Nehoráznost: soud zprostil obžaloby policistu, který vážně zranil motorkáře - zpět na článek

komentářů 492

 1. Po Medonosech další zábavný článek motorkářských nadlidí, kteří se cítí oprávněni rozhodovat, kdy oni mohou jet 90 na 50 a kdo je může či nesmí zastavit a jak. Zákony a předpisy jsou jen pro slabé.
  Asi nejlíp to napsal Václav LáskaTohle se řadě z vás nebude líbit, ale já s tím musím ven.

  Lidé, kteří ujíždějí od policejní kontroly, mě štvou. Nesnáším je. Já se na ně primárně nedívám jako na lidi, kteří jen utíkají před nějakou odpovědností. Fakt mi je jedno, jestli to auto ukradli, jsou opilý, mají zákaz řízení… Já se na ně dívám jako na potencionální vrahy. Jako na vrcholně sobecká stvoření, která pro svůj osobní prospěch (útěk před odpovědností) jsou připraveni zabíjet. Jízdu ve 150 městem nemůžete nazvat jinak, než jedním dlouhým pokusem o vraždu.

  A úkolem policie v první řadě není chytit a potrestat ujíždějícího, ale zabránit tomu, aby zabíjel. Možnosti jsou dvě. Můžete ho nepronásledovat. Projde mu to a příště to udělá znova. A motivuje další k obdobnému chování. Nebo ho velmi rychle zastavit.

  Na rozhodnutí má policista často jen několik sekund. Ano, má být vyškolen, ale stále je jenom člověkem, byť vyškoleným, který se musí ve stresové situaci během vteřiny rozhodnout.

  Pokud se díváte na záběry zastaveného motorkáře v tunelu, vypadají hrozivě. Na druhou stranu nevíte, zda v případě jeho nezastavení, byste za chvíli neviděli obrázky, jak válcuje na přechodu maminku s kočárkem. Protože znovu opakuji, že ujíždět před den v Praze 150 může jen naprosto bezcitné hovado.

  Mně se ten zákrok úplně nelíbí. Mimo jiné mi přijde, že při něm byl ohrožen dost i život policisty spolujezdce. A nedivil bych se, kdyby výsledkem bylo rozhodnutí policie a pokyn, „tak takhle tedy do budoucna ne.“

  Ale rozhodně nesouhlasím s tím, aby byl ten policista trestně stíhán. Povede to k jedinému. Policisté se začnou řídit mým neoblíbeným pravidlem „kdo nic nedělá, nic nezkazí“.

  1. „Policisté se začnou řídit mým neoblíbeným pravidlem „kdo nic nedělá, nic nezkazí“.“
   Myslím, že tohle by mohli mít dávno skoro vyšitý na uniformách.

   1. Ada: však když jde o život jiným, přesně tohle dělají. Názor toho kretolína Lásky na Hradiště bych snad ani raději nechtěl vidět. Když vidím, jak se dokázal rychle vypořádat s pochybnostmi tím, že je Berka vrah, jistě by mu nedělalo problém podobným kotrmelcem obhájit nicnedělání když umírají nevinní a PČR se klepe v koutku.

    1. Já spíš měl na mysli majetkovou kriminalitu a policii jako celek. Zrovna těmhle Einsatzgruppen z pořádkových klidně věřím, že by tu hospodu vystříleli do posledního štamgasta, jsou to takoví adrenalinoví mladí a neklidní a moc pudu sebezáchovy v akci taky nemají – jak je ostatně vidět i z probíraného článku. V Brodě to byli nějaký běžný šlapalové.

  2. Nedivte se, že nikdo moc neobdivuje práci hrdinných policistů, když to co předvádějí na silnicích je z 90% naprosto zbytečná buzerace.

  3. Týpek jel 150 až po začátku honění. Kdybyste byl honěn, taky nezpomalíte na legální rychlost. To je jaksi nesmysl, jako při vraždě dezinfikovat náboj, aby oběť neměla zánět.

   Policajt se musel ve vteřině rozhodnout, ale to motorkář taky. A žádné školení na to neměl. Pak už nebylo kam rozhodovat, z honění není cesty ven, adrenalin je sviňa.

   Kdyby ho nechali být, prošlo by mu to, odchytli by si ho doma, a hlavně by se jednak nic víc nejspíš opravdu nestalo, a on by neměl, jak by z toho vyvázl – nebylo by z čeho, protože honění by nebylo.

 2. To je zásadní nepochopení účelu psychotestů. Nejsou určeny k tomu, aby se ke švestkám nedostali psychopati. Jejich účelem je přesný opak. Zajistit, aby se tam náhodou nedostal někdo normální.

 3. Můj názor na věc:

  1) Podle videa soudím, že ten zákrok byl precizní. Neohrozil nikoho jiného, čistá práce. Ostatně nikdo ani Vaice neobviňoval z toho, že ohrozil třetí osoby. Tuhle otázku považuji za vyřešenou.

  2) Co se týká přiměřenosti zákroku, tady bych řekl, že oni nenajeli do něj, on do nich. To znamená, že to byl „jeho race“, jak kdysi psával HonzaZZR. Vyzval Babylon na souboj a narazil. Špatná práce.

  3) Argumentace, že zákrok byl nepřiměřený vzhledem k povaze jednání a hrozícímu trestu, si v konečném důsledku podrazí vlastní nohu. Pakliže policie nebude mít možnost zastavit někoho, kdo „jenom“ porušuje zákaz řízení, tento trest se stane neúčinným. To povede k nápravě, ať už výslovné (změnou zákona) či praktické (změnou přístupu), a opět se bude udělovat trest odnětí svobody namísto zákazu řízení.

  4) Kdyby ho nechali humanitárně projet a on za rohem někoho sejmul, byl by zase křik, že policajti jsou srabi (často jsou) a že se báli mu tam vjet, aby sami neměli bebí. Hlasitě by zaznívala otázka, jak je možné, že někdo dostane zákaz řízení, sere na něj a je mu to tolerováno.

 4. Děsí mě, kolik lidí to slepě obhajuje (tj. bez toho, aby se nad tím zamysleli). Děsí mě, jak policie postupovala.
  Ten chlapík jel na motorce, nikdo ho neztotožnil, ani nezjišťoval, jestli není třeba v krajní nouzi. Kdyby mi zavolala dcera, že jí tam zatím tunelem někdo obtěžuje, a hovor vypadl nebo tak, tak taky sednu na motorku, a nějaký mávající idiot mě nezastaví. Další věc je, jak se motorkář choval dál, nicméně když jsem se pokusil vžít do pozice toho ujíždějícího, musel jsem si přiznat, že bych dost možná postupoval stejně. V případě té krajní nouze bych věděl, že mě fízl už dál jet stejně nenechá, a jestli pomůže mojí holčičce, o tom bych silně pochyboval.
  Tohle všechno fízl nevěděl, jestli náhodou nenastalo. Taky mu nikdo netvrdil, že motorkář je nebezpečný. Kdyby ho nechali jet, dost možná by se nikomu nic nestalo. Argument, že porušil povolenou rychlost, je v okamžiku, kdy je v přímém souboji s policií, naprosto absurdní.
  Co mě na tom trochu mate, je to, že motorkář sám u soudu prý chtěl, aby fízla nechali být. A v takovém případě si nemohu pomoct, ale je jediným poškozeným, a na nic si nestěžuje. Nějak není, koho za co soudit.
  Policie se za fízla postaví. To bolí. Ale že se za něj postaví kolegové, proti tomu nic nemám. Chtěl na místo jít taky, trochu podpořit spravedlnost, ale nechtěl jsem tam stát proti těm policajtům. Do toho policejní prezidium. Au.

  Vzpomínám si na chudáka majnkrafťáka, kterého prásknul vlastní otec, a kromě klučiny to odnesl ještě nějaký úplně náhodný člověk, který měl tu smůlu, že si z něj fízl postavil barikádu. To je hodně smutný příběh. Nechápu ty, co si myslí, že ujíždět policajtovi je defakto podpis na eutanázii. Policajt je člověk jako každý jiný, já jsem člověk jako každý jiný, a všichni děláme píčoviny. Píčovina je někdy velká, někdy malá, někdy vážná, někdy vtipná, to se moc ovlivnit nedá. Nebo snad někdo z nás, když dělá píčovinu, přemýšlí, jak velkou ji teda udělat? A kdo tyvole kdy vymyslel, že honěný se z ničeho nic vzpamatuje, kulturně zastaví a vydá se tomu, kdo ho honí? V tom adrenalinu? Už jen tím, že policie honičku vyvolala, ohrozilo spoustu lidí. Všechno počínaje masturbací motorkáře už jde na jejich vrub.

  1. „V případě té krajní nouze bych věděl, že mě fízl už dál jet stejně nenechá, a jestli pomůže mojí holčičce, o tom bych silně pochyboval.“
   A k tomu jste dospěl mozkovým myšlením?
   Já vím o opačném případu.

   1. Protože motorkář měl několikanásobný zákaz řízení. Omlouvám se, nenapsal jsem to tam.

    1. OK. Díky za doplnění, teď už mi to dává smysl. Pak už nejspíš bude záležet na tom kterém jednotlivém policajtovi, jak se zachová, jestli uvěří řidiči a bude prvně řešit ten případ krajní nouze, nebo ho zadře na místě a případ krajní nouze dopadne možná tragicky (což by se hezky dalo rozmáznout v médiích). Možná jsem přílišný optimista (učím se anglicky), ale tipnul bych si, že nenulový počet policajtů by prvně řešil onen případ krajní nouze.

     1. Jo, v nejlepším případě by ho naložili do auta a vzali ho pod houčkama na místo. Jenže motorkář neměl s policií nejlepší zkušenosti, a pak očekávám, že by na ně nespoléhal. Já bych tedy nechtěl, a kdybych si třeba myslel (teď už je to fakt extrémní případ), že je moje dceruška s úchylákem schovaná jen kousek za tím autem, do kterého nakonec narazil, třeba by bylo i výhodné nechat se honit.
      V každém případě je to píčovina řešit, když sám motorkář s tím problém zákrokem nemá.

    2. To nevadí Sinuhete, je to i tak HLP, umírající holčička a čacký rytíř na mocném oři zastaven zákeřnými zbrojnoši.
     Tak zkusme to jinak.
     a) honit
     b) nehonit
     a1) honit, ale někoho
     a2) honit, ale nězně
     a3) honit, ale s individuálním přístupem
     var. a2,3) jak tedy honěného zastavit?

     1. Proč vůbec honit?
      Umírající holčička je jeden z nepřeberného množství nepraděpodobných případů.

      1. No vidíte Sinuhete zvolil jste b)nehonit
       a už není třeba nic řešit a já bych Vám tu neměl psát, že nehonit nájemného vraha co právě z motorky odstřelil nějakého Kuciaka na ulici je nutné.
       Už vím, že ho na kamerách a podle toho co prohlížel na Google Street View chytíte za měsíc…

     2. Ta poslední otázka není dobře položena.
      Tam má být: spolknout? ;-)

      1. A před spolknutím zavřít oči, PanePredsedo?
       A taky zvolit jinou techniku pro židy…

  2. „Ten chlapík jel na motorce, nikdo ho neztotožnil, ani nezjišťoval, jestli není třeba v krajní nouzi.“

   To není pravda, oni to zjišťovali. Snažili se ho předtím zastavit normálně, na to jste zapomněl?

   Ano, kdyby Vám obtěžovali dceru, tak byste určitě zrovna policajtům ujížděl namísto toho, abyste zastavil a poslal je tam, tím byste jí pomohl nejvíc :D

   Kdyby motorkář odepřel souhlas s trestním stíháním, toto by muselo být zastaveno. O jiném poškozeném totiž nevím.

   1. Jo, to je na tom argumentu nejlepsi. Ja tam muzu poslat hlidku pachu, kteri maji majaky, maji zbrane, maji vetsi volnost s temi zbranemi pifat a maji moznost sehant dalsi kamarady, co si radi pifnou a zamavaj zbranema. Ale neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee. Ono bude lepsi ujizdet pres mesto vysokou rychlosti :D

  3. Jedinej poškozenej? Máš dojem, že ti berou na daních málo? Jo, ty opicejní masturbátory jdou z tvejch peněz.

   Jinak nevim co se jako divíš, týpek měl známou siluetu, tak ho začli stavět, co bys chtěl víc? Hele víš co, buď rád, že eště nesedíš za znásilnění, ty pane chytrej!

  4. Hm. Kdyby mi volala dcera, ze za tunelem ji nekdo obtezuje, tak mavajicimu idiotovi bych zastavil a ihned bych ho pozadal o pomoc.

  5. hlavní diskuse se už odehrála, ale stejně mi nedá:

   Na motorce už nejezdím, autem jo a dost desítek tisíc ročně. Poslední co respektuji, jsou zákonná omezení rychlosti (90 a 130) na volné silnici, zatím tedy mi to většinou prošlo.
   Ale se svými milionem najetých kilometrů a tomu odpovídajícmi zkušenostmi bych NIKDY (opakuji NIKDY) nejel v centru města po běžné ulici víc než těch 50 – 60, kolem ostrůvku tramvají když není zábradlí a jsou lidi i míň. Mockrát se mi stalo, že mi tam někdo z boku vlítl, jedno zda chodec rozhodnuvší se přejít nejkratším směrem, mamina tlačící kočárek ke kamarádce stojící na druhé straně ulice, či dezorinetovaný řidič z jiného kraje, nikdy nevím kde bude nějaké překvapení, které tam včera nebylo. A krátká brzdná dráha za mne MOCKRÁT vyřešila průser.
   Ten úsek, kde se mistr rozhodl mastit to 90 (dle některých zpráv až 140) je v CENTRU, na nábřeží, kde je provoz jako kráva, kde je několik hodně dopravně zatížených křižovatek, ulice vede kolem nemocnice. Navíc celý úsek před tunelem jsou poměrně kluzký dlažební kostky. O tom, že za místem sestřelení je velůmi zatížená křižovatka už se tu psalo.
   Tady je těch 60, co se maximálně jezdí až až a to, že nikoho nesmetl, byla jen a jen náhoda a šikovnost lidí co té závodní koloně uhnuli.
   Mimochodem – bydlím na kraji Prahy, kde jsou poměrně rovné ulice, dílem v zástavbě, dílem mimo. Jen v okruhu cca 2 kilometrů jsou 3 pomníčky lidí, co se motorkou nebo autem sami zrakvili vysokou rychlostí. Naštěstí jen sami

   je mi líto, ale člověk, který TAKHLE jezdí (a je jedno zda svévolně nebo pod policejním tlakem) nemá ani v autě ani na motordce co dělat. Nikdy. Ani do budoucna

   1. V podstate na tom se tady vsichni shodli. Ale neshodli jsme se na zpusobu, jak takoveho debila z te silnice dostat.

    1. No shodli…Vy sám jste připustil, že v mládí jste udělal na mašině spoustu blbostí. Kohopak jste tehdá (možná) ohrozil? Co zasloužíte? Kdopak měl a jak toho debila tehdá z té silnice dostat?

     1. A kdy ze jsem ujizdel policii? O tom je zde jadro jezevcika.

      Nikdy jsem nejezdil rychle v obcich, spis na dalnici. A muj styl jizdy nijak vyrazne svoji nebezpecnosti vuci druhym nevycnival nad obecny standard.

      Ja vubec netvrdim, ze ten ridic motocyklu byl bezne nebezpecny. Nevim to a nemuzu to posoudit. Tvrdim ale, ze pokud nezastavil PCR a namisto toho zvolil riskantni jizdu ve meste, tak je to dobytek. V tom ja proste rozdil vidim.

      1. „Ja vubec netvrdim, ze ten ridic motocyklu byl bezne nebezpecny. Nevim to a nemuzu to posoudit.“ – pan PaCH to tak ve vteřině věděl a podle toho jednal. Halt asi výcvik.

       A chlubil jste se jakou rychlostí na té mašině? Jak daleko, dlouho jste to pálil, jak jste pak platil ranec?? Kolik tam mohlo jít stařen s roštím při kraji.. Máte pro to nějaké měřítko „běžné nebezpečnosti“? Nezasloužil jste rovnou kulku?
       Pah bien, zapomeňte na to….přeceda měl pravdu, 1914 hadr.

       1. Znovu… a pomalu. Dojel mne tehdy fizl na motorce, vyzval k zastaveni a ja jsem zastavil. Udelal jsem chybu, zaplatil jsem flastr a jel jsem dal. Nevim o tom, ze by na mne tehdy rakouska policie musela usporadat honeni. Co jsem tedy ja udelal spatne?

        1. Sysop: sám sis svou argumentací naběhl na vidle. Je úplně jedno, jestli ujížděl nebo ne. Zastaven byl v „krajní nouzi“, kterou způsobil panu hrdinovi tím, že jel děsivě rychle, asi tak 80. Při 270 na dálnici nevím, proč se tě vůbec pokoušeli zastavit, v krajní nouzi zbytečné zdržování, káru 50 metrů před tebe a hotovo, ne? Bylo totiž prakticky jisté, že o kilák dál srazíš Poloauto plné děti co je veze těhotná transka a bylo nutné tomu zabránit. Což kdyby se stalo, ještě by chudáci dostali pěknej pojeb, že to neudělali, když byla možnost. Příště by měli být ostražitější a lépe zvážit rizika. Navíc byla jistě nenulová možnost, že zpanikaříš a pod hrozbou postihu nezastavíš, takže o důvod víc rovnou jednat a neztrácet čas formalitami.

         Věřím, že nejeden Sysop by to takhle v diskusi obhajoval. Stačí považovat za hrdelní zločin rychlou jízdu stejně jako ty považuješ za hrdelní zločin nezastavení. Takový soudruh Láska by jistě řekl, žes byl vrah a na vraha jedině zatraceně tvrdě. Okolnosti, rizika, újma – nezájem. Prostě jel rychle a tím se vzdal všech svých práv a musel počítat se smrtí. To pochopitelně platí i při 57 v polích 300 metrů od nejbližší zástavby. Žádná cochcárna tady nebude, to by tak hrálo.

         1. Vy to fadtwi zjednodušujete, úmyslně opomíjíte části honícího příběhu a stavíte konstrukce ad absurdum.
          Už se nebudu opakovat, tak stručně, honěn byl mámvpičista recidivista primárně coby podezřelý z páchání trestného činu, jízda městem byla dlouhá a rychlá, odchyt drsný a na hraně, věc posoudil nezávislý Rákosník a nepravomocně shledal in lege.
          Uvidíme jaký právní názor bude mít soudce odvolacího soudu.

          1. Dachsmeister: ale nikoliv. Jízdu motorkáře a zásah hrdiny ohodnotil Rákosník slovy „stejně jednal v krajní nouzi“. Co ji podle Vás způsobilo? Nezastavení? Pokud ano, pak je jedno, jak jel rychle, zastřelit je OK. Pokud až rychlá jízda, pak proč identická jízda bez předehry je dle Vás bezpečná (a není potřeba proti ní zasahovat)?

           Jinak nic ad absurdum nestavím – když jel nějaký našinec ve Švajcu v tunelu v nějakém Porsche přes 200, přesně tahle argumentace vládla internetu taky – vrah, měli ho zastřelit, hrůza. Tedy tak, jako pro Sysopa je OK někoho zrakvit, protože nezastavil a to se nesmí, pro jiné je zcela OK někoho zrakvit protože jel rychle.

           Takže nevidím nic absurdního na tom, že ti stejní lidé by v případě střelby na Porsche blahořečili hrdinský skutek policajtů (protože si ho přáli, jen k němu – z jejich pohledu bohužel – nedošlo).

          2. Vetsinou je skoda zivota. Vetsina lidi je nejakym zpusobem nekomu prospesna, minimalne aspon rodine. Ale pokud se dotycny rozhodne, ze se fizlama zastrelit necha, je to jeho svobodna vule.

         2. Ja vubec neresim, jestli je rychla jizda vice nebezpecna, nez nezastaveni. Ja vubec neresim proc ho honili, jestli vypalil cikanskou skolku, nebo jen chteli drobny do houskovyho automatu. Proste fizlum se zastavuje.

          Ze se lidi bavi tim, ze udelaji nejakou drobnou pitomost a pak se dva roky hraje game s ouradama o papiry, to je vicemene zabava a dost mozna pro obe strany.

          Ale kdo nezastavuje, ten je svym jednanim skutecne nebezpecny. Nejen tim stylem jizdy, to ani neresim, protoze je to vsechno v rovine ‚co kdyby‘, ale prave tim, ze nevaha pouzit jakykoli prostredek k tomu, aby pohrdal statni moci. Ja taky stat nezboznuju a kdyby ho nekdo zrusil, mozna ani nezapalim svicku. Ale dokud tady nejake zbytky statu, zalozeneho pred 100 lety mame, tak aspon trochu mne chrani pred tim, aby magori mne ohrozovali na zdravi, majetku a zivote kdykoli kdekoli jen proto, ze zrovna chteji. A toto je jeden z techto pripadu.

          Jo, kdyby ho honili nekde mezi polema, bude muj nazor na metodu jeho zastaveni trosku jiny. Ne uplne, ale proste tam by tohle bylo ponekud zbytecne, protoze se nabizeji i jine moznosti, je vice casu a mensi riziko, ze magor neco posere.

          Mimochodem, ten Rakusak se mne tehdy vubec nepokousel zastavit, dokud jsem pachal onen prestupek. Zrejme se na mne nalepil nekde X kilaku pred mistem, kde mne pak zastavil. On mne stavel az v okamziku, kdy uz jsem jel zase relativne normalne (mozna i proto, ze jsem mel silnejsi motorku, nez on, cert vi). Ovsem kdybych se asi rozhodl ujet, mam mozna dneska nekde u Klagenfurtu sik pomnicek.

          1. Sysop: mlátíme prázdnou slámu. Už jsem napsal, že mě nelze přesvědčit o tom, že nezastavení orgánovi je na kulku do zad. Nevnímám to jako nijak zásadní přestupek.

           Nicméně tak jako ty to považuješ za strašlivý zločin, jiní holt považují za strašlivý zločin zase věci jiné. Když je jich dost, tak pak končí lidi v koncentrácích a tak. Za mě not good.

    2. jakkoliv. Co nejdříve, dřív než něco provede……..
     I tak, jak zastaven byl.

 5. Když si to tady tak letmo procházím a čtu, všechny ty všeobjímající táborové pravdy, že je jen otázkou času, kdy se pobijeme sami mezi sebou.

  1. Ani ne. Respektive, kdybychom my tady se nekde vsichni potkali, tak se nepobijeme. Spis se rozdelime na par diskusnich skupin.

   Jina vec ovsem je, kolik lidi se pobije a bude pobito mimo nasi bublinu. Muze to byt tim, ze si ‚svobodu‘ vylozi po svem a nebo tim, ze stat si ‚dodrzovani Ustavy‘ vylozi po svem. A nekde mezi tim je zlatej stred.

 6. Darebák na mašině rušil Husákovo ticho, tak mu dělnická třída ukázala svou pěst.

 7. Pokud nejsou mé informace mylné, tak to motorkář bral podobně jako Rudla Slánský provaz, tj. „mám, co jsem si zasloužil“. Pak teda otočil a chtěl prachy za rozšmelcovanou motorku.
  Každopádně je výsledkem těžké zranění hovada na motorce a dvakrát lehké zranění policajta. Tak hlavně, že se nikomu normálnímu nic nestalo. ;-)

  1. Doufám, že příště jim to narve do dveří, aby se score vyrovnalo.

  2. Mi to spis prijde, ze kdyz uz ho GIBS zacal soudit, tak sirekl, ze by z toho mohl vyrazit prachy za masinu. Jako proc to nezkusit, kdyz pred soudem byl tak jako tak a pro jeho advokata by to byl jenom jeden ukon navic?

 8. Měli k tomu videu pustit Landu.
  „Policajti nechápou, že je musí dovézt hned
  Tak začali prudit a po městě ho nahánět
  Potom bliknul maják
  My Tě známe
  My už si Tě vohlídáme!“

  „Předpis je předpis, vůl zůstane volem
  Zákon je zákon a život jde kolem“

  1. Tam se totiz diskuse nepripousti a je to vyreseny.

   Na druhou stranu, jejich zakony bych tady ale opravdu nerad.

   1. No ta milá rodina se taky soudí, že byli moc hrr na synka-zahrádkáře…

    1. …a verejne mineni pak rozhodne o ‚spravelnosti‘.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!