Nechtěnci: Echt evropské řešení

Featured Image

Námět na tento článek mi sdělil náš čtenář Petr, kterého tímto zdravím a děkuji. Pro účely tohoto článku jsem pouze píšící opice, protože všechny podstatné věci vymyslel a popsal Petr. Taky se pokusím do veřejné debaty o „uprchlících“ přispět něčím konstruktivním, protože mi články o tom, že kradou, rozbíjejí věci a znásilňují připadají na jedno brdo.

Vymezení problému: Do Evropy přicházejí migranti. Evropa není s to se jim ubránit. Defenzivní opatření jsou zjevně neúčinná a jsou diletantsky vedená. Dramaticky a akčně znějící název „evropské agentury“ (Frontex) a její stěžejní akce (Triton) nemohou zamaskovat, že se jedná o typický europrodukt, tedy něco velmi drahého, co je totálně na hovno. Hlavní problém těchto aktivit je nevhodný postup. V dosud aplikovaném postupu 1. nalézt plavidlo s migranty 2. vyzvednout migranty na palubu 3. loď potopit pomocí palubních zbraní jsou dva body prováděny v nesprávném pořadí. Tím dochází k tomu, že se na březích hromadí migranti.

Problém je i s wordingem. Jak se vlastně jmenují ti, kdo nám sem lezou. Není to uprchlík. Uprchlík před něčím prchá. Většina z těchle před ničím neprchá, nechali se zverbovat ve své domovské zemi lokálními migračními animátory, kteří jim slíbili, že po přicestování do Evropy dostanou v rámci welfare state dům a peníze zadarmo. To sice nezní tak dobře jako 49 panen v ráji, které čekají na sebevražedného atentátníka po úspěšném odpalu, ale vzhledem k tomu, že na sebevražedné atentáty existuje pořadník a podvádí se s ním, pořád je to docela dobrá vize. Stačí se podívat na ty „uprchlíky“, když je ukazují v bedně. Vidím mladá klackovitá individua, která se prostě rozhodla vyrazit za lepším, protože jejich domovská země zachvácená arabským jarem nenabízí tolik příležitostí jako budování nového chalifátu na severu. Nejsou to přistěhovalci, protože se nepřistěhovali. Taky bych nepoužil slovo běženci, protože jsem žádného běžet neviděl a navíc to slovo zní mým uším ukrutně havlisticky. Budu používat výraz nechtěnec, protože je tady nechci a nejsem sám.

Je zajímavé, že se nedozvídáme vůbec nic o tom, jak je vůbec řízená logistika nechtěnců v jejich domovské zemi. Vůbec se divím, pardon že furt odbočuju, že nikomu není divný, jak se o nechtěncích píše. Denně se dozvídáme, že páchají výtržnosti, mají nemoci, znásilňují, kradou, loupí, což je všechno možná pravda, možná ne. Já myslím, že hlavním záměrem při zveřejňování těchto zpráv je vzbudit v lidech strach, nikoli šířit lži nebo pravdu. Důležité je to, o čem se nepíše. Jen sem tam a úplně ojediněle se objevují informace, že jejich vycestování organizují podnikatelé s migrací, kteří za jednu hlavu inkasují něco kolem 3000 EUR. Tyto peníze musí zaplatit nechtěnec, a kolikrát jsou to jeho poslední peníze nebo se na nejperspektivnějšího člena složí celá místní organizace džihádistů, aby byl pionýrem nového chalifátu a prošlápnul jim to tady.

A právě tento bod je stěžejní pro to, co nastínil Petr v telefonu, když jsem jel dvě kila po dálnici. Samozřejmě po německé, když vám to udělá dobře.

Před časem se tu objevila myšlenka, posunout hranici, kterou nechtěnci překračují, na území islámu. Myslím, že je to celkem dobrý nápad, až na jednu věc. Nesplní to svoji funkci.

Logickým pokračováním tohoto nápadu je legálně zkorumpovat ty podnikatele s migrací.

V současné době inkasují od jednoho nechtěnce dejme tomu 3000 EUR. Dejme tomu, že by podnikatel s migrací za každého nechtěnce, kterého nenechá emigrovat, dostal od EU cash 9000 EUR. Ve skutečnosti, jak uvedu dále, by částka nemohla být stanovena pevně, ale pro jednoduchost uvažujme zpočátku konstatní částku.

9000 EUR. Co to je. Pět centimetrů nějaké levnější cyklostezky. Italská vláda vynakládá na jednoho uprchlíka 38 EUR denně, ROI je tedy méně než jeden rok, což je velmi přijatelné i v komerční sféře. Prostě jen natisknou těch prachů o něco víc než obvykle.

Proč třínásobek? Důležité je vytvořit takové ekonomické klima, kdy i Mahmúd a Ahmedem pochopí, že je pro ně výhodnější je nepustit mígranty z Afriky, než organizovat jejich přesun. To musíte nejdřív najít dostatečný počet nechtěnců, navykládat jim, jak se sociální stát prima, sehnat loď, poslat ji do Evropy, odkud už asi nevrátí, dopravit nechtěnce na pobřeží… to všechno by odpadlo. Podnikateli s migrací, tedy nyní už podnikateli s nemigrací, by vznikaly nově některé náklady. Předně by musel vytvořit bariéry, aby na trh nevystupovali jiní podnikatelé, kteří by nabízeli reálnou migraci. Zde je třeba kalkulovat s tím, že velkej pes mrdá, jinak řečeno, ti slabší buď musí zlikvidovat toho silného, nebo se mu podřídit. Museli by tedy investovat do své ochrany a do ochrany svých zájmů, například posílat na pobřeží pravidelné hlídky, které by zajistily, že tam nikdo neorganizuje emigraci a případně mu na místě domluvily. K tomu by byly zapotřebí lidské zdroje, zbraně, náboje, lopaty a vápno, což není zadarmo.

Také by mohli pozitivně motivovat potenciální nechtěnce. Například pro ně pořádat vzdělávací večery, kde by se promítaly filmy o práci, o sněhu, německé porno, Hřebejkovy filmy, dokumenty o cyklistice v Dánsku, pouštěli hudbu skupin Chinaski a Kryštof, pořádaly by se ochutnávky anglického jídla atd. Už vidím, jak se vystresovaný dvacetiletý Hasan dostaví domů z promítání a nastane dialog:

– Mámo, oni tam ukazovali lidi, jak pracují 12 hodin v továrně.
– Neboj, Hasane, to se tě netýká, pracovat musí jen bílý, protože jsou blbý a neví, že stačí chodit pro dávky na úřad.

Nebo jim dát nějaké prachy cash, aby zapomněli na emigraci a koupili si něco hezkého na sebe, například výbušniny nebo málo jetý kalašnikov po nějakém dědkovi, co s ním chodil střílet jen v neděli do kostela.

FAQ

Je to amorální.

Ano. Je nepochybně amorální vynakládat peníze daňových poplatníků a financovat něčí nicnedělání. Jenže to se děje dnes a denně. Zejména je amorální, že se jedná defacto o úplatek. Na druhé straně, většina politiků i vysoce postavených úředníků bere úplatky a tato činnost by pro ně nebyla ničím novým. Vlastně se jedná o export tradičních unijních hodnot, v tomto případě uplácení.

Je to veřejně neakceptovatelné.

Obdobné postupy se běžně používají ve veřejné sféře, přičemž organizace, které po nich sahají, bývají pokládány za zcela ctnostné a ctihodné spolky dokonalých gentlemanů. Známé a běžné je nevšimné, kdy stavební firma dá předem sponzorský dar ekologické organizaci, aby neprovozovala administrativní terorismus a nevznášela námitky v územním a stavebním řízení. Používá se to i v soukromé sféře. Například vím o řediteli velké firmy, kterému firma zaplatila dvouleté prezenční studium MBA v Londýně, protože to vyšlo levněji než ho ponechat ve funkci nebo s ním rozvázat smlouvu, přičemž během těchto dvou let nemohl nic dalšího posrat k tomu, co posral už předtím.

Jak se tomu bude říkat?

Důležité z hlediska přijetí veřejností je především vymyslet pro to nějaký zajímavý marketingově přijatelný název po vzoru válečných operací americké armády, a to ještě dříve, než Barrack Hussein Bombama vyčerpá všechny kombinace slov Freedom, Liberty a Peace.

Jak pojistit, že podnikatel s nemigrací bude nesolidní, vyinkasuje peníze od EU a bude přesto pořádat jednosměrné poznávací zájezdy po sociálních státech Evropské unie, za které si nechá zaplatit ještě od nechtěnce?

Uvedená částka by nesměla být konstantní, jak jsem uvedl, ale musela být konstruována jako success fee, tedy v plné výši bude vyplacena právě tehdy, když počet nechtěnců dosáhnuvších evropských břehů překročí nějakou nemarginální mez. S rostoucím počtem nechtěnců v EU by částka klesala. Kromě toho by přicházel v úvahu systém odměn a sankcí, pokud by někdo zkusil ojebávat protistranu, náhodou by se mu stala nějaká nepříjemnost, například by snědl jedovaté houby nebo by při výslechu vypadl z okna.

V EU na to nikdo nenajde koule

Tuto jedinou námitku chápu jako oprávněnou. Nemyslím si však, že by se jednalo primárně o problém koulí. Jedná se o to, že v EU jsou aktivní a vlivné organizace, které mají s uprchlíky spojený zcela konkrétní podnikatelský záměr. Nemusí se jednat o desperáty z různých mafií a podnikatelských stran, kteří používají primitivní metody a tomu odpovídají nízké zisky. Prý 1 EURO denně z jednoho uprchlíka… diletanti. Vemeno budou zejména svírat filigránské prstíky pravdoláskařů, kteří jistě už připravují celou řadu aklimatizačních, rekondičních a rekvalifikačních programů, které si nechají od státu zaplatit a prostřednictvím nich budou zajišťovat dlouhý až nekonečný proces začleňování nechtěnců do společnosti. Své záměry mají také bezpečnostní složky, které se již těší na rozsáhlejší budget, headcount, vybavení a především nový příděl ještě extrémnějších pravomocí, které jim nadělí politici pod tlakem mediálně vyjukaného obyvatelstva.

Tohle je tak šílené, že to prostě nejde zavést

Kolikrát jste si tohle říkali za posledních pět let? A kolikrát jste se mýlili? No řekněte. Mockrát.

Jedním z typických znaků Kocourkovů, banánových republik a lidových diktatur je, že procházejí věci, nad kterými zůstává rozum stát. Prostě ty plány jsou tak šílené, že vyjdou nikoli přesto, ale právě proto, že jsou šílené. Myslím, že úpadek dospěl… pardon, společenské klima nazrálo k tomu, aby přesně taková věc vycházela.

Doufám, že se myšlenka ujme. Není chráněna žádnou licencí a lze ji aplikovat třeba hned.


01.08.2015 D-FENS


Související články:


12345 (7x hodnoceno, průměr: 1,71 z 5)
834x přečteno

Reklama

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!