(Ne)parkování na vyhrazeném stání - zpět na článek

komentářů 16

Přidat komentář
 1. Ohledně toho vyjádření soudu a kumulativního splnění podmínek zákazu stání na vyhrazeném parkovišti. Takže když se postavím na kriplkáru a těsně za mnou přijede ZTP pro kterého je stání určeno, můžu tam tedy vegetovat tři minuty a postiženej musí počkat, jo? Se mi nějak nezdá…

  1. Nezdá se vám to zcela správně, při pří stání na kriplkáře totiž omezujete majitele kriplkáry.

   1. Pokud ovšem žádnej nepřijede (jako že u marketů s 50 vyhrazenejma místama jich obvykle stojí tak do 10 maximálně), tak stát může (tuším je to hento vono pro naložení a vyložení nákladu). A zrovna tak pokud je vokolo X dalších volnejch míst pro drutěváky, tak ten jeden si tam může stát jak chce, že nutně musí na todle jedno konkrétní místo, protože leda hovno, vokolo má další :)

    1. Tak hodně parkovišť u marketů a garáže všechny nejsou pozemní komunikace. Tedy piktogram je poněkud vykastrovaný.
     Viděl jsi snad fízla na těchto místech někdy rozdávat lístky?

 2. Gratuluji

  1. Ke gratulaci se připojuju, takovej článek, to je pohlazení na duši…

 3. Hned mám hezčí ráno, když si přečtu, že se najdou lidé, co nechtějí nosit jitrnici na čele, byť by byla od ouředníka.
  Jen tak dál a blahopřeji.

 4. Blahopreji k vitezstvi.
  Kdysi mi v Brne odtahli auto pri blokovym cisteni. Prachy za odtah nestacili, chteli po me jeste flastr za prestupek provozovatele. Kraj pri odvolani dospel k nazoru, ze sice bylo prokazano zastaveni, ale nikoli stani, a shodil jim to.

  1. „nestacily“, pardon

 5. Ten výklad o kumulativním splnění podmínek by podle mého názoru u NSS neprošel. Na výrokovou část to ale nemělo vliv, takže předpokládám, že kasační stížnost podána nebyla. Takže budeme muset počkat na příště. :-)

  1. Nerozumím, NSS má vlastní sadu zákonů?

 6. Fízlměřice, město na břehu Fízlabe? ;-)

 7. to: PanPredseda

  Ten kraj byl přece vždycky komoušovský :)

  Nakonec i budova, v níž sídlí Krajský úřad toho kraje, byla postavena původně (1983-85, stavební sloh se odborně nazývá nový brutalismus) jako KV KSČ. Tu podivnou architektonickou strukturu, která stojí před ním, místní už tenkrát pojmenovali „koryto“. https://www.usti-aussig.net/stavby/karta/nazev/153-kv-ksc Není čemu se divit.

 8. Také jsem úředník, v jiné oblasti. Přišly mi námitky k mému protokolu, evidentně sepsané právníkem, ač podepsané kontrolovanou osobou. V námitkách byl citován nějaký nález Ústavního soudu. Přátelé, jen doporučuji ty nálezy číst celé, ne jen to, co se zrovna hodí do krámu. Protože já to udělal a s použitím citace z toho samého nálezu následně nadřízený námitky kontrolované osoby zamítl.

  A ještě jedna věc: prostý občan se domnívá, že právník ví a co neví, si nastuduje a následně klienta kvalitně zastupuje a hájí. Málokdy, opravdu málokdy tomu tak je a poznal jsem to coby úředník. Jeden právník vypotil slint na 8 stránek stylem copy&paste, o kterém jemu samému muselo být jasné, že to neobstojí. Ale právník nic neriskuje, jen inkasuje za vypocenou stránku. Ať už se budete chystat do jakéhokoliv sporu, vybírejte právníka dobře.

  1. Jenom dotaz: smí razítko opustit úřad?

   1. Jak které razítko, jak který úřad. Ale vesměs platí, že není důvod, aby zejména s kulatým razítkem někdo někam chodil.

Napsat komentář

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!