Nedaj-li medajli - zpět na článek

komentářů 300

 1. „Propůjčování a udělování medajlí je zcela jeho byznys a nikomu se přitom nezodpovídá (§ 7 téhož zákona), přičemž navzory rozšířenému omylu tak může činit i bez kontrasignace předsedou vlády.“

  Ten rozšířený omyl ale vychází z textu a i vcelku jednoznačné interpretace Ústavy. Pravomoce, ke kterým prezident nepotřebuje kontrasignaci, taxativně vyjmenovává čl. 62, zatímco pravomoci taxativně vyjmenované v čl. 63 odst. 1, případně jakékoliv další, které mu přizná (podústavní) zákon (viz odst. 2) vyžadují kontrasignaci. S citovanými §§ 7 a 8 zákona č. 157/1994 Sb. se to netluče – především to ústava jako předpis vyšší právní síly (lex superior) přebije bez dalšího, ale i kdyby šlo o stejně silné normy, tak by se na tom nic nezměnilo, citovaný zákon jen přiznává prezidentovi nějakou pravomoc, netvrdí nic o tom, že by byla výlučně jeho či nemohla být jiným předpisem něčím podmíněna.

 2. navrhuji medaili prodat po vzoru Lukáše Pollerta, tak se nejlépe zjistí její cena. V případě propůjčení ji nabídnout k odkoupení nejdříve státu.

  1. Nabídnout medaili k odkoupení státu, který ji propůjčil a může si ji kdykoli vzít zpět, by byl zajímavý počin.

   V případě sportovce by byl zajímavým postup vracení prodané medaile v případě jejího odebrání kvůli dopingu prokázanému po dvaceti letech (příklad, ne konkrétní interval).

   1. Medaile se uděluje, takže by to šlo. Propůjčují se řády, a to ještě jen občanům ČR. Ne-občanům se také udělují, tj. byla by tu možnost změnit (za účelem pozdějšího prodeje) před propůjččením řádu státní občanství :-)

   2. u sportovců to záleží na tom, jak jsou nastavena pravidla a protože si někteří tydýti vzali do hlavy, že před libovolnou medailí se musí každý sklonit až k zemi, zapomněli do pravidel uvést, že je každý povinen si ji ponechat několik let pro případ, že by bylo nutné ji vracet. U sportovců je medaile přežitek, protože dostávají finanční plnění za umístění. U státních vyznamenání jde o ještě větší nesmysl, protože je značně devalvovalo udělování za komoušů. Obecně by bylo nejlepší celou tu šaškárnu zrušit.

 3. Jako obvykle velice trefné a zároveň vtipné. Bohužel ale smutné. Kladu otázku, jestli se s tím dá něco dělat. Nic mě v současné době nenapadá.

 4. Tak teď už vím proč mi minulej měsíc neustále volala nějaká divná pražská čísla.

 5. Navrhuji na metál starostu Rosic Jaryna Světlíka telefon pro Forejta: 546 492 101

 6. Chápu, že je strašně cool tepat do staříka, který si přijel pro medajli a nedostal jí, ale já mám pocit, že mesidž z celé taškařice je úplně jinde a případ pana Bradyho to ukázal v celé nahotě. Hoši, co spolu fungujou na hradě si z nás dělaj prdel a vysmívaj se všemu a všem. Když jsem slyšel Ovčáčka a Mlynáře, jak se zamotávali do lží, když se snažili hodit vinu na Hermana, bylo mi z toho zle. Způsob, jakým MZ leze do prdele Rusům a Číňanům, mi nahání hrůzu. Setkání ministra kultury s Dalajlámou, který – ať chceme, nebo ne – reprezentuje hnutí jakéhosi „klidného a kulturního“ odporu proti okupaci Tibetu Čínou, by v civilizovaném světě nemělo být trestáno a jakákoli civilizovaná země by se měla umět s tím vyrovnat.

  1. Na okraj:
   Ministr kultury se setkal s dalajlámou a mohl by se setkat s papežem, kardinálem, pančejlámou a okresním šamanem.

   1. no dyk. Akorát Čína se ze setkání Hermanna s dalajlámou může posrat a tim to celý vzniklo. A spoustě lidí se jaksi nelíbí, když se nejvyšší představitelé státu zabořili do čínskýho análu poté, co je za dalajlámu přišla na hrad seřvat čínská velvyslankyně.

    1. Vedení tohoto státu mi připomnělo velmi nechutnou ukázku z filmu Human Centipede.

     1. Jo, to sedí.

 7. Jsem potěšen, že D-FENS vyslyšel prosbu k vyjádření se k Bradymu a učinil snad tečku za zásadní politickou událostí roku a nastane konečně klid na tu naši poctivou, a tolik potřebnou, práci.

 8. D-FENSI, delate chyby v pouzivani svuj x jeho. Vim, ze k Vasemu projevu patri jakysi sveraz, ale je vazne neprijemna chybka.

  1. *tohle

   Ja vedel, ze tam taky udelam nakej renonc :)) Ach jo.

 9. U Ládi Hrušky jsem se zasmál. Jak jsem přečetl „Duo Yamaha“, poprskal jsem si monitor. Díky za super článek.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!