, flákačská, přebyrokratizovaná a zároveň úžasná a krásná. Ačkoliv hodně lidí má toho Brusele plný zuby, ten zažraný socialismus tam pravděpodobně zvítězí a bude v umírněnější formě pokračovat a Marine osuší.
       Stejně tak u nás, Koblihář přesvědčí masy, že všici kradnů a len on optimalizuje, a namaže si nás na chleba z Penamu…

       Mě nadzvedla spíš ta zmínka o Rusku, tedy tak zle ani v nejsocialističtější zemi EU není.

       Jinak spíš mě zajímá, co můžeme dělat proti tomu stbákovi.

       Zdá se, že plácání se po zádech na webu a vzájemné lajkování si komentů stejně smýšlejících není cesta, protože Burešovi voliči jsou jinde, čtou málo a net mají tak na péčko.

       Tedy, kolegové, misionářská cesta každého jednoho. Vyrazit mezi matláky, do hospod, pajzlů a mezi tetky do cukráren či čekáren ordinací, pokud jde o kolegyně a vysvětlovat, přesvědčovat, bojovat o každou jednu dušičku s úporností Jehovistů.

       Matláci se neorientují, vědí prd o korunových dluhopisech,vědí jediné: všichni ti politici kradou, mají v tom chaos. A když Bureš dostatečně nahlas bude řvát, že se proti němu ti zloději spikli, hodí mu to zase.

       Takžě: log off a mezi lidi, nechceme-li skončin v Agrofertistanu.

      2. No, upřímně, nečetl jsem ty odkazy a ani nebudu.

       Jen přihodím pár poznatku, které jsem jako člen vinařské rodiny získal.

       Hovořím o ČR, která je součástí EU jako ta Francie.

       Vinař, který chce pracovat na svém zisku a nedělat víno jen pro radost, musí začínat někde nad 5 hektary, případně ekvivalent 5ha výnosu někde nakoupit. My máme 3 hektary a jsme na nule. Dotace jsme kdysi dostali na výsadbu nového. Jeli jsme v integrované výrobě, ale těch 5000 ročně se za to nevyplatilo. Do BIO sraček se nám nechce. Děláme to spíš pro naše pravidelné odběratele a jako odkaz dědy.

       Každý, kdo má 5 a více hektarů, musí mít hodně mechanizace, jinak to nezvládne. I my máme New Hollanda, nerezové tanky, hydraulický automaticky lis a podobné věci. Vše koupeno z naší kapsy, zejména ty nerezy jsou mastnota.

       5 hektarů je tak akorát, aby si vinař zaplatil nějakého otroka, který mu na tom bude dělat a jinak nic, potřebuje tedy víc. A když má víc vinohradu, potřebuje větší prostory, vybavení, všechno. Jinak neuspěje.

       A teď k meritu, neznám jediné nařízení, které určuje vybavení sklepa. Žádné takové neexistuje. Totéž ohledně zaměstnávání lidí (totální chucpe, neb zakoniky prace a zejména ten francouzskej je ultimátní). Ostatní vaše MUSI a NESMI je další výmysl.

       Jediné, co vinař musí dodržovat, jsou enologicke postupy, traceabilita a samozřejmě zákaz pancování a nesmí prodávat cizí víno jako vlastní, neEU jako EU a podobné.

       BIO vinaři to mají ještě o něco tezsi, ale dobře jim tak.

       Pokud dotyčné problematice nerozumíte, nevyjadřuje se k ní.

    2. Že si zrovna Francouzskej vinař (nebo obecně zemědělec) stěžuje na EU mi přijde jako pěkné chucpe…

 9. To by mě zajímalo jak chce tento chytrák vyřešit současnou situaci, kdy je 50-80% pracovních míst nahraditelných roboty a jinou automatizací, přičemž jediný důvod proč se to neděje je ten že bangladéšský dětský otrok pracující na 24 h směnách je pro korporace pořád o něco levnější než roboti.
  V praxi se to projevuje kvantem zcela nesmyslných pozic ve službách (zmrdzultant, pooadce, kouč, atd) bobtnáním státní správy a hlavně falšováním statistik nezaměstnanosti, která je reálně přes 20% i v USA.

  A druhý problém je daňová optimalizace korporací které neplatí skoro žádné daně a tím pádem stát nemá z čeho platit opatření proti nezaměstnanosti. Jen u nás je tato roční ztráta přes 1 bilión včetně odvodu zisků do zahraničí. Středostavovští vohnouti pak zcela nepochopitelně nadávají na ty socky které pak musí živit ze svých daní, ale jen do chvíle než se ocitnou taky na dlažbě. Libertariánská masírka (od dobře placených lhářů typu Kohouta a Sedláčka)pak udělá své a žádného z nich nenapadne ukázat na skutečného viníka celé šlamastyky, daňové ráje a nadnárodní korporace.

  1. Komentár pod úroveň iDěs. Že po tých tisícoch článkov o slobode a zodpovednosti príde niekto s prevratnou myšlienkou, že neplatenie dani je strata a že štát krachuje kvôli megakorppraciam neplatiacim dane, tak to je slušná diagnoza. Pre vás tento web nie je určený, lebo evidentne nerozumiete nič z toho, čo sa tu písalo. Ideálne to tu prestaňte navštevovať. Nemá to význam ani pre vás, ani pre nás.

  2. Kde ty čísla berete? Fakt by mě to zajímalo.
   Každej optimalizuje jak umí. IČař koupí k vánocům telefon dětem a dá ho do nákladů. Korporace dělaj to samé, jen s většími objemy. Nevidím na tom nic špatného. Je to jen zákon akce a reakce. Pokud stát tu vezme půlku mého platu, támle 21% z každé faktury, jinde zase dvacku z každého litru PHM, pak mě protáhne kontrolou na sociálce, živnostenském úřadě, PO, BOZP,… nemůže čekat, že si stoupnu do fronty celej žhavej že můžu zaplatit něco co nutně nemusím. Počítám, že korporace fungují stejně. Jen mají na lepší daňaře a právníky.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!