Největší prohra médií v historii

Featured Image

Zdá se mi velmi zábavné, jak „hlídací psi demokracie“ nekriticky mlčí o své neschopnosti psát o reálném dění ve společnosti.

Žádné větší české (mass)médium nebylo nestranné, Snad Echo24 a některé články nezávislých komentátorů, Jinak jsme viděli jednotnou národní frontu médií papouškující americká média veřejně podporující Clinton a navíc se všichni tvářili jakože nezávisle. Tedy dokud jste je neposlouchali/nečetli pořádně a při tom nesledovali jakékoliv alternativní zdroje. Nevadilo by mi ani, kdyby šli s pravdou ven a řekli – my jsme na straně Clinton protože bla bla. Ale na to nemají koule. Navíc u veřejnoprávních médií se nedá dělat nic jiného než hra na nezávislost.

Snažil jsem se České televizi a Českému rozhlasu poskytnout nezávislé zdroje, které několik týdnů upozorňovaly na podvodné výzkumy preferencí a jiné, pro volby důležité události a problémy. Upozorňoval jsem je, že vůbec nepokrývají velice důležitý fenomén omezování svobody vyjadřování kvůli nátlakovým ultralevicovým hnutím jako je BlackLivesMatters případně obludně přebujelé LGBT hnutí (které mimochodem z větší části zlikvidovalo ateistické/humanistické hnutí v USA – podobně jako Bobošíková svaz veteránů). Posílal jsem odkazy na zákazy kostýmů a určitých „nehezkých slovíček“, které se levicovým aktivistům nechtělo dále poslouchat (např. overweight, obese, ale i american) na amerických univerzitách.

Politická korektnost, zakazování slov, kultura „crying bullies“,“victims of oppression/rape“, která je SJW (social justice warriors) tlačena do většinové společnosti, která o to opravdu nestojí.

Tady vidím podstatu výhry Trumpa. Lidi nechtějí zákony, které jim zakazují slova, která běžně používají, američané nechtějí „safe spaces“ pro černé, pro ženy, pro trans-lidi… To je buzerace, která se lidí dotýká každý den, a každý den je o něco více naštve. K tomu ta média, která se považují za svaté bojovníky, a bez hlubšího vhledu do problému přebírají radikální levicové ideologie, které nejsou podložené žádnými tvrdými daty. Tyto pseudoelity (pseudo proto, že elity jsou následovány lidmi, tihle mluvkové ne) podruhé za sebou zklamali. I to je důvod proč Trumpovi dramaticky pomohla nezávislá média např. legendární drudgereport.com nebo trochu více expresivní infowars.com (které obviňovala Clinton v jednom ze svých volebních spotů).

Toto je hozená rukavice massmédiím, která chtějí opravdu nezávisle informovat. Mějte mezi redaktory lidi, s nimiž nesouhlasíte, lidi, kteří nejsou líní a tak hloupí, že si nedohledají jakýkoliv alternativní zdroj, když už se o problematiku do hloubky nezajímají. V tom je přeci nestrannost, když dám oběma stranám stejný prostor. To se očividně nedělo a je to problém douhodobě.

Protože věřím, že spousta věcí se dá zlepšit tréninkem a učením, napište novinářům, co si myslíte, pište jim když udělají chybu. Posílejte protiargumenty k jejich interpretacím. Když nás bude víc, určitě se něco změní.

 


11.11.2016
Sceptical Stan
twitter @Sceptical_Stan


Související články:


12345 (223x hodnoceno, průměr: 1,23 z 5)
13 271x přečteno
Updatováno: 11.11.2016 — 23:48
D-FENS © 2017