Nehoráznost: soud zprostil obžaloby policistu, který vážně zranil motorkáře - zpět na článek

komentářů 492

 1. Lehké off-topic. Nebo déja-vu ?

  https://www.novinky.cz/krimi/486222-straznik-zmrzacil-skolacku-bude-stihan.html

  (Souhrn: Strážník MěP Jakub Š. v Plzni jel křižovatku k zásahu sice na majáky, leč na červenou, rychlostí 80 kmph a kolidoval s osobním autem, které jelo na zelenou, řízeno hluchou řidičkou. V autě byla zraněna její 12 letá dcera, má trvalé následky s omezením hybnosti ruky. Okresní soud v první instanci podmínečně zastavil stíhání strážníka, zdůvodniv to „dosavadním způsobem života obviněného.“ Povinnost dbát potřebné opatrnosti sice dle soudce Pracha strážník porušil, ale stíhání není dle jeho názoru nutné. Až na odvolání matky matky poškozené ke krajskému soudu bylo zrušeno podmínečné zastavení stíhání a k soudu tedy dojde. Narozdíl od ministra vnitra a dalších kkt., plzeňský primátor se MěP nezastal.)

  Na novinkách to v diskusi bučí, že strážník přece může, strážník přece jel k zásahu. Dále údiv hovinkářů, jak je možné, že hluchá měla řidičák.

  Žijeme v idiotském státě. Lidi naprosto netuší zákonnou úpravu, že hluchota není nemoc nebo vada, která by vylučovala způsobilost k řízení, a že i existuje označení vozidel řízených sluchově postiženou osobou (O 2). Dále pak, že i že řidič vozidla s právem přednostní jízdy „… je povinen dbát potřebné opatrnosti, aby neohrozil bezpečnost provozu na pozemních komunikacích…“ (§41 odst 1 silničního zákona)
  Jelikož znám provoz v okresním i krajském městě ze sedadla spolujezdce záchranky, vím jak opatrně ti kluci od ZZS najíždějí do křižovatek. Jsou školení, že když už musí na červenou, mají jet tak, aby to ubrzdili v případě, že je někdo přehlídne-přeslechne-zazmatkuje-prostě nepustí. Jak byl asi školenej ten Rambo Š. od MěP Plzeň, to by mě kurva zajímalo.

  Podle idiotů na hovinkách však, strážník, který jede na majáky někomu nasadit botičku k nádraží a vletí do křižovatky na červenou osumdesátkou (třebas na maják), postupuje správně a mnozí tam tomu tleskají.

  Ale proč to píšu: ti idioti na hovinkách mi docela připomněli zdejší diskusi o (ne)přiměřenost zastavení Berky zmr. Vaicem. Nic víc, a nic míň.

  P.S. Za povšimnutí v článku také stojí, že Městapák prakticky nevypovídal. Resp. vypověděl jen naprosto nezbytné minimum, za něž ho nikdo nemůže chytit za slovo. („Podíval jsem se do obou směrů, ale neviděl tam nic jet. Pokračoval jsem proto dál v jízdě. Najednou jsem přede mnou zahlédl světlou barvu a vzápětí následoval náraz.“ )
  Takže, jak má (ne)vypovídat, v tom byl zřejmě proškolenej dobře (anebo mu rychle někdo poradil, anebo staatspolizei kolegovi od Městapa ošetřila protokolaci tím správným způsobem. Pro civilní zastánce zmr. Vaice, [kteří sami nejsou fízly] p5ipomínám: vy tuhle výhodu štěstí mít nebudete).

  1. kundohlav: ta „vůle lidu“ obhájit sebevětší prasení orgánů sebedebilnějšími „argumenty“ je místy až neskutečná. Na straně druhé je to logické, protože kdyby uznali pochybení, zbořila by se jim životní víra v neomylnost bezepčnostních složek. A to nelze připustit, je lepší ze sebe dělat dementa.

   Mě jen mrzí, že pravděpodobnost, že tito lidé okusí vlastní medicínu je velmi malá.

  2. Ale že se nám urodilo: https://liberec.idnes.cz/bentley-honicka-policie-liberec-nehoda-naraz-alkohol-trafostanice-1c7-/liberec-zpravy.aspx?c=A181016_121304_liberec-zpravy_tm
   Tenhle měl v trubkách blbý jedno promile a to ještě nemohli fízli vědět – pročpak toho chudáka honili? Taková škoda na tom autě – to by mu měli zaplatit, ne? Tak co – přiměřené nebo nepřiměřené?

  3. „Takže, jak má (ne)vypovídat, v tom byl zřejmě proškolenej dobře (anebo mu rychle někdo poradil, anebo staatspolizei kolegovi od Městapa ošetřila protokolaci tím správným způsobem. Pro civilní zastánce zmr. Vaice, [kteří sami nejsou fízly] p5ipomínám(sic!): vy tuhle výhodu štěstí mít nebudete).“
   Nemusím být ani státní, ani děts… pardon městský policajt, abych uměl držet hubu.

 2. S tímhle webem končím. Už ani ty prasečí prdele se nedají číst.Mamrd pod touhle fotkou by asi byl radši kdyby cajti nedělali nic. Vybleje článek plnejch „kdyby.“ Jedno kdyby ti taky napíšu ty debile: kdyby toho motorkare nezastavili a on pak za chvíli votevrel pupek tvy babě tak bys tu pak brečel úplně opačný lejno – bez kdyby. Ani neodpovidej kretene, protoze už sem nikdy nevlezu. Chcipni v zapomnění.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!