Nepropadejte panice

Featured Image

Na začátku bylo oznámení o demolici. V ležérnějších civilizacích na Východním okraji naší Galaxie se na formu oznámení až tak nehraje. Tudíž ji Vogoni, pověření jejím provedením, vyhlásili podle svého.

Náčelník Vogonské demoliční čety, na sebe pro účely vyhlášení vzal podobu prezidentského kandidáta Socialistické strany s nepravděpodobným jménem Benoît Hamon. Přečetl si totiž ve Stopařově průvodci, že vzhledem k nízkému IQ většiny pozemšťanů tím zabrání zbytečné panice. A zároveň, podle Zákona č. 243/5278 Gal. Sb., o nutnosti oznámit věc jednu galaktickou hodinu před provedením, tak učinil zadost i zákonným normám.

Dne 1. 2. 2017 pozemského kalendáře tak většina deníků na Zeměkouli interpretovala přibližně toto sdělení: Kandidát na prezidenta Francie (jeden z nevýznamných státních útvarů na planetě Zemi) oznamuje tímto další ze svých nápadů, a sice zavedení daně z robotů. Každý průmyslový robot nahrazující pracovní místo bude mít vypočten fiktivní plat, ze kterého bude zaměstnavatel odvádět daně. Bude-li se to týkat i zdravotního pojištění a sociálního zabezpečení, sdělení neuvádělo.

Ford Prefect, který se shodou okolností zrovna v tu dobu vyskytoval na planetě Zemi pod jménem Petr N., seděl v tu dobu ve svém dočasném pozemském zaměstnání a četl si na počítači zprávy. Malá šedá myš s batohem na zádech vylezla z díry v rohu kanceláře, změřila si ho pohrdlivým pohledem a vyběhla otevřenými dveřmi. V tu chvíli si Petr N. všiml zprávy. Vzhledem k tomu, že měl s Vogony své zkušenosti, pochopil téměř okamžitě.

Škoda té planety, ale takový je život. A už ho zbývá jen galaktická hodina. Vyndal z první zásuvky svého stolu pečlivě zabalenou knihu, strčil ji do připravené aktovky a vykročil za myší.

Že tomu nerozumíte? Vaše chyba!

 


05.02.2017 Petr N.

12345 (108x hodnoceno, průměr: 1,80 z 5)
10 266x přečteno
Updatováno: 5.2.2017 — 22:26

Reklama

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!