Nepořádek - zpět na článek

komentářů 30

  1. – i přesto, že jsem měl všechny trumfy v ruce a mohl jsem to nechat dotáhnout až k platebnímu rozkazu na mou osobu, a nechat ČRo trochu nepatrně vykrvácet, uvědomil jsem si, že by se soud mohl zeptat „a proč jste nereagoval, když vám prve český rozhlas poslal doporučený dopis s dodejkou (myslím), který jste si převzal. // nevím, jaký je precedens.
    – dále mě k tomu vedlo,
    —- že poplatníkem je dle zákona každý, kdo odebírá elektřinu, pokud se svévolně neodhlásí.
    —- jinak platí za něco, co si neobjednal
    —- , kde kvalita služby (úroveň vyváženého zpravovajství) je tristní a cílevědomě zavádějící.
    —- chtěl jsem připsat něco ve smyslu, že místo nahánění nějakých drobných, by měli energii nasměrovat tam, aby kvalita jejich práce byla diametrálně vyšší. Ale na to jsem se vykašlal.
    – co bude dál? peníze na účtu nečekám a možná přijde i formální omluvný dopis.

    není v tom všem žádný hlubší význam.

  2. Platí se poplatek i za starý analogový TV přijímač?

    1. Ano. Zatím se neplatí za rádio a TV šířenou netem. Ale to se má taky změnit. Chtivost státu a OSA je obrovská.

  3. Zákon 348/2005Sb.
    §2
    (2) Televizní poplatek se platí ze zařízení technicky způsobilého k
    individuálně volitelné reprodukci televizního vysílání, je-li šířeno
    prostřednictvím zemských rádiových vysílacích zařízení využívajících
    rádiové kmitočty vyhrazené pro šíření a přenos rozhlasového nebo
    televizního vysílání, družic nebo kabelových systémů (dále jen
    „televizní přijímač“). Toto zařízení se považuje za televizní přijímač
    i v případě, že si jej poplatník upraví k jinému účelu.

    Analogová televize mi technicky způsobilá nepřijde. Ale přiznám se, že přesně nevím, co tím odstavcem chtěl vlastně právník říci…
    Je tedy televizním příjmačem – tím zařízením – televize (i když v tomto případě pouze vlastně monitor), nebo settopbox či satelitní příjmač?

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017