Návštěva u triple A

Featured Image

I přestože jsem mlád věkem, za svůj život jsem učinil již mnoho zkušenosti. K jedné obrovské zkušenosti mi dopomohlo, že jsem začal přemýšlet o výměně vozítka, a tak jsem zainzeroval moje krásné malé autíčko na známém autowebu včetně fotek a detailního popisu.

Netrvalo ani pár hodin a volal mi jakýsi hošan, který se velmi nesrozumitelné představil jménem jakési firmy, a že by o auto měli zájem. Uvědomil jsem pána, že se nehodlám tahat po bazarech a s vidinou prodeje starého a koupě nového autíčka jsem se ptal na detaily. Z mladíka, který musel být vyškolen komunikačním mágem zvaným Chlupatá deka, posléze vylezlo, že oni jsou firma, která vyhledává kvalitní vozy, které potom posílá do bazaru k výkupu a že za moje miniauto nabízí momentálně nejvíce AAA Auto. Řekl jsem, že si to rozmyslím a že se tam možná podívám. Odpoledne mi volal ultraoperátor znovu s tím, že kdy se tedy objevím a autíčko jim předvedu. Odvětil jsem, že čas mám a tak se ukážu následující den.

A tak jsem se jednoho dne zrána probudil, zahleděl se do dálek Paneláková a řekl jsem si, že pokud mi něco v životě chybělo, tak to musela být návštěva chvalně i nechvalně známého bazaru Triple A. Zajel jsem na návštěvu k svému bratrovi, potěšit ho zprávou, že se pojedu podívat na AAA, a že se na tuto novou zkušenost velmi těším. Potěšení však bylo jen na jedné straně a bratrův monolog o mrhání času a častováni mě osoby údy a jinými bratrskými slovy přerušil až zvonici telefon. Na druhém drátě opět ultratelefonista, jakože kdy tam tedy dorazím a že mají o auto velký zájem. Tož, když jsem viděl jak prahnou po mém vozů, rozloučil jsem se s bratrem a vyrazil směr Severní město.

Zaparkoval jsem autíčko u vjezdu do dílny a u dveří s ceduli Výkup jsem narazil na obrovskou čekárnu, kde byly poházeny židličky a občas i nějaké kanape. Na stěně visela televize s nějakým B-kovým programem , která dotvářela příjemnou atmosféru srovnatelnou s nádražní čekárnou Ostrava Svinov v půl třetí ráno. Oproti dveřím mě okouzlilo prosklené okénko jak ve výdejně jízdenek a v této výloze vysedávala už od pohledu arogantní pětatřicítka. Vydal jsem se tedy suverénně za ní s tím, že mám na prodej krásné auto a že o něj mají velký zájem. Vyzobaná slunečnice mě zpražila pohledem a okamžitě vyžádala velký techničák, jakože potřebuje zadat do počítače jakési údaje. Techničák jsem ji dal a šel jsem si sednout. Po půlhodině, během které mě nechali uzrát, se zjevil nákupčí s ála mechanikem a že si půjdeme auto prohlédnout. Protože ten den pršelo, tak jsem moc nechápal proč to auto obcházejí kolem dokola jak dva tetřevi bránící svoje území. Přerušil jsem páté kolečko a ukázal jsem jim dvě místa, kde bylo auto odřené s tím, že zbytek vad laku si můžou prohlédnout až někde v suchu. Pánové se na mě nemile zatvářili a pro jistotu mlčeli. Ála Mechanik si nechal otevřít kapotu a mlčky se do ní koukal. Bál jsem se, zda mechanik neupadnul do kómatu a tak jsem pozoroval pohyby víček jestli se ještě hýbají. Mrkání mě ubezpečilo, že ála mechanik je stále mezi námi živými a tak jsem vyčkával dalších instrukcí. Nechali si auto otevřít, posadili se do něj, stahovali okýnka, startovali, pouštěli rádio a pořád se na všechno mračili. Potom jsme se za vydatného mlčení a zasmušilého výrazu vydali na asi kilometrovou okružní jizdu po okolí. Po dokončení jízdy jsem měl z jejich výrazu pocit, že se jim snažím prodat žebřiňák a ne udržované auto s úplnou servisní historii. AAA pochopové pak vyrazili směr výdejní okénko čekárny za kterým se skrývali jejich kanceláře s tím, že jdou nacenit.

Po další půlhodině čekání se zjevil pošuk s tím, že tyhle auta se moc neprodávají a nabídnul mi za něj 70 tCZK. Chtěl jsem se zprvu rozesmát, protože jsem si myslel, že to je výborný icebreaker na začátek našeho jednání, jenže jeho výraz mě ubezpečil o opaku. Slušně tj. bez vulgarit jsem mu ukázal faktury za servis, extra záruku a zároveň jsem ho upozornil, že vůz se prodává standardně za cenu vyšší a z netu vím, že lze prodat za 125 tCZK. Pošuk chvíli argumentoval, že to auto už má najeto (ano, cca 70 tkm ;–)) a že bude potřeba servis a bůhvíco ještě ho napadlo. Když viděl, že na první nepochodí, tak se obrátil s tím, že kolik bych si jako představoval. Řekl jsem mu, že se můžeme bavit od ceny 100 tCZK. Zoufalec odvětil, že to musí projednat s managementem a odkráčel líným tempem do zákulisí čekárny. Po další půlhodině se zjevil jako duch a s radostnou zprávou mi sdělil, že mi nabídnou 95 tCZK, a že 100 tCZK mi nemohou dát, protože musí koupit zimní gumy a zajistit přepis. Cože???? Nárůst oproti protni nabídce o 25 tCZK (35%)??!!!! Odvětil jsem frajerovi, že jestli kupují gumy za cenu jako ji koupím já na netu, tak by se měli poohlédnout po lepším dodavateli pneu a že přepis stojí 800 CZK. Navíc jsem dodal, že zimní pneu jsou povinné až při souvislé sněhové pokrývce, ledu, námraze nebo při očekávání těchto povětrnostních podmínek což v Praze nastává cca 6 dní v roce. Ultrablb mi nebyl schopný argumentovat, tohle v manuálu Jak podojit kořena? nebylo. V tu chvíli jsem věděl, že s nimi neuzavřu nic, protože pod 100 tCZK jsem jít nechtěl, ale zajímalo by mě jakže to vlastně mají s těmi smlouvami.

Říkám tedy pošukovi, že teda ano a jestli si před podpisem mužů přečíst smlouvu. Zoufalec říkal, že samozřejmě a že to nechá připravit. Tvrdě jsem ho zarazil, že si chci přečíst smlouvu předtím než tam zestárnu o další hodiny a že jsem čekal dost. Maňásek přikvapil s bianco smlouvou a cca po minutě jsem mu řekl, že je to na mě složité a jestli si to mužů vzít domů, abych si to prošel se svým právníkem. AAAblb přispěchal s argumentem, že to normálně nedávají a že si to lidí přečtou a normálně podepíšou!!!! Zeptal jsem se ho tedy napřímo, jestli má nějaký problém v tom, mi veškeré dokumenty dát, abych si je pročetl a eventuálně se poradil s někým, kdo tomu rozumí a že mě absolutně nezajímá, co dělá 95% tupounů, kteří podepíší vše, co jim kdo strčí. AAAfrajer mi teda s velkou neochotou strčil do ruky obchodní podmínky a jal se odkráčet. Probodnul jsem ho pohledem a požádal, zda mohu dostat všechno, co budu později podepisovat a že mám zájem se seznámit se všemi dokumenty. AAAxicht velmi neochotně přeškrtl smlouvu s textem VZOR a dokumenty mi s vidinou ušlé provize z výkupu společně s mým techničákem doslova vecpal do ruky.

Protože mě jednání ve výkupu velmi nadchlo, neváhám se tedy s vámi podělit nejen o zážitky v tomto článku, ale též o jejich návrh smlouvy, dle které podle mého názoru máte velmi omezená práva. Tento dokument je autentický a pokud je zde kvalifikovaný právník, který by mohl můj názor potvrdit či vyvrátit, budu velmi rád. Pro všechny však ponaučení, které plyne z AAA company:

– mají propracovanou nátlakovou strategii, jak Vás nechat odležet (viz dlouhé doby čekání a „zajištění“ velkého TP do úschovy, abyste jim jen tak rychle neujeli)
– snaží se za každou cenu tlačit cenu dolů i pomoci nesmyslných argumentů
– tlačí Vás do podpisu smlouvy, které nemáte šanci jako laik porozumět
 
Smlouva v PDF.


01.02.2012 newmannoname

12345 (1x hodnoceno, průměr: 1,00 z 5)
434x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:55
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!