Ne, Babiš nebude vaše děvka – a už vám nedá druhou šanci - zpět na článek

komentářů 225

 1. ne nechápu to, sice budu volit okamuru, ale vysvětlete mi, že by tedy všechno z toho aplikoval, stal by se ředitelem Čechie. Kdy se mu to všechno povede? v 90sáti? A pak co? Myslíte si že to předá synům? Vnukům? A ti půjdou v jeho šlépějích? To asi těžko, dravci je vykoušou a pak se rozhádají a požerou mezi sebou. Jakej by teda mělo smysl všechno dát dohromady, říct si: „dokázal jsem to“ a pak chcipnout? To bych se v jeho letech na to radši vysral a válel se radši s kurvama někde na floridě.

  1. Patrne nemate nutkani hromadit cash a ovladat druhe. Valet si sunky s devkami je vlhkym snem mnoha chudych lidi, bohati lide (ted pominme kriply typu Dalik a spol.) jsou vicemene cinorodi. Jsou zlocinci lemplove, kteri prijdou s bouchackou na benzinku a pak jsou vetsinu zivota chudi a za katrem, a pak je gauner velkeho stylu Bures, pilny jako vcelicka a taky nebezpecne mazany. I kdyby mu patrila cela Cechie, bude pracovat na tom, aby vlastnil i Slovensko, on se proste nebude nikdy flakat.

   1. Mě nejde o flákání, ale marně se snažím pochopit smysl. Já mít takový prachy tak třeba zainvestuju a postavím si město budoucnosti podle sebe, postavím si jako Trumph mrakodrap ale pracovat nad tím aby ovládnul čechii i slovensko a co potom? Chcípne… jakej teda měl smysl jeho život? Dal všechno dohromady aby se to zase rozpadlo?

    1. Lidi baví dělat to, v čem jsou dobří. Lidi, kteří jsou dobří v hromadění moci a majetku, v tom budou pokračovat. Jaký smysl má válení se s děvkami oproti hromadění moci? Ani jedno v sobě nemá nějaký vyšší smysl, oboje to dělají lidi, protože je to baví.

     1. Kromě toho si myslím, že tito lidi, prahnoucí po velké moci, mají nějaký šestý smysl, nebo co – nevím, jak přesně bych to pojmenoval. Nevybudoval přitom svoji firmu původně z jedné garáže, vybudoval ji všelijakými triky a podrazy, protože měl před 89 a po 89 INFORMACE.
      Musí být úplně rozdílné pocity, ovládat či spíš vlastnit osud ne sta, ale třeba sta tisíc lidí.

    2. SkReTe, pomůžu Ti. Pamatuješ tu fotku, jak Oligarcha chčije do pisoáru na nějakém fesťáku, nebo co to bylo?
     Lidi jako Ty či já se tam jsou pobavit, nebo na konkrétní kapelu. On tam byl viděnej a focenej jen proto, že :
     1. mu účast a „být vidět mezi plebsem“ doporučil jeho PR manažer
     2. zjistil si, že je to akce vysoce navštěvovaná. Sice ještě neví k čemu, ale k něčemu určitě by se to mohlo později hodit
     3. možná už věděl, že je to akce, kterou by stálo za to vlastnit. Byl prostě zjistit, co by taková legrace stála.

     Pro moc nad ostatními, jako takovou. O´Brien.

    3. Tys to vůbec nepochopil. Buď je někdo deprivant a jde mu o moc jako takovou nebo prostě zjistil jako každý, kdo má trochu víc pěnez, že i když za peníze si koupíš hodně tak fakt top nejsou.

     1. Jo ale každej kdo takhle moc maká chce aby po něm něco zůstalo. Něco dobrého, čapí hnizdo je nic. Taková velká pyramida, nebo mrakodrap, nebo já nevím přehrada…. Já bych to teda chtěl, aby třeba i za sto let někdo přišel a řekl: “ jo tenkrát, to uměl ten skřet postavit, tenkrát to byla hlavička, na to se dneska nezmůžem!“ …

   2. Sám Bába je bílej kůň.

    1. Taky si to myslím.

  2. Toho Okamuru ti věřim. Nějak takhle sem si jeho voliče vždy představoval.

   1. Touché…

   2. +1 :)))

   3. JASNĚ TY ŠULINE!!! Škoda že jsem hnedka nenapsal, že se tady bude doporučovat volba menšího zla neboli ODS. Vážení bežte s ODS doprdele! Je v piču, kauza Nečasová Naďová vám nevadí, Kalousek a jeho superhrubá mzda vám nevadí? A klidně budete toho nýmanda Fialu volit?
    JDETĚ DO HAJZLU!!!
    A spláchně te se!
    Jste idioti vyjebaní!!! Jsou potřeba nový strany aby zdupali ty dinosaury. Aby šla Parkanová s Kalouskem a Swarcbergem sedět! Vyjebanci.
    Jak jsem kdesi četl, že jsou zde mimozemšťani vítaní, protože pořád lepší šukat mimozemšťanku než tu kurvu špinavou muslimskou.

    1. Jestli se takhle chováš i face 2 face v běžným životě, tak bys měl na to něco brát.

     1. Stačí se podívat na dnešní masírku o KLDR…

    2. „Jsou potřeba nový strany aby zdupali ty dinosaury…“

     To už jsme tu v roce 2010 měli, jmenovalo se to „VV“, čiliže věci veřejné. Doufám že nikdo není takový imbecil, aby zase volil partaj, co „zadupe dinosaury“ (https://1gr.cz/fotky/idnes/10/043/cl6/KRR329de7_veci_verejne2.jpg), aby to vedli lidé kvalitního formátu (http://1gr.cz/fotky/lidovky/10/061/lnc460/GLU337e5a_VV.jpg) a pak se následně dovíme, že to byl projekt „jediného svého druhu“ (http://1gr.cz/fotky/lidovky/17/082/lnc460/OGO4204ca_Janousek1.JPG).

     To je přesně totiž případ pitomia. Jedná se o populistu a bílého koně. Za nitky tahá někdo úplně jiný, kdo to je si ale budeme muset pár let počkat, než to vypluje na povrch.
     BTW: Internet je plný podporovačů Okamury, ale jsem fakt zvědav na realitu. Jestli těsně přeleze 5% bude to malý zázrak, jelikož skoro každý vlastenec dá nakonec přednost koblize nebo vlakům „zadarmo“

     1. no tak pokud bude mít okamura míň jak 5.1% tak je jasné že si zasloužíme stejný osud jako Francie s Německem…. (jen test < 5,1%)

    3. Proč ti vadí superhrubá mzda? Aspoň zaměstnanci vidí, kolik celkem se odvádí státu.

     1. to je dobrý téma tohlecto. volič si nepřeje, aby měl na výplatní pásce uvedeno, kolik zaměstnavatele skutečně stojí na mzdových nákladech. kdyby nedejbóže mu to někdo vysvětlil, začal o tom přemýšlet, a dokonce to pochopil, tak by se poněkud roztrpčil. mohl by se oprávněně ptát, jak to ksakru přijde, že domů přinese dvanáct tisícovek (za které nakoupí zboží a služby za něco okolo deseti a daň z přidané hodnoty) a zlého kapitalistu stojí ten člověk měsíčně včetně školení a obstrukcí něco přes dvacku.

      opravdu inteligenci voliče podcenit nelze. udělat volební téma z takové pitomosti je slušný výkon. to je jako udělat téma na krajské volby z třicetikoruny.

      1. Tak. Stejně tak by se správně měly v obchodech důsledně uvádět ceny bez daní (veškerých, DPH i spotřebních), aby kupující na první pohled jasně viděl, kolik to, co kupuje, stojí doopravdy, a kolik mu sežere stát navíc.

       Jen tu terminologii by to ještě chtělo trochu poladit; namísto „superhrubá“ mzda by se mělo říkat „skutečná mzda“ (nebo prostě jen „mzda“), a namísto „cena bez daně“ by se mělo říkat „skutečná cena“ (nebo prostě jen „cena“). Čistá mzda by se asi nejspíše měla přejmenovat na „mzda+výpalné“ a finální prodejní cena na „cena+výpalné“.

       1. (Tedy spíše, samozřejmě, „mzda-výpalné“.)

        1. Líbilo by se mi, kdyby zaměstnanci dostávali vyplacenou celou svou mzdu (a ideálně hotově na ruku, protože hodnotu paklíku tisícikorun si každý uvědomí, s čísly ve výpisu z účtu to už tak slavné není).
         A k tomu složenku na zaplacení daní za daný měsíc :-). S tím že už jiné daně platit nebude.
         Schválně jak dlouho by typický obhájce státu zůstal obhájcem státu, kdyby každý měsíc k výplatě (průměrných superhrubých) 37500 Kč dostal složenku na zaplacení daní ve výši 22000 Kč ?

         1. S tím že už jiné daně platit nebude

          To si nějak neumím představit, jak takto chcete řešit DPH, spotřební daně, daň z nemovitostí, atd.?

          S ostatním naprostý souhlas.

          1. Pokud by dostal složenku s tím, že už jiné daně platit nebude, proč by měl řešit DPH, spotřební daně, daň z nemovitostí, atd.?

           Předpokládám, že systém by se podobal zde nedávno připomenuté pohádce o pyšné princezně.
           Zaplať daně!
           (Žádná DPH, spotřební…)

           Nakonec by bylo asi jedno, zda by člověk dostal složenku, aby zaplatil daně, nebo složenky, aby zaplatil zdravotní péči, spotřebovanou vodu, vydýchaný kyslík (jo, nedávno jsem přelouskal celou tetralogii o R.Broadhedovi).

       2. důsledně uvádět ceny bez daní se hezky řekne, ale poněkud hůře udělá. nejsem žádný daňařský ekšpert, účetní nebo něco takového, mám jenom tucha jak se kalkuluje ve velmi úzkém oboru stavebnictví, opravdový a znalý odborník by se mi asi vysmál, ale Váš požadavek (se kterým se poměrně ztotožňuji) dovedený do důsledků samozřejmě znamená uvádět nejen ceny bez daní jednoznačných (tedy dph a spotřební), ale uvádět ceny bez dopadu zdanění vstupů. velmi laicky a jednoduše: dělník (odvody na mzdu) soustruží na soustruhu (elektřina a daň na obnovitelné zdroje) v soustružně výrobek. železo a výrobek se vozí (spotřební daň na palivo, odvody na šoféra) z hutě a do krámu (daň z nemovitosti). kupec navrch zaplatí dph. a teď aby se v tom prase vyznalo. a to ještě do toho můžeme zamotat náklady na povinné školení z bezpečnosti práce).

        1. A to mě zas jako zákazníka zajímá, kolik za to zboží zaplatím, tedy koncová cena. Neskutečně mě vždycky iritovalo, když jsem dostal do ruky nějaký ceník a až po chvíli čtení jsem se dozvěděl, že ceny jsou bez DPH, tzn. vlastně o 20% dražší.

         Jinými slovy, jako zákazníka mě zajímá, jestli na to mám a kolik budu muset ze své kapsy vysypat. Kolik z ceny tvoří daň (daně) vidím přece na účtence nebo faktuře.

         (Podobně mě jako zaměstnance zajímá, kolik peněz dostanu, to mi ale nikdo neřekne, musím si to spočítat sám, naštěstí jsou na to jednoduché nástroje AKA „mzdová kalkulačka“.)

         1. dph se spočítá poměrně snadno (ostatně, nenakupuji-li jako spotřebitel, zajímá mě právě daň bez dph). spotřební daň je také jednoznačná a jako koncový zákazník se s ní na účtence nesetkávám. ostatní daně (a zdr-soc pojištění, které není svoji povahou pojištění, ale daň) a jejich dopad vidím těžko a problematicky.
          když už teda nějaké daně být jako musí, uvítal bych, aby to byla výhradně dph. že bude na účtence uvedena dph 55%? no a co jako? by to aspoň dělníkům, rolníkům a pracující inteligenci mohlo dojít, kdo ten všeobecnej blahobyt pro dělníky, rolníky a pracující inteligenci vlastně cáluje.

          1. Spotřební daň je uvedená na účtence za benzín. (Ale to je asi jediná spotřební daň, která se uvádí na účtence, nevím.)

           Nevím, jestli „DPH only“ daňový systém by byl ten nejlepší. Daně tu být musí, pokud tu má být stát (a nabízí se otázka, jestli tu musí být stát). Ale rozhodně tu nemusí být tak vysoké daně, 50% daň z příjmu (tak to fakt vychází) je sakra hodně a z toho, co člověku zbyde, zaplatí další daně při nákupu různého zboží. Člověk pak pracuje spíš proto, že ho to baví než kvůli penězům. Jestli by nebylo lepší se pořádně opálit a odejít do Německa jako uprchlík.

          2. Daně tu být musí, pokud tu má být stát

           Myslím, že toto tvrzení není pravdivé; přinejmenším nevidím naprosto nic, z čeho by jeho platnost měla vyplývat.

           Podle mého názoru stát, jehož provoz je financován z dobrovolných příspěvků, existovat může. Jistě, nemohl by to být stát totalitní; naopak by to musel být stát, jehož funkce významné většině občanů vyhovují — ale na tom snad není nic špatného…

         2. Ja sa na to divam podobne, no niekto naozaj potrebuje ten druhy pohlad aby mu trklo ze ako je statom okradany. Vidim to okolo seba na tych najzdanenejsich polozkach (chlast a palivo) kde sa z nejakeho dovodu cena uvadza all in. Ludia si akosi neuvedomuju ze ked si kupia krabicu 24 flias piva (341ml/flaska), zaplatia na kombinacii spotrebnych dani a dane z obratu 19.50 CAD (majlacnejsie pivo sa da kupit za 26.50 za 24 flias). Ale to ze TV co stoji 500 cad stoji vlastne 610 CAD in trkne, lebo to je rozdiel medzi stitkovou cenou tym co zaplatia v pokladni

          1. Wildcat: Standardní situace bylo účtovat ceny bez daní a 1x za určité období měsíc/kvartál/rok odevzdat příslušnou sumu daní státu/panovníkovi.
           DPHčko a jiné vyfikundace jsou tady hlavně proto, že 90 % národa by výše uvedeného nebylo schopno a skončilo by v exekuci protože není schopno uvažovat dál než 14 dní dopředu, tudíž se daně platí ihned, jako daň z příjmů, DPHčko atd. atd.

          2. Jo, pravdepodobne by ludia toho neboli schopni…inak, dalsia vec ktoru v zivote nepochopim je to ked sa ludia tesia ked po podani danoveho priznania dostanu nejake peniaze spat. Tesit sa tomu ze stat pouzival moje peniaze rok a neplatil za to uroky, no co mam na to povedat…

          3. Lidé toho nejsou schopni protože jsou zblblí a vychovaní (státem) k nepřemýšlení a k neodpovědnosti. Ten směr implikací, to je problém…

           Ano, tohle „raději platím vyšší zálohy, protože pak mohu mít radost, že dostanu peníze zpět“ je zrovna excelentní (a poměrně rozšířená) ukázka zmíněného nemyšlení. Zdaleka se netýká pouze daní*; setkal jsem se s tím i např. u plateb za elektřinu apod.
           ___
           * U nichž to navíc u jisté části populace nemusí být tak zcela nesmyslné; současný český daňový systém totiž za určitých podmínek (typicky „malý zisk a hodně dětí“) umožňuje, aby stát vrátil víc, než kolik bylo odvedeno na zálohách.

          4. Ano, na zalohove platby za elektrinu/plyn/vodu som zabudol. Tu sa totiz plati realna spotreba a zalohy sa vyzaduju len od novych zakaznikov pocas prveho roka. A este aj ked sme platili zalohovo, distributori upravovali zalohy kazde 3 mesiace…
           No a co sa tyka toho prikladu ze kedy su zalohy na dane vyhodne, nastastie v takej situacii som nikdy nebol.

          5. Technická, nepodstatná — se zálohami to nijak nesouvisí. Prostě za jistých podmínek je daňová povinnost záporná, a stát to proplatí. Byly-li zálohy, ty zároveň vrátí; nebyly-li, proplatí jen tu zápornou daň. Omlouvám se, že jsem to formuloval trochu zmatečně.

        2. Souhlasím, ale myslím, že pro začátek by úplně stačilo očistit ceny a mzdy od daní „jednoznačných“; samozřejmě, pak v druhém kroku zkusit vymyslet něco na ty pakárny, jež píšete, by bylo také hezké, ale to už bohužel je opravdu technicky zásadní problém (zatímco očistění od „jednoznačných“ by bylo technicky velmi snadné).

    4. Můžete toho Kalouska a „jeho“ superhrubou mzdu více rozvést prosím?

     Totiž já dosud žil v domnění, že na „suprhrubé mzdě“ je nový pouze název a povinnost ji uvádět zaměstnancům na jejich výplatní pásce, kterou myslím chtějí zrušit. (pouze tu povinost uvádět celkovou cifru, co stojí zaměstnavatele zaměstnanec. Nikoliv povinnost zaměstnavatele platit odvody.)
     Jinak odvody zaměstnavatele a srážky z hrubé zaměstnance jsou stále + – stejné jak před povinností uvádět superhrubou mzdu na páskách. Do doby zavedení povinnosti uvádět superhrubé mzdy tedy lidé na svých páskách nemohli vidět kolik musí cpát státu a proč mají tak málo reálně v peněžence.

     Tedy se dá předpokládat, že když Vám někdo udělá radost a „zruší“ superhgubou mzdu, tak odvody zůstanou jak byly i před jejím zavedením.
     Má otázka tedy zní: „Jak, nebo v čem Vám to pomůže?“

     1. Domnívám se, že „Superhrubá“ je jen takový „trik“ jak zastřít skutečnou výši daně ze mzdy – ono 15 % ze „Superhrubé“ (která je hrubá + „pojištění“) opticky vypadá lépe než 20 % z „Hrubé“. A skoro nikoho už tady nepřekvapuje placení „daně z daně“. Nicméně takováto „kouzla“ s čísly nic nemění na tom, že zdanění práce je v průměru téměř 50% (a bez „bouří“ zaměstnanců, defenestrací atp. – spíš se bude furt řešit rozdíl mezi OSVČ a zaměstnanci, tj. hra na „když se dva perou, třetí se směje“ – no „nekupto“).

  3. To mě nepřekvapuje. Takový voliče jako ty on přitahuje. Svůj k svému.

   1. pořád lepší než Fiala v ODS a Kradousek v TOP09

 2. Kdyz se Bures drapal k moci,tak mi clovek,ktery vedel,o cem mluvi,rekl,ze Bures v dobe,kdy mel udajne studovat ve Svycarsku,skutecne studoval.Jen holt ten Institut Dzerzinskeho nebyl ve Svycarsku.Vzhledemk tomu,po kolika letech az Rusove oteviraji archivy,pro nas to pak uz bude jedno.

  Ridit stat jako farmu… Ja nechapu ani ty pitomce,co vykrikuji,ze „Pan Babis zamestnava desetitisice lidi a tim padem je to schopny clovek“.Proc je schopny?Ze skoupil jiz zavedene firmy,ktere zamestnavaly a sumarum ten stejny pocet lidi? Vzdyt Bures zadna nova pracovni mista nevytvoril a pokud,tak v objemu par jednotek ve svem bezprostrednim okoli.

  Tak,jako nam politici bez politickeho skraloupu popadali z nebe v prosinci ’89, tak Buresovi spadly z nebe desetitisice lidi,kteri do te doby nemeli zadnou praci a voila! Najednou ji s Buresem maji.

  A lidi to zerou. Jo, za vsechno muze Zid, hurrra na Zida. To zname.

  1. Ono hlavně ani jednoho z těch křiklounů nenapadlo zeptat se zejména a hlavně Burešových zaměstnanců, jak je pan oligarcha vlastně platí a jak se jim tam dejchá. To by se z toho nejspíše posrali.

   Kdepak, volba tohoto xindla bude poslední hřebíček do rakve ani ne tak státu (to by mi nevadilo), ale do rakve svobod a vlasti.

  2. Třeba dobře zavedená fima:
   Datum zápisu 1. 5. 1992
   Datum zániku 26. 1. 2011
   Stav Zaniklý subject, Vyhlášena likvidace
   Obchodní firma MASNA Studená, a.s. v likvidaci
   Sídlo Studená, Masná ul. 480, PSČ 378 56

   Jistě, žádná pracovní místa nevytvořil. Všechna tam vlastně byla.

  3. Neměl on studovat ve Švýcarsku střední školu, zatímco onen institut je škola vysoká?

   1. Ano, onen institut je v skola vysoka, ale prijde na to, jakou formou tam clovek mohl studovat a jak se to Buresovi krylo s pobytem v zahranici. Ja bohuzel nemuzu na svetlo se zdrojem ani s detaily, protoze je to nekdo v mem pribuzenstvu a napsat to sem… sorry jako. Jen si to ulozte do pameti, az to jednou vyplave. A ono to vyplave, protoze Bures si tvrde jede lajnu jen za sebe a sere tim jak zapad, tak vychod.

    1. Proč by se to vůbec mělo krýt s pobytem v zahraničí?
     Několik mých spolužáků ze základní nebo střední školy studovalo v Moskvě (Leningradě, Oděse…) a nikomu to nepřišlo divné.
     Jeden zase studoval Vysokou školu ministerstva vnitra – tvrdil to, ale vlastně mu to nikdo úplně nevěřil.
     Co se týče onoho Bureše, nemám proč si to někam ukládat, je mi jedno, kde se vyučil a z jakého zdroje to vyteklo.

     1. Jde o to,ze zatimco nase prvni polistopadova vlada aspon nezatloukala,ze to byl jeden komanc vedle druheho,tak Bures zcela zatlouka,ze byl v StB a ne jako ledajaky pesak. Komanci byli svine, ale fura lidi k nim sla i proto, aby meli dobrou praci, uzivili rodiny a na agitky srali. Ale byt proskolen u Dzerzinskeho, to je zcela jina liga. A vvvottom tto je.

      Ano, mam kamarady,kteri studovali v Mosqe (polygrafie), na Krymu (mineralogie), to je prece uplne fuk, pokud je to bezna civilni skola.

      1. 1) Někdo studoval v Moskvě. Polygrafii. Nebo jinou fakultu. Nebo jinou školu.
       2) Co se týče vyplavání z archivu, někdo vytáhne papír. Vy tedy předpokládáte, že s jistotou bude prokázáno i to, kdo, kdy, jak a proč ho tam dal. A vvottoomm tto jje.
       3) Podle toho, co se tu během času psalo, byl Bureš spíš spící agent nebo rezident, nebo jak se tomu říká.
       4) Podle současného Burešova vystupování na veřejnosti lze mít o kvalitě vzdělání získaného v jmenovaném institutu jisté pochybnosti. I když mám někdy pocit, že ti lidé jsou dva a nahodile se střídají (napadá mě například Zafod Bíblbrox z nedávno shédnutého filmu). Nebo je možné, že nechat se proběhlým postupem nahrávat při vysloveně komromitujících situacích není (politické) neumětelství, ale součást taktiky tak promyšlené, že je to běžným smrtelníkům nepochopitelné.
       (Jak si může někdo, kdo byť i jen přičichne k politice, nevzpomenout i jen na „pět v českých na stole“!)
       (Pak je tu možnost, že se někdo cítí být tak nechytatelný, že mu je to jedno. To ale výše popsanou situaci nijak nevysvětluje.)

       1. Po prakticke strance prinosu jeho vzdelavani to spis vidim tak, ze dnes tezi z kontaktu, ktere si tam tehdy nadelal. Tento prospechar za minule totality sel samozrejme jako slepice po flusu po ziskavani a uplatnovani moci. To dela dnes zase, ale docela verim tomu, ze je neco jako bily kun. Ale to je pouze moje spekulace.

      2. Polygrafické VŠ v osmdesátých letech – Moskva, nebo Lipsko. Záleželo na preferovaném jazyku. Za členství v KSČ bych ruku do ohně nedal, SSM byla nutnost.

      3. popúravdě řečeno o tom dzeržinského institutu pochybuju. Na tu školu byli posíláni slibní důstojníci StB s plánovanou vysokou kariérou. Obyčejné estébácké řadovky bněměly šanci se tam dostat a už vůbec ne obyčejní práskači, důvěrníci a spolupracovníci. A babiš žádnej důstojník StB nebyl, on byl obyčejnej spolupracovník

       1. Uvidime. Snad se dukazu doziju.

 3. Češi jako jediný národ na světě si zvolil bolševismus dobrovolně a to ve volbách 1946 a 1948. Protože se jim po časech mezi lety 1948 a 1989 velmi stýská, zopakují si bolševismus od roku 2017 znovu a rádi. Agent Bureš razí osvědčené gottwaldovské hesla, že kulaci, živnostníci a malé firmy okrádají socialistickou společnost a jak po jejich znárodnění nastane ráj na zemi. Velké firmy již jsou v rukou Bureše a jeho kumpánů, tam je vše v pořádku již nyní.

  1. Jenze ti cesti bolsani se aspon bali Kremlu. Bures se neboji nikoho, koupi vsechny.

  2. někdo se tu těší na znárodnění když vidí spásu v bolševismu?

 4. Pro Svědky Babišovi argumenty z počátku článku nic neznamenají. Obvykle nad nimi mávají rukou. Pokud připustí, že by snad Andrej Veliký v něčem takovém jel naopak si pochvalují že z pytláků bývají nejlepší hajní – takže s nima zatočí, se zlodějema.

 5. Nemohu než souhlasit s autorem, v mém okolí se pohybuje mnoho lidí, které nepokládám za hlupáky a přesto od nich slýchám hesla jako že to strejda Babiš vyčistí, jak bylo na čase, a že si myslí, že udělal pořádek. Je fakt, že hromadu času tráví na facebooku a zprávy, nedej bože, denní tisk nikdy nečetli (krom Blesku). Všichni ale víme, že mu to letos vyjde

  1. No mě nedávno docela vyděsilo, když mi jeden kamarád povídal že věří že ten Bureš konečně udělá v Čechách pořádek. Problém je ten, že je technický řiditel nemalého podniku. Dosud jsem měl za to, že Bureše volí třeba strýc z hospody, který se nechá přesvědčit v krajských volbách že mu zvýší důchod. Ale ono to bude asi jinak, a není mi moc jasné jak.

   1. Blbost, já jsem to tady psal v diskusích taky (jak kdyby mě autor článku četl?!…:-)) ) a říkal jsem, že si myslím, že Babiš je rychlejší cesta téhle země do prdele -> k restartu, popřípadě obnově pravice, v tuto chvíli v ČR de-facto neexistující.

    Našli se diskutéři, kteří mi s odporem vysvětlovali můj omyl s tím, že případná agónie by byla dlouhá a bolestná.

    Blbé ovšem je, že to asi nikdo neví. Mně osobně se nápad torpédovat systém Babišem stále líbí. Chtěl jsem to hodit ODS, ale tady v jižních Čechách vládne snad ta nejodpornější ODS klika (čest Praze) a asi bych se poblil při pohledu do zrcadla.

    Tedy – tak komu? Já to fakt nevím.

    1. „torpédovat systém Babišem“ je úvaha na stejné úrovni, jako torpédovat systém v roce 1933 Hitlerem, nebo jako v roce 1948 Gottwaldem. Ale jestli se vám na sebe bude v zrcadle lépe dívat, tak prosím, je to vaše volba.

     1. Presne. Bude pak velky problem Burese odninstalovat, protoze on odinstaluje odinstalovaci nastroje.

      1. Mě pořád vrtá hlavou, když tolik lidí sere, to se nenajde jeden dostatečně nasraný, mocný a solventní, aby najal profesionála. To přece ve výsledku nemůže stát tolik peněz, zejména v poměru ke škodě, kterou páchá.

       1. K poměru ke škodě jistě ne. Dovedete si ale představit někoho, kdo by ze svého jen tak vyplázl třeba 2 miliony euro?

        1. Dovedu, ale na druhou stranu takovým lidem většinou Bureš nevadí, ty už si našli systém, jak se přisát také.
         Nemá to tradici, nese to rizika.
         Jinak dva miliony eur – vychází to alespoň z nějaké urban legend? Typoval bych nižší cenu.

         1. Představme si to jako nějakou formu duševního cvičení, kdy si jen tak přemýšlíme nad věcmi, které bychom samozřejmě nikdy neprovedli (toto je jen takový „disclaimer“, aby mě někdo nevinil z nějaké formy navádění k čemukoli).

          Budeme-li chtít někoho určitým způsobem, řekněme, neutralizovat, musíme mít zajištěnou určitou podporu. Kontakty na místa, kde sehnat vybavení a materiál, únikové plány, mrtvé schránky, falešné identity. Možná Vám to připadne jako konspirace z nějakého druhořadého špionážního filmu, ale je třeba si uvědomit, kdo v tomto případě je cíl – bohužel budoucí – premiér státu. Tudíž je jasné, že všichni se budou chtít přetrhnout a ukázat, co umí, až se jeho mozek rozstříkne někde po stěně.

          Teoreticky to můžeme provést levně a k tomu nám budou stačit dva obranné granáty a devítka s pár zásobníky. Jenže to je mise poněkud sebevražedná a nám se chcípnout „pro bono publico“ nechce, protože každý den kolem sebe vidíme, kdo ono „publico“ vlastně je.

          Ty složitější akce zahrnují spíše výše uvedené + minimálně tři až pět mrtvých schránek (jen v Evropě minimálně jedna ve Švýcarsku a druhá např. v Norsku) a tři až čtyři destinace v zemích třetího světa, kde si budete moci zařídit nějaké rozumné živobytí, než se to všechno přežene (pár let minimum), protože je jasné, že po akci tohoto typu je lepší zahnout kramle.
          Výsledek je, že já bych do toho za ty dvě mega nešel. Za pět bych o tom možná začal uvažovat, pokud bych měl kontakty na výše uvedené a spolehlivé zdroje vybavení, což naštěstí/bohužel nemám.

          1. Na takoveto veci se berou namezdaci z venku. Uz tim je vyresena spousta potencialnich problemu. Co se Burese tyce, tak mi prijde zbytecne, aby ho nekdo chtel neutralizovat, protoze problem je v hlavach jeho volicu. Nebude tento Bures, prijde jiny. Tady jich je…

           A neutralizovat ctvrtinu volicu… no, nevim nevim ;-)

          2. By se možná našlo i tady pár zoufalců, který třeba zlikvidoval a který stačí popostrčit.

           Co se týče voličů, ve 40. letech bylo názorně předvedeno, že to jde :o) Slyšel jsem o nějaké prasečárně, co chce prej režim pořídit, tak by je tam šlo zkrmit nebo co.

          3. Profík z venku bude nejspíše ještě dražší.

           U toho Bureše je nejhorší, že jeho voliči jsou fakticky VĚŘÍCÍ. Já nemohl pochopit, že i velmi inteligentní lidé jej mohou volit. Jenže jemu se zkrátka podařilo, aby v něj uvěřili. Proto s nimi není možná jakákoli diskuse. Je to stejné jako bigotnímu katolíkovi vysvětlovat, že Ježíš není Boží syn. Nezáleží na tom, jaké mu předložíte argumenty. Čím více jich bude a čím relevantnější budou, tím více Vás bude nenávidět. Tady diskuse není možná, a proto jsme jako země i jako národ s odpuštěním v hajzlu.

          4. V Ankh-Morporku tomu říkají inhumace.

          5. V Ankh-Morporku také vládne moudrý patricij Havelock Vetinari a to je mimořádná osobnost a nikoli totalitní estébácké prase.

         2. Dva euromice se mi take zdaji moc i presto, ze je to takto exponovana osoba. Co se pamatuju, tak v 90kach za bububu se brala desitka, za zlomeninu pade, za zahrabnuti pul mice. Chapu, ze ceny jdou nahoru plus je to velka ryba, ale i tak…

          Pravdou je, ze ti, co na to maji, jedou v podobnem systemu, takze na to serou. Otazkou ale je, jestli v tom Bures umi tak chodit, aby jim neslapl na kuri oko v budoucnu.

          1. Na takové UA by se pár zkušených frontových borců nepochybně našlo – a za 1M€ by jich byla i celá parta.
           Ale jak píše Sysop, zatím není po takové službě poptávka, neboť kumpánům okolo AB, přisátým na státní a evropské cecky tohle vyhovuje víc, než náramně.

        2. Inu, měl by konečně někdo založit tu loterii.

        3. No to by nemusel být moc problém, obzvlášť když třeba lidi z ODS či ČSSD, kterým ANO velmi škodí, jistě mají s různými mafiány a grázly velmi nadstandardní vztahy. Neveřím, že by třeba takovej Kočka nikoho vhodnýho neznal.

         1. Slovo „mafian“ je dnes ponekud vycpele, pokud sleduji treba denni tisk a zpravy z politiky. Uz to neni, co bejvalo, drive taky mel automobil jen hoch clovek a dneska….?

      2. A proč si myslíš, že to, co teď předvádí Bureš se elektorátu nelíbí?
       Proč by ho chtěl někdo odinstalovávat?

       (já osobně bych ho odinstaloval ihned, jenom Ti ukazuji myšlenkový vzorec většiny)

     2. Tak von ten komunismus krachnul, vydržel tu jen cca 40 let. A Hitler byl u moci taky jen 12 let. Zničila ho jeho vlastní chamtivost, chtěl víc a víc území a válčil na všech stranách.

      1. Tak von především žádný komunismus nekrachnul, že.
       Po listopadu 1989 se voleb účastní více stran, v některých případech jen s malou obměnou členské základny, uvolnilo se podnikatelské postředí, byl zřízen ÚSTR.
       To na krach nevypadá.

       1. Nekrachnul jako 1953, ale jak byl od krachu daleko? Prázdné obchody, investice do rozvoje podniků neustále odkládané, …

        1. No ja nevim, ale nektere silnice treba na Jindrichohradecku, co ja vim, jsou planovane uz od bolsevika a dodnes se rika „nejsou penize“. Takze v tom odkladani se zadny posun nekona. Naopak co se konalo, byl rozpad Jitky, takze v jednom okamziku bylo na dlazbe par tisic lidi. I ti lampasove, co plnili troje kasina jsou frpdeli, zustala jen jedna parta do mariase, takze bordely a hospody v okoli, co za komara prosperovaly, uz nejsou. V tom meste chcipl pes.

        2. No ja nevim, ale nektere silnice treba na Jindrichohradecku, co ja vim, jsou planovane uz od bolsevika a dodnes se rika „nejsou penize“. Takze v tom odkladani se zadny posun nekona. Naopak co se konalo, byl rozpad Jitky, takze v jednom okamziku bylo na dlazbe par tisic lidi. I ti lampasove, co plnili troje kasina jsou frpdeli, zustala jen jedna parta do mariase, takze bordely, co za komara prosperovaly, uz nejsou. V tom meste chcipl pes.

     3. Máte pocit, že torpédování systému Hitlerem v něčem neklaplo?

      1. ale jo, klaplo. Kdyz mas na pude kunu tak zapaleni baraku je taky funkcni metoda jak se ji zbavit. Ale malokomu to prijde jako dobrej napad.

       1. kuna je relativně dobré zvíře.

        1. Sousedovi se zabydlela v novostavbe, prochcany sadrokartony, rozcupovana stresni izolace, krov k rekonstrukci… soused neni tedy zrovna ve fan clubu techto zvirat.

         1. Kůlna bydlela v „přípravně“. Zjistil jsem to podle kupy prázdných skořápek v podkroví, jinak jsme o ní nevěděli. Soused pravil, že mám štěstí, protože kuna doma bordel nedělá. (Skořápky byly z vajec z jeho kurníku.)

          1. Kuna nelovi tam, kde hnizdi. Takze domaci zvirectvo je v bezpeci. Nejsou ale v bezpeci lide s lehcim spankem, pokud jsou forovy stropy (ad treba ten sadros) a muze utrpet i stavba.

           Ja jsem ji mel na dvou barakach a blby jen bylo, ze jak se potvora pohybuje priskokama, tak dupala. Ja spim jako spalek a presto mne obcas budila.

           Soused ma dobrej zrak i postreh, takze ji uvidel za okapem dalsiho souseda. Kunu vyresil malorajdou, ovsem za cenu deflorace okapu.

  2. mnoho lidí, které nepokládám za hlupáky…hromadu času tráví na facebooku a zprávy, nedej bože, denní tisk nikdy nečetli (krom Blesku).
   A koho, smím-li se zeptat, tedy za hlupáky pokládáte?

   1. Především lidi, kterých jediná starost je, aby byla ráno v kolbence otevřená flaška rumu a když jim zbyde síla ještě na večer, tak u piva sypou moudra právě o Burešovi

    1. Co se týče konotací s pojmem „hlupák“, on je nějaký rozdíl mezi facebookem a otevřenou lahví rumu?
     _____________
     Ráno v kolbence jsem již dlouho nebyl, ale před lety, když jsem tam ráno býval, byla otevřená flaška rumu jen UL.

     1. Zkus si nalejt trochu facebooku do čaje. Když kouknu z okna, ten rum v čaji bude velmi příhodný.

      1. Přesně!
       Facebook do čaje by si lil jen hlupák.

  3. Nejhorsi na tom je, ze v mem okoli to Babisovi zere i zhruba 1/4 zivnostniku, tedy tech, na ktere ma Baba nejvic spadeno. Dva priklady za vsechny:

   1. Zamecnicka firma, ktera na zakazku vyrabi kovove dily, vetsinou pro zakazniky v EU. Majitel i jeho rodina voli Babise kvuli tomu, „ze pro nas chce v EU zaridit lepsi podminky“. Kdyz jsem poukazal na svinstva typu EET, tak „to je nam jedno, my stejne vsechno fakturujeme“.

   2. Salon, ktery poskytuje thajske a jine asijske masaze. Majitele utratili tezke prachy za oficialni skoleni a pobyty v danych zemich. Babise budou volit kvuli tomu, ze „tady udela poradek“. Kdyz jsem poukazal na svinstva typu EET, tak „to je naprosto v poradku, dane by meli platit vsichni. A alespon to znici nasi konkurenci, hlavne Vietnamce, co ty masaze delaji za par supu a nemaji patricna skoleni, jako my“.

   Veta „kdo v roce 1946 šel a volil komunisty ačkoli na vlastní uši slyšel, že mu slibují zakroutit krkem“ v clanku tedy nijak neprehani. Zavery si z toho udelejte sami.

 6. Snad je ten, ktery mu jde po krku dost dobry a silny a do basy ho dostane. Je to nase jedina sance – Babis v base nebo ve Strakovce. Bohuzel narod idiotu se od sestacyricateho vubec nezmenil. My si svobodu nezaslouzime.

  1. jenyk: Nezasloužíme, ukázalo se že národ čechů svobodu a demokracii nechtějí, jeho zájem zhruba od roku 1967 je „socialismus s lidskou tváří“. Tedy centrálně řízená nedemokratická společnost s kolektivním vlastnictvím výrobních prostředků, což Bureš naplňuje na 100 %, proto má tak velký úspěch.

  2. Nejsme jediná země, která se z minulosti nepoučila.
   Socialismus s lidskou tváří /jako by sami přiznávali, že ta předtím byla nelidská/ měl být podle aparátu jen mírně modifikovaným, plánovaným socialismem se zachovanými všemi sociálními atributy, ale poněkud povolenými otěžemi režimu, aby lidi tolik neremcali, mohli ven, mohli si koupit zahraniční zboží apod.
   Je dost pravděpodobné, že kdyby Pražské jaro nějakým zázrakem prošlo, tak by se ´89 konal mnohem dříve a dost pravděpodobně ne tolik v klidu. Strana by se vedoucí úlohy o deset let dříve vzdávala jen velice nerada…
   Je to smutné, ale svým způsobem jsme si tímto podobní s Rusy. Také nad sebou potřebují nějakou pevnou ruku a občas i toho státního drába.
   Neuměli jsme si asi nikdy vládnout sami a myslím, že ani nebudeme – neměl nás to kdo naučit. Bohužel.

   1. Co to tady melete – demokracie a svoboda jsou 2 naprosto rozdílný věci a spolu nefungujou – demokracii může mít klub zahrádkářů, když Vás naserou jdete jinam. Tady teda určitě ne. Národ nechce – no to je taky pěkná kravina – národ volí? Volí lidi a díky slavný demogracii nějaká zmanipulovaná menšina, která ve volbách tvoří většinu tam nainstaluje zmrdy (jedno odkud jsou a z jaký strany) , který si nakonec dělají co chtějí a předvádějí nám divadlo.
    Neuměli jsme si vládnout sami? Já si sám sobě vládnout umím a žádný zmrdy, který vědí líp než já co je pro mě dobrý, nepotřebuju. Vy jo?
    A kde si umějí vládnout sami? Co je tohle za shit?

   2. naopak, kdyby to v roce 1968 klaplo, tak tu mame vladu komunistu dost mozna dodnes. Tenkrat to smerovalo k necemu podobnymu co maj dneska v Cine. Tenkrat se uvazovalo o znovupovoleni drobneho podnikani a to by vetsine lidi ke stesti stacilo. Plus trochu uvolnit hranice, umoznit jistou miru svobodu slova a neco jako byl KAN a narod by si cvachtal.

   3. Drobné podnikání dokonce povoleno i bylo, od března 1968. Pamatuju několik založených soukromých firem, vyrábějících elektroniku. Např. STUDENT-Servis Praha, vyrábějící od března až do prosince 1969 stereozesilovače, HIFI Servis Praha-výroba a servis HiFi techniky, jaro 1968 vyčleněno ze Svazarmu, podzim 1970 znovu začleněno do Svazarmu. Viz inzertní stránky časopisu HaZ, 1968-1970.

    1. Nakolik je mi známo, normalisace v 70. letech tuto možnost opět zcela zrušila; bolševik pak s ní (ve velmi omezené míře) přišel znovu v roce 1987, kdy už jsem jí využil i já.

    2. Ano, přesně tak, já jí využil také, byvše za exota k pohledání. Kterej dobrodruh by se živil vlastními silami, když přece ve fabrice na údržbě je tak dobře, teploučko, práce akorát a z výplaty se dá vyžít…

     1. Soukromy autoservisy byly uz driv, minimalne nekdy v pulce 80. let. ne ze bych to pamatoval, slapaciho moskvice mi servisoval otec sroubovakem, ale byla o tom zminka v Malem pitavalu.
      Oni by lidi i podnikali, podnikavych a aktivnich lidi bylo i za komaru dost a dost jich za to skoncilo v lochu za nedovoleny podnikaji, jenze prej to byl celkem oser ziskat povoleni a bylo tam dost omezeni. Je to tak?

      1. Ja jsem zacal podnikat v roce ’87.

       Jednalo se o vyrobu elektroniky, podminka statu byla ve stylu „bylo nas pet“, protoze jedna z mala forem legalniho podnikani bylo druzstvo. A na to muselo byt prave pet lidi. Byli jsme ctyri nekomuniste a jeden komunista, ale co si pamatuju, tak zadny ourada na tom komarovi nebaziroval.

       Jak to slo? Zadne DPH. Fixni dan z prijmu pravnicke osoby (kolik, to uz nevim, bohuzel), moznost nakupu za velkoobchodni ceny (parada na tehdejsi dobu). Jinak klid a nikdo se do nas nesral. Pro nasi vyrobu jen musela byt padesatka, coz jsme stejne meli vsichni a zodpovedna osoba musela mit praxi v oboru, ale jak velkou, to uz taky nevim.

       Vim jen urcite, ze tehdy jsme prvni rok nechali ucetnictvi zpracovat ucetniho a dalsi roky uz jsme to delali sami, protoze to bylo uplne jednoduche (byt to bylo podvojne ucto). Od te doby jen pribyly narizeni, regulace, omezeni, zakony,… naprosto nesrovnatelne.

       Jedinou vyhodou soucasnosti je moznost primeho exportu. Tehdy to neslo, muselo se pres Podnik zahranicniho obchodu. Nakup soucastek ze zahranici mozny byl, pokud si clovek vyresil uhradu do zahranici. Tehdy to resil kolega pres Zivnobanku, v nejakych limitech bylo mozne platit devizami (valutami ne), vim ze to bylo zdlouhave, ale dneska je treba takovy bankovni akreditiv asi tak stejny vopruz.

       Komari nas nechali zit, na problem jsem spise narazil na VS, kde vylozene byl problem nekam pouzit jine soucastky, nez z RVHP, ale to byla holt skola. Venku uz se do toho nikdo nesral.

       Ja na to vzpominam rad. Jenze je to take subjektivne neobjektivni tim, ze jsem byl mladsi a mel hovno starosti.

       1. pájel jsi krystalky důchodcům a tomu říkáš podnikání?

        1. To ma byt otazka, nebo konstatovani?

         Ale kdyz se tak hezky ptas… delali jsme ruzny hw pro sinclair ZX-81, Spectrum, Commodore 64, 128, Amiga, ruzne veci na bazi Z80 a MC6800, atd. Tuzex dovezl nejake Commodore tusim v roce ’86, takze mezi lidmi jich bylo hodne, chteli ruzne externi doplnky, rizeni kravinek, joysticky, upravy kernelu, opravy techto pocitadel (toho bylo nejvic), atd. atp…

         Zrovna se mi vybavil Karel Obluk. On byl uz na gymplu machr na software, my jsme delali zelezo. Jeste mam nekde fotky, jak se Karel hrabe v IQcku a zamackavame tam pameti, ktere teplem lezly ze soklu ven a pak to nejelo. Jo… kde jsou ty casy.

         1. kdyby to byla pravda tak jsi dneska miliardář a nevymetáš diskuze na dfens jak socka.

          1. Zajimava spekulace. Jineho cloveka bych se zeptal, jak ze na to prisel. Ale u tebe je mi jasne, ze je to z tvoji hlavy. Ja jsem si podnikatelskou pubertu odbyl v devadesatkach a nastesti jsem brzy pochopil, ze penize nejsou cil, alebrz jen prostredek. Ale treba Ty to mas lozene jinak.

      2. Ano, já jeden soukromý autoservis, no spíše autodílnu ala Ferda Mravenec pamatuju. Fungovala minimálně od doby, co jsem začal pobírat rozum, dlouho před rokem 68 a skončilo to až úmrtím syna majitele/provozovatele, někdy v r. 87. Tedy paradoxně v době, kdy bylo možno přejít na „Povolení k poskytování drobných služeb obyvatelstvu“, za stokorunový kolek a jednotně 15%.
       Nepamatuju se ale na žádné skandály, pletky se zákony či nějaké prohánění ze strany orgánů moci, to vůbec. Spíš naopak – on původní majitel byl opravdu velice šikovný a chytrý člověk, neskutečně zručný a uměl to i s lidmi, takže si u něj nechávali dělat drahé vozy i papaláši. Na malém parkovišťátku vedle, bylo často možné celé hodiny důkladně očumovat různé „západní bouráky“ jako Chryslery, Citroeny, Mazdy, Toyoty apod.
       Takže tento segment, který byl i po státní úrovni silně poddimenzovaný, byl zřejmě jeden z mála oborů, které režim jaksi „toleroval“ a umožňoval ho provozovat na jakési soukromé bázi. I když si nedělám iluze, že si soudruzi neponechali nějaká „zadní vrátka“ pro kontroly apod.
       Z jiných oborů to ale opravdu neznám, v mém městě bohužel nic kromě té autodílny soukromého už nebylo. Možná, snad některé vícebytové domy, zaslechl jsem, že nájem platili do jiných, než státních pazourů, údajně faktickému majiteli nemovitosti – ale to nemám ověřeno.

       1. za komančů chryslery? To jako fakt?

         1. Co to bylo za káru, co měl Vinklář v Pumpařích od zlaté podkovy? :-)

          1. Myslim ze to bol prave Chrysler 180.

         2. všechno bylo všech takjak ti mohli povolit vlastnit automobil a zrovna AMERICKÉ značky? To mi hlava nebere. Víš já ještě neskáču do hrobu, jsem mladý a komunisty jsem poprvé začal vnímat při demonstracích v 89tým.

          1. Tak to sa potom ospravedlnujem za vypad. Chrysler 180 bol technicky francuzsky vyrobok, produkt europskej pobocky Chrysleru. Smutny pribeh Chrysler Europe najdes tu: https://en.wikipedia.org/wiki/Chrysler_Europe.
           Zapadne auta sa masovo nedovazali, predaval ich Tuzex. Pokial by si si nepamatal ze co bol Tuzex:
           https://cs.wikipedia.org/wiki/Tuzex
           Pokial so mal zdroj konvertibilnej meny, mohol si mat cokolvek. Pamatam si prve PC AT (12 MHz, 640 kB pamate, 20 MB HDD) co som videl v Tuzexe v Kosiciach. Stalo tusim 40k bonov. Za to si si v tom case mohol v pohode postavit dom.

          2. Dosť presne si pamätám ponuku aj ceny v Mototechne v r. 1980: Š120L 60k, GAZ 24 110k, Fiat 126 126k, Renault 5 159k, Renault 20 209k…
           Všetko toto bolo na sklade – sám som si odviezol tú škodu (na pôžišku s 5% úrokom – aj tak mi pomáhali rodičia, môj plat bol 1,8k mesačne)…
           Zaujímavé je, že kopa ľudí vtedy vychvaľpvala ten renaultík (priamy predchodca Clia) za nízku spotrebu. Ak by som vtedy mal 160k na auto, kúpil by som tú volgu a zostalo by mi na benzín na 100 Mm…

          3. Fuj – samozrejme Fiat 127 a nie maluch…

          4. O tych Renaultoch v Mototechne som nevedel. Moze to byt aj tym ze roku 1980 som mal 14 rokov a nejako som na nakup aut nemyslel… Ale tusim niekedy ku koncu 80. rokov Mototechna predavala Daewoo Racer za nejakych 185k Kcs, o rovnu stovku viac ako Favorita. A tych 5000 dovezenych kusov sa okamzite rozchytalo po znamosti.
           No a co sa tyka nakupov aut v rodine; moji rodicia si kupili roku 1971 Skodu 100L za 59800 Kcs. Kolko by to bolo dnes? Co je zaujimave je fakt ze na nu cakali takmer 3 roky, boli v poradovniku este na S1000MB. Co bola smola, lebo keby nemali v tom utopene peniaze, roku 1971 si uz mohli kupit Ladu 1200 bez cakania.
           60k zaplatil moj najstarsi brat s manzelkou za S120L roku 1984. Bohuzial, zabrali to co Mototechna v Starom Smokovci mala a nie co chceli, tak ich auto nemalo ani spojku s tanierovou pruzinou (na to sme prisli az o 10 rokov neskor ked si nechali vymenit spojkovu lamelu a servis im tam dal co tam malo byt, ale odisla po par tisic km), ani ohrev zadneho skla. Chybalo aj hrebenove riadenie a opierky hlavy vpredu…
           No a ten plat si pamatam, s takym nastupovali obaja moji bratia po VS. Manzelka ukoncila VSE a zacala robit na druzstve ako pomocna ekonomka za 1200 Kcs/mesiac roku 1988.

 7. Já to říkám pořád, že Vám lidi na ty občanský svobody zvysoka serou.
  Nechtějí je, potřebují silného pastýře s pořádnou holí. To stádu dodává pocit jistoty a bezpečí.

 8. Uvědomte si, že většina svobodomyslných nepůjde volit viz. zde: http://stoky*urza*cz/index.php?action=showdrop&DID=809

  Fašismus by měl být správně nazýván korporativismem, protože to je sloučení podnikatelské a vládní moci.

  – Bennito Mussolini

  1. Urza je piča a kokot vyjebaný. toho nečti, pizdu jednu připrchleneckou. aby skapal do rána buzeant jeden pojebaný, aby mu narvali černýho čůraka do čokodirky a hned by ho ty keci přešli.

 9. Mně to přijde takové zvláštní. Všichni se zabývají tím co dělal a mohl by dál udělat, ale nikdo se vcelku nezajímá o jeho osobnost.
  Z jeho dosavadního veřejného dění je víc nežli zřejmé, že jde o patologického lháře a podrazáka. On nemá žádné morální korekce, on dokonce neví že lže. Příroda k němu v tomto směru byla štědrá a nedala mu jako většině vlastnosti jako je morálka, slušnost, férovost. On to nemá v sobě zakódováno a proto je tím „vyjimečný“ a tudíž i obdivovaný.
  Ještě budeme vzpomínat se slzou v oku na beztvarého Sobotku.

  1. presne tak, klasický produkt východno-aziatskej boľševicko-eštébáckej „kultúry“, niečo ako náš Mečiar alebo jeho súčasný klon Fico

   akurát u vás je to predsa len do istej miery novinka a na takto vykurveného východného zmrda nie ste zvyknutí a tak niet divu že (ako správne podotýka dokonca aj Šimečka) ste na to nemohli byť pripravení

   problém ale je že noví záchrancovia sa budú vynárať aj naďalej, a že to je úspešná stratégia si všimol aj svetový etablišment keď si vyskúšal že je lepšie vyrobiť si každú chvíľu novú bábku Macrona ako furt platiť starých prehnitých politických gašparkov

   dokonca na aj rečičky mediálneho tajtrlíka Drumpfa o „čistení žumpy“ vo Washingtone od skorumpovaného establišmentu niektorí naleteli (o tom že jedubaba Killary je horšia alternatíva sa baviť netreba)… a potom prišli nominácie typu goldmanista (a dokojca Sorosov poskok) Steven Mnuchin (=vedúca úloha G.S. pri organizovaní ďalšej „krízy“) alebo celoživotný rothschildián Wilbur Ross (osobne zachraňoval rothschildovskými miliónmi Trumpa pred istým bankrotom)… hmm, tak toto má byť záruka očisty od globalistického kriminálneho establišmentu

  2. O osobnost se nikdo nezajima, protoze je to psychopat jak z ucebnice psychiatrie. (kdyby si chtel nekdo pocist)

   1. Jen tak mimochodem by mě zajímalo kde se u Bureše najde „1. Nápadné kouzlo, výmluvnost a povrchní šarm „.

    1. To se za studií v Institutu Dzeřžinského naučil dokonale skrývat.

   2. Ano, je to zcela určitě učebnicový příklad s tím, že: Poznámky 5. Nemění se (vybráno z odkazovaného textu).
    Přitom v některých typických charakteristikách vybočuje do normálu až extrémnímu normálu. O to je nebezpečnější.

  3. To co jste popsal se nazývá psychopatie.
   A o tom jsem pevně přesvědčen, že Babiš je psychopat nejtvrdšího kalibru. Ruce pryč od lidí jako je on…

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017